Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Rehabilitant Michał z oddziału IB SPSK w Otwocku
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 25 Lis, 2014   Rehabilitant Michał z oddziału IB SPSK w Otwocku

Zdecydowanie rzadko kogoś nie polecam. Ale dziś dzień mam tą "przyjemność". Trudno mnie rozsierdzić, ale właśnie dziś na odległość komuś się to udało.
Mowa o fizjoterapeucie Panu Michale z otwockiego szpitala z oddziału IB. Pana Michała znam osobiście od dobrych paru lat. Znałam też jego poprzednika Pana Janka. Pan Michał kiedy zaczynał pracę na oddziale z pacjentami nierzadko po trudnych operacjach bioder czy kręgosłupów nie miał zielonego pojęcia o tym co to na przykład jest metoda PNF w fizjoterapii (osobiście namawiam go na kurs...). Teraz kurs PNF już ma (byc może nawet ciut więcej niż podstawowy..). I zdaje się zaczął być wieeeeelkim specjalistą w swoim fachu, bo stosuje techniki zastraszania pacjentów i wciska im (proszę wybaczyć wyrażenie) - ciemnotę.
Przytoczę tylko jedno zdanie, które skierował do pacjentki po osteotomii okołopanewkowej sposobem Ganza. Pan Michał ostrzegał, że jeśli pacjentka "dostanie się w ręce nie znającego się na rzeczy rehabilitanta to wróci z pozrywanymi mięśniami albo z powyginanymi śrubami". Nie wiem czy powyższy cytat zasługuje na jakikolwiek komentarz.... Dla mnie takie stwierdzenia i sformułowania kierowane do świeżo operowanej pacjentki są poniżej krytyki i jakiejkolwiek etyki!
Krótko i na temat. Bardzo NIE polecam tego pana.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 25 Lis, 2014   

Katja napisa/a:
Pan Michał ostrzegał, że jeśli pacjentka "dostanie się w ręce nie znającego się na rzeczy rehabilitanta to wróci z pozrywanymi mięśniami albo z powyginanymi śrubami". Nie wiem czy powyższy cytat zasługuje na jakikolwiek komentarz.... Dla mnie takie stwierdzenia i sformułowania kierowane do świeżo operowanej pacjentki są poniżej krytyki i jakiejkolwiek etyki!

Nie do wiary...bez komentarza.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 26 Lis, 2014   

Katja ja nie do końca się z Tobą zgodze w jednej kwestii. A mianowicie Pan Michał ma w pewnym sensie rację jesli pacjent po Ganzie trafi na rehabilitanta czy terapeute nie mających zielonego pojęcia o specyfice zabiegu to zeczywiście może mu zrobić krzywdę. Sama jestem tego przykładem. Moją historie znacie więc nie będę się powtarzać. Inna sprawa to podejście tego Pana do to już jest karygodne. Zaden fizjoterapeuta nie ma prawa zastraszać pacjenta.
Pasiflora w tej kwestii to się z wami zgadzam... Fizjoterapeuta nie ma prawa zastraszać pacjenta[/b]
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Sro 26 Lis, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 26 Lis, 2014   

Bonia, krzywdę może zrobić zawsze Nieważne czy jest się po Ganzie, czy po innej operacji, czy też w ogóle jej nie przeszedł.
Prawda jest taka że nie mówi się czegoś takiego.
 
     
Laura91 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 33
Doczya: 29 Pa 2014
Posty: 8
Skd: Małopolskie
Wysany: Pi 12 Gru, 2014   

W 100% zgadzam się z wypowiedziąKatja, Myślę że Pan Michał jest jednym z tych rehabilitantów któremu żadne kursy nie pomogą. Nie potrafi odpowiedzieć na najprostsze pytania typu "Czy po zabiegu można spać na zdrowym boku" lub "jak bezpiecznie wsiąść do auta" Na wszystkie tego typu pytania odpowiadała że sytuacja jest niestandardowa i że proszę pytać Profesora. Zachowywał się jakbym byla pierwszą osobą na oddziale po tego typu zabiegu może to nie był tak popularny zabieg ja osteotomia około panewkowa wg Ganza ale na pewno nie byłam pierwsza osobiście znam kilka osób po takim zabiegu wykonywanym właśnie na oddziale IB
 
