Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Powikłania po gipsie
rivvil 
Mikrus Bioderkus



Doczy: 29 Sie 2012
Posty: 3
Skd: Poznań
Wysany: Sro 29 Sie, 2012   Powikłania po gipsie

Dzień dobry,
Chciałbym się dowiedzieć czy u Waszych dzieci po zdjęciu gipsu wystąpiły jakiekolwiek powikłania. niepokojące objawy i jak sobie z nimi poradziliście ? Nasza córeczka tydzień temu, po 12-tu tygodniach miała ściągnięty gips typu żabka (ze względu na zwichnięcie jednego biodra, drugie zdrowe). Po zdjęciu gipsu zdrową nóżką zaczęła normalnie ruszać następnego dnia, natomiast leczone bioderko po zdjęciu gipsu pozostało w tej samej pozycji, tzn. zgięcie 90 stopni, pełne (na płasko) odwiedzenie. Nie chce ruszać bioderkiem, jedynie porusza stópką i stawem kolanowym. Każde przypadkowe przywiedzenie leczonego bioderka zazwyczaj prowadzi do płaczu, a jeśli próbujemy delikatnie, powoli ręką pomóc jej przywodzić bioderko to albo unosi całą miednicę albo napina się, aby uniemożliwić ruch bioderka tak jakby przywodzenie sprawiało jej ból. Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia ? Będę wdzięczny za każdy komentarz.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 30 Sie, 2012   

Witaj :)
moje pierwsze i najważniejsze pytanie:
Czy byliście z Malutką u lekarza ??? i co lekarz na to powiedział?
 
     
rivvil 
Mikrus Bioderkus



Doczy: 29 Sie 2012
Posty: 3
Skd: Poznań
Wysany: Czw 30 Sie, 2012   

Cześć,
U lekarza byliśmy, parę razy w ciągu tygodnia, diagnoza mniej więcej taka, że przy zgięciu bioderka powyżej 90stopni i próbie przywodzenia występują krepitacje, czyli tarcie, zgrzyty, najprawdopodobniej ze względu na zbytnie obkurczenie panewki, dlatego też mała sama nie chce ruszać stawem biodrowym - bo ją to po prostu boli. Początkowe zalecenie to była poduszka frejki z klinami lekko przywodzącymi bioderka, a aktualnie mamy zalecone odłożenie frejki i ćwiczenia obu bioderek, czyli mamy przywodzić do kąta mniej więcej 45stopni i wykonywać koliste ruchy nóżkami w stawie biodrowym, mimo płaczu/bólu małej.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 30 Sie, 2012   

Rivvil zalecone ćwiczenia, ok :)
no to teraz czas odwiedzić porządnego terapeutę - specjalistę rehabilitacji :)
namiary na sprawdzonych fizjoterapeutów znajdziesz TUTAJ
poczytajcie też TUTAJ i skorzystajcie z bezpłatnej porady :)
 
     
rivvil 
Mikrus Bioderkus



Doczy: 29 Sie 2012
Posty: 3
Skd: Poznań
Wysany: Czw 30 Sie, 2012   

Kinga, dziękuję za adresy, z tego co widzę to w Poznaniu polecany jest Sławomir Marszałek, ale chyba nie ma doświadczenia z niemowlętami, jutro zadzwonię i się upewnię. Ciekawi mnie tylko czy inni rodzice mieli podobny przypadek jak my i jak u nich sprawa się rozwiązała. Martwi nas 'chrobotanie' gdy przypadkiem przywiedziemy jej bioderko (np. przy ubieraniu) i ból jaki to wywołuje. Druga nóżka natomiast od następnego dnia po zdjęciu gipsu jest całkowicie sprawna.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 30 Sie, 2012   

rivvil, gipsy miałam przeróżne i to od dziecka. Powiem Ci z doświadczenia że po zdjęciu gipsu nogę musiałam wyćwiczyć. Miałam np zerowe zgięcie w kolanie pomimo, że nie kolano leczyłam tylko staw biodrowy bo byłam uwięziona przez 6 tyg w gipsie biodrowym. Po jakimś czasie rozhulałam ten staw ale w bólu.
Jeżeli lekarz wykluczył problem ze strony ortopedycznej to śmiało do fizjoterapeuty się udajcie. :* Pozdrawiam
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.