Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Praca jaką wykonujecie.
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 27 Sie, 2014   

ja mam idealną pracę :) stoję ile chcę, siedzę ile chcę, chodzę ile tyko chcę :D
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 27 Sie, 2014   

kinga, no muszę przyznać że ja też tak mam, ale jednak wybieram pozycję siedzącą z reguły :mrgreen:
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Sro 27 Sie, 2014   

Gosiaczku w dziale: historie pacjentów - artroskopia jest historia Jowi ''Życie po artroskopii'', prawie na końcu Jowi podaje swojego maila...co prawda ona jest po artroskopii ale pracowała (pracuje?) jako pielęgniarka więc może warto do niej napisać i zasięgnąć małej porady.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Czw 28 Sie, 2014   

gosieczek1994 napisa/a:
Witam wszystkich;-) od 2 lat mam wstawiona endoproteze. Wlasnie skonczylam pierwszy rok na kierunku pielegniarstwo. Chce zostac pielegniarka jednak zastanawiam sie czy przez moje biodro swoja prace w przyszlosci bede musiala ograniczyc do pracy np w przychodni i inych miejsc gdzie nie trzeba bedzie dzwigac pacjenow itp. Ciagle zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z tego kierunku i wybrac np kierunek ekonomiczny i szukac pracy ,,za biurkiem" . Nie oczekuje ze pomozecie mi wybrac, ale chcialabym poznac wasze zdanie , dziekuje z gory za odpowiedzi;-)


Ja jestem pielęgniarką. Pracowałam prawie przez 20 lat normalnie na oddziale. W chwili obecnej jestem chwilowo na czasowej rencie ale od października zaczynam nową pracę. Jestem 11- miesięcy po wstawieniu endo z powikłaniami ale czuję, że już podołam pracy. Jeżeli chodzi o pracę to uwierz - jest tyle oddziałów i miejsc, każde jest inne i każde ma swoją specyfikę. Na jednym się nadźwigasz, na drugim nachodzisz a na trzecim nic się nie napracujesz jak w większości zawodach i miejscach pracy (np. każdy sklep jest inny). Myślę, że jako osoba świeżo po studiach (w dzisiejszych czasach) raczej nie będziesz miała prawa wyboru oddziału czy miejsca pracy. Będziesz pracowac tam gdzie tą pracę otrzymasz i tam gdzie Ci każą (no chyba, że masz znajomości - ale to inna kwestia). I tam też się przyzwyczaisz. Jeżeli będziesz widziec, że nie dajesz rady wtedy zawsze idzie się wtedy przenieśc do lżejszej i bardziej odpowiedniej. A po paru- parunastu latach (na oddziale) sama będziesz chciała zmienic miejsce i pomarzysz jeszcze np. o przychodni (chociaż nie wiem co jest gorsze ;-) ) . Jak zaczniesz praktyki i obskoczysz kilkanaście miejsc to sama się przekonasz, że oddział oddziałowi nie jest równy. Na jednym nie dasz rady to na innym będzie Ci się fajnie pracowało.
 
     
1dorota 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Doczya: 24 Lip 2015
Posty: 4
Skd: łódź
Wysany: Pi 24 Lip, 2015   

Mnie właśnie czeka powrót do pracy. Dziecko ma już 3 latka więc może iść do przedszkola a ja wracam do pracy w szkole. Troszkę się stresuje bo miałam dość dużą przerwę. Na razie piszę konspekty zajęć. Szkoła korzysta z podręczników WSiP więc wystarczy wejść na ich stronę i można skorzystać z gotowych scenariuszy lekcji - bajka. Byłam już w szkole i rozmawiałam z panią Dyrektor i wszyscy bardzo cieszą się na mój powrót. Też się cieszę bo będę się mogła realizować zawodowo,
Ostatnio zmieniony przez AgaW Pi 24 Lip, 2015, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 26 Lip, 2015   

Po kilku latach od wszepienia protez stwierdzam, że w pracy traktują mnie na równi ze zdrowymi. To mnie cieszy.
Od 1 sierpnia na stałe jestem na informacji w Leroy Merlin. Dużo pracy, ale wolę to niż bezruch. Martwi mnie tylko jedno.... Czy aby na pewno dam radę tak na stałę. Do tej pory miałam max 3 dni z rzędu na informacji.
 
     
Syllvien 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 37
Doczya: 04 Sty 2016
Posty: 3
Skd: Szczecin
Wysany: Pon 11 Sty, 2016   

Gdy skończyłam studia szukałam pracy między innymi dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Fartneło mi się strasznie bo taką pracę znalazłam :-D
Pracuję już tam ponad 5 lat. Mam pracę biurową. Siedzę ile chce, jak mam potrzebę to wstaję i rozprostuje sztywne kości ;-)
Obecnie jestem po 2giej artroskopii kolana lewego i od miesiąca jestem na pracy zdalnej z domu. taki kochany szef i poszedł na rękę.
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Pon 11 Sty, 2016   

A ja niestety ciężko tyram,praca raz że 12 godzin na nogach,to dwa że czasami trzeba dzwigać,nie wiem jak długo wytrzymają moje enda,na razie tylko odcinek lędzwiowy kręgosłupa się odzywa
 
     
Syllvien 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 37
Doczya: 04 Sty 2016
Posty: 3
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 12 Sty, 2016   

Szczerze współczuję Mariusz :-(
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 26 Sty, 2016   

dzisiaj z powodów służbowo-hobbystycznych zrobiłem sobie uprawnienia operatora żurawi samojezdnych IIŻ.
co prawda nigdy (prawdopodobnie) nie będę pracował w tym zawodzie, ale zrobiłem.
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 26 Sty, 2016   

Cyryl, czy to Ci się przyda czy nie to pokaże czas. Najważniejsze że rozwijasz umiejętności i nie stoisz w miejscu. Tak trzymaj ! :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 27 Sty, 2016   

to jest trochę inaczej, ja szkolę operatorów takich żurawi. według ustawy aby prowadzić takie szkolenia trzeba mieć "wystarczającą wiedzę", sam prowadzący nie musi mieć uprawnień operatora.
i ja takie szkolenia prowadzę od kilku lat, a teraz zrobiłem aby podczas wykładów po prostu pokazać jak wyglądają.
także specjalnie nie rozwinąłem ani wiedzy, ani umiejętności, ale sformalizowałem.
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 27 Sty, 2016   

To troche zmienia postac rzeczy co nie zmienia faktu ze gratuje:)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
mantra 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 20 Kwi 2017
Posty: 3
Skd: Nowy Sącz
Wysany: Czw 20 Kwi, 2017   

Moja teściowa jest bardzo aktywną kobietą ( pracuje, udziela się społecznie i zajmuje sie domem) jest jej pełno mimo tego że wnet będzie miec operację biodra. Generalnie, wszystko się da :) tylko się nie załamywać.
 
     
Soczek87 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 20 Lip 2017
Posty: 1
Skd: Wrocław
Wysany: Czw 20 Lip, 2017   

Dokładnie:) Ciało czasami to barieria, ale można ją przeskoczyć. Mój mąż ma problemy z biodrem, ale nie boi się ciężkiej pracy w magazynie, teraz robi kurs na wózki widłowe. Podziwiam go za ten upór.
Ostatnio zmieniony przez aga.t. Czw 20 Lip, 2017, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.