Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Warszawa - Orthos - Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 11 Pa, 2011   

Tak, zgadzam się, nawet co jakiś czas warto tam konsultować się, bo w ostatecznym rozrachunku i tak wychodzi taniej, bo szybciej jest po kłopotach :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 11 Pa, 2011   

Jak to wszystko czytam dochodzę do wniosku, że moja reha mimo, że niby techniką PNF jest do d@@y.
_________________

 
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Wto 11 Pa, 2011   

Grazyna1950, no bo jesteś tzw. trudnym przypadkiem, podobnie, jak ja. Są osoby najczęściej dużo młodsze, nad którymi rehabilitanci trochę popracowali, uruchomili i osiągnęli szybki efekt i takim osobom się wydaje, że to takie proste, wystarczy tylko dobry rehabilitant :roll: . Ja walczę nadal - widać postęp, chociaż, jak mi mąż dzisiaj znowu nagrał, jak ja chodzę, to jestem podłamana i zaczynam wątpić, czy uda się ten mój chód wyprostować. Czuję się coraz sprawniejsza i silniejsza, ale mój chód jest nadal do du.........y a widziałam na oddziale rehabilitacyjnym w Piekarach osoby po endo, które od razu radziły sobie znacznie lepiej.
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Wto 11 Pa, 2011   

Grazyna1950 Proszę nie sugerować sie innymi.
Prawda jest taka ze tu prawie każdy jest trudnym przypadkiem i uczymy się chodzić.
zozo, uważam że rehabilitant a nie tylko jak wyżej piszesz.Testowałam kilku i to nie proste znależć odpowiedniego.
Na oddziale jak piszesz widzialaś osoby radzące sobie lepiej tylko wez pod uwagę że każdy z nas jest inny ma inne ciało,kości itp.
Jestem od Was młodsza ale szczerze mówiac to nijak sie ma wiek do mojego stanu biodra bo mam wiele ale to ogrom pracy przed sobą.
Zozo tu nic w krótkim czasie się samo nie zrobi trza walczyć Życzę siły
_________________
Nigdy nie jest równie daleko od celu,
jak wtedy, gdy nie wiesz,
dokąd zmierzasz.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 11 Pa, 2011   

Przepraszam za wpis , bo temat schodzi na inny tor.
Napewno przykro jest widzieć że coś idzie źle i nie tak, ale nie poddawajcie się! Każdy terapeuta ma inne zależne od danego pacjenta metody pracy. Najwżniejsze aby widział co jest źle i kroczkami pomagał Wam uczyć się dobrze chodzić. Jeśli się poddacie to napewno nie osiągniecie celu. Jeśli nie - jest duża szansa że się uda Wam także stopniowo coraz lepiej chodzić. Jesteście silne i uparte, nie traćcie nadzei, szukajcie wyjścia do skutku!
Choćby to miały być właśnie takie wyjazdy konsultacyjne z swoim terapeutą. Jest taka możliwość i jeśli ktoś potrzebuje takiej formy to jest ona dostępna w tym ośrodku :)
Nie namawiam żeby ktoś na siłę korzystał, ale być może ktoś zechce rozważyć lub zwyczajnie wiedzieć o tym.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Sro 10 Pa, 2012   

AgaW napisa/a:
Tak, zgadzam się, nawet co jakiś czas warto tam konsultować się, bo w ostatecznym rozrachunku i tak wychodzi taniej, bo szybciej jest po kłopotach :)


W 100 % potwierdzam.

Chociaż dla mnie to spory kawałek drogi, byłam na konsultacji w Orthos u Piotra Komorowskiego. P.Piotr otworzył mi oczy. W moim przypadku pierwszy raz fizjoterapeuta postawił diagnozę. Wytłumaczył mi co jest przyczyna moich dolegliwość, jak mogę pozbyć się ich w prosty sposób, jak dbać o siebie i swoja postawę w codziennym życiu. Na koniec postawił diagnozę i podał hasło, którym miałam się posłużyć przy poszukiwaniu odpowiedniego rehabilitanta.
Jestem pod wrażeniem.
Właśnie tak jak pisze Aga będę się tam co jakiś czas konsultować.
 
