Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Otwarty przez: kinga
Sob 16 Mar, 2013
Endoproteza aktywnego człowieka
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 13 Lis, 2016   

Bonia napisa/a:
...Mam nadzieję że z nadgarstkiem już dobrze?...

od dłuższego czasu nie bolał, ale próbuję przywrócić całkowity zakres ruchu, więc po ćwiczeniach boli.
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 20 Mar, 2017   

i okazało się, że zajechałem drugie biodro.
na razie jeszcze podczas chodzenia nie boli mnie zanadto, ale już skakanie nie jest przyjemnością.
jeszcze wchodzę na schody co dwa stopnie. w tamtym tygodniu byłem chyba ostatni raz na treningu, grałem na pozycji stacjonarnego libero (obrona bez skakania).
byłem pod koniec lutego u chirurga, który mnie naprawiał i drugą operację mam mieć za 3-4 miesiące.
no i sezon stracony.
 
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Pon 20 Mar, 2017   

ojjj, współczuję kolejnej operacji, ale z drugiej strony jak już będziesz miał dwa nie do zdarcia to będziesz jeszcze większe sukcesy osiągał! :) powodzenia i najmocniejszej protezy życzę !
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 20 Mar, 2017   

poszedłem do lekarza w końcówce lutego, musiałem mieć zdjęcie, a na wizytę do rodzinnego trzeba czekać, więc poszedłem na pogotowie 8 rano, nie ma tłoku i powiedziałem, że wywróciłem się, więc zdjęcie miałem w ciągu godziny.
na wizycie u mojego lekarza, na pytanie kiedy by pan chciałby mieć operację, odpowiedziałem: najlepiej pojutrze, aby jeszcze zdążyć dojść do formy na mistrzostwa Polski oldboy-ów na plaży w sierpniu. mało co nie spadł ze stołka ze śmiechu.
niestety realia naszego kraju są tragiczne.
 
 
     
pablo1971 
pablo1971
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 15 Maj 2015
Posty: 72
Skd: warszawa
Wysany: Pon 20 Mar, 2017   

Trzy cztery m-c to jak od ręki są szpitale co mają terminy na lata w w tym wszystkim to najważniejsze że by wszystko się udało i z drugim że byś tak szybko wracał do formy... ;-) a mistrzostwa oldboyów za rok tez będą ..
_________________
pablo1971
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 20 Mar, 2017   

Cyryl nie nazekaj ja czekałem dwa lata na endo.... na ból miałem czysty tramal 100....Chłopie nie nazekaj tylko się rehabilituj i czekaj na zabieg a co do sezonu będzie jeszcze nie jeden ...Więc głowa do góry inni mają gozej i zyją z uśmiechem.....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 04 Kwi, 2017   

na pierwszą operację czekałem rok, ale wcześniej rok mi zajęło dojrzewanie do decyzji o operacji. myślę, że gdyby wtedy był szybszy termin nie zdecydowałbym się.
jeden z moich kolegów zwlekał ponad 10 lat, inny już drugi rok męczy się na środkach przeciwbólowych i na razie o operacji nie myśli.
pierwsza operacja, to bardzo trudna decyzja i okres oczekiwania, w moim przypadku, był nawet mi na rękę.
dzisiaj po doświadczeniach poprzedniej powiedziałem sobie: najmniejszy ból w drugim biodrze i zapisuje się na operację, a zrobię wszystko co mojej mocy, aby było najszybciej.
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 21 Pa, 2017   

ten rok był i szczęśliwy i nie.
zdobyłem II miejsce w Mistrzostwach Polski Oldboy-ów na hali (mój minimalny udział), oraz srebrny medal na pucharze Polski w Siatkówce plażowej (9 września).
natomiast posypało się drugie biodro i o ile mogłem grać na piachu, to na hali już bez skakania i w ograniczonym zakresie.
więc po zakończeniu sezonu plażowego zapisałem się na drugie bioderko, jak zwykle w Lubaniu Śl. operację miałem 18.10 (środa) dzisiaj wróciłem do domu, jak zwykle autem. oczywiście przy akceptacji lekarzy.
czyli jak 5 lat temu.
wszystko idzie ku dobremu.
https://www.facebook.com/...&type=3&theater
https://www.facebook.com/...&type=3&theater
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 24 Pa, 2017   

