Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Czw 15 Mar, 2012
Manualna terapia holistyczna Dr Rakowskiego - Igłoterapia
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   Manualna terapia holistyczna Dr Rakowskiego - Igłoterapia

Terapia manualna holistyczna (metoda Rakowskiego) to nowoczesny, medyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu, w których następstwie pojawiają się różne dolegliwości, najczęściej w postaci bólu.
Terapia manualna, bo dotyczy narządu ruchu. Holistyczna, bo widzi człowieka całościowo. W swojej koncepcji traktuje nierozdzielnie duchowość i fizyczność. Zatem w terapii uwzględnia wpływ stresu na ciało i odwrotnie.

Igłoterapia jest metodą polegająca na wkłuciu igły injekcyjnej w miejsce określane punktem maksymalnie bólowym / lub polem takich punktów. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z dolegliwością określaną przez chorego, jako wieloletnie schorzenie, można liczyć na dużą burzę w organiźmie po zabiegu. Burza ta jest wspaniałą odpowiedzią mechanizmów samoregulacji, iż miejsce trafienia igły jest właściwe i dobrze rokuje efektami. Zabieg o charakterze szoku miejscowego (gdyż takim jest igłoterapia) działa według zasady: im gorzej po, tym lepiej :)

Moja fizjoterapeutka, uczennica dr Rakowskiego zaproponowała mi taki rodzaj terapii (jeden z kilku). Jestem po pierwszym zabiegu, który był bardzo nieprzyjemny i bolesny. Na drugi dzień ledwo wstałam i pokuśtykałam do pracy. Wejście po schodach garaniczyło z cudem. W drugiej połowie dnia ból biodra odszedł, aby za kilka dni powrócić. Jeden zabieg to mało, ale nie wiem czy się zdecyduję na kolejny :)

Co sądzicie o takiej terapii, lub innych zabiegach Dr Rakowskiego? Czy ktoś ma doświadczenie w tego typu fizjoterapii?
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

Witaj Izo, mój reha też jest uczniem dr A.Rakowskiego :) też coś wspominał o tej igłowej terapii, ale ja tego nie miałam.

Tak dla ciekawości: córka dr Rakowskiego prowadzi w Zakopanem Centrum Autoterapii http://www.rakowska.com/

Kupiłam sobie jej książkę "Codzienność bez bólu" i po omówieniu z reha, stanowi ona dla mnie ściągawkę do wielu ćwiczeń domowych :)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

Mijka napisa/a:
Witaj Izo, mój reha też jest uczniem dr A.Rakowskiego :) też coś wspominał o tej igłowej terapii, ale ja tego nie miałam.


Droga Mijko, a jakie stosujecie terapie Dr Rakowskiego? Coś byś poleciła? Ja na razie oprócz igłoterapii miałam tylko ćwiczenia rozciągające, nie mam diagnozy postawionej i reha nie wie do końca na co może sobie pozwolić :) mam nadzieję, że po wizycie u profesora to się wyjaśni i ruszymy do boju :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

Iza napisa/a:
Droga Mijko, a jakie stosujecie terapie Dr Rakowskiego? Coś byś poleciła?

Iza, przykro :-( ale nic nie polecę, bo nie mam takiej wiedzy, żeby coś doradzać :) a dolegliwości mamy inne, Ty jesteś przed, wiem co znaczą te bóle :) ja jestem po i moja reha jest napewno inaczej ukierunkowana niż Tobie potrzeba
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

No to wiem, że nasze sytuacje się różnią i nie o poradę mi chodziło. Raczej jestem tylko ciekawa jak się odnosisz do tych zabiegów i jakie są Twoje odczucia odnośnie terapii Dr Rakowskiego :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

Jestem zadowolona :)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

Cieszę się, że jesteś zadowolona. Ja się trochę naczytałam na forum o różnych niekompetentnych fizjoterapeutach, więc przy zderzeniu z pierwszym jestem czujna i trochę z dystansem podchodzę do wszystkich zabiegów. Dlatego jestem ciekawa opini forumowiczów odnośnie metod stosowanych m.in. przez moją fizjoterapeutkę :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Artemiz 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 45
Doczya: 20 Kwi 2011
Posty: 11
Skd: z wygodnego miejsca
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

Iza napisa/a:
Terapia manualna holistyczna (metoda Rakowskiego) to nowoczesny, medyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu, w których następstwie pojawiają się różne dolegliwości, najczęściej w postaci bólu.
Terapia manualna, bo dotyczy narządu ruchu. Holistyczna, bo widzi człowieka całościowo. W swojej koncepcji traktuje nierozdzielnie duchowość i fizyczność. Zatem w terapii uwzględnia wpływ stresu na ciało i odwrotnie.


