Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Co trzeba zabrać do szpitala na operacje?
juliad 
Julia
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 06 Mar 2015
Posty: 1
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 10 Mar, 2015   

Ja też miałam.
 
     
ane 
ane
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 18 Mar 2014
Posty: 18
Skd: Polska
Wysany: Sob 02 Maj, 2015   

Witam wszystkich serdecznie ponad 1,5 roku moja kuzynka czekała na endoprotezę stawu biodrowego i w końcu się doczekała. 11 maja kładzie się :mrgreen: do szpitala. No i tu pytanko jak dobrze się do tej kwestii przygotować?? Wiem że jest spis ale on częściowo już nieaktualny :?:
Mamy już przygotowane:
- walizkę
- dokumentacje medyczna ( płyty z prześwietleniami, skierowanie do szpitala, kartę od anastezjologa + dowód osobisty, wyniki badań zostały na oddziale takie zasady)
- kosmetyczkę ( Nie zbyt duże opakowania -żel pod prysznic w dozowniku i płyn do higieny intymnej, szczoteczkę, pastę, 2 gąbki, krem do twarzy i balsam, maść na odparzenia, wilgotne chusteczki dla dzieci, ręczniki papierowe i papier wc, balsam do ust, dezodorant, kubek plastikowy, szczotkę do włosów i gumki oraz płyn do płukania buzi)
- leki które przyjmuje nacodzień w orginalnych kartonikach zapas na 14 dni,
- 2 komplety ręczników plus małe
- bieliznę osobistą luźna zapas na 10 dni i skarpetki bez ucisku
- 3 koszulki nocne luźne do kolan na pierwszy dzień po operacji
- zapas luźnych piżam
- szlafrok
- bluzę dresową i 2 pary spodni (długie i krótkie)
- kilka bawełnianych koszulek
- laczki piankowe wygodne antypoślizgowe
- sztućce, kubek, słomki
- do picia butelki z niegazowana wodą mineralna z dzióbkami, do przegryzienia herbatniki i biszkopty
- trochę drobnych na telewizje
- woreczki foliowe na odpady czy brudne ubrania
- dodatkową poduszkę typu jasiek
- oczywiście kule łokciowe sztuk 2
- zapas kawki, herbatki i cukru

CO JESZCZE ??? ?
:roll:

W sumie ja uważam że wszystkiego mamy nadmiar i spokojnie starczyło by na dwie osoby. Załatwiłam sobie też na 3 dni urlop by spokojnie dostarczyć kuzynkę do szpitala i zająć się nią po operacji. Znieczulenie ma być zewnatrzoponowe czyli od pasa w dół wiec pewnie wieczorem już jeść będzie. Do szpitala kładzie się w poniedziałek na 9 rano czy ma być na czczo??? skoro wyniki zrobione (są na oddziale) a operacja we wtorek????
Czy jakoś specjalnie trzeba się ogolić skoro miejsca intymne wiadomo zadbane a na nogach zero :!: włosów?? czy na oddziale to zrobią ??
Biedna wiem że się denerwuje ale ciągle do mnie dzwoni i gdzieś coś doczytuje i wymyśla że może by dokupić to czy tamto?? Ja sama też już dostaje kręćka w tej sprawie ^^" a jeszcze cały tydzień do pracy śmigać trzeba wiadomo, by się nie okazało że coś pominęłyśmy???

Przejrzałam kilka stron o tematyce co i jak do szpitala i znalazłam takie cuda i perełki że trzeba mieć jak: poduszka pod pietę z groszkami, majtki wiązane na sznureczki, kubek z dzióbkiem, podkłady jednorazowe, pampersy, wkładki anatomiczne - czy podpaski nie starczą ma 30 lat dziewczyna??, zalecają że lepiej chodzić w samych koszulach bez bielizny co nas przeraziło :-/ i nawet że miskę swoją do mycia trzeba mieć ?? Najlepiej to pisali by wziąć sobie prywatnie opiekunkę a najlepiej pielęgniarkę co się po operacji chorym zajmie :-( To co pielegniarki sie nie opiekują ?? Ja się zastanawiam czy spokojnie sama sobie w opiece nie poradzę skoro 2 lata teściowa leżącą miałam bez jednej odleżynki ;-) Błagam o rady i pomoc szczególnie od osób po zabiegu endoprotezy. Wiadomo wiedza bezcenna ;)
_________________
Warto pomagać drugiemu człowiekowi, nie koniecznie finansowo :)
 
     
Romy 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 57
Doczya: 01 Gru 2010
Posty: 26
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 02 Maj, 2015   

Fajnie mieć taką kuzynkę!

