Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Otwarty przez: kinga
Sob 16 Mar, 2013
Endoproteza aktywnego człowieka
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Pi 20 Lip, 2012   

Czy ja dobrze pacze? Kierowca kilka dni po endo?

Z jednej strony podziwiam, a z drugiej posądzam o fantazję ;-)
Pewnosci nie mam, więc podzwiam ;-)
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Sob 21 Lip, 2012   

Cyryl, ty nas chyba źle oceniasz... :-(

Większość z nas walczy przez całe swoje życie z chorobą bioder, ból, ograniczenia a czasem i upokorzenia są nierozłącznym składnikiem naszej egzystencji. Nie poddajemy się, mamy domy, dzieci, rodziny i robimy wszystko by nie dać im odczuć że nam jest źle. Co tam osiągnięcia sportowe, co tam ekspresowa rehabilitacja, to wszystko nic w porównaniu z tym że ktoś musi pracować przez 12 godzin z bólem przyprawiającym o szaleństwo... :-(
Ty tego nie znasz, nie pisz że oni nie chcą wrócić do zdrowia...to ludzie którzy przeszli wiele a ból to ich życie...
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 21 Lip, 2012   

w piątek dojechałem z Borów Tucholskich do Łeby 3,5h jazdy z jedną przerwą.

dzisiaj o 9 rano ruszyłem z Łeby, 3 przerwy z półgodzinną drzemką w Krotoszynie i 19:30 jestem we Wrocławiu.
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 22 Lip, 2012   

Libra napisa/a:
Czy ja dobrze pacze? Kierowca kilka dni po endo?

Z jednej strony podziwiam, a z drugiej posądzam o fantazję ;-)
Pewnosci nie mam, więc podzwiam ;-)


Apacze i nic nie widzę.

przy dobrym fotelu i podkładce pod piętę (prawa noga) podczas jazdy ruszasz tylko stopą i stawem skokowym. staw kolanowy nie bierze udziału w ruchu, nie mówiąc o stawie biodrowym.
to tak jak bezpośrednio po operacji w łóżku ćwiczysz stopą krążenia i góra/dół.
 
 
     
bożena 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 70
Doczya: 20 Sie 2009
Posty: 3
Skd: okolice Zawiercia
Wysany: Nie 22 Lip, 2012   

Jupi, złota czcionka za ty, co napisałeś.Choć jestem polonistką-lepiej bym tego nie ujęła!
Nasze życie to walka -nie tylko z bólem. Walka o godne warunki życia, z uprzedzeniami społeczeństwa do osób niepełnosprawnych, walka o przetrwanie w pracy.Przy problemach z chodzeniem zdarzają się dni b.ciężkie, a tu w pracy trzeba być, bo narada, kontrola czy też -u pedagogów- wywiadówka.
Jesteśmy z mężem oboje ułomni fizycznie- Czesiek od kilku lat chodzi o kulach.Od początku zmagaliśmy się z ludzką głupotą- tak to nazwę.Mnie bardzo pomagało to, że byłam świadoma własnej wartości jako człowieka (dzięki rodzicom).No i ;-) zawsze miałam motywację, żeby walczyć o zdrowie.Bo chcę swoją klasę doprowadzić do końca, bo lubię uczyć, bo mąż mnie potrzebuje.Motywacja jest naprawdę ważna, nie tylko w sporcie!
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Nie 22 Lip, 2012   

Zgadzam się z Cyrylem - miałam wiszące biodro z prawej strony i szybciej niż przy endo weszłam do samochodu, wykonując opisane ruchy stopą; w stawie biodrowym (którego nie miałam) noga była nieruchoma. Jeździłam bez podkładki pod stopę, ale było to później niż robisz to ty.
Teraz mam lewą nogę, jutro popróbuję jazdy, myślę że będzie o.k., bo robię ćwiczenia tą nogą i na piłce, i na podłożu zwiększam nacisk.
Przejechałeś kawał drogi, czyli chcieć to móc, jako podstawa, o czym piszesz, a do tego wyćwiczone mięśnie.
Powodzenia!
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Nie 22 Lip, 2012   

bożena napisa/a:
Jupi, złota czcionka za ty, co napisałeś.