Iza, kilka lat temu przechodziłam manualną terapię holistyczną, potwierdzam dolegliwości po były mało przyjemne i różnorakie.
Terapia pomagała na jakiś czas, po czym ból powracał :cry: .
_________________
Póki jeszcze je mam, biorę życie i uciekam!
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

Tak się właśnie zastanawiam nad tymi wszystkimi zabiegami, bo po wdrożeniu się w lekturę terapii holistycznej mam wrażenie, że to taki nowoczesny odłam medycyny naturalnej :) na razie podchodzę do tego ostrożnie :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 16 Mar, 2012   

Czytałam książkę Dr. Rakowskiego na temat kręgosłupa, podobała mi się.
Sądzę że metoda ok. ale w połączeniu z innymi, bo sama nie załatwia u nas całkiem sprawy :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pi 16 Mar, 2012   

Iza, jeśli chodzi o dr Rakowskiego i jego metodę to wg mnie jest niezwykle skuteczna, ale wymaga od pacjenta naprawdę dużej współpracy. Holistycznie - zakłada całościowo, czyli również razem z głową ;)
Igłoterapia nie leczy - znosi jedynie objawy bólu, bo dr Rakowski (zresztą nie tylko on) uważa, że człowiek, którego boli nie jest w stanie prawidłowo ćwiczyć. Dopiero po wyeliminowaniu bólu przechodzi się do ćwiczeń. To bardzo dobry i doświadczony rehabilitant, ale jak to zwykle bywa trzeba uważać do kogo trafiasz. Jesli trafisz na samego Andrzeja Rakowskiego to bosko, ale on wyszkolił masę ludzi, z czego jedni są lepsi a inni gorsi. Ja bym się dała skłuć tylko przez kilka osób wyszkolonych przez Rakowskiego.
Trzeba tylko zaznaczyć, że igłoterapia i inne techniki manualne działają demotywująco, bo przestaje boleć i przestajemy ćwiczyć :mrgreen: a to nie o to chodzi :) Prawdą jest, że zabieg jest cholernie nieprzyjemny a efekt może się pojawić za dwa, trzy dni. Może też wrócić ból, bo czesto raz to za mało.
Osobiście bardzo lubie i cenię Andrzeja Rakowskiego i chociaż ma wielu przeciwników to jego igły robią cuda. To mądry facet i krzywdy Ci nie zrobi :mrgreen: Jedyne czego żąda od pacjenta to motywacji i współpracy.

Iza napisa/a:
bo po wdrożeniu się w lekturę terapii holistycznej mam wrażenie, że to taki nowoczesny odłam medycyny naturalnej


Nie wiem czy taki nowoczesny. Ja już 25 lat temu leczyłam się u Niego tą metodą :-D
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 16 Mar, 2012   

Przed operacją miałam problem z mięśniem pośladkowym - miałam takie miejsce, które można by opisać jakby w środku był kamień, nie można było tego rozmasować, mięsień był tak bardzo napięty i to dosyć głęboko, że moja reha wbiła mi w to miejsce długą igłę - nie wiem czy to metoda dr Rakowskiego - miało to pobudzić mięsień aby w końcu ''puścił'', trwało to kilka lub kilkanaście minut bo było w sumie kilka takich wkłuć i mnie pomogło. Efekt odczułam od razu. Może następnym razem spytam się moich reha co to za metoda.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Pi 16 Mar, 2012   

Dziękuję wszystkim za podzielenie się doświadczeniami. Ja osobiście czuję sie jakbym szła po omacku cały czas, dlatego wszelkie nowinki traktuję z dystansem. No ale co mnie nie zabije to wzmocni :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Pi 16 Mar, 2012   

dzięki, dzięki kinga, masz rację tutaj lepiej pasuje, chciałam nawet prosić o przesunięcie :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Sob 31 Mar, 2012   Centrum Terapi Manualnej dr A .Rakowski

http://www.ctmrakowski.pl/
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.