Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Pomoc do OPP
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Czw 23 Lut, 2012   Pomoc do OPP

Kochani,
dostajemy od Was mnóstwo maili z pytaniem jakim etapie Fundacja jest z OPP. Jest to dla nas niezwykle cenna informacja, że interesują Was losy i działalność Fundacji, i że to co robimy uważacie za sensowne i zasadne. Status ten oznacza możliwość oddawania na działalność naszej Fundacji 1% Waszego podatku i tym samym ułatwianie nam funkcjonowania i organizowania akcji zakrojonych na coraz większą skalę. Niestety, dopiero w tym roku nabyliśmy uprawnienia, żeby się o ten status starać i rozpoczęliśmy działania w tym kierunku.
Jednym z wymogów jest udowodnienie, że organizacja jest pożyteczna społecznie. Świadczą o tym nasze warsztaty fizjoterapii funkcjonalnej, które organizujemy w róznych miastach polski, współpraca z lekarzami, fizjoterapeutami, akcje badawcze z prof. Czubakiem, prof. Starowiczem, wsparcie finansowe dla szpitali w postaci ufundowania dozowników na mydło, poręczy i uchwytów oraz krzeseł na Oddział IB w Otwocku, częściowe lub całkowite wsparcie finansowe podczas rehabilitacji dla pacjentów, organizacja spotkań "Bioderkowiczów" na których poznajemy się, rozmawiamy, wspieramy wzajemnie i cieszymy z naszych sukcesów; itp. Również bardzo pożyteczną społecznie działalnością Fundacji jest założenie i prowadzenie forum, które tworzycie i modelujecie razem z nami.

Dlatego zwracamy się do Was z gorąca prośbą o pomoc w uzyskaniu statusu OPP.

Jeśli uważacie, że coś zyskaliście na działalności Fundacji, jeśli macie poczucie, że warto było się zarejestrować na forum, jesli Wam pomogliśmy w jakikolwiek sposób napiszcie o tym do nas na maila: opp@fundacjabioderko.pl

Każdy mail to Wasze świadectwo, że jesteśmy potrzebni i jako takie zostanie podpięte do wniosku o przyznanie nam OPP i traktowane jako dowód naszej użyteczności społecznej. To ważniejsza rzecz od dużych akcji organizowanych przez nas czy referencji wystawianych przez firmy z nami współpracujące. To żywy dowód na to, że zwykły człowiek, pacjent lub ktoś z jego rodziny może skorzystać na istnieniu naszej Fundacji by poprawić swój stan zdrowia lub pomóc swoim bliskim. Wasza pomoc może okazać się kluczowa w uzyskaniu tego statusu przez Fundację, ponieważ wcale nie jest to łatwe i wiele organizacji czasem latami się o to stara. Im więcej będzie Waszych maili tym mamy większą szansę :-)

Będzie nam bardzo miło jesli podpiszecie sie w listach/mailach nazwiskami, ale równie dobrze jeśli tak wolicie korzystajcie ze swojego nicku z forum. Możecie pisać wszystko co uważacie za ważna, co mogłoby pomóc i wykazać naszą wspólną użyteczność i siłę.

Status OPP o który wspólnie walczymy pomoże nam robić więcej dobrego i lepiej pomagać :)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
Ostatnio zmieniony przez Katja Wto 03 Cze, 2014, w caoci zmieniany 3 razy  
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sob 25 Lut, 2012   

Drodzy Bioderkowicze, liczymy na WAS! Starania o status Organizacji Pożytku Publicznego jest naszym wspólnym staraniem o to by robić więcej, lepiej i dla szerszego grona potrzebujących. Mamy mnóstwo planów i pomysłów które powinna realizować Fundacja. Uzyskanie OPP niezmiernie rozwinie nam skrzydła. Moglibyśmy corocznie starać sie o tzw 1%, wspierać finansowo pacjentów czy refundować operacje bądź nowoczesną rehabilitację.
Aby otrzymać OPP - jak pisała duska - min. potrzebujemy referencji, listów z podziękowaniami, kilku słów na nasz temat.
Co Wy na to? Działamy? :D
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pon 27 Lut, 2012   

kieszczynski, wielkie dzięki za Twoje referencje :mrgreen:
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 27 Lut, 2012   

