Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
artroskopia, osteotomia-Cristina 2 latka
ewa franch 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia + Osteo.
Wiek: 45
Doczya: 23 Sty 2012
Posty: 1
Skd: neapol
Wysany: Pon 16 Kwi, 2012   artroskopia, osteotomia-Cristina 2 latka

witam, mam na imie Ewa, moja coreczka Cristina 2 lata urodzila sie z dyslazja bioderek, kazali mi zakladac podwojna pieluszke, w 5 miesiacu cristina miala zwichniete bioderka (pielucha na nic nie poskutkowala)...po pierwszej artroskopi + 45 dniach gipsu, lewe bioderko jest ok natomiast prawe nie weszlo...nastepna artroskopia nastepny gips...i dalej nie wchodzi...musielismy operowac...45 dni gipsu..no i nareszcie wszystko jest w ok... w wieku 17 miesiecy cristina chodzi...zauwazam jednak, ze chodzac kolysze sie na boki i czesto sie przewraca..na jednej z wielu wizyt u ortopedy (prof. Sadile, Neapol) mowie mu o tym a on na to, ze to normalne po tym co przeszla ...jednak po zrobieniu zdjecia rentg. okazuje sie, ze kat zgiecia kosci udowej jest za bardzo rozwarty , wiec lewe bioderko natychmiastowa osteotomia, prawe natomiast jeszcze do uzgodnienia...w wieku 21 miesiecy robimy osteotomie lewej kosci udowej+ 45 dni gipsu...wszystko dobrze sie uklada.. Cristina po 3 tygodniach znowu chodzi..widze jednak, ze ta noga po osteotomi jest krotsza okolo 2 cm i dziecko kuleje...moje pytanie, moze ktos kto przeszedl cos podobnego mi odpowie ...ile czasu potrzeba zeby ta roznica sie wyrownala i jak na to reaguje kregoslup....przepraszam za haotyczna recenzie i z gory dziekuje za odpowiedzi. Ewa i Cristina
_________________
ewa franch
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 16 Kwi, 2012   

Witaj Ewo :)
Poczytaj historie innych dzieci, szczególnie polecam Ci historię Jolanty454.
Co do Twoich wątpliwości że córeczka źle chodzi to co na to mówi fizjoterapeuta? Czy malutka miała ćwiczenia rehabilitacyjne? Jest w trakcie wzrostu i umiejęta rehabilitacja pomoże skorygować chód, wypracować zdrową prawidłową postawę. Krótsza noga często ma przyczynę w złym ustawieniu miednicy i przy pomocy właściwych ćwiczeń jest szansa znaczącej poprawy.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.