Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Co trzeba zabrać do szpitala na operacje?
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
  Wysany: Pon 22 Cze, 2009   Co trzeba zabrać do szpitala na operacje?

Gdy będzie zbliżać się termin operacji trzeba zacząć przygotowywać się do pobytu w szpitalu. Dobrze jest spakować się wcześniej, na spokojnie- pozwala to bez stresu przygotować i dokupić co potrzebne.

Do szpitala będą potrzebne:
- dokumenty:
*dowód osobisty,
*świeżo podbita legitymacja ubezpieczeniowa,
*aktualne skierowanie do szpitala,
*aktualne zaświadczenie od lekarza rodzinnego o dobrym stanie zdrowia pozwalającym na dokonanie operacji (niektóre szpitale tego nie wymagają- trzeba zapytać czy będzie potrzebne)
*aktualne zaświadczenie z poradni specjalistycznej na który chory leczy się na inne choroby o stanie zdrowia pozwalającym na operację (o ile chory leczy się na jakieś inne choroby)
*dokument potwierdzający posiadanie co najmniej 2 szczepień przeciwko WZW
*wyniki badań, rtg

-środki higieny osobistej ( mydło-polecam protex,pasta do zębów, koniecznie kubeczek na wodę do mycia zębów, duża paczka lub 2 chusteczek nawilżanych do mycia ciała- po operacji nie sposób się bez nich obyć!, koniecznie gąbka do mycia, można zabrać małą własną miseczkę, ręczniki papierowe-kilka, koniecznie golarka-operowana okolica ciała musi być dokładnie ogolona także miejsca intymne, ręczniki zwykłe, lusterko itp.)

- ubrania- polecam bawełniane koszule nocne o długości w kolano, wiele osób wybiera krótkie koszulki sportowe + majtki wiązane po bokach na tasiemki - wygodniejsze do korzystania z basenu i samodzielnego zmieniania, szlafrok, krótkie skarpetki bezuciskowe ( !), ubrania wygodne na rehabilitację i spacery na kulach po korytarzu np.dres, ciapy

- kule łokciowe regulowane

- na czas leżenia po operacji przydaje się coś ciekawego do czytania

- koniecznie własne sztućce, kubek-nawet 2, talerzyk

- bardzo się przyda woda mineralna niegazowana w małych butelkach „ z dziubkiem”(po operacji wygodnie jest pić), wiele osob korzysta ze słomki

- jeśli mieszka się daleko od szpitala i będzie się często odwiedzanym to trzeba zabrać pieniądze. Można wcześniej kupić zapas wody,soków (polecam porzeczkowy z uwagi na skład dobrze wpływający na morfologię po operacji), czegoś dodatkowego do jedzenia, soków, ręczników papierowych, papieru toaletowego (kilka rolek) W wielu szpitalach salowy robi zakupy gdy ktoś czegoś potrzebuje , ale jeśli tak nie jest to przed operacją trzeba zrobić sobie zakupy samemu. dobrze jest ułożyć rzeczy tak, aby móc w miarę wygodnie samemu sięgnać po wszystko. To duży komfort gdy można samemu sobie dostać potrzebne rzeczy. Niektóre szafki szpitalne mają z tyłu haczyk na który można powiesić coś np.dużą kosmetyczkę z podręcznymi rzeczami do utrzymania higieny. Przydają się też torebki foliowe na niepotrzebne rzeczy, żeby mieć gdzie zużyte np.chusteczki wkładać( sprzątanie odpadków przez personel odbywa się raz- dwa na dzień)

- w wielu szpitalach można mieć prywatny czajnik elektryczny, radio, laptopa, można bez ograniczeń ładować komórkę

Myślę ,że taka lista wystarczy. Pobyt w szpitalu trwa najczęściej tydzień-dwa. Jeśli ktoś jest z daleka pomocna jest osobna torba na brudne rzeczy.

W domu dobrze jest przed operacją poukładać sobie rzeczy, ubrania w taki sposób żeby po powrocie do domu było wygodnie samemu sięgać po to czego często się potrzebuje.
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pon 22 Cze, 2009   

Całkiem przydatny temat:)Jeśli chodzi o badania mnie kazano przywieźć ze sobą również EKG, USG jamy brzusznej, zaświadczenie od stomatologa, od ginekologa (wszystko celem wykluczenia stanów zapalnych jamy ustnej narządów miednicy mniejszej oraz otrzewnej) Szczepienia WZW B, skierowanie do szpitala, rtg i wcześniejsze badania stawów i inna dokumentacja + książeczka zdrowia, legitymacja ubezpieczeniowa oraz dowód osobisty. Informacje aktualne na dzień 15 czerwca 2009
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 22 Cze, 2009   

