Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przydatne i praktyczne gadżety
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pon 23 Lis, 2009   

Najlepiej miec dwa, bo gdy jeden sie mrozi to drugi masz na biodrze, a potem zmiana..
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 23 Lis, 2009   

Tak, dobry gadżet. Tez korzystałam, szczególnie w pierwszych 2 tygodniach po zabiegu.
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 38
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pon 23 Lis, 2009   

Z gadżetów, które mogą się przydać w trakcie korzystania z kul polecam rękawiczki rowerowe :-)


Jak widać na załączonych obrazkach owe rękawiczki nie mają palcy, posiadają rzep do regulowania na nadgarstku i co najważniejsze po wewnętrznej stronie mają antypoślizgowy materiał, co pozwala w pełni i swobodnie korzystać z kul. Gwarantuje to nam również brak odcisków na dłoniach i większe bezpieczeństwo poprzez stabilność kul w rekach :-)
Koszt niewielki około 25-30 zł w zależności od miejsca zakupu rękawiczek. Ja swoje kupiłam w hipermarkecie na stoisku ze sprzętem rowerowym :-D


i 2 strona
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
KasiaM 
KasiaM
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 22 Cze 2009
Posty: 47
Skd: centrum Polski
Wysany: Pon 23 Lis, 2009   

Zgadza się Jowi rękawice to świetna rzecz. W szpitalu strasznie pociły mi się ręce i nie czułam się pewnie chodząc o kulach. Dzięki temu, że pożyczyłaś mi swoje rękawiczki przeszłam bez stresu cały korytarz w tą i z powrotem i dodatkowo zaliczyłam schody. Tak, więc również polecam takie rękawiczki. Mówiąc szczerze nawet poruszając się po domu ich używam. Nie jest to jakieś wielkie wyjście, ale chociaż pewnie trzymam w rękach kule i czuję się bezpiecznie.
Ostatnio zmieniony przez Jowi Pon 23 Lis, 2009, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pon 23 Lis, 2009   

Ja mam takie samochodowe, z cienkiej skory, z dziurkami na kostki. Obcielam im palce :) Wygladaja lepiej niz rowerowe bo sa ciensze. Koszt rowniez ok. 25 zl na tzw. placu lub hipermarkecie. Sa rozne kolory :)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 09 Gru, 2009   

może warto także zaopatrzyć się w specjalną poduszkę odciążającą stawy biodrowe i kręgosłup?
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 60
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sro 09 Gru, 2009   

kinga napisa/a:
można także zaopatrzyć się w specjalną poduszkę odciążającą stawy biodrowe i kręgosłup


Na rynku pojawiają się różnego rodzaju kliny, kształtki "ułatwiające" układanie osoby po operacji na boku i zabezpieczające nogę/nogi w "prawidłowej pozycji". Poduszka udowa (ta ze zdjęcia) niestety nie zabezpiecza operowanej nogi w pozycji pożądanej. Zwróćcie uwagę (przyjmując, że noga lewa jest po ENDO- tak jak na foto z koścem), że przy jej zastosowaniu noga po operacji jest w rotacji zewnętrznej a nie w pozycji pośredniej. Ułożenie nóg równolegle do siebie (tak jak na zdjęciach) stymuluje ponadto nieprawidłowe ustawienie miednicy i brak możliwości regulacji napiecia w tułowiu. Przypomnijcie sobie jak chodzi osoba z bolesnym/przykurczonym biodrem..... miednicę (pupę :oops: ) ma cofniętą do tyłu choć kierunek ruchu jest: do przodu. Takie właśnie ustawienie miednicy stymuluje poduszka/kształtka pokazana na zdjęciach.
Jeśli miałbym zalecić pacjentowi leżenie na boku NIEOPEROWANYM - to zrobiłbym to tak:
........ jest problem, bo nie wiem co zrobić aby wkleić JPG., które mam w swoich "zbiorach"...... czy ktoś mi podpowie jak TO się robi?

