Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zamknity przez: AgaW
Pon 29 Kwi, 2013
VII Warsztaty Rehabilitacji Funkcjonalnej - KRAKÓW
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 22 Kwi, 2012   

dorka napisa/a:
Okazało się, że nie ma wielkiego znaczenia, czy jeżdżę rowerem do przodu, czy do tyłu, byle jeździć, czy którą nogą zaczynam chód, prawą, czy lewą a z tym miałam do tej pory problem.
Dorka,
Czyli problemu już nie ma. Wystarczy przestać robić to co sprawia nam kłopot. Tak ?
Gdyby to wszystko było takie proste. Ech ....... ;-)

Pozdrawiam,
Fizkom
 
     
tinapl 



Status: Endo x 1
Doczya: 13 Sty 2012
Posty: 125
Skd: Jastrzębie-Zdrój
Wysany: Nie 22 Kwi, 2012   

Ja byłam po raz pierwszy na takich warsztatach i uświadomiłam sobie tam jak wielu rzeczy jeszcze nie wiem i nie potrafię. Dlatego wyniosłam z nich wiele ciekawych i przydatnych informacji. FIzjoterapeuci pokazywali nam jak i co ćwiczyć aby sobie pomóc i równocześnie nie zaszkodzić. Co więcej sptotkanie dziewczyn w podobnym wieku i z podobnymi problemami w jednym miejscu też było bardzo "in plus".
Dzieki warsztatom dostałam namiar na fizjoterapeutę z mojej okolicy i w poniedziałek od razu dzwonię i zaczynam działać :) .
Tak więc dziewczyny dziękuję Wam wszystkim bardzo serdecznnie za miłe spotkanie i przyjęcie " nowych" w swoim gronie.
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Nie 22 Kwi, 2012   

Tak na świeżo chciałam dorzucić.
Bardzo ciekawie słuchało się Kasi, jak analizowała chód każdej dziewczyny w naszej grupie. Jola, Drupinka i sympatyczna blondynka - nie znam nicka - dziewczyny chodziłyście całkiem ładnie - na pierwszy rzut oka wcale nie widać było, że macie jakieś problemy z biodrami. Ja przed swoją pierwszą operacją chodziłam znacznie gorzej, bardziej utykałam, miałam różnicę w długości nóg jakieś 3 -3,5cm. Wasz obecny stan przypominał mi mój tak gdzieś sprzed 16 lat. Wtedy nogi miałam jeszcze równe. Sądzę, że nie należy w Waszym przypadku zwlekać z operacją, aby nie pogorszyć warunków operacyjnych. Ja miałam już zbyt duże zmiany w lewym biodrze i to zapewne bardzo utrudniło sprawne przeprowadzenie operacji. Oczywiście nie ma sensu wpadać w panikę. Zapewne nie ma większego znaczenia, czy operacja odbędzie się już, czy np. za rok, czy 2 lata, ale zwlekać 10 lat, tak jak ja, nie ma sensu. Wyjściowy stan ma duży wpływ na sukces operacji i sprawny powrót do sprawności.

Nie ukrywam, że ciekawa byłam, jak sobie radzą Duska i Gobla - u obydwu dziewczyn zauważyłam znaczną poprawę w jakości chodu. Naprawdę jestem mile zaskoczona. Widoczne są efekty Waszej systematycznej pracy :) .

Można się zastanawiać, dlaczego u niektórych powrót do sprawności trwa tak długo, podczas, gdy znam przypadki, gdzie wystarczyło parę miesięcy i to bez specjalnej rehabilitacji. U mnie tak jest z tą ostatnio operowaną nogą - już od powrotu do pracy a więc od grudnia 2012 ( 7 m-cy po operacji ) praktycznie nie pamiętam, że mam w niej endo, niestety druga noga, ta z problemami nadal jest problemem, chociaż w moim odczuciu coraz mniejszym. Radzimy sobie obydwie ja i moja lewa noga coraz lepiej ;) , takie są moje odczucia.