Myślę, że temat masz już bardzo dobrze opanowany. Na pewno dobre duchy tego forum coś jeszcze dopowiedzą bo ja jeszcze jestem przed operacją. Chciałam się tylko napisać, że podziwiam Cię i mam wielki szacunek dla osób wrażliwych na człowieka w potrzebie. Trzymam kciuki 11 maja!
 
     
ane 
ane
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 18 Mar 2014
Posty: 18
Skd: Polska
Wysany: Sob 02 Maj, 2015   

Staramy się i wspieramy jak możemy ja mogę na kuzynkę liczyć kiedy nie ma kto z dzieckiem zostać, Operacja 12go maja . Poproszę o rady może dobre duszki forum coś doradzą :-D Podstawa to dobre nastawienie i chęć wyzdrowienia a reszta jakoś pójdzie :) Dzięki z góry
_________________
Warto pomagać drugiemu człowiekowi, nie koniecznie finansowo :)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 02 Maj, 2015   

Ja bym doradziła jakiś mały odtwarzacz muzyki że słuchawkami typu MP 3 Jeśli kuzynka ma odtwarzacz MP w telefonie to wgrać jakąś dobrą muzyczkę. Przydaje się w szpitalu. Zwłaszcza gdy współlokatorzy za głośno chrapią. Jakieś książki czasopisma jeśli kużynka lubi czytać to również polecam. U mnie sprawdziły się też okulary takie do spania. Mi ciężko zasnąć w szpitalu gdy na korytarzu całą noc pali się światło. Albo Panie pielęgniarki sprawdzając stan pacjentów co chwila zapalają światło na sali. Chusteczki do nosa też się przydadzą.

Spokojnie żadnych misek do mycia mają je w szpitalu wkładów pampersów do operacji zakładany jest cewnik. Zostaje dobe po operacji. Po wyciągnięciu go kużynka spokojnie będzie kożystać z basenu. Ewentualnie jak da radę pójdzie do łazienki długo nie dadzą jej w łóżku gnić pionizacja będzie szybko.

Podkłady mają w szpitalu więc nie ma sensu tego kupować. Co do Golenia to jeśli kuzynka ma to załatwione to nie będziecie musiały. Tylko na wszelki wypadek kupiła bym paczkę jednorazowych maszynek i tyle. Jesli chodzi o podpaski to jeśli kuzynka już jest po co je brać no chyba że jest przed miesiączką.
Nie wiem jak z badaniami macie je zrobione, ale na wszelki wypadek była bym na czczo może będą chcieli powtórzyć.

Jeśli o bielizne chodzi to my też doradzamy z tasiemką po operowanej stronie bo wygodniej się takie majtki ubiera ale nie jest to konieczne ważne żeby były lużne i nie uciskały rany bo to po prostu nie przyjemne. I jeszcze jedno jeśli kuzynka będzie miała cewnik a raczej będzie miała to dziewczyny doba jest bez majtek ale da się przeżyć. I to samo jeśli chodzi o jazdę na sale operacyjną niestety majtek się nie zakłada.

I jeszcze jedna rada takie kółko pod pięte warto kupić ale też nie koniecznie wystarczy wsadzić pod pięte zrolowany koc. Albo pomysł naszej szefowej Katji gumowa rękawiczka napełniona wodą ale uwaga użytkować przez trzy dni tylko bo może zrobić nam psikusa i pęknąć.

Co do całej reszty to uważam że jesteście dobrze przygotowane.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Sob 02 Maj, 2015, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
     
ane 
ane
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 18 Mar 2014
Posty: 18
Skd: Polska
Wysany: Sob 02 Maj, 2015   

Ok zaraz napisze by wzięła słuchawki a książkę i gazetki też się przydadzą. Wiek raczej zapowiada się towarzystwa ponad 70 lat, bynajmniej jak byliśmy na wizycie początkowej, chusteczki ok tego nie pomyślałam ale zawsze ręcznik papierowy jest. Dziękuje czekam dalej :)
_________________
Warto pomagać drugiemu człowiekowi, nie koniecznie finansowo :)
 
     
Boubi 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Doczya: 12 Gru 2010
Posty: 91
Skd: Raciborz-Lozanna
Wysany: Sob 02 Maj, 2015   

Ja jestem jak najbardziej w temacie, bo mija wlasnie 8 dzien od mojej operacji.