Ufff......... (po dwóch dniach, pomagała Nika i Pasiflora):



Pozdrawiam,
Fizkom
Ostatnio zmieniony przez Fizkom Pi 11 Gru, 2009, w caoci zmieniany 3 razy  
 
     
Lenka4 

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczya: 14 Wrz 2009
Posty: 69
Skd: z okolicy stolicy
Wysany: Wto 22 Gru, 2009   

W trakcie ćwiczeń - szczególnie podczas wstawania i podciągania się na łóżko (bo ja niespecjalnie wysoka jestem), leżenia na plecach, przesuwania się po łóżku używam takiego klina po endo i jest on (dla mnie) rewelacyjny. Ma obejmy (taśmy) na nogi, które można regulować na rzepy, ale można sobie te obejmy odpuścić. Był szalenie pomocny przy pierwszych próbach chodzenia. Już nawet znalazłam sklep gdzie go kupiłam do dalszych ćwiczeń.
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Wto 05 Sty, 2010   

Witam,
Mam pytanie, czy po endo /15 m-cy po opercji/ można używać pasa masująego MB 2011, który jest zasilany prądem , wyposażony jest w 8 programów masażu, 8 systemów wibrujących i 20 wkładek magnetycznych. Można używać go 2 razy dziennie na różne partie mięśni, po 10-15 min na każdą część. Najbardziej urządzenie to chcę wykorzystywać na biodra, uda i brzuch. :?:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 60
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pi 08 Sty, 2010   

Mijka napisa/a:
Najbardziej urządzenie to chcę wykorzystywać na biodra, uda i brzuch. :?:


Nie wiem czy można ale nie zawracaj sobie głowy tym urządzeniem.
Ruch, ruch i jeszcze raz ruch + kontrola tego co się je/ jak się je/ i kiedy się je + masaż ale ręczny - poświęć właśnie tym aspektom więcej uwagi !!!

Powodzenia,
Fizkom



Ponieważ zima i mróz za oknem pomyślałem sobie, że wrócę do tematu nakładek antypoślizgowych na kule łokciowe i krótko przedstawie wam moje przemyślenia z nimi związane. Generalnie nie jestem ich specjalnym zwolennikiem ani zagorzałym przeciwnikiem. Krótko - mogą być choć ich nałożenie całkowicie zmienia Wasze zainteresowanie z tego gdzie stawiacie nogę na to gdzie postawić kulę. I w tym właśnie tkwi sedno problemu bo koro zaczynamy myśleć o jak najlepszym postawieniu kuli zapominamy o prawidłowym i dokładnym stawianiu stopy na podłozu. A jak już obie stopy wejdą na lód i rozjadą się w bok to kolce przy kulach nie pomoga.
Co w takim razie proponuję obok (nie zamiast) nakładek na kule? Jest kilka rodzajów nakładek antypoślizgowych na buty (szukajcie pod tym hasłem np na Allegro). Cena od 30 do 130 zł. Niektóre z nich pasują nawet do butów na obcasie choć sam nie wiem czy ta właśnie informacja Was zainteresuje.......... :mrgreen:

Uważajcie bo ślisko :!:
Pozdrawiam,

Fizkom
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pi 08 Sty, 2010   

Dziękuję Fizkom, ja to urządzenie już mam i interesuje mnie tylko, czy te wibrujące ruchy mogą wpłynąć ujemnie na endo, chciałam je wykorzystywać w tych momentach kiedy siedzę - o właśnie teraz przy komputerze, lub oglądając telewizję, czytając, a nawet podczas jazdy na rowerze stacjonarnym.
A ruch + ruch owszem, staram się dużo chodzić i to z przyjemnością, bo chodzenie nie sprawia mi kłopotów.
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Pi 08 Sty, 2010   