Pani pedagog, z tą czcionką to nie przesadzajmy :-D Proszę nie sprawdzać mi błędów bo ja dysortografikiem jestem i jeszcze na dwóję się załapię :lol:
Cyryl napisa/a:
w piątek dojechałem z Borów Tucholskich do Łeby 3,5h jazdy z jedną przerwą.


Da się nie przeczę, ja jestem kierowcą, prowadzę auto ciężarowe i coś cienko widzę kilka godzin za kółkiem po operacji wstawienia endo...ale zobaczymy jak to będzie... :-D kiedyś... :mrgreen:
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 22 Lip, 2012   

co innego jazda dla siebie, a co innego praca jako kierowca zawodowy.
pracując w firmie zajmującej się transportem międzynarodowym miałem kierowcę po 60-tce, który spadł z naczepy i złamał główkę kości udowej.
wstawiono mu endoprotezę, według mnie kiepską i chyba kiepsko zrobili, bo miał różnicę 3cm w długości nóg.

wrócił do pracy, ale wysyłałem go z młodym, który za niego skakał po naczepie zabezpieczając towar i plandekując skrzynię ładunkową.

jednak któregoś razu schodząc z kabiny zwichnął biodro.
on przez 5-7h siedział podczas jazdy w kabinie bez ruchu w cieple co powoduje, jak ja to nazywam, sfalczenie mięśni i więzadeł, a podłoga kabiny współczesnego samochodu ciężarowego jest na wysokości 2,5m i jeżeli są 4 stopnie korzystamy z każdego, nie zeskakujemy.

powrót do zawodu kierowcy po endo tylko we względnie młodym wieku, dobrej endoprotezie i bardzo dobrej rehabilitacji.

natomiast jeżeli miałbym wybrać jazdę po endo osobowym, a samochodem typu tir, oczywiście że wybrałbym ciężarówkę.
fotel ma więcej możliwości regulacji, są poduszki powietrzne pod kręgosłup odcinek lędźwiowy, krzyżowy, pod boki, fotel jest zawieszony na poduszkach. kierownica ma więcej możliwości regulacji, pedały można obsługiwać z powietrza nie opierając pięty o podłogę.
jeżeli chodzi o samą jazdę nie ma porównania.
 
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Nie 22 Lip, 2012   

Oprócz samej jazdy jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia jak to opisałeś, dlatego właśnie myślę że po endo praca kierowcy jest mało możliwa... :-(
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 22 Lip, 2012   

wszystko zależy od nastawienia, jeżeli założysz, że nie da się, to na pewno się nie da. natomiast jeżeli założysz, że da się, to może nie osiągniesz celu, ale na pewno będzie to krok do przodu.
 
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 22 Lip, 2012   

Cyrylu, nie zawsze wszystko jest takie proste. Ja bardzo, bardzo chciałam dojść szybko do siebie i wrócić do pracy - zabrakło mi kilku m-cy do nagrody jubileuszowej za 35 lat pracy. Niestety po pierwszej operacji juz nigdy do pracy nie wróciłam.
_________________

 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 23 Lip, 2012   

ja właśnie jestem w pracy, jako że siedzę za komputerem to w zasadzie nic się nie dzieje.
 
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Pon 23 Lip, 2012   

Czyli wróciłeś już do pracy?
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 23 Lip, 2012   

no tak, czy siedzę w domu przed komuterem, czy w pracy jaka to różnica (w pracy mam lepszy fotel i klimatyzację, a zbliżają się upały).
w pracy mam więcej spacerków (najdalej 30m), dzisiaj kończę wcześniej bo o 16:00 ściągam szwy.

w zasadzie to wziąłem tydzień urlopu, ale przedłużyłem do dwóch tygodni.
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 23 Lip, 2012   

Cyryl, wspaniale :!: Brawo :!: Gratuluję i w ogóle jesteś the best :!: :!: :!:
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.