Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Winko - przyjemne z pożytecznym
retman
[Usunity]


Wysany: Nie 14 Lis, 2010   

kieszczyński, ..Pawle?,jakie drożdże trzeba by zastosować do nastawu z żyta? Jest coś na tej stronce,co by się nadawało?
http://www.winohobby.biz/index.php?cat_id=12

EDIT 26.11.2010

..może nie do Ciebie Paweł to pytanie...ale czy duże stężenie CO2 w mieszkaniu,nie powali mnie?? :mrgreen: ...wiesz, to spory proces :lol: ,bo to początek jest,ale to dobrze świadczy...IDZIE NA c2h5oh :mrgreen: :-P
Ostatnio zmieniony przez aga.t. Sob 27 Lis, 2010, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
krzysio 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczy: 22 Lip 2010
Posty: 111
Skd: tuż obok
Wysany: Pi 26 Lis, 2010   

drodzy forumowicze, winko jest jak najbardziej ok. U siebie w piwnicy mam kilkadziesiąt butelek wyśmienitego napitku z winogron.
Jednakże chciałem podać przepis na sprawdzony specyfik, wyśmienite qenti :>
mieszkając 5 lat w koedukacyjnym akademiku, próbując wszystkich alkoholi świata, trzeba było wybrać ten najsmaczniejszy zarówno dla dziewczyn i chłopaków. Po 3 latach żmudnych badań i ciężkiej pracy, kilkudziesięcio osobowa komisja jednogłośnie wydała werdykt. Zwyciężyła Nalewka Spirytusowa Kukułka
przemawiał za tym smak, prostota składników, ekonomia i jeszcze raz smak.
przepis:
1 litr spirtusu
2 duże piwa porter
0,5 cukru waniliowego(jak ktoś woli to trochę więcej)
2 szklanki cukru
5 szklanek wody

Wszystko zagotować. Po ostygnięciu dolać 1 litr spirytusu i przelać do butelek. Wstawić do lodówki spożywać po 24 godzinach. żadna wódka nie umywa sie do tego napitku. Wersję sylwestrową można zrobić w takich proporcjach, aby opary alkoholu sie paliły
polecam
_________________
Bohater jest w każdym z nas, wystarczy tylko trochę dobrej woli, by go z siebie uwolnić.
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Sob 27 Lis, 2010   

krzysio napisa/a:
Po 3 latach żmudnych badań i ciężkiej pracy,


Nie współczuję ci... :lol:
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Sob 27 Lis, 2010   drożdże

dopiero teraz zauważyłem pytanie o drożdzę-pocecam mieszanke cerevisiae+ bayanus najszybciej fermentują i do wysokiego%
ten killer factor to tylko pic/bajer/.co do stężenia CO2 tam gdzie sięśpi,to faktycznie trzeba uważać.Ale śpi się przy balonie z winem raczej po skończonej fermentacji!
 
     
retman
[Usunity]


Wysany: Sob 27 Lis, 2010   

kieszczyński, ok.przewietrzę pokój :mrgreen: bo to 80litrów :-P
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Sob 27 Lis, 2010   winko i inne

to jest nastaw na wino?czy....
 
     
retman
[Usunity]


Wysany: Sob 27 Lis, 2010   

raczej na czy.. :-P
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Sob 27 Lis, 2010   winko

wsio poniał,a jakie drożdże do tego używasz,a pożywka,a kwasek?
 
     
retman
[Usunity]


Wysany: Sob 27 Lis, 2010   

kieszczyński, robię to już kawał czasu,sprzęt czeski ze szkła na szlif,kolumna z deflegmatorem,drożdże piekarskie,daję na te 80 trzy małe kosteczki,dodaje rodzynki,trochę ryży,czasami skórki od jabłek,dobry miesiąc,obciągam znad osadu rurką do wina,klaruję na kryształ dopiero destyluję,nie chwalę ale jest extra...to nie moja opinia oczywiście
po prostu cukrówka

może popróbuję z winnymi drożdżami,ale nie dlatego że złe po prostu chcę poeksperymentować
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Sob 27 Lis, 2010   winko

miesiąc to bardzo długo.ważne jaka jest proporcja cukru do wody, bo piekarskie nie wytrzymują wiecej niz 10-11% alkoholu!A przedgony wywalasz?
 
     
retman
[Usunity]


Wysany: Sob 27 Lis, 2010   

kieszczyński, nigdy mnie nie zawiodły...destyluję raz,ale jak mówię destyluję kryształ,leci ok 70%,pierwsze 50g oczywiście na bok,wykorzystuję jako podstawę do wykonania płynu do spryskiwaczy,nic się nie marnuje :mrgreen:
taak znam prawidła :lol:
metylowy ma inną temp.skraplania
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Sob 27 Lis, 2010   winko

przedgony to ok.3% ilosci destylatu jakie się otrzyma.A aparatura posiada termometr mierzący temp. oparów wchodzących do chłodnicy?/Alkohol izoamylowy!/
 
     
retman
[Usunity]


Wysany: Sob 27 Lis, 2010   

kieszczyński, no tak,z punktu teoretycznego tak to powinno być,w praktyce jest inaczej,naprawdę dobry sprzęt kosztuje,nie mam termometru,niestety pozostaje sprawdzenie organoleptyczne :lol: ,chyba że masz możliwość sprawdzenia mojego wybryku w laboratorium...
 
     
kieszczyński 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczy: 11 Sty 2010
Posty: 574
Skd: Piotrków Tryb.
Wysany: Sob 27 Lis, 2010   winko

nie mam takiej możliwości.Organoleptyka musi wystarczyć!Man nadzieję,że tego nie czyta jakiś nawiedzony urzędnik akcyzowy.
 
     
retman
[Usunity]


Wysany: Sob 27 Lis, 2010   

kieszczyński, a niech czyta :mrgreen: ,miałem przerwę w zabawie bo nie było czasu,pod koniec grudnia dopiero ogień na tłoki,część leżakuję na wiórkach z dębu opiekanego,najczęściej z dębu niemieckiego,część do nalewek i inne moje eksperymenty,minie czas,będzie okazja...przywiozę na jakieś nasze spotkanie,będzie degustacja,zapewniam główka nie boli :mrgreen:
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.