Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[ENDOPROTEZA] Proszę o poradę ból nogi po endoprotez ie 6 mi
Poloko89 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 15 Kwi 2018
Posty: 34
Skd: Chorzów
Wysany: Pon 01 Lip, 2019   [ENDOPROTEZA] Proszę o poradę ból nogi po endoprotez ie 6 mi

Witam wszystkich zwracam się z proźbą do rechabilitantów o opinię będę niezmiernie wdzięczny za informacje i uwagi.

16 Lipca mija 6 mięsiecy od operacji endoprotezy biodra spowodowane jałowca martwicą kości. Moim problemem jest ból biodra w trakcie chodzenie oraz unoszenia nogi w trakcie leżenia na polecach. Ból ten jest dosyć zróżnicowany zależny od tego jak mocno noga została obciążona. Przy chodzeniu zauważyłem że punkt kulminacyjnym bólu jest wtedy gdy już odkrywam stopę od podłoża robiąc następny krok. Dodam że po operacji nie miałem żadnych problemów bólowych oraz nie występowały w czasie rehabilitacji pooperacyjne. Stan bolowy utrzymuje sie od około 2 miesięcy i jest bardzo uciążliwy.. Czasem mocniejszy niż przed operacją. Moja rehabilitacja była przeprowadzona prywatnie oraz w Piekarach Sl na odziale rehabilitacyjnym wydaje mi się że była przeprowadzona profesjonalnie. Na dzień dzisiejszy koszystam z basenu, siłowni, ćwiczęn z guma oporowa, ćwiczeń z piłką, rowerek stacjonarny i szeroko pojętą gimnastyka całe życie byłem sportowcem... Więc też mam pojęcie na ten temat.... 31 maja miałem wizytę kontrolna u lekarza prowadzącego. Przedstawiłem mu problem zrobił zdjęcia rtg na których jest ws, wszystko ok zasugerował mi odpoczynek 10 dni mówiąc że może przetrenowałem nogę... Co nie było prawda lecz dostosowalem się do jego zalecenia ból lekko zmalał przez ten czas ale nadal był po 10 dniach wybrałem się na basen i na drugi dzień już stan nogi był jak przed przerwa silny ból...

Co mam robić jak działać jestem zaniepokojony tym stanem proszę o opinie fachowców pozdrawiam i z góry dziękuję Adam.
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Pon 01 Lip, 2019   

Jedną z najważniejszych rzeczy w usprawnieniu nie jest właśnie wzmacnianie czy rozciąganie mięśni/ tkanek: jest nią prawidłowość ruchu/wzorca ruchowego. Z kolei prawidłosoś wzorca jest zależna zarówno od anatomii (np. istnienie sklejeń tkankowych zmienia trajektorie przenoszenia sił na kości/stawy)i fizjologii (brak/nieprawidłowość ruchu zaburza m in. dynamikę krążenia płynów w ciele - co zwiększa/utrzymuje stan zapalny). Ocena stanu wyjściowego powinna uwzględniać nie tylko zakresy aktywne i pasywne ruchu biodra: nic w ciele nie działa w izolacji i ocena dlaczego Cię boli biodro powinna uwzględniać m in. prawidłowość wzorca oddechowego czy prawidłowość fazy podporowej w staniu na jedanej nodze. To jak wypełnia się (czy w każdym kierunku?) klatka piersiowa powietrzem determinuje taką a nie inną reakcję z układu mięśniowo-powięziowego. Podaję tu tylko nieliczne mechanizmy mogące stanowić część składowych Twojego źródła problemów. Wg mnie powinieneś szukać terapeuty który popatrzy na Twój problem z biodrem z zupełnie szerszej perspektywy.
Daniel
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
dominator77 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 08 Kwi 2018
Posty: 1
Skd: tarnow
Wysany: Sob 07 Gru, 2019   

w moim przypadku podobnie po 2 miesiacach zrobilem rtg i lekarz powiedzial ze z proteza wszystko ok a bole ktore mam wynikaja z jakims proboemem z kregoslupem. niestety po 5 miesiacach nie moglem wstac z lozka . wstepna diagnoza lekarza rwa kulszowa . bol proniniowal od odcinka ledzwiowego poprzez operowane biodro posladek az do lydki. zastanawiam sie czy jedno z drugim ma jakis zwiazek?. bede robil rezonans kregoslupa wiec wszystko sie okaza. moze i Ty masz podobny problem moze warto zrobic reonans kregoslupa odcinka ledzwiowego?
 
     
Poloko89 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 15 Kwi 2018
Posty: 34
Skd: Chorzów
Wysany: Wto 15 Gru, 2020   2 lata po operacji i ciagle boli

Cześć wam :)
W styczniu miną 2 lata po operacji wstawienia endoprotezy stawu biodrowego.
Chcialem sie zapytać czy tez macie jakieś dolegliwosci bólowe?.
Ja przy dluższym chodzeniu, lub staniu na jednej nodze, przypakowym kopnieciu o coś noga lub gdy musze przeniesc jakies ciezsze gabaryty odczuwam silny bol w nodze ktory potrafi utrzymuwac aie przez kilka dni i jednoczesnie zaczynam utykac... Tak naprawde zdalem. Sobie sprawe ze ten bol praktycznie wystepuje caly czas lecz sie do niego przyzwyczailem... Jak tam u was co byscie mi doradzili mialem robione rtg niby wszystko z endo ok
Pozdrawiam
 
     
mjuniorek 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczy: 28 Cze 2017
Posty: 137
Skd: Olkusz
Wysany: Wto 15 Gru, 2020   

Kręgosłup? U mnie tak jest
 
     
ADRIAN36 


Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczy: 26 Lut 2020
Posty: 22
Skd: zawiercie
Wysany: Wto 12 Sty, 2021   

Witam jestem 7 miesięcy po operacji biodra u mnie dolegliwości bólowe dyskonfortu w biodrze pachwinie mam w nocy jak śpię to się przebudzam jak chodzę w dzień jest ok. Czekam na wizytę do lekarza ciekawe co powie
_________________
ADRIAN36
 
     
samograjka 


Status: Endo x 1
Doczya: 07 Kwi 2020
Posty: 3
Skd: Zawiercie
Wysany: Pi 15 Sty, 2021   

Mam podobnie, tyle, że jestem już rok po... Nadal o kulach. Ból kręgosłupa, promieniowanie na nogę, pachwinę. Sam ból bym rozumiała, bo z dyskopatią zmagam sie od lat, jeszcze przed endo.. ale co tak osłabia nogę ? Jestem przed konsultacją neurologiczną i rezonansem.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.