Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Jak można przygotować się do operacji stawów biodrowych ?
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 26 Sie, 2010   

Grace, Aga ma rację co do paznokci. Muszą być niepomalowane, przycięte. Paznokcie u nóg obcinamy krótko, bo dość długo ich nie dotkniemy :-/ W piekarskim szpitalu sprawdzają czystość pępka, bo tam potrafi bród zalegać. A teraz dobra rada: wykąp się najlepiej rano. Wstań o 6.00 i szoruj pod prysznic :mrgreen:
 
     
salek 
Salek



Status: Endo x 2
Wiek: 77
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 20
Skd: Katowice
Wysany: Czw 25 Lis, 2010   

Ja też sie "szykuję" do endoprotezy ale mnie lekarz nie dał żadnych zabiegów rehabilitacyjnych, i zdana jestem tylko na siebie.Szukam w necie ale nie mogę znaleźć :oops: żadnego linku :-( Do operacji jeszcze 2 m-ce więc mogłabym się trochę podratować, gdzie znajdę ćwiczenia które mogę wykonywać przy silnej osteopenii i martwicy kości ?? Czy mogłabym trochę popływać - boję się coś sama robić bo ponoć złamania są dużo gorsze..... :-/ i gdzieś czytałam, że basenu się nie poleca...
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 25 Lis, 2010   

Zapraszam do poczytania KĄCIKA REHABILITACJI na Forum Bioderko. A najlepsza byłaby wizyta u dobrego rehabilitanta. :)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 25 Lis, 2010   

salek napisa/a:
i gdzieś czytałam, że basenu się nie poleca...
Bzdura, totalna bzdura. W wodzie nasze stawy są odciążone i przy bardzo postępującym zwyrodnieniu jedynie w wodnym środowisku jesteśmy w stanie wykonać wiele ćwiczeń.
U nas na forum na pewno nie dostaniesz "broszurki" jakie ćwiczenia można wykonać, a jakich się wystrzegać Jedynie specjalista, tu fizjoterapeuta jest w stanie po przebadaniu dać taki zestawik.
 
     
salek 
Salek



Status: Endo x 2
Wiek: 77
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 20
Skd: Katowice
Wysany: Czw 25 Lis, 2010   

Właśnie szukam fizjoterapeuty ale w małym miasteczku nie jest tak prosto, głównie chodzi o to aby sobie nie zaszkodzić - bo właściwie to lekarskie zalecenie mam leżeć, ale chodzę i staram się normalnie funkcjonować, no może troche więcej odpoczywam. Nie oczekiwałam "zestawu ćwiczeń" ale wskazówek co wolno a czego unikac. I tak forsownych ćwiczeń nie mogłabym wykonywać, ale może coś by sie udało przed operacją wzmocnić???? :-o pozdrawiam
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 25 Lis, 2010   

salek poczytaj:

TUTAJ
TUTAJ

Przypominam,że nie ma ogólnych ćwiczeń, a to dlatego ,że każdy z nas ma inny organizm i inne problemy ze swoimi bioderkami. Dlatego ważne jest,aby znaleźć dobrego fizjoterapeutę, który obejrzy Cię całą !! i zobaczy jak chodzisz, zobaczy które mięśnie u Ciebie wzmocnić. To jest kwestia indywidualna i takie podejście jest właściwe. Jeśli poczytasz sobie nasze forum to zobaczysz,że większość jest za prywatną dobrą reha- niestety reha z NFZ w większości przypadków jest nie bardzo...Tam zdarza się,że pacjent jest właśnie traktowany tak ogólnie a nie indywidualnie więc pewne rzeczy mogą zaszkodzić a nie pomóc. Podkreślam "w większości" bo są osoby ,które trafiły dobrze, ale niestety to mniejszość.
Czy zastanawiałaś się nad dojeżdżaniem na rehabilitację? Z Zawiercia masz pociąg, mogę podać Ci namiar na gabinet w Dąbrowie Górniczej - oczywiście na priv, bo nie wiem czy wypada mi podać na ogóle. Dojazd zajmie Ci ok 35 minut.
Pomyśl spokojnie nad tym, to Twoje bioderka, nie możemy Cię do niczego zmuszać,ale wiedz,że potem to zaprocentuje.
Pozdrawiam!
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
salek 
Salek



Status: Endo x 2
Wiek: 77
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 20
Skd: Katowice
Wysany: Czw 25 Lis, 2010   

