Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania dotycz. Ganza
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 19 Gru, 2014   

Anita97, poczytaj:
TUTAJ

TUTAJ

TUTAJ

Anita97 napisa/a:
Wcześniej byłam prywatnie u lekarza ortopedy (kierownika zakładu rehabilitacji) i on oświadczył że żadne zabiegi mi nie pomogą (tylko operacja). Nie wspomniał natomiast nic o rehabilitacji przedoperacyjnej. Napomknął jedynie o basenie i rowerze jeśli koniecznie chcę coś ćwiczyć, ale takim tonem jak "jeśli musisz koniecznie ...".

Niestety, ale nawet najlepsi lekarze ortopedii nie mają pojęcia o rehabilitacji. Może się jej boją.

Anita97 napisa/a:
Boję się że nie wytrzymam do lipca ... Biodro boli mnie coraz bardziej. Nie daje chodzić, nie daje spać ...

Do lipca bardzo dużo czasu. Poszukaj dobrego fizjoterapeuty (nawet jeśli trzeba pojechać spory kawałek drogi). To inwestycja w samą siebie.

TUTAJ znajdziesz namiary na polecanych terapeutów.

Koniecznie też przeczytaj historię Sheridan !!! TUTAJ

oraz historię Kasi1975 TUTA
 
     
Anita97 
anita97
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 28 Lis 2014
Posty: 18
Skd: Mazury
Wysany: Sob 20 Gru, 2014   

Kinga - bardzo Ci dziękuję.
Fizkom napisa/a:
Anita97,
Planujesz leczenie operacyjne ale nie skorzystałaś z opinii specjalisty od terapii zachowawczej? Fizkom

To całe moje "planowanie" to właściwie tylko jedna możliwość na poprawę, bo albo żyjesz z bólem albo operacja. Przynajmniej tak orzekła 3-ka lekarzy, którzy mnie badali. Do tej pory byłam pewna, że jedynie lekarz ma kompetencje odnośnie ordynowania operacji, albo stwierdzania że nie jest potrzebna. Ale oczywiście nie omieszkam skorzystać z usług tego "specjalisty od terapii zachowawczej"
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sob 20 Gru, 2014   

Anita97 napisa/a:
bo albo żyjesz z bólem albo operacja. Przynajmniej tak orzekła 3-ka lekarzy, którzy mnie badali
Tak wypowiedzieli sie specjaliści z jednej dziedziny - ortopedii. Dlatego warto zasięgnąć również rady terapeuty, mającego wiedzę i umiejętności w zakresie leczenia zachowawczego. Pogłębione i szerokie spojrzenie na Twój problem zwiększy szanse na określenie właściwego i jak najmniej inwazyjnego sposobu leczenia. Operacja to zawsze ostateczność. Czasami konieczna ale czy akurat w Twoim przypadku ? Chyba warto poznać odpowiedź na to pytanie. Nie uważasz ......?

Anita97 napisa/a:
nie omieszkam skorzystać z usług tego "specjalisty od terapii zachowawczej"

Chcę abyś wiedziała, że postawienie prawidłowej diagnozy jest możliwe tylko po przeprowadzeniu wnikliwego badania. Wyniki badań obrazowych (RTG, TK, RM) będą jedynie jego uzupełnieniem.
Szukaj terapeuty, który całościowo spojrzy na problemy na które się uskarżasz, znajdzie ich przyczynę, ustali plan terapii i skutecznie go przeprowadzi .........

Powodzenia,
Fizkom
 
     
natasza2000 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 14 Sty 2015
Posty: 6
Skd: gdansk
Wysany: Sro 14 Sty, 2015   

Witam. Jestem nowa. Termin na operacje mam na 2 lutego, tak się denerwuje, ze spać nie mogę. Operacje będę robić w Niemczech. Mam nadzieje że za pół roku będę prosta jak brzoza, bo teraz nie mogę na siebie patrzyć.
 
     
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Sro 14 Sty, 2015   

Witaj Natasza2000! Ja będę operowany 4-lutego i też z nerwami bywa różnie. Tyle, że ja będę miał wstawiane endo. Ale głęboko wierzę, że wszystko pójdzie dobrze, czego i Tobie życzę. Pozdrawiam gorąco życząc dodatkowo kolorowych, głębokich snów ;-)
 
     
natasza2000 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 14 Sty 2015
Posty: 6
Skd: gdansk
Wysany: Pi 20 Lut, 2015   

Witaj Krzyś, jak tam twoja nóżka? Moja wisi, jeszcze dobrze jej nie czuje. Ale powiedzieli mi że trochę to potrwa.
 
