Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Ból pięty po operacji. Skąd się bierze? Jak sobie radzić?
Katarzyna 



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 08 Wrz 2011
Posty: 45
Skd: Garwolin
Wysany: Sro 25 Sty, 2012   Ból pięty po operacji. Skąd się bierze? Jak sobie radzić?

maja.allegra Mi w szpitalu dokuczała jeszcze jedna rzecz, o której chyba jeszcze nie wspomniano.

Bardzo trzeba uważać na pięty, też się odparzają z braku chodzenia i ciągłego podpierania się na nich na łóżku. W sklepach ortopedycznych są takie kółeczka pod pięty. Sąsiadce z łóżka, to aż się pęcherze porobiły. Podobno świetnie goi je grejpfrut, przekroić na pół i wmasowywać w piętę. Sama nie potrzebowałam wypróbowywać.
Za to zakładano mi skarpetki bez uciskowe, wtedy pięty się tak nie obcierały.Oby zacząć chodzić, to samo się goi.
Jak nie będzie rodziny, to może ktoś z personelu Ci pomoże, gdybyś potrzebowała.
Może ktoś ma inny sposób na poradzenie sobie z tym problemem?

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim PRZED! :-D
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 25 Sty, 2012   

Kasiu wspomniano, wspomniano :) i dużo ciekawych sposobów wymieniono :)
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Sro 25 Sty, 2012   

Katarzyna napisa/a:
maja.allegra Mi w szpitalu dokuczała jeszcze jedna rzecz, o której chyba jeszcze nie wspomniano.

Bardzo trzeba uważać na pięty, też się odparzają z braku chodzenia i ciągłego podpierania się na nich na łóżku.


Kurcze, mnie nic nie było i nie jest w pięty :) żadnego bólu itp,
chociaż na nie nie narzekałam...
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 25 Sty, 2012   

Katarzyna, mnie raz pięty bolały a raz nie bolały W łóżku szpitalnym nie miałam z tym problemu, natomiast domowe twarde łóżko plus prześcieradło z froty drażniły mi piętę i musiałam zaopatrzyć się w kółko. Nie wyobrażam sobie życia bez niego.
Koleżanka w szpitalu kładła kółko pod głowę i też nie wyobrażała sobie życia bez niego hi hi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
ewka322 




Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczya: 08 Wrz 2011
Posty: 46
Skd: Gniezno
Wysany: Sro 25 Sty, 2012   

Witam mnie w szpitalu bolała pieta ,wiec pielegniarka podkładała mi zrolowany recznik. W domu natomiast wypróbowałam niezły patent mojej masarzystki ,aby nie kupiwac krązka mozna zrobic sobie samemu. Nalezy wate zwinac w rulon a nastepnie w krazek potem owinac bandazem ja dodatkowo owijam to elastycznym tak przygotowany krązek nalezy dopasowac do piety przyznam sie że nie wyobrazam sobie go nie miec uzywam go w nocy nadal a jestem 5 tyg po i w nocy nie uzywam zadnych poduch czy trujkatów a nawet obłozen z piasku sam krazek wystarcza ,zeby stopa była stabilna aha i czesc która bedzie pod pieta musi byc cieńsza a boki grubsze .Pozdrawiam
_________________
Dopóki walczysz, jestes zwyciezcą
 
 
     
Katarzyna 



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 08 Wrz 2011
Posty: 45
Skd: Garwolin
Wysany: Sro 25 Sty, 2012   

pasiflora W szpitalu na Lindleya W-wie mieli w 2009 roku tak tragiczne materace na łóżkach. Chyba były zrobione z jakiejś gumy? Całe ciało było mokre od leżenia na nim, a to w dodatku był lipiec!

Poza tym były bardzo wysokie i miały regulowane tylko podgłówki, oczywiście przez kogoś, bo sama tego nie zrobisz po operacji. TRAGICZNE. :shock:
Nie wiem jak jest teraz, ale schodzenie z takiego łóżka po operacji było potworne, a dodatkowo jak się miało wydłużoną nogę, to jeszcze trudniej.

Tylko kilka osób na całym oddziale, z najcięższymi przypadkami miało nowe łóżka z pełną elektryczną regulacją.

Może dlatego wszystkie po kolei na sali miałyśmy te odleżyny na piętach? :-/

:pa: :pa: :pa:
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Sro 25 Sty, 2012   

To chyba osobnicza kwestia, a nie materacy. Ja nie miałam odleżyn na piętach, ale po każdej operacji pięty zaczynały mnie potwornie boleć już w kilka godzin po zabiegu. Podkładałam rękawiczki z wodą, zwinięty ręcznik, podginałam odrobinę nogi, żeby położyć pełne stopy na prześcieradle albo kładłam nogi na poręczy łożka (jesli się dało). Tak, czy inaczej, był to dla mnie duży dyskomfort, który mijał w momencie spionizowania. Oczywiście, zawsze bardziej bolała mnie pięta operowana, bo drugą nogą ruszałam. To chyba związane jest z zaburzonym krążeniem, ale pewna nie jestem :mrgreen:
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 25 Sty, 2012   

Katarzyna, niestety teraz wszystkie szpitale mają takie ceratowe materace. Chodzi tutaj o łatwiejsze utrzymanie materacy w czystości.

