Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Biodro Strzelające wewnątrz.
Goś 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 35
Doczya: 29 Lis 2011
Posty: 10
Skd: zza winkla
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   Biodro Strzelające wewnątrz.

Witam. Od trzech lat mam problem z biodrami- zaczęło się od zespołu pasma biodrowo-piszczelowego obustronnego. Zoperowany, wsio jest ok.
Potem zaczęło strzelać wewnatrz. Wystarczyło, że się schyliłam, zgięłam/wyprostowałam nogę itp i już strzeliło mi coś potwornie ( lub delikatnie ale i tak boleśnie ) i już ledwo szłam dalej. Oglądało mnie 4 ortopedów, bralam leki na stawy, 3 pobyty w ośrodku rehabilitacyjnym i nic. Potem zostałam zdiagnozowana w końcu na Biodro strzelające wewnątrz i jedyny ratunek to Klinika Ortopedyczna w Otwocku i prof. Jarosław Czubak- tylko on podobno operuje to artroskopowo i bardzo dobrze.

Możecie mi wyjaśnić jak wygląda zabieg, ile to wsio trwa, kosztuje, czy ktoś miał po tym jakieś problemy?
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

Goś a jakie ośrodki rehabilitacyjne?
Może warto wybrać się do dobrego specjalisty rehabilitacji?
Poczytaj TUTAJ i spróbuj :D
 
     
Goś 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 35
Doczya: 29 Lis 2011
Posty: 10
Skd: zza winkla
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

Byłam w ośrodku rehabilitacyjnym w Janowicach Wielkich.
Bylam ostatnio u dr Rojka, jeden z najlepszych w mojej okolicy. To on powiedział, że najlepiej będzie jechać do Otwocka do prof. Czubaka. Za rok kości mi się wytrą i będzie jeszcze gorzej. Jestem juz zdecydowana na operacje, tylko martwie się kosztami... I te koszta najbardziej mnie interesują.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

Goś trzeba dbać i o mięśnie i o stawy :)
lekarze często patrzą jednokierunkowo i "olewają" tak ważną dziedzinę jaką jest rehabilitacja (ale taka porządna, ukierunkowana na pacjenta, na dany problem, a nie "taśmówka")
zanim dasz się pokroić (na to zawsze jest czas), spróbuj z porządną rehabilitacją, tym bardziej, że masz ją na miejscu
umów się z Natalią i idź na bezpłatną konsultację do Niej :)
 
     
Goś 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 35
Doczya: 29 Lis 2011
Posty: 10
Skd: zza winkla
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

kinga, jedyna rehabilitacja jaką konsultowałam już z lekarzem i jaka może mi pomóc to ćwiczenia rotatorów wewnątrznych obu ud. Jutro jadę do znajomych rehabilitantów i mogę to ćwiczyć w domu systematycznie. :)

Czekam nadal na jakieś odpowiedzi na pytania dotyczące kliniki w Otwocku i operacji w/w schorzenia.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

Goś napisa/a:
kinga, jedyna rehabilitacja jaką konsultowałam już z lekarzem i jaka może mi pomóc to ćwiczenia rotatorów wewnątrznych obu ud.


Goś bardzo bym chciała Ciebie uświadomić, iż ortopeda nie jest specjalistą rehabilitacji :) nie zna najnowszych metod i ich skuteczności

spora grupa rehabilitantów niestety też zatrzymała się na podwieszkach, jonoforezach itp :-|

bardzo często samymi ćwiczeniami (odpowiednio dobranymi) można odsunąć w czasie operację, bądź nawet ją ominąć :)
a nawet jak operacja w przyszłości będzie na 100%, to rehabilitacja przygotuje organizm do zabiegu i potem szybciej wrócisz do formy :)

Zapraszam do poczytania forumowego Kącika Rehabilitacji :-D
 
     
Goś 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 35
Doczya: 29 Lis 2011
Posty: 10
Skd: zza winkla
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

kinga, a ja bardzo chciałabym się jednak nie powtarzać :) Nie zniechęcaj mnie teraz do tego forum, nie zmieniaj mi decyzji i nie mów kolejnych wersji leczenia bo to co już napisałam słyszałam na tyle wiele razy i od ludzi na tyle wykształconych i znających się na swojej pracy, że, nie wiem czemu, wierze im i nie zmienię zdania po 3 postach na forum :)

Miałam już większość zabiegów i ćwiczeń, NIC NIE DAŁO. Więc jeszcze raz zapytam- czy ktokolwiek miał już OPERACJĘ na biodro strzelające wewnątrz i wie coś na temat Kliniki w Otwocku?
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

Goś napisa/a:
Miałam już większość zabiegów i ćwiczeń, NIC NIE DAŁO.

Zapytam z ciekawości: jakie miałaś ćwiczenia i zabiegi? :)
Goś napisa/a:
Nie zniechęcaj mnie teraz do tego forum, nie zmieniaj mi decyzji i nie mów kolejnych wersji leczenia bo to co już napisałam słyszałam na tyle wiele razy i od ludzi na tyle wykształconych i znających się na swojej pracy, że, nie wiem czemu, wierze im i nie zmienię zdania po 3 postach na forum :)

Nigdzie nie zmieniłam Ci formy leczenia, więc spokojnie. Specjalista "specjaliście" nie jest równy. Lekarze często tylko chcą kroić, no bo na tym się znają. A rehabilitanci często nie znają wielu metod terapii i nie wiedzą jak pomóc.
Sporo ludzi nawet nie ma pojęcia o rehabilitacji funkcjonalnej. Po moich postach zdania nie musisz zmieniać. Możesz poczytać wypowiedzi naszych - Fundacyjnych specjalistów.
Zrobisz jak zechcesz. Wybierzesz, co najlepsze dla Ciebie, dla Twojego zdrowia, dla Twoich bioder.
Super, jakbyś znała wszelkie możliwości leczenia rehabilitacyjnego i operacyjnego. Pamiętaj, że operacji już nie cofniesz.

