Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Reoperacja endoprotezy
Grazka 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczya: 15 Wrz 2012
Posty: 1
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Pon 17 Wrz, 2012   Reoperacja endoprotezy

Witam serdecznie!
Mam obluzowanie panewki i trzpienia endoprotezy biodrowej CDH założonej 9 lat temu. Odczuwam coraz większy ból.W szpitalu, którym byłam operowana karzą mi czekać do marca 2013 na komisję kwalifikującą do operacji. Nie daję już rady. Symptomy obluzowania pojawiły się w lutym 2011 roku. Szukam szpitala i lekarza który by się tego podjął. Może ktoś mi doradzi.Mieszkam koło Bielska-Białej
Ostatnio zmieniony przez kinga Pon 17 Wrz, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 17 Wrz, 2012   

witaj Grazka :)
Możesz skorzystać z forumowej bazy polecanych lekarzy TUTAJ

Możesz też napisać pismo o przyspieszenie terminu operacji i złożyć je w szpitalu, w którym byłaś operowana.
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Czw 20 Wrz, 2012   

Grazka, do Otwocka masz straszny kawał, ale wiem z własnego doświadczenia, że pilne przypadki poważnie traktuje prof. Czubak.
Na prywatną wizytę trzeba się udać aż do Warszawy.

Jeśli masz problem z dojazdem, może Ci ktoś poradzi dobrego operatora, który przyjmuje i operuje bliżej Twojego miejsca zamieszkania.

Pozdrawiam Cię tym bardziej serdecznie, że wiem, jak się czujesz. Obluzowania panewki doświadczyłam już 3 razy.Nie jest to przyjemne uczucie. :(
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
szymonia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczya: 18 Sie 2013
Posty: 3
Skd: lublin
Wysany: Nie 18 Sie, 2013   

Witam.Jestem ciekawa co z Twoim biodrem-bo ja tez mam obluzowaną protezę i chcę sie poddać wszczepienia nowej.Jeżeli możesz to napisz .Pozdrawiam.
_________________
szymonia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 18 Sie, 2013   

Szymonio, pełna historia Alicji jest w dz. z historiami osób po endo.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Natalka22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 29 Sie 2012
Posty: 37
Skd: mazury
Wysany: Czw 05 Wrz, 2013   

Mama ma jutro reoperację z powodu obluzowania trzpienia, co jest spowodowane jakąś infekcją (niby) Strasznie sie boję.
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Czw 05 Wrz, 2013   

Natalko. Trzymam kciuki za Twoją mamę i życzę pomyślnej reoperacji .
Pozdrawiam .
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pi 06 Wrz, 2013   

Natalka22, jak czuje sie mama? Jak przebiegła operacja?
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Nie 08 Wrz, 2013   

Natalko, i ja czekam na wieści i pozdrawiam Mamę i Ciebie serdecznie.

szymonia, z moim najnowszym biodrem jest naprawdę dobrze. Zajrzyj tutaj:
http://www.forumbioderko....r=asc&start=315
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pi 04 Pa, 2013   

Natalka22 napisa/a:
Mama ma jutro reoperację z powodu obluzowania trzpienia, co jest spowodowane jakąś infekcją (niby) Strasznie sie boję.

Natalko, to już prawie miesiąc, Twoje milczenie jest trochę niepokojące. Napisz co u Mamy, jaki jest efekt rewizji endo?
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
grapyr 
grapyr
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 01 Sie 2014
Posty: 3
Skd: Legnica
Wysany: Pi 01 Sie, 2014   reoperacja endoprotezy

witam, jestem nowym forumowiczem, chociaż moja historia z endoprotezą trwa już od 1996r, kiedy to zdecydowałam się na wszczepienie endoprotezy tytanowej ABG wtedy super nowoczesnej,biologicznej itd, itp. w szpitalu w Otwocku. Niestety po 4 latach w wyniku ścierania polietylenu wyścielającego panewkę, doszło do obluzowania protezy i zniszczenia kości zarówno panewki jak i udowej. W 2000r. w trybie natychmiastowym przeprowadzono rewizję biodra również w Otwocku, wykonano przeszczepy kostne i przy pomocy siatki metalowej wszczepiono endoprotezę cementową Exeter; 6 tyg.życia w łóżku, 6 m-cy kule bez obciążania operowanej nogi, wszystko do przeżycia. Lekarze w Otwocku zrobili dobrą robotę pomimo tak ciężkich warunków, pozostało szpotawe ustawienie nogi i skrót 1,5 cm. Chodzę bez kul, czasami laseczka przy zaostrzeniu zespołu korzeniowego, którego niestety nabawiłam się w związku ze zmianami zwyrodnieniowymi stawu krzyżowo-biodrowego. Obecnie jestem na etapie szukania dobrego szpitala i operatora na wypadek zużycia protezy, którą noszę już 14 lat. Nie wiem, czy w Otwocku są moi starzy operatorzy dr Kucharczyk, dr Milewski, poza tym tam trzeba czekać w kolejce, prywatnie chyba nie robią. Boję się kolejnego zabiegu, ale muszę się z tym liczyć. Może ktoś mi coś podpowie.
_________________
grapyr
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Sro 06 Sie, 2014   

grapyr, skontaktuj sie telefonicznie z Otwockiem, zapytaj czy Twoi operatorzy pracują i zapisz się na wizytę kontrolną. Wówczas dowiesz się jak wygląda Twoja proteza, czy wszystko z nią w porządku.. To najprostsza i chyba najlepsza droga.
A tak z drugiej strony, to dziwi mnie fakt, ze nie jesteś pod stałą kontrolą i nie masz wyznaczonych wizyt kontrolnych.
 
     
grapyr 
grapyr
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 01 Sie 2014
Posty: 3
Skd: Legnica
Wysany: Pi 08 Sie, 2014   

mprzepiora, ja mam tą protezę juz 14 lat i problemem byłoby dla mnie jeździć 600 km w jedną i drugą stronę na wizyty miałam tu zaprzyjaźnionego ortopedę ktory niestety umarł, moja proteza jeszcze jakoś funkcjonuje :-) ,ale szukam kontaktów w razie gdyby, lepiej juz coś wiedzieć o możliwościach, wolałabym prywatnie, ale nie wiem gdzie :roll:
_________________
grapyr
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Pi 08 Sie, 2014   

grapyr masz najlepszą klinikę ortopedyczną w Otwocku nie szukaj innego miejsca wizyty kontrolne jak najbardziej wskazane masz na forum kontakty lekarze polecam dr Andrzej Sionek ordynator oddział 1B ortopedi dla dorosłych sprawdzeni ortopedzi którzy operowali pacjętów z naszego forum .
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Pi 15 Sie, 2014   Re: reoperacja endoprotezy

grapyr napisa/a:
Nie wiem, czy w Otwocku są moi starzy operatorzy dr Kucharczyk, dr Milewski, poza tym tam trzeba czekać w kolejce, prywatnie chyba nie robią. Boję się kolejnego zabiegu, ale muszę się z tym liczyć. Może ktoś mi coś podpowie.


W Otwocku jak najbardziej są wspaniali lekarze i ponoć nie tylko na oddziale profesora. Zapisz się w kolejkę już dziś, bo czas oczekiwania jest długi, może akurat trafisz dobrze w moment ;)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.