Duśka, też mam wrażenie że tutaj chodzi o krążenie :-/
 
     
maja.allegra 
maja.allegra
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 21 Mar 2011
Posty: 6
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 25 Sty, 2012   

AAAAA, że krążenie?! Bo za nic w świecie nie mogłam zrozumieć co ma pięta do biodra :) :):):),
coś pokombinuję i na pewno wezmę:) Moja lista rzeczy niezbędnych powiększa się :shock: ,
dziś drogą "korzystnego kupna" ;) kupiłam bieliznę do przeróbek, więc wieczorem tasiemka, igła, i działam,
zdolności nie mam żadnych więc arcydzieło murowane :)
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sro 25 Sty, 2012   

maja.allegra napisa/a:
AAAAA, że krążenie?! Bo za nic w świecie nie mogłam zrozumieć co ma pięta do biodra :) :):),

Do zainteresowanych "bólem pięty" po operacji stawu biodrowego:
Zakładając, że na guzie piętowym nie ma odleżyny, ból pięty związany jest najczęściej z pooperacyjnym napięciem łańcucha powięzi, który ciągnie się (w dużym skrócie) od okolicy czołowej i potylicy poprzez grzbiet i okolicę lędźwiowo-krzyżową, poprzez tylną powierzchnię uda i podudzia aż po PIĘTĘ i podeszwę stopy.
Postępowanie w takim przypadku jest proste i przynosi zazwyczaj dużą ulgę. Wystarczy głęboko zmobilizować powięź okolicy piersiowo-lędźwiowej a jeszcze lepiej dodać do tego mobilizację tej powięzi w okolicy czaszki.
Pacjent może wykonać tę czynność samodzielnie, w leżeniu na plecach (niestety - pozycja pooperacyjna).
Zapytacie jak to zrobić? Pytajcie podczas Waszej terapii przedoperacyjnej. Między innymi właśnie temu ona służy.

Gdyby była mozliwość na oddziale skorzystania z pomocy drugiej osoby (fizjoterapeuta, ktoś z rodziny) można wykonać jeszcze parę
innych czynności (np. na powięzi głębokiej), które zwielokrotnią efekt.

Powodzenia,
Fizkom
 
     
Katarzyna 



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 08 Wrz 2011
Posty: 45
Skd: Garwolin
Wysany: Pon 30 Sty, 2012   

Fizkom dzięki za dokładne objaśnienie. Przyznam się, że nie miałam pojęcia, że ta dolegliwość może mieć takie podłoże. Myślałam, że to zwykły efekt leżenia po operacji i nic tu nie pomoże . Szkoda,że nie miałam wtedy możliwości skorzystania z porad forumowiczów. Ja i wiele innych osób uniknęłoby tego kolejnego nieprzyjemnego dyskomfortu pooperacyjnego. Poza tym fizjoterapeuci, chociaż wielu pacjentów skarżyło się na ból pięt, nie zalecali żadnych ćwiczeń! :S


maja.allegra Uwierz mi , że ja tak samo, jak Ty, przed operacją nigdy bym nie pomyślała, że PO może mi dokuczać ból pięty. Mam nadzieję, że Cię to jednak ominie. Wszystko da się przeżyć i wytrzymać wierząc, że po operacji będzie lepiej. Na pewno będzie. :ok: :mrgreen:


Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, która została wykonana na tym forum. Wszystkich osób, które włożyły tu cząstkę siebie, swoich doświadczeń. Ogrom pracy osób odpowiedzialnych za forum! Wasz wkład jest NIEOCENIONY! Super, że Forum Bioderko istnieje i pomaga tylu chorym. Polecam je innym. Patrzę tutaj z perspektywy osoby, która jet już po operacji i dopiero teraz zdaje sobie sprawę ile bólu i cierpienia można by było uniknąć wiedząc chociażby o tych ćwiczeniach na pięty i MNÓSTWIE innych rzeczy. Dzięki wielkie!!! :kwiatki: :clap: :peace:
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Wto 31 Sty, 2012   

Katarzyna, byłam operowana 3x - za pierwszym razem ból pięty likwidowały mi pielęgniarki podkładając po nie wypełnione wodą i związane rękawiczki jednorazowe - pomagało. W drugim szpitalu pielęgniarki miały inny patent - z bandażu robiły takie oponki pod pięty - bardzo fajny patent a za trzecim razem miałam pod pięty podłożony zwinięty koc, który nie był mi potrzebny, bo było bardzo ciepło i leżałam pod samym prześcieradłem - też pomogło.
 
     
laura_m 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 05 Sty 2015
Posty: 14
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 03 Mar, 2015   

Witam
Byłam operowana dwa miesiące temu. Podczas chodzenia bardzo boli mnie pięta.
Praktycznie nie mogę stanąć. Rehabilitant powiedział, że noga jest przeciążona.
Fakt, że rozbolała mnie po dłuższym chodzeniu, ale teraz chodzę mało. a boli
coraz bardziej. Bardzo się martwię. Wiem, że tu o bólu w czasie leżenia, nic nie znalazłam
o mojej przypadłości. Zastanawiam się nad radą Fizjoma. Czy to mi pomoże?
Jutro powiem o tym rehab. A może ktoś z Was odczuwał taki silny ból pięty podczas chodzenia?
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pi 13 Mar, 2015   

Od 4 marca minęło trochę czasu. Czy pozbyłaś się już problemu?

Fizkom
_________________
fizkom@fundacjabioderko.pl
 
     
laura_m 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 05 Sty 2015
Posty: 14
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 13 Mar, 2015   

Boli trochę mniej, ale pewnie dlatego, że mniej chodzę.
Ból jakby przesunął się do wewnętrznej kostki.
Najbardziej boli, gdy podnoszę stopę. Staram się stawać na
zewnętrznej części stopy.
Jestem przerażona, że tak długo boli.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.