     
Krzyś 
Krzyś



Status: Endo x 2
Wiek: 56
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 56
Skd: Glucholazy
Wysany: Sob 21 Lut, 2015   

Witaj Natasza2000! Jestem już w domku i wydaje mi się, że wszystko jest w porządku. Co-prawda jeszcze trochę bolą mnie okolice rany ale już śmigam o kulach i mam nadzieję, że z każdym dniem będzie lepiej. W przyszłym tygodniu jestem umówiony z fizjoterapeutą i spróbuję przyspieszyć powrót do całkowitej sprawności.
Wierzę, że i Twój powrót do zdrowia to kwestia najbliższych tygodni. Życzę Ci tego z całego serca i pozdrawiam goraco :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 21 Lut, 2015   

Proszę o trzymanie się tematu wiodącego.
Dziękuję.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
natasza2000 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 14 Sty 2015
Posty: 6
Skd: gdansk
Wysany: Czw 18 Cze, 2015   

Witam, mam pytanie. Po ilu miesiącach zaczęliście chodzić bez kul? Jestem 4,5 miesiąca po OP, po domu chodzę około miesiąca, wczoraj pierwszy raz poszła do sklepu BEZ KUL. Ale się przyznam, nie trzymam się prosto, zataczam się na chorą nogę. Proszę napisać jak było u was w okresie odstawiania kul.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 18 Cze, 2015   

Nie ma reguły po ilu miesiącach trzeba odstawić kule, to jest zależne od stanu danej osoby. Powinno je się odstawiać gdy ma się zgodę fizjoterapeuty-gdy jest odpracowany prawidłowy wzorzec chodu U mnie było to 4,5 miesiąca po operacji. Więcej o odstawianiu kul poczytasz w dz. o rehabilitacji porady i wiedza w temacie o odstawianiu kul.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 18 Cze, 2015   

natasza2000 napisa/a:
Ale się przyznam, nie trzymam się prosto, zataczam się na chorą nogę. Proszę napisać jak było u was w okresie odstawiania kul.

Jeśli faktycznie "zataczasz się" na nogę operowaną (nie masz już chorej nogi tyko słabszą) tzn. że nadal nie masz prawidłowej fazy podporu na tej nodze. Z tego co piszesz dopiero od 1,5 miesiąca masz zgodę na obciążanie tej nogi. Jakie ćwiczenia wykonujesz aby to obciążenie było prawidłowe? Jaki jest główny cel Twojej rehabilitacji i jakie ćwiczenia wykonujesz w związku z tym?


Fizkom
 
     
natasza2000 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczya: 14 Sty 2015
Posty: 6
Skd: gdansk
Wysany: Pi 19 Cze, 2015   

Witam, dziękuję za odpowiedzi. Codziennie robię spacery, trenuję mięśnie pośladków i całej nogi. Ale tez jest inny problem, noga jest krótsza o 1 cm, wizytę u ortopeda mam za miesiąc. Dzisiaj znów chodziłam bez kuli, wydaję się ze jest lepiej. Moja fizjoterapeutka ma teraz urlop, dla tego wałczę sama.
 
     
Kruszon 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Doczy: 17 Kwi 2015
Posty: 4
Skd: Rumia
Wysany: Czw 03 Mar, 2016   [PYTANIE] Przyszły zabieg

Witam serdecznie, jestem tu nowym użytkownikiem, a czeka mnie zabieg Ganza. W grudniu będąc na spotkaniu z prof. Czubakiem w klinice Orto, zostałem zakwalifikowany do zabiegu osteotomi wg. Ganza. Załatwiłem potrzebne skierowanie, i dostałem termin na maj/czerwiec (tydzień przed operacją mają do mnie zadzwonić ze szpitala).
Powiem tylko tyle, że jestem w kropce, bo nie wiem co dalej. O tym że się "dostałem" dowiedziałem się dzwoniąc do szpitala w Otwocku, ale co dalej tego nie wiem.
Jeśli możecie mi udzielić kilku porad, odpowiedzi, np. ile czasu potrzeba na powrót do normalnego funkcjonowania, jak długo trwa rehabilitacja, czy muszę ją sobie załatwić, a jeśli tak to gdzie najlepiej?
Jestem z pomorza, operacja miałaby być w Otwocku, więc jak długo można pozostać w szpitalu?
Co muszę załatwić przed operacją?

Masa pytań i niewiadomych.
Czy profesor Czubak może udziela jakoś odpowiedzi? Informacji? Jakiś ewentualny kontakt?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 03 Mar, 2016   

Witam kolegę radzę poświęcić trochę czasu na przestudiowanie forum wszystko jest już opisane.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Annaa 
Anna


Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 32
Doczya: 02 Pa 2019
Posty: 2
Skd: Białystok
Wysany: Czw 03 Pa, 2019   

Hej. Mam pytanie. Jestem po operacji na prawe biodro. Operacja była 3 tygodnie temu. Byłam już na pierwszej wizycie u fizjoterapeuty. Zmierzył mi nogi. Noga operowana jest o 1.5cm dłuższa od tej czekającej na operację (zaznaczam, że nogi były równe przed operacją). Czy ktoś z Was, kto miał operacje obu bioder mógłby mi powiedzieć czy też tak miał? Czy przy drugim biodrze zrównają długość nóg? Zaczęłam nosić wkładkę do buta, żeby, jak powiedział fizjoterapeuta nie uszkodzić kręgosłupa i nie zrotować miednicy do czasu kolejnej operacji, która na dzień dzisiejszy, nie wiem kiedy się odbędzie.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.