Przeczytalam z uwaga cala liste rzeczy przygotowanych i mysle sobie, ze macie tego o wiele za duzo (ale nigdy nie wiadomo co moze sie przydac).

Taka uwaga dot golenia: nie wiem jakiego rodzaju cięcie zastosuje chirurg. Obecnie coraz czesciej wstawia sie pelne endo metoda tzw "mini - inwazyjna" czyli ciecie z przodu, nieduze, ale zato przebiegajace dokladnie na linii ewentualnego zakladania majtek typu "figi" (wtedy przydaja sie bardziej majtki typu bokserki). Aha i jeszcze jedna istotna rzecz - lepiej byc oczywiscie ogolonym w miejscu intymnym, natomiast trzeba bardzo, bardzo uwazac, by przy goleniu sie nie zadrapac lub nie zaciac!!! Jakiekolwiek nawet male zranienie w miejscu planowanego ciecia - moze byc powodem przesuniecia operacji! Przynajmniej taka zasade wyznaje moj chirurg. Tych "zacietych" - nie operuje i juz!!!

Ja wyszlam ze szpitala na 4 dzien po operacji. Caly czas korzystalam z koszuli szpitalnej (owszem widac goly zadek - mozna zwiazac troczki, albo zapiac na agrafke), ale zato jak wygodnie (basen, sprawdzenie opatrunku, mycie). Wstawac rzeczywiscie każą juz nastepnego dnia, ale na poczatek maratonu kuzynka nie bedzie biegla :mrgreen: , wiec ta niedluga chwila pod opieka fizjo moze wytrzymac w szpitalnym ciuchu i ew. w szlafroku. Pierwszy prysznic (na siedzaco) na 3 dzien po operacji (cudowne uczucie). Dobrze miec jakis balsam do ciala, bo skora wysuszona i wydensynfekowana na amen.
Swoja droga - mam nadzieje, ze kuzyka dostala intrukcje przedoperacyjna dot dezynfekcji w postaci 1 lub 2 prysznicow ze srodkiem typu Betadine (lub cos innego)? Radze sie dobrze wyszorowac, bo to zmniejsza szanse zakazen.

Lampki nocne na ogol sa przy lozkach, ale dla kiepskich spaczy (jak ja np.) mozna zabrac taka turystyczna ledowa. No i czesto korzystalam ze smartfona (internet, sluchawki + muzyka) -fajna sprawa.

Co do tego czy naczczo poprzedniego dnia? Wg mnie nie ma takiej potrzeby. Podstawowe badania krwi moga zrobic rowniez po jedzeniu (w razie niepewnosci radze zadzwonic na izbe przyjec). Przed operacja natomiast co najmniej 6 godzin nie wolno jesc i pic, ale jesli operacja nastepnego dnia - to spoko - nie beda wmuszac na sile! ;-) .

A w ogole to bardzo szybko sie dochodzi do siebie. Jesli jeszcze ma sie jaka taka forme fizyczna -to naprawde nie ma sie czego bac. Ja smigam o kulach stylem "nordic walking", chodze po schodach, wychodze z domu i wszystko przebiega bardzo sprawnie. Ból tez mnie nie przesladuje. W sumie nie biore juz nic, a na poczatku bralam paracetamol i od wielkiego dzwonu ibuprofen.

Bedzie ok!!! Prosze kuzynke uspokoic!!! :-D
Oooo i jeszcze mi sie przypomnialo - kompresy zelowe (cold/hot). W szpitalu co prawda powinni miec ich duzy zapas, ale nigdy nie wiadomo. Zato po szpitalu przydadza sie bardzo!!!
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

mi podczas pobytu w szpitalu brakowało tylko jedzenia, normalnego jedzenia.

to nie znaczy, że przyjechałem obładowany jak wielbłąd.

natomiast bardzo dobrym pomysłem jest ten odtwarzacz mp3. pierwszą, ciężką noc po operacji przetrwałem śpiąc-nie śpiąc słuchając audiobooka, z którego specjalnie nic nie pamiętam, ale przyniosło to ulgę.
 