Mijka, napiszę Ci co ja myślę o tego typu urządzeniach wprowadzających całe ciało lub jego partie w drgania – nie sądzę, aby to było dobre dla wszczepionych implantów. Wydaje mi się, że może to źle wpływać na trwałość połączenia implantu z kością. Skoro normalnie użytkując implant zdarzają się powikłania typu obluzowanie panewki, czy też trzpienia, to takie drgania z pewnością nie są dobre :-/ .
To jest oczywiście tylko moje prywatne zdanie :) .
Siedząc przy komputerze, czy telewizorze lepiej wyrobić z sobie nawyk wykonywania ćwiczeń izometrycznych – czyli napinanie różnych partii mięśni ;) .
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Sob 09 Sty, 2010   

Dzięki Zozo, trochę się obawiałam używać tego pasa i stąd moje pytania. Masz rację może lepiej nie ryzykować, niech inni domownicy go użytkują. :lol:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
barbórka 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 62
Doczya: 31 Pa 2009
Posty: 77
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 14 Sty, 2010   

Mam pytanie: czy w szpitalu w Otwocku funkcjonuje jakiś choćby mały sklepić z artykułami do rehabilitacji, żeby można było coś kupić na miejscu, jak lekarz czy fizjoterapeuta zaleci?
Niektóre gadżety kupię wcześniej, ale nigdy nie wiadomo, co się jeszcze przyda.
Pytanie numer dwa: mój mąż majsterklepka robi mi stoliczek przysuwany do łóżka, żebym mogła sobie na nim stawiać naczynia albo laptopa. Ale teraz zaczęłam się zastanawiać, czy to w ogóle będzie mi potrzebne, to znaczy czy pozycja w tzw. siadzie płaskim na łóżku jest wskazana (i przyjemna po operacji), ale może lepsza od zwykłego siedzenia z nogami opuszczonymi na podłogę? Chodzi mi głównie o pracę na komputerze, bo jestem tłumaczem i po operacji będę musiała stosunkowo szybko wrócić do pracy, oczywiście nie w takim tempie, jak normalnie, ale te 1-2 godziny dziennie przynajmniej popracować. Co więc lepsze: siedzenie przy normalnym komputerze np. z nogą wyprostowaną na półeczce pod biurkiem (teraz tak robię, jak mnie bardzo boli) czy na łóżku z nogami płasko wyprostowanymi? Zaznaczam, że mam idealnie równy, lateksowy materac, więc siedzi się rzeczywiście prosto.
Może to nie do tego wątku, ale nie chcę pisać o każdej rzeczy osobno i potem szukać odpowiedzi.
Poza tym mam jeszcze pytanie odnośnie do pończoch przeciwzakrzepowych: czy może wystarczą podkolanówki? Bo takowe mam i noszę czasem jako profilaktykę przeciwżylakową. Nie chciałabym inwestować w coś, czego potem nie będę nosić.

pozdrawiam
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 14 Sty, 2010   

mi po operacji endo lepiej się siedziało na łóżku, nogi wyprostowane (tylko pod kolanem w nodze operowanej miałam zrolowany jakiś materiał)

z nogami spuszczonymi siedziałam rzadko ze względu na obrzęki
co do pończoch p/zakrzepowych: raczej pończochy, bo obejmują całą nogę, a to tu jest ważne
:)
mi rozmiar dobierał jeden Pan w szpitalu (odpowiedzialny za taki sprzęt); jak potem w sklepie medycznym chciałam kupić drugą parę, to w dwóch mi odmówili, ponieważ (jak to tłumaczyli) nie znają siły ucisku nie mogą mi sprzedać....

jeszcze odniosę się do wiązanych gatek z pierwszej strony: pamiętajcie aby przygotować sobie o rozmiar lub dwa większe albo bardzo rozciągliwe, ze względu na obrzęk pooperacyjny :D

alternatywą są majteczki z przylepcem/rzepem; tak samo przyszywamy i nic nam nie zwisa z boku :D
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.