Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Czw 09 Sie, 2012
Realia polskiego Szpitala
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

jeszcze żeby była jasność, ja poszedłem tam na biodro, a nie leczyć anoreksję.
gdybym nawet nie dostał żadnego wyżywienia byłbym zadowolony.
ale mi chodzi o coś innego: po co utrzymywać fikcję? wprowadzić wyżywienie płatne, firmę cateringową z prawdziwego zdarzenia i tyle.

proszę mi powiedzieć: jaki kucharz przy zdrowych zmysłach podejmie się wyżywić człowieka za 6 zł dziennie i zachować twarz?
te posiłki w tej firmie cateringowej przyrządzał księgowy, dla którego celem było zmieszczenie się w cenie.
produkty były nie pod kątem nadawania się do spożycia, ale w cenie.
gotowało się nie tyle ile powinno, ale tyle na ile starczy kasy na gaz.
to paranoja.
 
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

Cyryl napisa/a:
jeszcze żeby była jasność, ja poszedłem tam na biodro, a nie leczyć anoreksję.
Jest jasność to forum mówi samo za siebie kto na co się leczy,my żyjemy w Polsce,i chcąc nie chcąc,musimy pogodzić się z naszym systemem zdrowotnym.
Cyryl napisa/a:

ale mi chodzi o coś innego: po co utrzymywać fikcję? wprowadzić wyżywienie płatne, firmę cateringową z prawdziwego zdarzenia i tyle.
Tak samo można powiedzieć operujmy się prywatnie
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

mi chodzi o coś innego: jak można łączyć operacje na wysokim poziomie, z takim wyżywieniem. mnie to razi.

to tak jakbyś był w wykwintnej restauracji gdzie by podawano Ci kawior, trufle, ale WC byłoby na zewnątrz w drewnianej sławojce z własnym papierem toaletowym.
 
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

Operacje na wysokim poziomie a wyżywienie,czy też np.obskurne sale,brak lub żle zorganizowane wc,łazienki,i inne podobne sprawy,tak jak wcześniej napisałem żyjemy w Polsce,i paranoje są praktycznie w każdej dziedzinie życia,i prawdopodobnie wszystkich nas to rażi.
Kogo stać operuje się w prywatnych klinikach,lub wyjeżdza za granicę.I takie nasze realia.Trzeba się pogodzić z tym co mamy,i cieszyć się że kilkanaście lat wstecz było jeszcze gorzej.
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

...
Ostatnio zmieniony przez asia567 Sob 05 Pa, 2013, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

jajko - ja nie miałam jajek, tlyko dwie kromki + dżemik
albo miód.
nie chodzi o to, że niedobre, tylko to nie jest dieta dla rekonwalescenta.
Jedzenie jest częścią leczenia, właściwa dieta to przecież podstawa zdrowia!
Mnie też razi ten rozdzwięk, rozumiem, że nie ma kasy, stąd też te długie kolejki do zabiegów. Ale ja wolałabym dopłacić i jeść przyzwoicie, zamiast kombinować i załatwiać kogoś kto mi do szpitala będzie codziennie dostarczał normalne jedzenie (bo nie ma lodówki) - cenowo wyszłoby pewnie tak samo albo i taniej.
Utrzymywanie fikcji to polski sport narodowy, zaraz obok narzekania :mrgreen:
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

Jajko było dobre przez pierwszy tydzień ale ile można jeść jajka? :)
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

mariusz napisa/a:
...Trzeba się pogodzić z tym co mamy,i cieszyć się że kilkanaście lat wstecz było jeszcze gorzej.


oczywiście jakieś 200 lat temu większość ludzi chodziła na bosaka. możemy się cieszyć z butów.

dlaczego mam się z tym pogodzić?
dla mnie albo daje się jakiś produkt lub usługę jaką można sprzedać na rynku, albo lepiej nic nie robić - mniejsze straty.
tu chodzi o marnotrawienie naszych pieniędzy, tego nikt nie je, większość tego jedzenia trafia do kosza, więc w ogóle po co ono jest?
nie lepiej za te 6 zł dziennie od osoby wydać na coś innego?
 
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

Cyryl napisa/a:
tu chodzi o marnotrawienie naszych pieniędzy, tego nikt nie je, większość tego jedzenia trafia do kosza, więc w ogóle po co ono jest?
nie lepiej za te 6 zł dziennie od osoby wydać na coś innego?
Widać z twego opisu,że nigdy nie chodziłeś głodny,nawet nie wiesz co te 6zł,znaczy np.w Afryce
Cyryl napisa/a:
dlaczego mam się z tym pogodzić?
A masz inne wyjście????
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

No to ja wam powiem dowcip z zycia wziety. Jadąc na operację do Otwocka wżyłam 45 kg Przy wzroście 151w domu jadłam normalnie na konsylium Prof Czubak gdy mnie zobaczył to się spytał jak ja się odzywiam :shock: na początku nie załapałam o co mu chodzi. Fakt byłam bardzo szczupła ale nigdy nie stosowałam diet. A Prof nie wiem co sobie myślał że się głodzę czy jak.