     
CARMEN 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 38
Doczya: 27 Lis 2011
Posty: 27
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 01 Gru, 2012   

Witam!!!
Miałam przyjemność być na wizycie w ORTHOS u P. Jakuba M., wizyta bez zarzutów ale co mi się nie spodobało - nie umiał zmierzyć nogi , stawiał mi książki pod krótszą nogę a potem mierzył ile to cm.....czy rzeczywiście tak wygląda pomiar nóg?
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 02 Gru, 2012   

CARMEN,
Nie masz żadnych powodów do niepokoju. Przy pomiarze długości nóg, w pozycji stojącej, używa się tak tzw. kalibrowanych deseczek (można użyć w zastępstwie np. książkę) Podkładając je pod krótszą nogę uzyskuje się poziome ustawienie kolców biodrowych przednich-górnych. Łączna grubość deseczek (książek) odpowiada skrótowi kończyny dolnej.

Fizkom
 
     
CARMEN 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 38
Doczya: 27 Lis 2011
Posty: 27
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 03 Gru, 2012   

FIZKOM
Bardzo dziękuje za odpowiedź , naprawdę wizyty na wysokim poziomie - tylko nie wiedziałam co myśleć o pomiarze nóg ale wszystko wyjaśnione.\ Pozdrawiam
 
     
kaczak30 
Mikrus Bioderkus



Wiek: 40
Doczy: 04 Sty 2013
Posty: 7
Skd: Toruń Warszawa
Wysany: Pi 18 Sty, 2013   

Przydatna świeża (z wczoraj z recepcji) informacja dla zainteresowanych na chwilę obecną:
Czas oczekiwania do Pana Piotra ok 2 tygodni, chyba że wcześniej pacjent wypadnie. Czas wizyty do 1,5h cena do 300 zł. Te 2 wartości są zmienne.
Szkoda że po południu nie można się zapisać, czyli dla pracujących - urlop :(
Poza tym fajnie że przychodnia jest koło metra więc przyjezdni pociągiem mogą przy dworcu wskoczyć w metro i się nie zgubić bo mamy aż 1 linię przecież :D
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 03 Cze, 2014   

Dzięki forum wybrałam tą właśnie przychodnię, w celu porządnego wyrehabilitowania się po zabiegu, który przeszłam :)
Niestety taka jest prawda, że chcąc otrzymać fachową pomoc trzeba trochę w swoje zdrowie i sprawność zainwestować, ale na co jak na co, ale na taki cel warto wydać trochę więcej :)
Jestem bardzo zadowolona, miło jest trafić na terapeutę, który zna się na rzeczy i potrafi cierpliwie odpowiedzieć mi na wszystkie pytania :)
Cały czas jeszcze jestem w trakcie terapii i mam nadzieję, że widoczne już efekty, będą coraz większe :)
Wiele przychodni mam w okolicach swojego miejsca zamieszkania, ale uważam, że warto jeździć na drugi koniec miasta, żeby uzyskać taką pomoc :)
 
     
Marysia 
04.08.2014 Endo
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 17 Sie 2014
Posty: 23
Skd: xxx
Wysany: Wto 09 Wrz, 2014   

Poczytałam trochę wasze wypowiedzi ,i mam takowe pytanie czy ktoś ostatnio korzystał z rehabilitacji w Orthosie ? Najlepiej jakby to była jakaś konstruktywna opinia.Jak długo się czeka ? Czy od razu po skierowaniu od lekarza ,mogę zacząć rehabilitację ? Jaki jest przedział cenowy ?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 09 Wrz, 2014   

Marysia, tutaj nie potrzebujesz skierowania. Tylko w gabinetach/ poradniach NFZ jest potrzebne.
Jak długo się czeka i ile kosztuje. Zadzwoń i się dowiedz. Będziesz miała informacje najświeższe i z pierwszej ręki.
Szukasz konstruktywnych opinii? Przeczytaj wypowiedzi. Czego chcesz więcej?
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 09 Wrz, 2014   

Marysia napisa/a:
czy ktoś ostatnio korzystał z rehabilitacji w Orthosie ?

Tak. Jest to chyba najbardziej profesjonalna rehabilitacja w Polsce. Tak uważam. Ja niestety mieszkam za daleko (ok. 500 km) i szukam na miejscu.
Pozdrawiam
_________________
Beata8
 
     
Marysia 
04.08.2014 Endo
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 17 Sie 2014
Posty: 23
Skd: xxx
Wysany: Wto 09 Wrz, 2014   

Kinga ,dorotabeata dziękuję za odpowiedzi ,zwłaszcza tobie .Ja mam do Warszawy 60 km,chyba poważnie się zastanowię nad tą rehabilitacją :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.