Przyznam się Wam, że od powrotu do pracy zawiesiłam wszelką rehabilitację, którą kontynuowałam przez 2 lata, z krótkimi przerwami na 3 kolejne operacje. Nie zauważyłam pogorszenia a raczej jest stały postęp w sensie pozytywnym. Wiem jednak, że do ideału droga jest jeszcze długa. Zapewne nigdy już nie będę chodziła, jak zdrowy człowiek, ale powinnam jednak nad moim chodem nadal pracować. Dzisiaj odgrzebałam stare notatki i zaaplikowałam sobie całkiem intensywny trening :) . Chyba wkrótce umówię się z moimi rehabilitantami, aby ocenili mój aktualny stan i może zmodyfikują mi zestaw ćwiczeń. W dzisiejszym treningu uwzględniłam również cenne uwagi Kasi :) . Ta mobilizacja, to zasługa warsztatów i choćby z tego powodu warto było na nie pojechać.

W pierwszej części warsztatów, oprócz przybliżenia nam zagadnienia, czym jest właściwie chód, wykładowca poruszył również temat chodzenia o kulach a nawet zademonstrował 2 rodzaje chodu. Pierwszy nazwany tutaj na forum asymetryczną pracą kończyn dolnych, z symetryczną pracą kończyn górnych. Wg wykładowcy jest to zalecany sposób chodzenia o kulach bezpośrednio po operacji. Natomiast jego zdaniem, celem jest, aby jak najszybciej przejść do chodu tzw. naprzemiennego. Jest to opinia zbieżna z opinią moich rehabilitantów, którzy również uważali, że to jest dobra dla mnie metoda, bo najbardziej zbliżona do naturalnego chodu.

Kolejny problem - kiedy odstawić kule. Zaprezentowano nam opinię, że nie powinno się zbyt długo chodzić o kulach. Ta opinia również pokrywa się z opinią moich rehabilitantów. Gdzieś w październiku moja rehabilitantka powiedziała do mnie: "Pani Zosiu, będziemy chyba powoli odstawiać kule". Nie ukrywam, że mnie to zastanowiło, bo nadal mojemu chodowi było daleko do wzorcowego, ale na oddziale rehabilitacyjnym w Kochcicach zaczęłam po obiekcie chodzić bez kul. Zabierałam je tylko na codzienny spacer po parku. Po powrocie do pracy, całkowicie odstawiłam kule i wg mnie była to doskonała decyzja. Chodzę coraz swobodniej. Po zimowej przerwie mam zamiar popracować nad moim chodem. Takie mam postanowienie.
 
     
jukka 

Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 64
Doczya: 08 Lip 2011
Posty: 17
Skd: małopolska
Wysany: Nie 22 Kwi, 2012   

Duśka, też bardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia w warsztatach. To było moje pierwsze takie doświadczenie. Najcenniejszą była możliwość bezpośredniej konsultacji dot. chodu i ogólnej sprawności a co za tym idzie, zalecenie ćwiczeń i zwrócenie uwagi na błędy.
Dzięki temu spotkaniu zmobilizowałam się do zorganizowania spotkań z rehabilitantem, co dla mnie jest ogromnym posunięciem do przodu.
Nie wspomnę już o wykładzie p. Kasi, była świetna a temat seksi niesamowicie potrzebny.
Cieszę się, że mogłam osobiście poznać koleżanki z forum.
Pozdrawiam Wszystkie gorąco.
 
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Nie 22 Kwi, 2012   

Zazdroszczę Wam kobitki tych warsztatów, ale cieszę się także razem z Wami :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 23 Kwi, 2012   

Kate310, świetnie to podsumowałaś :ok: Aż skopiowałam Twój post post do tematu sex po operacji :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kika17 

Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 27 Lut 2011
Posty: 20
Skd: Silesia
Wysany: Pon 23 Kwi, 2012   

Duśka serdecznie dziękuję za moje pierwsze warsztaty. Wniosły one nowe spojrzenie na sytuację rehabilitacji moich bioderek. Zamierzam rozejrzeć się za profesjonalnym fizjoterapeutą w mojej okolicy. Zrozumiałam, że fizjoterapia jest ważna również przed operacją jak i po.
Bardzo, bardzo się cieszę z możliwości poznania wielu koleżanek. Wasza postawa daje mi tak duże wsparcie, szczególnie jak się jest -tak jak ja- przed operacją. Dziękuję Wam dziewczynki. Do zobaczenia :-)
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 23 Kwi, 2012   