Czyli co szpital to zwyczaje. W Lublinie i Otwocku nie kazali mi posiadać zaświadczeń od stomatologa i ginekologa. Książeczki RUM takżE nie kazali przywozić. Zawsze najlepiej zapytać lekarza, czy szpital w którym będzie przeprowadzona operacja wymaga takich zaświadczeń. Dziwię się temu, że wymagania tak bardzo są różne w różnych szpitalach.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 22 Cze, 2009   

Cześć dziewczyny :-) Właśnie wróciłam ze SPA, mmmmm... to było coś wspaniałego dla mojego zbolałego ciałka!
Ale wracając do tematu - ode mnie w Otwocku nie chcieli żadnych zaświadczeń ani badań. Może wydawałam im się zdrowa jak koń ;-) Serio. Ale faktycznie - dobrze jest zapytać o to przed podróżą. A nóż widelec będzie coś potrzebne. Buziaki!
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 27 Cze, 2009   

W Piekarach Ślaskich natomiast wymagają:
-krew
-mocz
-EKG z opisem
-tomografie komputerowa
-od ogólnego, że jesteś zdolna-y do zabiegu
-a przede wszystkim dentysta tzn sanacja jamy ustnej
Każdy stan zapalny możne zadecydować o pomyślności zabiegu dlatego ani jedna dziurka w zębach nie ma prawa być W dodatku sami powinniśmy zwrócić uwagę na jakiekolwiek stany zapalne np gardła Bardzo często osoby po wymianie endoprotezy w stawie odczuwają bóle zanim je jakieś chorobsko dopadnie.
 
     
ewunia123 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 74
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 110
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 27 Cze, 2009   

Witaj Jovi!


Byłam operowana w Otwocku 5 tyg temu na oddz.1b[ notabene w tym samym czasie co Katja-pozdrawiam Ciebie i Twoją Mamę bardzo serdecznie] nie wymagano żadnych badań. Na pewno trzeba mieć zaświadczenie o szczepieniu p/żółtaczce, miałam zaświadczenie od lekarza rodzinnego że jestem ogólnie zdrowa[ żeby w razie co nie czekać na konsultację w szpitalu]a także zaświadczenie o oddaniu dla mnie krwi. Na tym koniec.Nawet nikt nie chciał oglądać mojego zdjęcia RTG.Wszystkie badania i RTG również robione są na miejscu. Osoby zainteresowane wiedzą że idąc do szpitala nie mogą mieć żadnych żródeł zakażenia, które mogą się [ odpukać] przenieść na ranę pooperacyjną i endoprotezę np. stąd ten stomatolog i ew ginekolog.To tyle jeżeli chodzi o Otwock. Myślę że każdy szpital rządzi się swoimi prawami i w każdym może być inaczej. Pozdrawiam :-)
 
     
Nika 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 04 Lip 2009
Posty: 149
Skd: Wa-wa
Wysany: Nie 05 Lip, 2009   

Chciałabym dopisać coś jeszcze do listy rzeczy potrzebnych do szpitala. Myślę, że przyda się także po powrocie do domu. Kiedy długo się leży i nie można za bardzo ruszać operowaną nogą, pięta zaczyna boleć. O ile pamiętam, to Katja już znalazła na ten problem inny patent w postaci gumowej rękawiczki wypełnionej wodą. Ja używałam małej (ok.15x15cm) poduszeczki bawełnianej wypełnionej ziarenkami, czy kuleczkami, z niewielkim otworem po środku. Można ją kupić w sklepach rehabilitacyjnych (także tym przyszpitalnym). Sprzedawane były wtedy w parach. Nie jest to droga rzecz.

Pozdrawiam;)
 
     
olifffka 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 39
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 80
Skd: K-ce
Wysany: Nie 05 Lip, 2009   

Polecam zabrać jakiś odtwarzacz z ulubioną muzyką lub stopery do uszu :mrgreen: , aby nie słyszeć chrapania innych pacjetów. I tu naprawdę mówię całkiem poważnie ;>
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=_7C9KbvSJJQ
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 06 Lip, 2009   

Gdzie dostane taką odpowiednią poduszeczkę pod piety? Z czego ona jest wykonana?
 
     
madzi_czer 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 31 Maj 2009
Posty: 145
Skd: z małego pokoju ;)
Wysany: Pon 06 Lip, 2009   

Nika, czy to o coś takiego chodzi: http://rehmed.com.pl/index.php/product/show/id/894
_________________
"Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat" (J. Korczak)
 
 
     
Nika 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 04 Lip 2009
Posty: 149
Skd: Wa-wa
Wysany: Pon 06 Lip, 2009   

Tak, chyba też może być. Moim zdaniem dobrze, żeby była powleczona materiałem, który przepuszcza powietrze i wchłania pot, żeby skóra się nie odparzała.
A ja miałam taką jak ta żółto-różowa na trzeciej fotce od góry na tej stronie:

http://www.armoni.pl/prod...=podk%C5%82adki

Powodzenia madzi_czer, będę mocno trzymać kciuki :-)
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 06 Lip, 2009   

