Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
BIODERKA a CIĄŻA
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 26 Kwi, 2012   

martaN23,
No cóż, mleko się wylało. Teraz musisz uporać się z problemami powstałymi po operacji: wygojenie blizny, zmniejszenie obrzęku, likwidacja napięć tkankowych. I koniecznie poszukaj specjalisty, który zajmie się szukaniem przyczyn trzaskającego biodra. Tyle razy już o tym pisałem. Mam czasami wrażenie, że piszę na darmo ........

Powodzenia,
Fizkom
 
     
MaRtYnA 
MaRtYnA
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 35
Doczya: 01 Gru 2011
Posty: 2
Skd: Łomża
Wysany: Wto 15 Maj, 2012   

Witam serdecznie, jestem przed operacja stawow biodrowych.Od dawna jestem pod opieka swojego lekarza w Otwocku,mam chore lewe biodro, od jakiegos czasu zaczynam miec bardzo mocne bole w prawym biodrze sa to tak mocne ble ze ciezko jest mi chodzic a wieczorami ciezko nawet lezec i usnac. 22 maja jade na wizyte do swojego lekarza bo z bolu ciezko jest wytrzymac.Czy ktos moze podpowiedziec mi jak jest lepiej zrobic operacje przed ciaza czy moze po ciazy mam zamiar podjac ten temat ze swoim lekarzem do ktorego mam zaufanie jednak chcialabym zasiegnac opinii od innych chorych dziewczyn.Prosze o porade.
Pozdrawiam


Cytat:
Witam wszystkie kobietki chore na Otto Chrobaka, chorobe stwierdzono u mnie gdy mialam 12 lat dzis mam 24 lata i do teraz zylam z choroba dosc dobrze, lewe biodro ktore mam chore dawalo mi zyc na tyle dobrze ze bole ustapily i do choroby sie przyzwyczailam pomimo iz mam lewa noge dluzsza od prawej.Teraz od kilku dni zaczyna bolec mnie prawe biodro.Lecze sie w Otwocku u doktora Przybysza, musze przyznac ze jest o swietny lekarz. Teraz umowilam sie na wizyte 22 maja ze wzgledu na prawe biodro i bol ktory zaczyna byc nie do zniesienia przewanie wieczorami.Jestem od roku mezatka i nie mam dzieci chcialam zapytac inne chore na ta sama chorobe ktora mam jak jest w przypadku ciazy? Z lekarzem swoim mam zamiar rowniez o tym rozmawiac, ale chce poglebic swoja wiedze by wiedziec o co pytac lekarza.
Bardzo prosze o udzielenie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 16 Maj, 2012, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Wto 15 Maj, 2012   

MaRtYnA, mi doradził prof, ze najpierw ciąża, potem operacja bioder.... ja tak zrobiłam :)

anetkafifi, ja prosiłam o takie zaśw lekarza ortopedę, który mi dał bez problemu-leczyłam się u niego.....
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
Ostatnio zmieniony przez aga.t. Wto 15 Maj, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 15 Maj, 2012   

Martyno, nikt Ci nie doradzi bo takie poważne decyzje muszą być Twoim wyborem. Temat jest długi ale przeczytaj go od początku spokojnie-łatwiej świadomie podejmiesz decyzję :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
MaRtYnA 
MaRtYnA
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 35
Doczya: 01 Gru 2011
Posty: 2
Skd: Łomża
Wysany: Sro 16 Maj, 2012   

dziekuje za odpowiedz, decyzje napewno skonsultuje ze swoim lekarzem co do ciazy.Chcialam jeszcze zapytac czy majac chore biodra porod naturalny jest mozliwy czy jednak cesarka? Kiedys lekarz mowil mi ze jesli zajde w ciaze to tylko cesarka. Co do ciazy to napewno bede wiedziala co zrobic po wizycie u swojego lekarza.A czy ktos leczy sie u doktora Przybysza w Otwocku?
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 16 Maj, 2012   

Na temat rodzaju porodu też jest gdzieś w tym temacie. Napierw czytamy wszystko a potem pytamy :)
No ale skoro lekarz mówi że u Ciebie to tylko cesarka to nie rozumiem dylematu, już masz jasno powiedziane.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
JoasiaTe 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 38
Doczya: 16 Maj 2012
Posty: 26
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 16 Maj, 2012   

Czytam i czytam Wasze historie, i ogarnia mnie przerażenie :( Czy na pewno mogę sobie pozwolić na ciążę, czy urodzi się zdrowe?? Póki co nie jestem pod opieką żadnego ortopedy, dopiero będę zapisywała się do jakiegoś specjalisty. Za rok planujemy z narzeczonym ślub, chcemy w miarę szybko doczekać się maleństwa. Ale po wczorajszej diagnozie strasznie się boję, o swoje zdrowie ale również o przyszłe maleństwo :(
 