Serdecznie dziękuję prowadzącym oraz Duśce i Ewuni za wspaniałą organizację i dopięcie na ostatni guzik naszych kolejnych bardzo udanych warsztatów :)
Wielkie brawa! Jestem niezmiernie dumna i wyczekuję wspaniałej relacji na naszej www fundacji. Zarówno treściowej jak i fotograficznej :D
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 24 Kwi, 2012   

judyta_d napisa/a:
Wykład Pani Kasi był super i zabawny i bardzo przydatny:)
Kasia jest znakomitym fachowcem Jej wszystkie uwagi powinniśmy brać do serca Widziałam jej pracę i sama skorzystałam z jej fachowości i powiem REWELA !!!
 
     
judyta_d 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 04 Gru 2009
Posty: 13
Skd: Kraków
Wysany: Wto 24 Kwi, 2012   

Zgadzam się z Tobą w 100% Pani Kasia i Pan Marcin również mi pomogli fizycznie i duchowo( co dla mnie jest bardzo ważne). Wspaniali fachowcy i cudowni ludzie godni polecenia, mam do nich całkowite zaufanie.
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Sro 25 Kwi, 2012   

Duska serdecznie dziękuję za organizację i Twoje zaangażowanie. Warsztaty były dla mnie nowym doświadczeniem, wiedza przekazana jest dla mnie bardzo wartościowa. Dowiedziałam się, że moje bioderko pomimo w miarę ładnego chodu wymaga szybkiej operacji. Wiem już również, że praca którą wykonuję z moim fizjoterapeutą nie jest do końca taka jak powinna być. Nadal muszę szukać kogoś z doświadczeniem. Kasia jest wspaniała, jednak ze względu na odległość nie mam możliwości współpracować z nią. Wkłada w swoja pracę całe serce, nie spotkałam jeszcze osoby z takim zaangażowaniem.
Wykład "sexi" rewelacyjny, uświadomił mi że należy uważać z pozycjami, musimy wykorzystywać dozwolone pozycje i w trakcie aktu seksualnego nauczyć się chować "ogonek" pod siebie. Na pewno należy ćwiczyć i ćwiczyć :lol:
zozo, ta blondynka - to ja. Bardzo miło było poznać Ciebie i wszystkie przesympatyczne dziewczyny.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję organizatorom.
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Sro 25 Kwi, 2012   

Bardzo się cieszę, dziewczyny, że Wam się podobało, tym bardziej, że terapeuci z Krakowa są otwarci na współpracę z nami. Kasia przysłała mi sms, że jak zwykle brakowało Jej czasu na to, żeby każdemu wszystko powiedzieć co chciała :)
Mam nadzieje, że wiedza, którą dostaliście nie pójdzie na marne i że wykorzystacie ją w poprawianiu jakości swojego życia :-)
Zdjęcia będą za chwilkę, jak tylko uda mi się dołożyć fotki robione przez Agę (bo moje już mam) :)
Następne warsztaty: Warsztaty Nordic Walking - Śląsk (chyba 02.06.12), osoba organizująca: passiflora :mrgreen:
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 25 Kwi, 2012   

duska napisa/a:
Następne warsztaty: Warsztaty Nordic Walking - Śląsk (chyba 02.06.12), osoba organizująca: passiflora
Zgadza się :) Zapraszam chętnych do udziału Szczegóły TUTAJ !
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pi 11 Maj, 2012   

W końcu udało mi się wrzucić fotki z warsztatów do sieci. Są pod tym linkiem:

https://picasaweb.google.com/106539166762332460073/VIIWarsztatyFizkoterapiiFunkcjonalnejKrakow210412?authkey=Gv1sRgCL_jktLgo4rbmgE

Mam nadzieję, że się otworzy :mrgreen: Zapraszam do oglądania :)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 11 Maj, 2012   

Otwiera się :) Fajne fotki :mrgreen:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.