Bardzo też przepraszam, że próbą pomocy, odpowiadania i drobnymi wskazówkami mogę Cię zniechęcić do forum.
Zachęcam też do poczytania wątku o trzaskającym biodrze. Posty pisze wysokiej klasy specjalista rehabilitacji:
http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=854

A co do Twojego pytania o Otwock: jak ktoś wejdzie na forum i coś będzie wiedział, to z pewnością napisze :) Cierpliwości :)
Operacja na NFZ jest bezpłatna. Nie mam pojęcia, czy można w tamtej placówce wykonywać zabiegi prywatnie.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

Otwock i Profesor Czubak to dobry kierunek :ok: Warto mieć jego opinię aby wiedzieć jak jest i co robić.
Ale jak pisze Kinga pomyśl też niezależnie od spotkań z ortopedami nawet tymi najlepszymi o dobrej rehabilitacji. Wielu fizjoterapeutów może mieć problem z Twoim przypadkiem, ale doświadczone osoby umiałby Ci pomóc. Pomagałabyś sobie wtedy na obu płaszczyznach i leczenia i rehabilitacji, jeśli obie te części współgrają ze sobą wtedy masz większą szansę na pomyślne leczenie i zachowanie jak najlepszej sprawności.
Pomyśl nad tym i sama zdecyduj co zrobisz - a lczęsto jest tak, że lepiej zrobić krok za dużo niż krok za mało :)
Wątek, do którego zachęca Cię Kinga zawiera wiele informacji, które mogą Ci pomóc i jest naprawdę warty przeczytania, szkoda gdybyś przeoczyła ten temat ( bo jest dużo tematów na Forum i nie wszystko wszyscy czytają ) nowym osobom staramy się pomóc, pokierować co szczególnie w ich sytuacji jest warte poczytania :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Goś 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 35
Doczya: 29 Lis 2011
Posty: 10
Skd: zza winkla
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

Dziękuję za pomoc, ale siedzę w tym temacie i gadałam z na prawdę wieloma osobami zajmującymi sie rehabilitacjami i póki co teraz tylko te ćwiczenia rotatorów wewnętrznych.

Miałam strandardowe ćw w odciazeniu, redresje manualna, rowerek, basen, multigim, laser, bioptron, magnetronik, sollux niebieski.
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

Goś !!! !! Nie obrażaj się, ale ta Twoja rehabilitacja jest z tych co nie zaszkodzą, ale i nie pomogą. Umów się (jak Ci radzi Kinga) ze specjalista od funkcjonalnej rehabilitacji i wtedy zrozumiesz jaka jest róznica i co mozna osiągnąć stosując nowoczesne metody rehabilitacji.
Oczywiście zrobisz jak zechcesz, ale pamiętaj, że dobrze Ci radzimy.
_________________

 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

Grazyna1950, pełne podziwu słowa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

Goś napisa/a:
póki co teraz tylko te ćwiczenia rotatorów wewnętrznych.

Miałam strandardowe ćw w odciazeniu, redresje manualna, rowerek, basen, multigim, laser, bioptron, magnetronik, sollux niebieski.

Czyli tak naprawdę miałaś niewiele, nie ma tu całościowego podejścia do pacjenta i pracy nad tkankami. Rehabilitacja funkcjonalna wchodzi w temat do głębi, nie powierzchownie i dlatego tak wielu osobom pomaga, bo eliminuje problem u źródła a nie "obgryza go wokół środka"
Piszesz że kontaktowałaś się z wieloma osobami od rehabilitacji - osób takich jest wiele, ale prawdziwych specjalistów to już niekoniecznie. Dlatego poczytaj dz.o rehab. i zastanów się, czy napewno w temaci rehabilitacji zawarte zostało wszystko, co można zawrzeć w Twoim przypadku. Jeśli nie, szukaj dalej bo często sukces zależy od naszego uporu :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

AgaW napisa/a:
Piszesz że kontaktowałaś się z wieloma osobami od rehabilitacji - osób takich jest wiele, ale prawdziwych specjalistów to już niekoniecznie.

Szczególnie w JG. Jedna jest tylko Terapeutka, która zajmuje się rehabilitacją funkcjonalną i wiele potrafi. :)
a reszta- bez urazy :roll:
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 29 Lis, 2011   

No właśnie...sądzę, że Kinga będąc na miejscu i długo szukając właściwej osoby od nowoczesnej rehabilitacji może coś Ci doradzić, choćby po to żebyś nie traciła czasu i pieniędzy a mogła od razu trafić na osobę znającą się na rzeczy :)
A skąd Kinga wie, kto dobry a kto nie? kto oferuje nowoczesną rehabilitację a kto nie? z warsztatów, była też u różnych Specjalistów w kraju przez duże S i już wie na własnej skórze czego szukać aby w rehabilitacji bioder było skuteczne :) Warto skorzystać z jej podpowiedzi, bo choć jest młodziutką osobą to wie baaardzo wiele i nie trzyma tej wiedzy dla siebie, chce się z nią dzielić :)
Ale to twój wybór i od Ciebie zależy jak potraktujesz jej ( i nasze ) wypowiedzi :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.