Mój mail w trakcie tworzenia, lada dzień zostanie wysłany. :)
Dołączam do apelu Duśki i Katji - wiele osób pisze nam takie maile na PW oraz na adresy Fundacji - napiszcie tu: opp@fundacjabioderko.pl
Mając status OPP, moglibyśmy zrobić o niebo więcej. Bez tego statusu wciąż mamy "związane ręce".
Każdy mail jest bardzo ważny, liczymy na Was!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pon 27 Lut, 2012   

No i jest odzew :mrgreen: ..kolejnym osobom bardzo dziękujemy i liczymy na następne maile..Wystarczy naprawdę parę słów i podpis.. nic więcej..a zarazem tak dużo :)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 27 Lut, 2012   

duska napisa/a:
Im więcej będzie Waszych maili tym mamy większą szansę :-)

Trzymamy kciuki za pozytywne i szybkie efekty. :ok:
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 28 Lut, 2012   

aga.t. napisa/a:
duska napisa/a:
Im więcej będzie Waszych maili tym mamy większą szansę :-)

Trzymamy kciuki za pozytywne i szybkie efekty. :ok:


Aga, wszystko super, dzięki za "kciuki", ale prawda jest taka, że samo trzymanie kciuków nic nie załatwi. Gdybyśmy działali na zasadzie "trzymania kciuków" to pacjenci nie mieli by pomocy, informacji, konsultacji, nie byliby kierowani do sprawdzonych ośrodków rehabilitacji, czy wyspecjalizowanych szpitali, nie odbyłyby się żadne warsztaty z rehabilitacji funkcjonalnej, ani jednemu pacjentowi nie ufundowalibyśmy terapii, żaden szpital ani oddział nie otrzymałby od nas poręczy, uchwytów w łazienkach czy dozowników do mydła, Forum Bioderko by nie istniało a świadomość pacjentów o swojej chorobie, świadomosć lekarzy o potrzebach pacjentów, czy świadomosc fizjoterapeutów na temat możliwości i szerokiego spektrum leczenia stawów biodrowych - byłaby zgoła inna.
Dzięki Aga, ale Twoje kciuki niewiele wniosą :) Są miłym hasłem. Chcesz pomóc? Pomóc pomagać? Napisz kilka słów nt. Fundacji, jej przydatności i wyślij. Dopiero wtedy kiedy to zrobisz będzie warto trzymać kciuki za "pozytywne i szybkie efekty".
Liczę na Ciebie i wielu innych, którzy ślą do nas maile z prośbami, pytaniami... i zawsze otrzymują odpowiedź. Zawsze spotykają się z nasza reakcją. Teraz my (czyli Wy także) potrzebujemy pomocy i reakcji.
A więc do dzieła! :-D
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 28 Lut, 2012   

No, Drodzy Forumowicze :)

Kilka zdań od serca nic nie kosztuje :) Adres e-mail podany i do dzieła.
Nie wiecie, co napisać?

Dzięki Forum i Fundacji mogliście wygadać się, poznaliście osoby z podobnym problemem, ktoś Was zrozumiał, poczuliście ulgę?
Znaleźliście namiary na dobrego lekarza, czy rehabilitanta?
Dowiedzieliście się, jak wygląda operacja, jak to jest być po zabiegu? Byliście potem spokojniejsi?
Wiecie jak przygotować dom na okres pooperacyjny? Co zabrać do szpitala?
Korzystaliście z rad Fizkoma Piotrka Medica Wendy?
Na warsztatach i z forum dowiedzieliście się o rehabilitacji innej niż serwowany UGUL i karteczkowe machanie nogą?
Wiecie czego nie robić, by uniknąć problemów?
Wiecie których "specjalistów" omijać?