 
     
basia153 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 52
Doczya: 08 Sty 2012
Posty: 70
Skd: Dolnoślaskie
Wysany: Sro 16 Maj, 2012   

JoasiaTe napisa/a:
Czy na pewno mogę sobie pozwolić na ciążę, czy urodzi się zdrowe??
Myślę że to nasza decyzja czy sobie pozwolić,nie można patrzeć na wszystko w czarnych kolorach,kobietom ,,zdrowym"też natura i genetyka płata figle :-(
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 17 Maj, 2012   

JoasiaTe napisa/a:
Czy na pewno mogę sobie pozwolić na ciążę, czy urodzi się zdrowe??(


Nie sądze, aby choroba Otto-Chrobaka miała wpływ na zdrowie dziecka.
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Czw 17 Maj, 2012   

Joanna....pytanie, czy dziecko urodzi się zdrowe jest takie trochę na wyrost. Tego nie wie nikt. Nie znam, nie wiem, ale jeżeli choroba Otto-Chrobaka nie jest dziedziczona, to akurat z tej strony nic dziecku nie grozi raczej.

Uwierz....dziewczyny z chorymi biodrami tez rodzą dzieci :-) Pewnie, że lepiej z własnymi stawami, ale i z kapą sie da, jak będzie trzeba. Jeżeli czujesz się na siłach i masz takie pragnienie i możliwości, to starajcie się o dzidzię już teraz, ale to juz może przegadaj z dwoma lekarzami- ginekologiem i ortopedą.

W każdym razie nie myśl na czarno. Chore biodra to nie jest koniec świata; dzieci sie rodzą ;-)
 
     
JoasiaTe 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 38
Doczya: 16 Maj 2012
Posty: 26
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 17 Maj, 2012   

Libra, Ja bardziej się zastanawiam nad tym czy moja choroba nie wpłynie na rozwój maleństwa :(
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 17 Maj, 2012   

Ta choroba nie ma bezpośredniego wpływu na zdrowie dziecka, za to Twój nastrój i psychika owszem :)
Skoro planujesz dziecko to zacznij dbać o siebie fizycznie ( rehabilitacja, zdrowe odżywianie itd) jak też szukaj radości,spokoju i pogody ducha bo zestresowana, niespokojna i smutna matka będzie negatywne emocje przekazywać nieświadomie dziecku, które wszystko czuje i odbiera już w łonie.
Nawet najzdrowsi rodzice nie mają gwarancji że dziecko będzie idealnie zdrowe.
Zrób co możesz abyś jako przyszła matka miała jak najlepiej przygotowany organizm i nastawienie do tej roli a potem pozwól aby reszta ułożyła się sama-w końcu kobiety rodzą dzieci od początku istnienia świata więc wierzę że i Ty dasz radę zostać szczęśliwą matką zdrowego dzieciątka :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kate310 
żyję z nadzieją



Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 22 Lip 2011
Posty: 285
Skd: Polska Południowa
Wysany: Pi 18 Maj, 2012   

JoasiaTe napisa/a:
Libra, Ja bardziej się zastanawiam nad tym czy moja choroba nie wpłynie na rozwój maleństwa :(


Asia Ty się nie martw na zapas, gwarancji nikt Ci nigdy nie da, że dziecko będzie zdrowe. Jako świadoma mama Bioderkowa zaraz po urodzeniu zadbasz o Maluszka i przypilnujesz wizyty u ortopedy (niejednej i nie u jednego dla pewności).
 
     
JoasiaTe 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 38
Doczya: 16 Maj 2012
Posty: 26
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 18 Maj, 2012   

kate310 napisa/a:
nie martw na zapas
W sumie racja :) Będzie co ma być :) Rozmawiałam o tym z moim J. powiedział żebym nie martwiła się, że będzie dobrze i na pewno dam sobie radę i ja i maleństwo będziemy się dobrze miały :)
 
 
     
Goś 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 35
Doczya: 29 Lis 2011
Posty: 10
Skd: zza winkla
Wysany: Pon 26 Sie, 2013   [PYTANIE] Trzaskające wewnatrz a ciążą

Witam. Opisywałam tu wieki temu swoje nieszczęsne bioderka strzelające wewnątrz. Ogólnie na dzień dzisiejszy hulam, skacze ale przeskakuje mi nadal. Nie boli na co dzień ale jak raz huknie to trochę zaboli na 5 sek. No i planuję ciążę. Czy ktoś wie jak to ma się jedno do drugiego? Czy biodra nie ucierpią? Czy JA nie ucierpię?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.