Kochani, te podkładki na pewno sa niezłe, ale z doświadczenie powiem, że tzw. krowie cycki ;-) czyli zwykłe cienkie gumowe rękawiczki (dostępne w każdej aptece i sklepie z chemią) napełnione chłodna wodą i naturalnie związane na supełek są nieocenione. Nie dość, ze pięty mają wspaniały komfort - są na wodnej poduszce, to mają przyjemny chłodek który łagodzi pieczenie i ból. Nie ma potrzeby inwestować w poduszeczki (choć są niedrogie), wodna poduszka z rękawic jest niemal na friko. Uwaga: trzeba jedynie pamiętać aby wymieniać ją nie rzadziej niż co 7 dni (po 7 dniach wiem doświadczenia, że z pękają ;-) )
"Krowich cycków" używałam po obydwu operacjach i przynosiły mi nieopisaną ulgę podczas snu. Polecam :-)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 06 Lut, 2010   

olifffka napisa/a:
Polecam zabrać jakiś odtwarzacz z ulubioną muzyką lub stopery do uszu :mrgreen: , aby nie słyszeć chrapania innych pacjetów. I tu naprawdę mówię całkiem poważnie ;>


Z tym się całkowicie zgodzę !!! Bez mp3 i słuchawek do komórkowego radyjka nie ruszam się z domu. :D Dla zabicia czasu kilka książek albo krzyżówki :) notesik i coś do pisania :)

Osobom, którym przeszkadza światło i śpią tylko w zupełnej ciemności (jak ja :D ) polecam specjalne opaski na oczka :D w salach szpitalnych często jest zbyt jasno w nocy...
ja mam cały zestaw, do wyboru do koloru :)


ja mam jedną ulubioną z napisem F*UCK OFF :mrgreen: i nikt mnie nie budzi hehe
hmm a jak mam z "wake for sex only" to cisza tym bardziej :P :mrgreen:

ale serio, to bardzo przydatna rzecz; do tego stopery gąbkowe (najlepsze są) i można spać :)

:arrow: i jeszcze: szczególnie dla dziewczyn z długimi włosami - suszarka do włosów !!! (taka malutka, składana)
:arrow: poduszka - jasiek :) bardzo przydatna :) nie tylko pod głowę :D
 
     
Bea 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 30 Wrz 2009
Posty: 100
Skd: okolice Warszawy
Wysany: Pon 15 Lut, 2010   

Bardzo przydatny jest plecaczek - wrzucamy co trzeba i o kulach śmigamy śmiało i równo.. :mrgreen:
Ja czegoś nie rozumiem a skąd ja mam wiedzieć co do Otwocka zabrać jak jest termin na który karzą się stawić a żadnego powiadomienia już nie będzie mam się domyślać :roll:
najpierw kasting i co wraca się do domu i załatwia dokumentacje ....
 
     
amalka 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 42
Doczya: 08 Lut 2010
Posty: 45
Skd: K- Koźle
Wysany: Pi 04 Cze, 2010   

Stopery to u mnie podstawa tylko pamiętam, że pierwszego dnia w jednym szpitalu (mordownia to trafniejsze określenie tej placówki) pielęgniarka mnie strasznie mocno i nerwowo poszarpała za ramię bo dwa razy wołała na pobranie krwi (o 4:30 rano :shock: ) a ja sobie spałam dalej :lol: i się kobieta wkurzyła z leksza... Później już wiedziały, że ja zakorkowana... Acha! Miałam wtedy pokoik 2-osobowy ale byłam sama przez dwa dni więc nie miał mnie kto obudzić...
Ja polecam również zabranie kawusi w saszetkach i słodzika bo to wygodniejsze niż naciąganie się z puszkami i słoiczkami... Zawsze do szpitala pakuję też sosy sałatkowe, takie w proszku, bo pomidorek czy ogóreczek lepiej smakuja ;)
Dziękuję za przypomnienie o przedłużaczu! Biorę laptopa a o tym bym zapomniała! Z reguły nie czytam w szpitalu bo nie potrafię się skupić, wgrałam więc sobie z 50 filmow i spakowałam słuchawki by nie przeszkadzać współleżącym :lol:
W niektórych szpitalach są telewizory w salach, takie na pieniążki, warto więc zabrać ze sobą woreczek z bilonem (na ogół 2,-)
Co do wyników badań- ja na tydzień przed operacją dostałam wezwanie by się stawić z aktualnym (nie dalej niż 5- 6 miesięcy) zdjątkiem bioderka i moczem do badania. Pytali też o szczepienie na WZW, dali do wypełnienia dłuuuugą ankietę, pobrali krew i dali zastrzyk do samodzielnego zrobienia w domku na 12 godzin przed operacją oraz wytyczne do ostatniego posiłku i napitku. To tyle.
_________________
Wiara góry przenosi... mnie mogłaby czasem znieść po schodach... hihi
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.