     
Kate 
Po prostu jestem :)
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczya: 12 Lip 2011
Posty: 22
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 01 Lut, 2015   

od rehabilitanta na oddziale oczekiwałabym czegoś więcej, niż tylko zaliczenie korytarza i schodów. Gdybym nie podpatrzyła koleżanek to nie potrafiłabym wielu rzeczy zrobić.
_________________
powoli do przodu
 
     
olguś 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 34
Doczya: 29 Lis 2010
Posty: 4
Skd: Gdańsk
Wysany: Pon 09 Lut, 2015   

Ja także nie polecam Pana Michała. W ciągu dnia liczy się tylko kawka i śniadanko. Ostatnio jak byłam na oddziale to tak niedbale przytrzymywał mi nogę podczas przechodzenia z łóżko na łóżko, że ostatecznie noga z impetem uderzyła o materac. Nawet się nie przejął. Brak zainteresowania przypadkiem, z pytaniami odsyła do Profesora. A jego "rehabilitacja" (chodzenie po korytarzu) pozostawia wiele do życzenia. Można nawet prywatnie zamówić Pana Michała do szpitala na weekend i pospacerować z nim.. za niemałe pieniądze.
 
     
MADRZYC 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 57
Doczy: 18 Lut 2015
Posty: 8
Skd: WARSZAWA
Wysany: Sro 18 Lut, 2015   

Witam serdecznie.
Jestem po dwu endo wykonanych właśnie na wspomnianym Oddziale Szpitala w Otwocku. Forum obserwowałem od dłuższego czasu i dzięki niemu dużo dowiedziałem się i o chorobie i o zabiegach. Do czasu przeczytania wpisu dotyczącego wspomnianego rehabilitanta miałem o forum bardzo dobre zdanie. Obawiam się niestety, że forma "nie polecam bo słyszałam, -am, bo ktoś mówił, bo myślę że... "może część rzeczowych i dobrych dyskusji sprowadzić do poziomu magla. Z tego też względu postanowiłem zarejestrować się i zabrać głos w sprawie wpisu. Uważam że jest bardzo niesprawiedliwy i krzywdzący. Odrębną sprawą jest fakt, że podano dane osoby w sposób umożliwiający łatwą identyfikację. Regulamin Forum nie stoi ponad ustawą o ochronie danych osobowych. My kryjemy się za nickami natomiast stawiamy zarzuty konkretnym osobom. Dlatego też warto się zastanowić czy przypadkiem nie robimy im
krzywdy na podstawie pojedynczego zdarzenia o którym słyszeliśmy bądź doświadczyliśmy. Teraz już do rzeczy. Po obu operacjach wspomniany rehabilitant stawiał mnie na nogi. Uzyskałem wszystkie informacje dotyczące zagrożeń i tego w jaki sposób mam się zachowywać w okresie rekonwalescencji. Proces rehabilitacji każdorazowo wyglądał tak samo: nauka schodzenia z łóżka, pierwsze kroki, siadanie, spacer po korytarzu, schody i powrót do łóżka. I jest to wszystko co można zrobić w okresie 5 dni po operacji. Nie wiem jakie były oczekiwania koleżanek co do rehabilitacji, ale taki jest program przewidziany dla Oddziału. Od samego początku było dla mnie jasne, że resztę rehabilitacji muszę załatwiać sam i nie oczekiwałem że rehabilitant będzie za mnie ruszał nogami. Od początku było dla mnie również jasne, że zając się mną musi ktoś kto ma pojęcie o specyfice zabiegów. Podczas pobytu w szpitalu nasłuchałem się dużo o błędach rehabilitantów których doświadczyli moi towarzysze z sali. Z tego też względu stwierdzenie rehabilitanta że "dostanie się w ręce nie znającego się na rzeczy rehabilitanta to wróci z pozrywanymi mięśniami albo z powyginanymi śrubami" jest jak najbardziej słuszne. I to nie jest straszenie tylko rzeczowa konkretna informacja. I sprawy etyki nie mają tu nic do rzeczy. Co do kawek - zdarzają się jak wszędzie. Reasumując już - wpisy kierowane w sposób tak personalny uważam za mocno krzywdzące bo dotyczą zazwyczaj jednego, wybranego zdarzenia. Wspomniany rehabilitant zyskał moją ogromną sympatię bo dzięki niemu uzyskałem wszystkie umiejętności dzięki którym dotarłem do domu. Nie był opryskliwy ani olewający. Dodatkowo - zaręczam, że gdyby nie wykonywał swoich zadań - to w zespole Profesora Czubaka nie utrzymałby się ani dnia dłużej!!!!
Dla całkowitej jasności - nie jestem ani ziomkiem, ani kuzynem, ani znajomym Pana Michała.
Pozdrawiam serdecznie i namawiam do ważenia zamieszczanych opinnii
 