To tylko kilka minut :wink: w przerwie na reklamy można to zrobić :)
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 28 Lut, 2012   

Napisane i wysłane mailem. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
_________________

 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 28 Lut, 2012   

Grazyna1950 napisa/a:
Napisane i wysłane mailem. Pozdrawiam i życzę powodzenia.


:clap: :clap: :clap: :heart: :heart: :heart:
Dziękujemy Grazynko :mrgreen:
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 28 Lut, 2012   

Katja napisa/a:
Dzięki Aga, ale Twoje kciuki niewiele wniosą Są miłym hasłem. Chcesz pomóc? Pomóc pomagać? Napisz kilka słów nt. Fundacji, jej przydatności i wyślij. Dopiero wtedy kiedy to zrobisz będzie warto trzymać kciuki za "pozytywne i szybkie efekty".

Katju ten post o kciukach napisałam własnie już po wysłaniu mojego listu - może nie doszedł lub jego treść jest za mało wiarygodna czy przydatna...
A kciuki zawsze trzymam za wszystkich i wiem, że Wasza praca była, jest i będzie nieoceniona i powinna być przykładem dla wielu ludzi.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
jola 
jola

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 08 Sty 2010
Posty: 96
Skd: mikołów
Wysany: Wto 28 Lut, 2012   

Napisałam i wysłałam. :) bo bardzo sobie cenię nasze forum
dziękuję :-)
_________________
17.07.2012 r.
09.06.2014 r.
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 28 Lut, 2012   

Są takie słynne słowa: "pomożecie?" na które była odpowiedź: "pomożemy" :)
A więc wysłałam :)
Na początku trudno było zacząć pisać o tym wszystkim o czym chciałam, jestem blisko związana z Forum i Fundacją więc zależalo mi aby mój mail zawierał wszystko co istotne, wróciłam myślą od początku do tych wszystkich dobrych rzeczy jakie dzięki Bioderku zrobiłam dla siebie i innych, zebrałam ile się nauczyłam, wyszedł długi wpis ale prosto od serca.
Napierw chciałam wypunktować, potem pomyślałam że opiszę choć opis w punktach chyba też byłby fajny :)
Jeśli takich maili od serca byłoby dużo to napewno byłaby szansa zdobyć OPP.

Namawiam wszystkich jeszcze raz: jesteśmy tu na Forum bardzo zżyci, tyle się uczymy od siebie, to tu dzielimy się radościami, smutkami, opisujemy kroki do lepszej sprawności, a Forum to przecież tylko część działaności Fundacji Bioderko. Jeśli nawet sami nie dostaliśmy pomocy to widzimy jak bardzo ta pomoc jest potrzebna innym osobom, które z niej korzystają. Np. z wyposażonych łazienek w Otwocku będzie korzystać mnóstwo osób, a ten dar był możliwy dzięki wszystkim wspierającym nas osobom :)
Nie każdy chce i może sobie pozwolić na darowizny finansowe dla Fundacji z różnych względów-ale każdy może pomóc rozszerzyć działaność społeczną dla innych nie płacąc nic, pisząc tylko mail który nic nie kosztuje prócz chwili skupienia na napisanie maila.Fundacja swoją działaność prowadzi charytatywnie dla wszystkich, teraz każdy może coś zrobić dla nas, dać coś z siebie abyśmy mogli nie tylko istnieć, ale zrobić jeszcze więcej :)
No to u Was jak będzie? "pomożecie?"
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Wto 28 Lut, 2012   

aga.t., bardzo Cię przepraszam. To mój błąd. Twój list przyszedł z adresu agunia81 wiec potraktowałam to jak nick z forum i nie skojarzyłam z Tobą. Faktycznie wysłałaś i doszło. Dlatego Katja nie dostała informacji, że wysłałaś. Przepraszam jeszcze raz za nieporozumienie.
A kciuki trzymamy razem i działamy wspólnie ;)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Wto 28 Lut, 2012   

duska melduję, że zadanie wykonane :)
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.