Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Otwarty przez: kinga
Sob 16 Mar, 2013
Endoproteza aktywnego człowieka
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 12 Lis, 2017   

24 i 25 dzień po operacji. wczoraj i dzisiaj wycieczki rowerowe po 2h.
co prawda jeździłem w tempie żwawego piechura, ale pod polnych drogach, często w błocie.
 
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Pon 13 Lis, 2017   

Dobrze, ze opisujecie takie sytuacjie. Bardzo wielu osoba pomoze to przy decyzji o operacji. Ja osobiscie juz sie nie moge doczekac jednak z drugiej strony boje sie jak cholera.
 
     
Elizabeth 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 13 Sie 2017
Posty: 44
Skd: WARSZAWA
Wysany: Pon 13 Lis, 2017   

Łał Cyryl jestem w szoku bo też jestem 24 dni po endo ale na rower to pewnie wsiądę za miesiąc. Na razie chodzę na spacery około 1km. Druga noga mnie nie boli ale wiem, że im wcześniej tym lepiej więc się zdecydowałam kiedy tylko lekarz na to pozwoli. Pozdrawiam
_________________
Jak myślisz tak masz.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 14 Lis, 2017   

otóż moim zdaniem bardzo duże znaczenie ma przygotowanie fizyczne do operacji.
ponieważ biodro nie dokuczało mi bardzo, na piachu niezauważalnie, na sali już było to odczuwalne (poszedłem na operację, aby w przyszłym roku już być przygotowany na sezon plażowy), praktycznie przed operacją byłem w cyklu treningowym, 5 dni przed operacją byłem na ostatnim treningu. także wydaje mi się, że to ma ogromne znaczenie.
 
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 15 Lis, 2017   

Ja chodzę z kijkami i zaczełem startować w zawodach do tego fitnes i pływanie ale niestety pachwina okrutnie boli coraz częściej i nikt nie wie co jest .Na rtg biodro niby ok i czeski film a ja sie zastrzykami często biorę .Jutro kolejny pobyt w szpitalu może zrobią rezonans jak sie da z dwoma endoprotezami .Przeciążenie ale mimo to tak silny ból pachwiny nie pozwalający spać ,nawet nogę muszę rekami podnosić nie jest normalny bo prawa noga ma ma się dobrze
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 23 Lis, 2017   

35 po operacji, byłem na kontroli, wszystko OK.
w zasadzie w życiu codziennym już zapomniałem o operacji, natomiast na sali cały czas ćwiczę nogi (ale też grzbiet, brzuszki i inne) dwa razy w tygodniu i dwa razy w tygodniu 2-3 godzinna wycieczka rowerem.
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 23 Lis, 2017   

Cyryl, ty to jesteś model. Oczywiście w pozytywnym słowa tego znaczeniu.
Powodzenia!
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 25 Lis, 2017   

o ile jeszcze dwa tygodnie temu miałem kłopot z podniesieniem wyprostowanej nogi leżąc na brzuchu i na plecach, dzisiaj nie ma kłopotu z 10 powtórzeniami z obciążnikiem 1kg na kostce.
ogólnie: ostrzej ćwiczę na sali we wtorki i czwartki.
efekt jest taki: w środę bolą mnie wszystkie mięśnie wokół biodra, w czwartek też, że trzeba iść na salę.
w piątek odczuwam mocno, w sobotę troszeczkę mniej, w niedzielę jeszcze mniej, weekend jeżdżę rowerem, a w poniedziałek jest idealnie, ale zaraz we wtorek znowu trzeba ćwiczyć.
i tak w kółko.
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 28 Lis, 2017   

dzisiaj 40 dni po operacji spróbowałem biegać.
no może to za dużo powiedziane, ale wolny trucht na dystansie szerokości hali (około 20m), 4 razy z przerwami.
bieg bokiem również spróbowałem.

mam już konkretny cel.
okazuje się, że w styczniu będą nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej na hali z piachem w Spale. dostałem zaproszenie i oczywiście potwierdziłem uczestnictwo.
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 28 Lis, 2017   

Cyryl, :S Zazdrościć, czy podziwiać? Bardzo się cieszę, że tak super.
_________________
Beata8
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 08 Gru, 2017   

wczoraj 50 dni po operacji pierwszy raz zagrałem.
to oczywiście za dużo powiedziane, bo stałem z tyłu i podbijałem piłki, które były w moim zasięgu, nie robiąc żadnych gwałtownych ruchów. gdy piłka spadała 1m przede mną, nawet nie ruszałem do niej.
mimo to zszedłem mokry od potu.
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 09 Gru, 2017   

Cyryl podziwiam i uwazaj na Siebie....hmm czytam posty wyzej i wszpominając swój czas po endo to po 2 mieś lekarz na rehabilitacji pozwolił mi po prośbach na rower....zdrowia zycze...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 23 Gru, 2017   

przed poprzednią operacją miałem przerwę w ruchu 2,5 roku i skutkowało to różnicą w obwodzie ud 8cm.
ponieważ przed tegoroczną operacją do końca ruszałem się, grałem, bo biodro mi jeszcze tak nie dokuczało, różnicy nie było i myślałem, że wyrównywanie mięśni mnie ominie.
nic bardziej mylnego. teraz chodząc na salę, grając w ograniczonym zakresie, obciążam w większym stopniu drugą nogę, oszczędzając z obawą nogę ostatnio operowaną i zauważyłem, że w tej chwili mam różnicę około 1-1,5 cm w obwodzie ud.
i teraz jak 5 lat temu spędzam święta z obciążnikiem leżąc przed TV i ćwicząc nogę.
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 05 Sty, 2018   

od dwóch tygodni głębokie przysiady, rozciągnie.
grałem już jako rozgrywający, ale jeszcze bez skakania.
na razie delikatne podskoki (tak na wysokość gazety) tylko na rozgrzewce.

14.01 zapisałem się wstępnie na Nieoficjalne Zimowe Mistrzostwa Polski Oldboy-ów w Siatkówce Plażowej na hali w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.
czekam na decyzję partnera.
 
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pi 05 Sty, 2018   

Podziwiam za silną wolę. Po tylu latach treningu wyskok do piłki to już odruch, zapanowanie nad tego typu zachowaniami musi być zwyczajnie trudne.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.