     
stanmar63 
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 60
Doczy: 24 Sie 2010
Posty: 29
Skd: Sosnowiec
Wysany: Sob 21 Lut, 2015   

W tym tygodniu wyszedłem z oddziału 1B szpitala w Otwocku z kapo w biodrze. Miałem chwilę czasu aby obserwować p.Michała podczas pracy. Akurat tak się złożyło, że mnie stawiała na nogi rehabilitantka z innego oddziału, a p. Michał rozmawiał ze mną w dniu wypisu.No i nie zauważyłem jakichkolwiek uchybień z jego strony. Oboje rehabilitanci zrobili to, co mogli zrobić na oddziale, a co powyżej przedstawił Madrzyc. I tyle, takie mieli zadanie, które wykonywali i wykonali. BTW, widziałem jak pita była "kawka" ;) - straszne, prawda?, ale również bez żadnego problemu i zwłoki p.Michał odszedł od niej i odpowiadał na moje pytania.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sob 21 Lut, 2015   

a mnie zastanawia inna rzecz, jaką można spotkać w innych zawodach.
uważanie się za tego najlepszego, a swoje umiejętności i wiedzę umieszcza się gdzieś na pograniczu magii, branie siebie za coś w rodzaju rycerza Jedi, który posiadł władzę nad mocą niedostępną dla maluczkich.
u mechanika słyszę: a jaki kowal panu to auto naprawiał, u instruktora nauki jazdy słyszymy: a kto panią uczył jeździć, a u fizjoterapeutów (niektórych) to co powiedział wyżej wymieniony gość. jeszcze wiele zawodów do tego można dodać, a raczej ludzi wykonujących najprzeróżniejsze zawody.

to że niewłaściwa rehabilitacja może mieć złe skutki, wszyscy wiemy i nie należy nikogo przekonywać, ale z tego co Katja pisze, wynika że gość chciał przez to powiedzieć: "każda rehabilitacji wykonana beze mnie grozi śmiercią lub kalectwem, bo każdy fizjoterapeuta w tym kraju w porównaniu ze mną jest ciemny jak tabaka w rogu, a co więcej będzie świadomie lub nie działał na szkodę pacjenta.

takie postawienie sprawy mi się nie podoba i pewnie to w jakiś stopniu wkurzyło Katję.
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 21 Lut, 2015   

Cyryl napisa/a:
takie postawienie sprawy mi się nie podoba i pewnie to w jakiś stopniu wkurzyło Katję.
Znam Katję osobiście. Możecie mi wierzyć że jest to osoba o złotym sercu. Jeżeli wyraziła się tu na forum o kimkolwiek w sposób krytyczny, to MUSIAŁA mieć powód.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 21 Lut, 2015   

Również poznałam Katje osobiście i to jest ciepła pełna empatii dziewczyna.Z całą pewnością nie należy do osób które krytykują kogokolwiek bez przyczyny.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
MADRZYC 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 57
Doczy: 18 Lut 2015
Posty: 8
Skd: WARSZAWA
Wysany: Nie 22 Lut, 2015   

