Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Sro 27 Mar, 2024
Osteotomia kości udowej biodra
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Sro 22 Gru, 2021   Osteotomia kości udowej biodra

jestem po osteotomii podpórczej kości udowej biodra. Lekarz z Otwocka mówił żeby się przygotować na trudną operację. Ze względu na na trudne warunki w moim zwichniętym biodrze mogą być trudności z założeniem endoprotezy stawu biodrowego. Miałem złamaną płytkę i bardzo odczuwałem ból. Na szczęście , dzięki Bogu udało się wykonać operację. Przez pierwsze dni pooperacyjne bolało mnie bardzo w pachwinie, ale z tyłu i z boku ból znikł. Do dnia dzisiejszego wszystko się wygoiło i jest SUPER :) .

Ponieżej przedsrtawiam spostrzeżenia moich rechabilitantów, którzy pracowali ze mną po operacji.

Prawa dłoń na przyśrodkowej stronie kolana a lewa na kości biodrowej poniżej okolicy stawu biodrowego ruch prawej reki odwiedzenie a lewa dociska w stronę stawu wtedy występuje ostry ból zlokalizowany na wysokości pachwiny a szczególnie od strony przyśrodkowej.
Ból występuje nawet przy niewielkim napięciu mięśni przy ruchach zgieciowych oraz przy dłuższym odpoczynku a szczególnie w pozycji na boku.

Te pozycje przeciwbólowe dawniej wykonywane to, 1. trakcja kończyny dolnej w osi szyjki kości udowej w zgjęciu i w pozycji wyprostu biodra,
2. Trakcja stawu biodrowego w osi długiej kończyny dolnej w pozycji wyprostu.

Przy każdym ruchu nogi odczuwam ból, a wcześniej ból nie był tak intensywny.
Gdybym wiedział że stan się pogorszy to nie robił bym tej operacji wcale
Po 3 latach od korekty zaczęły się narastające dolegliwości bólowe w pachwinie wynikające z konfliktu krętarza mniejszego względem kości łonowej a także tylno boczna część krętarza większego. Ulgę w obu bólach przynosi mi trakcja stawu biodrowego wzdłuż trzonu kości udowej i wzdłuż szyjki.
Prawa dłoń na przyśrodkowej stronie kolana a lewa na kości biodrowej poniżej okolicy stawu biodrowego ruch prawej ręki odwiedzenie a lewa dociska w stronę stawu wtedy występuje ostry ból zlokalizowany na wysokości pachwiny a szczególnie od strony przyśrodkowej
Ból występuje nawet przy niewielkim napięciu min przy ruchach zgięciowych oraz przy dłuższym odpoczynku a szczególnie w pozycji na boku.
W USG w pachwinie wchodzi mam obrzęk oraz płyn
Nie mogę przez to spać, ból powoduje że budzę się w nocy i nie mogę spać pomimo zażycia środków przeciwbólowych.
 
     
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Wto 28 Gru, 2021   

Przed operacją bolało mnie z tyłu, bolało z boku, bolała mnie pachwina, bolało mnie udo. Było to spowodowane tym, że miałem pękniętą płytkę umieszczoną w biodrze. Miałem stan zapalny i dużą opuchliznę. Brałem dużo leków przeciwbólowych głównie na noc, ale zdarzało się że brałem też w ciągu dnia. Gdybym miał cofnąć czas nigdy nie zdecydowałbym się na operację osteotomii kości udowej biodra. To co zostało umieszczone poniżej są to spostrzeżenia moje i moich dwóch rehabilitantów, którzy pracowali ze mną przed operacją i po operacji. Lekarz z Rzeszowa nie widział problemu w tym że mnie bardzo boli. Przez pierwsze dni pooperacyjne w szpitalu w Otwocku ból z boku i ból z tyłu i ból uda całkowicie ustały, natomiast ból w pachwinie nasilił się. Lekarz asystent i profesor mówili mi, że ten ból ustanie. Ból rzeczywiście ustał po przyjeździe do domu i po stosowaniu lasera w okolicy pachwiny. Przed operacją lekarz mówił mi, że ze względu na trudne warunki może się zdarzyć, że zostanę z wiszącym biodrem i że nie będę mógł siedzieć. Od urodzenia miałem zwichnięte biodro.
 
     
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Wto 28 Gru, 2021   

Mam pompę baklofenową, która rozluźnia mi mięśnie i bardzo jestem z niej zadowolony. Jedynym mankamentem po wszczepieniu pierwszej pompy baklofenowej był ból blizny pooperacyjnej na kręgosłupie i częste oddawanie moczu. Ta pompa jest sterowana przez komputer. Mam dawkę leku w ilości 65 mikrogramów na dobę. W dzień dawka jest mocniejsza a na noc jest słabsza.
 
     
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Wto 28 Gru, 2021   

Lekarz z Otwocka zabronił mi wykonywać gwałtownych ruchów i uważać na tą nogę.
 