Wracaj szybko do zdrowia :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 25 Pa, 2017   

chciałem na podstawie przeżyć pokazać, że doświadczenie i lepsze przygotowanie do operacji nie muszą wcale dawać lepszych rezultatów i właściwiej motywować.

przed pierwszą operacją bardzo się bałem i zdecydowałem się dopiero, gdy zacząłem mieć kłopoty z chodzeniem. przed samą operacją musiałem łykać środki przeciwbólowe długotrwałego działania, a mimo to po przejściu 50m musiałem odpoczywać od bólu. dodatkowo pogodziłem się z myślą, że mogę nie wrócić do 100% sprawności, a chodziło mi o to, aby móc przejść bez bólu odcinek więcej niż 100m i móc bez bólu spać w każdej pozycji. wziąłem też pod uwagę, że po operacji będę zmuszony do dłuższego chodzenia o kulach.

i co się stało. ból w biodrze zmienił się na ból pooperacyjny, który jednak był mniejszy i z czasem, choć powoli, malał. było to bardzo pozytywne zjawisko. każdy dzień wydawał się lepszym. jak powiedziałem wówczas koledze poczułem się, jakby dla mnie czas się odwrócił i zamiast sprawność spadać zwiększała się. każdy dzień był jak bonus.

a jak jest dzisiaj.
gdy zgłaszałem się na oddział 17.10, to jeszcze 4 dni wcześniej byłem na treningu. chodziłem bez ograniczeń, no chyba, że dzień po graniu. spałem bez przeszkód.

i teraz po operacji mam ból, który trudno zaakceptować. wiedząc, że powrót do 100% jest możliwy dzisiaj będąc tydzień po operacji chciałbym już chodzić bez kul. co więcej wczoraj byłem na hali popatrzeć jak chłopaki grają. tak mnie już korci.

więc to doświadczenie, ta świadomość rezultatów operacji wcale nie pomaga. zabija cierpliwość i na prawdę trzeba się bardzo mocno pilnować, aby nie zrobić jakiegoś głupstwa.
 
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Sro 25 Pa, 2017   szalony Cyryl

Krzysiu, jestes szalony :-/ :-? :shock: :shock: :shock: :shock:
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 05 Lis, 2017   

od 27.10 chodzę bez kul, po schodach do góry naprzemiennie też.
we wtorek wracam na salę, na razie nie ma mowy o graniu, ale mam tam i materace i piłki lekarskie i gumy oraz inne wyposażenie do rehabilitacji.
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 05 Lis, 2017   

I tak trzymaj ćwiczyć pewnie wiesz co tylko bądz cierpliwy nie odrazu kraków zbudowali....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 10 Lis, 2017   

21 dni po operacji. jestem po pierwszej sali. trochę grzbietów, trochę brzuszków, chodzenie z nogami "spętanymi" gumą. trochę rozciągania gumy nogami, trochę ściskania piłki lekarskiej, trochę płytkich przysiadów. w sumie OK.
najlepszy jednak prysznic. jeszcze nie mogę kąpać się w wannie, więc zostaje prysznic. w domu na klęczkach w wannie, trzymając nad głową słuchawkę, bardzo uciążliwe, więc normalny prysznic zamontowany w ścianie, gdzie nie trzeba trzymać i można stać, jest komfortem.
 
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Pi 10 Lis, 2017   

No to fajnie. Dodac do prysznica należało by jeszcze w miare mozliwosci plytki brodzik. Ja sobie wlasnie czekam w Piekarach śląskich na zdjecie rtg 😀
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.