Witaj Aga, bardzo jestem zainteresowana namiarami na reh, oczywiście tylko prywatnie - zdaję sobie sprawę z "mizerii" NFZ i możliwości korzystania. ...szkoda się denerwować i jeszcze bardziej dołować. Dąbrowa jest przecież niedaleko, chętnie podjadę, jeżeli tylko dostanę telefon. Z góry bardzo dziekuję bo sprawa jest na "cito" - w styczniu mam termin operacji, :shock: serdecznie pozdrawiam :pa: :pa: :pa:
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Sro 29 Gru, 2010   

lediberg, chyba osobnego wątku o zębach nie ma.
W różnych szpitalach różne mają wymagania.
Przeważnie jest to zaświadczenie od dentysty, że nie ma ognisk stanu zapalnego.
A na "moim" oddziale trzeba mieć zdjęcie rtg całej szczęki, ale to chyba wyjątek na skalę kraju.
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 29 Gru, 2010   

Ala ma rację zaświadczenie od dentysty lepiej mieć . Nie wiem jak was dziewczyny ale mnie anestozjolog na sali operacyjnej pytał o stan zębów czy mam zdrowe. Na wszelki wypadek warto zadzwonić do szpitala gdzie ma być operacja i zapytać czy potrzebne jest zaświadczenie. A zęby dla własnego dobra trzeba wcześniej mieć poleczone, kto ma wątpliwości to niech zapyta lekarza ;)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 29 Gru, 2010   

Wiadomo - nie leczone zęby to stan zapalny w organiźmie, a tego powinno się unikać w trakcie operacji. Mnie lekarz uwierzył na słowo - zresztą OB potwierdziło brak stanów zapalnych. :-D
_________________

 
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Czw 08 Wrz, 2011   

Dziewczyny, kiedyś czytałam,
ale nie mogę teraz znaleźć tematu, o tym żeby lepiej przed operacja nie brać tabletek antykoncepcyjnych, dobrze pamiętam??
pomóżcie
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
 
     
Katarzyna 



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 08 Wrz 2011
Posty: 45
Skd: Garwolin
Wysany: Czw 08 Wrz, 2011   

Hej Monikaimpresja. Operacja jest dużym wysiłkiem dla organizmu,a dodatkowo dostaniesz leki przeciwzakrzepowe, dlatego pomimo, że już Ci się skończy @, to i tak możesz dostać plamienia. Ja tak miałam (koleżanka z sali też) , a cieszyłam się, bo moja operacja opóźniła się o tydzień i zdążyła mi się @ skończyć. Dlatego radzę, zaopatrzyć się w środki chigieniczne. Mam nadzieję, że Cię to jednak ominie. Nie jest to nic przyjemnego w tej sytuacji, ale nie mamy na to żadnego wpływu. Tym, co Ci mogę polecić, no i każdej kobiecie przed operacją, to zaopatrzenie się w majtki wiązane na bokach. Sama korzystałam. Bardzo polecam!!!

Co do tabletek, to z pewnością każą, Ci je odstawić, ponieważ zwiększają one ryzyko zakrzepów, ale nie jestem ekspertem. ;-)
 
     
barbórka 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 62
Doczya: 31 Pa 2009
Posty: 77
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 08 Wrz, 2011   

Najlepiej na co najmniej 10 dni przed operacją odstawić wszelkie hormony, również środki antykoncepcyjne. Ponieważ wtedy po kilku dniach pewnie pojawi się miesiączka lub przypominające ją krwawienie, warto to zaplanować wcześniej. Nie powinno się operować w czasie miesiączki, ale wszystko zależy od lekarzy. Ja akurat miała jedno i drugie naraz - i jakoś żyję. Z higieną nie było łatwo, ale jakoś dałam radę, chociaż nie polecam.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 09 Wrz, 2011   

MONIKAIMPRESJA napisa/a:
lepiej przed operacja nie brać tabletek antykoncepcyjnych

Jeśli je bierzesz zakończ odpowiednio wcześniej opakowanie, lepiej nie przerywać wcześniej w trakcie cyklu, zjedz do końca i najwyżej kolejnego nie bierz, tak aby na operację być bez hormonów ( wylicz wcześniej ). Po zabiegu daj sobie miesiąc-dwa luzu i możesz zacząć jeść :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Pi 09 Wrz, 2011   

Dzięki dziewczyny, teraz to i tak mam jakoś dziwnie po ciąży, a do tabletek mi się nie śpieszy... ale chciałam to wiedzieć :)

A co do wzmacniania mięśni, to chyba rower zawsze jest wskazany, chociaż pora roku już gorsza na wycieczki rowerowe
ja na rowerze zawsze czuję się lepiej niż jak chodzę i mogę zrobić kilka kmetrów, czego nie zrobiłabym na nogach...
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.