     
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Pon 03 Sty, 2022   

Dawka leku w pompie baklofenowej jest niezmienna do czasu następnego uzupełnienia pompy która jest uzupełniana co trzy miesiące.Lek się podaje za pomocą zastrzyku w brzuch w membrane.
 
     
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Wto 17 Maj, 2022   

Byłem w Rudnej Małej na rechabilitacji, po operacji biodra po endoprotezie. Po operacji w Otwocku wszystko było w porządku przez pół roku. Po rechabilitacji w Rudnej ból powrócił ponownie. Ani lekarz , ani rechabilitanci nie słuchali moich argumentów żeby ostrożnie postępować z tym biodrem. Przewracali mnie na operowany bok , na siłę wsadzali do chodzika żebym wstawał (zalecenia były od lekarza, abym ostrożnie postępował z tym biodrem). Nie polecam Szpitala w Rudnej Małej, szczególnie osobom na wózku inwalidzkim.
Nie pozwalali nawet dzwonkiem dzwonić wzywając ich. Straszyli tabletką usypiającą.
Twierdzili, że pobyt w szpitalu nic mi nie pomoże. Po wizycie w szpitalu mam same problemy. Więcej bólu mi to przyniosło, niż pożydku.
 
     
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Pi 17 Cze, 2022   kontynuacja

Po operacji biodra endoprotezy przez pół roku było wszystko wporządku. Po rechabilitacji w Rudnej Małej boli mnie Mięsień Przywodziciel krótki. Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć co jest powodem tego bólu??
 
     
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Pi 17 Cze, 2022   kontynuacja

Po operacji biodra endoprotezy przez pół roku było wszystko wporządku. Po rechabilitacji w Rudnej Małej boli mnie Mięsień Przywodziciel krótki. Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć co jest powodem tego bólu??
 
     
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Wto 12 Lip, 2022   

Po rehabilitacji w Rudnej Małej bolał mnie w pachwinie przywodziciel krótki. Bolało mnie zarówno z boku jak i z tyłu biodra. Stosowałem na to laser, ale pomogły mi dopiero dwa antybiotyki przy okazji innej infekcji, które brałem przez 20 dni. Dopiero po wzięciu tych antybiotyków ból ustąpił. Antybiotyki te to Amoksiklav oraz Chipin.
 
     
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Pi 20 Sty, 2023   

Jestem po dwóch operacjach stopy w niedługim odstępie czasu. Pierwsza z nim odbyła się w Otwocku. Była to operacja dużego palca u lewej nogi polegająca na wyprostowaniu go poprzez umieszczenie metalowego druta, który został usunięty po ośmiu tygodniach. W dniu 9 stycznia miałem drugą operacje, która odbyła się w Rzeszowie. Podczaj operacji prostowana była kostka ponieważ doszło do jej skrzywienia poprzez nieprawidłowe ustawianie nogi przy wstawaniu. Z biegiem czasu coraz bardziej mnie to bolało, więc zdecydowałem się na operacji. Podczas zabiegu lekarze wstawili dwie śruby jako stabilizacje. Cztery tygodnie po operacji mam zgłosić się do poradni ortopedycznej. Okaże się wtedy czy gips zostanie zdjęty i założona orteza czy też będę musiał nadal nosić gips. Całościowe leczenie ma trwać osiem tygodni, a następnie przeprowadzana będzie rehabilitacja w szpitalu. Jeśli będę dalej nieprawidłowo ustawiał nogę to może być potrzebna druga operacja. Wtedy będzie wykonywana altroteza.
 
     
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Pi 20 Sty, 2023   

Jestem po wymianie pompy baklofenowej, która odbyła się 5.12.2022. Pompa jest sterowana przez komputer. Dawka leku jest mocniejsza w dzień, a słabsza w nocy. Całościowa dawka wynosi 158 mg na dobę. Wymiana baterii zależy od wysokości dawki leku.
 
     
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Pi 16 Cze, 2023   

Po tej operacji stopy, co przeszedłem jest dużo lepiej, nie boli. Lekarz twierdzi, że nie ma potrzeby robienia na razie kolejnego zabiegu stopy. W pompie baklofenowej mam zwiększoną dawkę leku (198 mikrogramów na dobę).
 
     
MiloszMalina 
Szymon


Status: Artroskopia x 1
Wiek: 34
Doczy: 05 Gru 2021
Posty: 13
Skd: Sanok
Wysany: Wto 27 Lut, 2024   

Miałem zapalenie biodra po endoprotezie stawu biodrowego. Brałem antybiotyk ocepin c, Korzystałem z lasera. Teraz miałem robione Kontrolne zdjęcia odnośnie stopy lewej , wszystko jest wporządku. Lekarz wspominał, że muszę chodzić w butach ortopedycznych... W pompie baklofenowej dawka leku na dobę jest 98 mikrogramów na dobę. W nocy dawka jest zmniejszana.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.