Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Pytanie
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Sob 16 Cze, 2012   [PYTANIE] Pytanie

Witam!

Mam dziwne objawy i zaniepokojona zwracam sie do forumowiczow, moze ktos spotkal sie z z podobnymi oznakami i mnie pocieszy...

3 i pol roku temu mialam operacje wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego prawego. Pol roku temu wysiadla mi lakotka w drugiej nodze, lekarz proponuje zamiast artroskopii wymiane kolana za jakis czas. Nie mysle wogole o operacji natomiast postanowilam schudnac ok.10 kg by tego uniknac.

Jednak zasadniczym moim zmartwieniem na dzisiaj sa dziwne objawy operowanej nogi : czeste uczucia mrowienia, ktore od 3 mcy odczuwam naprzemiennie, lapie mnie kilka razy dziennie oraz wrazenie jakby leciala mi struzka lodowatej wody po nodze z gory na dol.
Poczatkowo myslalam, ze do rzeczywiscie woda i dotykalam noge, ale nie - tylko takie uczucie...

Ortopeda zlekcewazyl te objawy - ja natomiast bardzo sie martwie , czy nie jest to zapowiedzia jakis nowych komplikacji...

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Krystyna
_________________
krystyna
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 16 Cze, 2012   

Krycha w obu przypadkach moja rada: udaj się do porządnego rehabilitanta :)
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Sob 16 Cze, 2012   

Dzieki Kingo za porade ale niestety nie mam mozliwosci kontaktu z rehabilitantem.

Jestem bardzo ciekawa, czy ktos kiedykolwiek mial podobne objawy: od czasu do czasu, kilka lub kilkanascie razy dziennie odczuwam podskorne mrowienie liniowe, tak jakby przelatywaly mi jakies robaczki a zwykle potem jakby plynela mi struzka lodowatej wody po nodze z gory na dol.
Moze jest to zwiastunem jakis komplikacji bo dotyczy to tylko operowanej nogi / 3 lata temu endoproteza stawu biodrowego/.
Pozdrawiam
Krystyna
_________________
krystyna
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 16 Cze, 2012   

to wolisz iść się zoperować niż pojechać do rehabilitanta, nawet do drugiego miasta?
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 06 Wrz, 2016   

Minęło kilka lat........ i jestem coraz bliżej wyjaśnienia wyżej opisanych odczuć, otóż jestem zatruta chromem wydzielającym się z protezy wszczepionej 8 lat temu.
Przed zabiegiem przedstawiłam wynik testu uczuleniowego bo jestem silnie uczulona na chrom. Jestem przerażona wizją reoperacji.....
_________________
krystyna
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Sro 07 Wrz, 2016   

To dlaczego była wstawiona taka endo, skoro wyszło uczulenie?
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 08 Wrz, 2016   

Właśnie w tym problem, zawierzyłam chirurgom , iż wezmą to pod uwagę- zaufałam i teraz cierpię przez to zlekceważenie....przecież specjalnie zrobiłam test uczuleniowy na 7 pierwiastków przed operacją, by nie było komplikacji.
Teraz producent tych endoprotez od 2012 roku wprowadził udoskonalone - mniej szkodliwe. Taką dostałam na drugie biodro 29 lipca b.r.
_________________
krystyna
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Pon 24 Pa, 2016   

Nadal brak finału w moich dolegliwościach od 2012 roku, które nasiliły się po endoprotezie drugiego biodra 3 mieś. temu.
Chromem nie jestem zatruta ale być może kobaltem lub niklem w wyniku ucisku trzpienia o kość udową lub wytarcia metalowej główki.
Cierpię ogromne bóle obu pachwin, przeczulicy skórnej na "starej" nodze,nudności itp.
Robię liczne badania: rtg/foto śliczne/, scyntygrafię /może ucisk na kość/ i czekam na tomografię oraz USG a także na wyniki krwi.
O dziwo stanu zapalnego nie ma.
Bardzo proszę o kontakt forumowiczów, którzy mieli podobne komplikacje.Pozdrawiam.
_________________
krystyna
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 27 Pa, 2016   

krycha napisa/a:
Cierpię ogromne bóle obu pachwin, przeczulicy skórnej na "starej" nodze,nudności itp.

Zadajesz sobie tyle trudu żeby zrobić te wszystkie badania a czy diagnozowałaś te dolegliwości u porządnego fizjoterapeuty jak sugerowała Kina? (i nie tylko Kinga) - Jeśli te dolegliwości to sprawy tkankowe (a jest bardzo duża szansa że tak właśnie jest!) to już dawno miałabyś je wyprowadzane.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Pon 31 Pa, 2016   

AgaW napisa/a:
krycha napisa/a:
Cierpię ogromne bóle obu pachwin, przeczulicy skórnej na "starej" nodze,nudności itp.

Zadajesz sobie tyle trudu żeby zrobić te wszystkie badania a czy diagnozowałaś te dolegliwości u porządnego fizjoterapeuty jak sugerowała Kina? (i nie tylko Kinga) - Jeśli te dolegliwości to sprawy tkankowe (a jest bardzo duża szansa że tak właśnie jest!) to już dawno miałabyś je wyprowadzane.


Niedługo wyniki na kobalt i nikiel oraz rezonans, mam nadzieję, że dużo się wyjaśni. Szukam DOBREGO fizjoterapeuty. Dzięki za porady. Pozdrawiam.
_________________
krystyna
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.