Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przydatne i praktyczne gadżety
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Pon 03 Pa, 2011   

Pasifloro, dzięki. Jaskółki jeszcze nie robiłam, ale spróbuję może mi się uda zrobić.
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 03 Pa, 2011   

Ja kupiłam kiedyś w markecie na wyprzedaży za kilka złotych urządzenie do chwytania z podłogi. Bardzo fajne urządzenie, bo i z wyższej półki można coś ściągnąć. Nie znalazłam w necie takiego jak mam, ale to jest coś podobnego
_________________

Ostatnio zmieniony przez pasiflora Pon 03 Pa, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Wto 04 Pa, 2011   

Dorko.

Ja w pierwszych tygodniach po operacji też miałam problem z zakładaniem skarpet i nie mogłam doczekać się kiedy będę mogła zrobić to samodzielnie - również mieszkam sama i bardzo mi na tym zależało . Poprzez wykonywanie ćwiczeń stopniowo doprowadziłam moją nogę do lepszej sprawności . Skarpetę zakładam w ten sposób, że zginam nogę operowaną w stawie kolanowym nie przekraczając kąta 90 stopni , podtrzymuję podudzie jedną ręką , a drugą ręką zakładam skarpetę .
Jeżeli upadnie mi jedna kula to podnoszę ją drugą kulą , która nie upadła .
Grażynka przedstawiła bardzo pomocne urządzenie . Podobne również posiadam i często z niego korzystam , jeżeli coś mi upadnie .
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Wto 04 Pa, 2011   

Grazyna1950 napisa/a:
Ja kupiłam kiedyś w markecie na wyprzedaży za kilka złotych urządzenie do chwytania z podłogi.

Miałaś szczęście - taki sprzęt w sklepie z artykułami medycznymi w otwockim szpitalu kosztuje ok. 60 zł. Koleżanka z sali kupowała i bardzo je chwaliła. Ja sobie radzę bez niego, ale każdy z nas jest inny.
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
krys77 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 21 Mar 2012
Posty: 2
Skd: krakow
Wysany: Sro 21 Mar, 2012   

Witam
Te chwytaki to fajna sprawa i też o takim myślę... Obecnie poszukiwałem nasadki na sedes podwyższającej i znalezłem ciekawą serię twz Clipper w 7 wersjach:)
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 21 Mar, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
jola 
jola

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 08 Sty 2010
Posty: 96
Skd: mikołów
Wysany: Czw 13 Wrz, 2012   

Natalka22,
Mam bardzo podobną nakładkę nazywa się clipper2, ma dodatkowo mocowania do sedesu i jestem z niej zadowolona.
_________________
17.07.2012 r.
09.06.2014 r.
 
 
     
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Pi 24 Maj, 2013   

Muszę przyznać,że do szpitala zabrałam polecane wiązane majteczki, ale tak naprawdę z nich nie skorzystałam. W pierwszej dobie po operacji wystarczy sama koszulka, kiedy jesteśmy zdane wyłącznie na pomoc personelu medycznego. Potem gdy już usiadłam bokiem na łóżku moglam sobie ubrać zwykłe majtki ( kula się do tego dobrze nadaje) i to ze względu na bliznę dobrze rozciagliwe i raczej kuse na bokach. Przydal się też klips, klamerka aby na boku spiąć koszulkę podczas spaceru i ciągle jej nie brudzić od mokrych opatrunków.
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
jagoda72 
jagoda72
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 51
Doczya: 27 Lip 2012
Posty: 8
Skd: malopolska
Wysany: Czw 11 Lip, 2013   MATA DO HYDROMASAZU

CZY ktos z was ma taka mate we wlasnej wannie , czy dziala na bole kostno-stawowe, jakie maty polecacie-jakich firm ??? ??
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 19 Lip, 2013   

jagoda72, Ty naprawdę wierzysz w te maty tzn że Ci zlikwidują bóle kostno-stawowe ???
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 19 Lip, 2013   

Ja bym w życiu takiej maty nie kupiła szkoda by mi było kasy. To nic nie daje. Wszystko co jest reklamowane jeśli o skuteczność takich mat chodzi można włożyć między bajki. Miałam mate masującą jako zabieg i prócz tego ze się na niej wybyczyłam z garzetą to nie widziałam żadnego najmniejszego efektu. Na wczasach mieliśmy również pokaz sprzętu rehabilitacyjnego i omal nie załamałam przedstawiciela handlowego gdy mnie się spytał czy kupiła bym cudowny fotel masujący jego firmy?Na co odpowiedziałam mu wie Pan co szkoda mi pieniędzy na te cudowne i na wszystko działające wynalazki. Bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Wole te pieniądze przeznaczyć ale na dobrą rehabilitację.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 19 Lip, 2013   

Bonia napisa/a:
Wole te pieniądze przeznaczyć ale na dobrą rehabilitację.

Uważam dokładnie tak samo.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 27 Lip, 2013   

Tez stawiam na dobrą rehabilitacje jak i prace nad sobą ćwiczenia itp itd...Jak już wcześniej pisał Fizkom np mata nie pomoże, sam mam mate do masażu, masuje ale to jest tylko namiastka normalnego masażu. Czytałem tez wiele postów wcześniej o materacu przeciwodleżynowym, leżałem 2 miesiące na wznak i powiem tak że zwykły materac przeciwodleżynowy (jedna strona żółta druga lepsza brązowa) od materaca przeciwodleżynowego na prąd gdzie miejsce leżenia raz się podnosiło raz opadało jak łózko wodne. Po prostu czasem lepsze jest naturalne sprawdzone niż coś nowego co ma być lepsze nie zawsze jest lepsze.....
 
 
     
Katarzyna658 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczya: 27 Wrz 2013
Posty: 2
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 27 Wrz, 2013   

A ja polecam coś na poprawę humoru. Może nie jest to tani gadżet, ale znacznie polepsza nastrój, a to też jest ważne po wszelkiego rodzaju zabiegach. Mowa o słuchawkach uzupełniających zapotrzebowanie na światło słoneczne.
_________________
Cogito ergo sum
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Sob 28 Wrz, 2013   

Katarzyna658 napisa/a:
słuchawkach uzupełniających zapotrzebowanie na światło słoneczne.

Słońce przez słuchawki??? Haha, dobre! :)
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Wto 10 Gru, 2013   gadzety

witam
moglabym prosic zdjecie tej poduszki miedzy kolana do spania na boku - zadne zdjecia z tematu sie mi nie otwieraja
sa odznaczone czerwonym x
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.