Witam powtórnie.
Pomimo Waszych argumentów stoję na stanowisku, że wpis w takiej formie jest świństwem. Piszecie "ciepła, pełna empatii, o złotym sercu etc." Ale nie przeszkadza to obsmarować, w gruncie rzeczy anonimowo, gościa umożliwiając praktycznie pełną identyfikację. "Na pewno musiała mieć powód" Pewnie i miała, ale ja go wyraźnie nie dostrzegłem - chętnie poznam prawdziwy powód takiej żółci. Podważa kompetencje - zapytam na jakiej podstawie? Ukończona medycyna czy rehabilitacja? Ile lat praktyki w którymś z tych zawodów? Czy na tym Oddziale stosuje się tą magiczną metodę PNF? Bo może była stosowana na mnie a ja o tym nie wiem. Co obejmuje rehabilitacja na IB - napisałem wyżej. Prawda że takie wrzutki czyta się źle jeżeli zna się adresata? A poza tym jeżeli ma się uwagi do opieki na Oddziale, czy personelu to można zawsze porozmawiać z lekarzem prowadzącym, ordynatorem czy Profesorem. I zrobić to tak jak należy - twarzą w twarz a nie anonimowo. Zabrakło odwagi? Forum jest prostsze - bo adresat uwag nie może podjąć polemiki??
Wrócę jeszcze do tego co podobno wspomniany rehabilitant powiedział. A gdyby mechanik samochodowy powiedział Wam " Pański samochód wymaga specjalnej troski, bo jak zabierze się za niego ktoś nie znający się to go rozwali" - to też odczytacie to jako zastraszanie ? Według mnie postawił sprawę uczciwie. I nie dopatruję się w tej wypowiedzi chęci pozyskania klienta. A może lepiej byłoby gdyby zgodnie ze źle rozumianą "etyką" powiedział "Proszę Pani, każdy kto ma na wizytówce - Rehabilitant - zaopiekuje się Panią jak należy" Sam wszystkim moim kolegom z sali doradzałem rehabilitowanie się pod nadzorem kogoś kto zna się "na biodrach". Konkludując już: serwowanie na poważnym forum wpisów wynikających z praktycznie prywatnych, nieobiektywnych ocen w połączeniu z informacjami umożliwiającymi łatwą identyfikację jest niewłaściwe (ujmując oględnie). Po drugie uwagi co do zabiegów, opieki, zachowania - personelu można zawsze zgłosić w Szpitalu. Tak będzie trudniej - ale uczciwiej. Pzdr.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 22 Lut, 2015   

MADRZYC, każdy ma prawo napisać opinię o lekarzu, czy fizjoterapeucie (łącznie z podaniem nazwiska - są nawet portale służące temu). Nikt nikogo nie obraża, nie miesza z błotem. Zostało napisane jasno co, jak i dlaczego. Do tego umieszczone cytaty. I prawidłowo. Każdy ma prawo wiedzieć i podejmować decyzje, co do wyboru terapeuty.

Jedna osoba (mająca kontakt z tematem rehabilitacji na co dzień) będzie wymagała więcej, bo wie, jak to powinno wyglądać.
Druga osoba (laik) będzie patrzyła inaczej.

Jeden będzie polecał, drugi nie.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 22 Lut, 2015   

["kinga"]MADRZYC, każdy ma prawo napisać opinię o lekarzu, czy fizjoterapeucie (łącznie z podaniem nazwiska - są nawet portale służące temu). Nikt nikogo nie obraża, nie miesza z błotem. Zostało napisane jasno co, jak i dlaczego. Do tego umieszczone cytaty. I prawidłowo. Każdy ma prawo wiedzieć i podejmować decyzje, co do wyboru terapeuty. [/"kinga"]

Jedna osoba (mająca kontakt z tematem rehabilitacji na co dzień) będzie wymagała więcej, bo wie, jak to powinno wyglądać.
Druga osoba (laik) będzie patrzyła inaczej.

Jeden będzie polecał, drugi nie.
Kinga zgadzam się z Tobą.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.