Za to po dłuższym pobycie w klinice gdyby nie to że mieliśmy kasę i mama mi kupowała dodatkowe jedzenie to wyglądała bym żeczywiście jak anorektyczka. Co też kiedyś powiedziałam prof wie profesor co nie dziwię się że się pan pytał jak ja się odżywiam bo przy tutejszym jedzeniu to nie wiem jak bym wyglądała gdyby nie to że w domu jem normalnie a w klinice mama mnie dożywia. na kolację nie to że jajko a samo białko z natką pietruszki do dzisiaj się zastanawiam gdzie się zółtko podziało? :-D Albo jak nam kiedyś zupę podali to wyglądała jak ugotowana z mopa ewentualnie ścierki.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Czw 16 Maj, 2013   

///
Ostatnio zmieniony przez asia567 Sob 05 Pa, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 17 Maj, 2013   

mariusz napisa/a:
Cyryl napisa/a:
tu chodzi o marnotrawienie naszych pieniędzy, tego nikt nie je, większość tego jedzenia trafia do kosza, więc w ogóle po co ono jest?
nie lepiej za te 6 zł dziennie od osoby wydać na coś innego?
Widać z twego opisu,że nigdy nie chodziłeś głodny,nawet nie wiesz co te 6zł,znaczy np.w Afryce
Cyryl napisa/a:
dlaczego mam się z tym pogodzić?
A masz inne wyjście????


byłem zupełnie inaczej odżywiany niż dzisiaj, ponieważ w dzieciństwie miałem wielopokoleniową rodzinę i za jedzenie była odpowiedzialna babcia.
przyznaję dbała o to, aby nikt nie chodził głodny, ale przy wzroście 188cm, waga 72 kg była normalną wagą.

wybacz, ale teraz nie mam zamiaru jechać do Afryki, wybiec na pustynię i tak cierpieć z głodu i pragnienia, bo to nie ma nic wspólnego ze sprawą. podatki i składki na rzecz zdrowia w Polsce nie płaci murzynek Bambo, ale ja.

czy mam inne wyjście?
nie wiem, ale ja w rozmowach z lekarzem powiedziałem swoje zdanie: leczenie fajne, wyżywienie - tragedia.
 
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Pi 17 Maj, 2013   

Cyryl napisa/a:
byłem zupełnie inaczej odżywiany niż dzisiaj, ponieważ w dzieciństwie miałem wielopokoleniową rodzinę i za jedzenie była odpowiedzialna babcia.
przyznaję dbała o to, aby nikt nie chodził głodny, ale przy wzroście 188cm, waga 72 kg była normalną wagą.
kilkadziesiąt lat temu,w jedzeniu nie było tyle chemii co teraz,po za tym było inne środowisko,mniej fabryk,samochodów,czyli tego wszystkiego co pośrednio,wpływa też na jakość pożywienia,a często ludzie i tak nie mieli co jeść.
Cyryl napisa/a:
wybacz, ale teraz nie mam zamiaru jechać do Afryki, wybiec na pustynię i tak cierpieć z głodu i pragnienia, bo to nie ma nic wspólnego ze sprawą. podatki i składki na rzecz zdrowia w Polsce nie płaci murzynek Bambo, ale ja.
to jest właśnie porównanie do krajów 3 świata,gdzie mają gorzej od nas,ale Polacy to taki naród,że zawsze będą narzekać
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 17 Maj, 2013   

tu nie chodzi o narzekanie, ale o to ile płacę i ile za to otrzymuję.
a to czysta matematyka i czy to będzie w Polsce, czy na biegunie, czy w Afryce skwarnej wyniki działań się nie zmieniają.
jeżeli eskimos czy murzynek Bambo będzie płacił miesięcznie równowartość 1000zł na opiekę zdrowotną i emerytalną i będzie miał taki poziom tej opieki jak ja, to będę mu współczuł.

to co piszesz o jedzeniu to racja, ale wyżywienie dziecka kreują rodzice, a dorośli mają wybór.
poza tym już nie chodzi o ilość chemii w żywności, ale o ilość jedzenia i to, że dzisiaj nie ma czasu jedzenie i niejedzenia. jest jedzenie konkretne w czasie posiłków, czas podjadania i czas jedzenie mniej konkretnego podwieczorki, drugie, trzecie śniadania itp.
dzisiaj na salę młodzież przychodzi w napojami i między setami pije je. przecież to tylko 1,5 godziny umiarkowanego wysiłku, a traktowane jest jak maraton, gdzie można umrzeć z odwodnienia, mało tego na ulicach widzę ludzi chodzących z termicznymi kubkami, jakby przez 2-3 godziny bez picia mogli umrzeć.
głód i pragnienie między posiłkami są naturalnymi odczuciami i nie ma co tego zmieniać.

ja odnoszę wrażenie że większość ludzi odżywia się jak trzoda w tuczarni - je to co dostaje od hodowcy, tak my jemy to co nam wmawiają reklamy.
w mediach promuje się jedzenie między posiłkami jakiegoś świństwa nafaszerowanego kukurydzą (na kukurydzy dziki mają 3 razy szybszy przyrost masy) po to żeby później zgarnąć kasę na środkach odchudzających.
tabletki na wątrobę, aby można było żreć bez ograniczeń, a później na odchudzanie - to prepetum mobile dla firm pseudofarmaceutycznych.

ja jem normalne jedzenie, żadnego liczenia kalorii, bywają takie rarytasy jak smalec (mojej roboty) i nie mam kłopotu z wagą. co prawda ruszam się, ale gdy na skutek dolegliwości biodra przez dwa i pół roku nic się nie ruszałem przytyłem 2 kg, utrzymując wagę poniżej 90kg. ale jem tylko normalne posiłki w rodzaju śniadanie obiad i kolacja i nic więcej.

po prostu trzeba mieć swój rozum i nie dać się zwariować mediom oraz nie zwalać na nie winy.
 
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Pi 17 Maj, 2013   

do usunięcia
_________________
Pozdrawiam
Elka
Ostatnio zmieniony przez elkar Pi 24 Maj, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.