 
     
ane 
ane
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 18 Mar 2014
Posty: 18
Skd: Polska
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

;-) ok dziękuje bardzo kochani jesteście rady na prawdę bardzo się przydadzą. Kompresiki żelowa mam w domku bo dziecko wiec spokojnie zabierzemy ze sobą. A do czego one będą służyły do okładania okolicy rany ??
Co do ilości rzeczy to wiem że przesada :mrgreen: ale tak sobie kuzynka nazwoziła, bo różnimy się sporo gabarytami i mogła by się nie upchać w moje ciuchy, a do domu 150km ma.

Ok dostosowuję się Dzięki :mrgreen:
_________________
Warto pomagać drugiemu człowiekowi, nie koniecznie finansowo :)
Ostatnio zmieniony przez ane Nie 03 Maj, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

Przypominam, że jest to temat

"co trzeba zabrać do szpitala na operację"

- inne są omawiane w poszczególnych działach i wątkach - jest temat jak się przygotować do operacji, o goleniu, o rehabilitacji, o warunkach w szpitalu.... i wiele wiele innych. Proszę nie wrzucać wszystkiego do jednego.

Bardzo proszę trzymać się tematu.

Warto też czytać wszystkie wpisy, bo większość spraw została już napisana i dokładnie omówiona. Nie ma potrzeby po raz kolejny pisać tych samych rzeczy.

REGULAMIN

Administrator
 
     
Boubi 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Doczya: 12 Gru 2010
Posty: 91
Skd: Raciborz-Lozanna
Wysany: Nie 03 Maj, 2015   

ane,

Goni nas admin!!! :roll: :oops:

Kompresy lodowe - tak naturalnie na okolice rany!!! Beda krwiaki i opuchlizna.
Pierwsza pionizacja na drugi dzien. Ale moze przy toczniu bedzie inna procedura.Tak samo z reh. po operacji.
Juz stad zmykam... :roll: :oops:
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Sob 04 Cze, 2016   Żeby mądrości

Pytanie o żeby mądrości. czy rosnące ósemki są przecieskazaniem do operacji endoprotezy? czekam na telefon ze szpitala o terminie operacji,. Mam tryb pilny wiec mogę się spodziewać telefonu możliwie w każdej chwili. nie wiem czy teraz również potrzebne jest.zaświadczenie o dobrym stanie w jamie ustnej? a moje ósemki cały czas rosną, już chyba drugi rok mam opuchnięte policzki w środku. dodatkowo wydaje mi się ze rosną krzywo. Co radzicie? Nie
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 04 Cze, 2016   

Jeżeli nie masz tam stanu zapalnego nie powinno być przeciwskazań. Jednak jeśli z powodu zębów masz jakikolwiek stan zapalny anestezjolog może cofnąć zabieg. Generalna zasada przed zabiegiem nie może być nigdzie stanu zapalnego. Także w przypadku zębów dlatego również o wizycie u dentysty warto pomyśleć przed zabiegiem. Bo anestezjolog przed zabiegiem o to pyta. Dodatkowo nawet jeżeli ukryjesz fakt rosnących zębów a coś się tam jednak dzieje i np masz jakiś stan zapalny to ryzykujesz że potem może dojść do jakiś powikłań. Lepiej skontaktuj się z dentystą.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Nie 05 Cze, 2016   

Dziękuję za odpowiedź
 
     
malenka8908 
malenka8908
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 34
Doczya: 29 Lut 2016
Posty: 42
Skd: Kraków
Wysany: Pon 06 Cze, 2016   Re: Żeby mądrości

dominikatop napisa/a:
Pytanie o żeby mądrości. czy rosnące ósemki są przecieskazaniem do operacji endoprotezy?


Dominika zrób zdjęcie RTG panoramiczne i idź z nim do dentysty który na podstawie zdjęcia i stanu w jamie ustnej określi czy są stany zapalne. Ja dostałam zaświadczenie o braku stanów zapalnych i przeciwwskazań do zabiegu ale musiałam mieć RTG. :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.