Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Leczenie p/bólowe - nasze doświadczenia
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 28 Sty, 2014   

Możesz też spróbować mieszankę paracetamolu z kodeiną.
Bez recepty jest lek Antidol. Z większą dawką kodeiny, tabletki musi już wypisać lekarz.
U mnie sprawdzało się to bardzo dobrze.
 
     
Jennifer 
Yorki5
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2014
Posty: 29
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 28 Sty, 2014   

Serdeczne dzięki Kobitki :-) nie wiedziałam,że tramal działa tez uspokajająco :-D -to super,bo mam niezłego nerwa przed operacja :oops:
Kinga-ja od ponad trzech lat biorę dicloberl retard,więc nie ma szansy,by paracetamol mi pomógł,niestety :cry: wypróbowałam wiele leków -na początku leciały te ogólnie dostępne,potem na receptę i d.r. sprawdzał się najlepiej,choć teraz nawet i on niewiele pomaga :-?
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 28 Sty, 2014   

Jennifer, brałam tramal przez 8 lat, u mnie powoduje ospałość i senność, zobojętnienie, czasem tachykardię (rzadko). Psychoz żadnych :) ale nie wolno po nim prowadzić samochodu - to opioid.
Jak się ból nasilał to brałam tramal + paracetamol (jest gotowy lek chyba zaldiar sie nazywa ale znacznie drozszy niz tramal + apap osobno), tak zeby dzialalo tez cos przeciwzapalnie.
Trzymaj się ciepło - po operacji zapomnisz o bólu.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 28 Sty, 2014   

Jennifer napisa/a:
Kinga-ja od ponad trzech lat biorę dicloberl retard,więc nie ma szansy,by paracetamol mi pomógł,niestety

Paracetamol z kodeiną to coś zupełnie innego.
Wysokie dawki tramadolu nie działały tak jak paracetamol z kodeiną. Z bólem żyłam 4 lata.
 
     
Jennifer 
Yorki5
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2014
Posty: 29
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 28 Sty, 2014   

Pozostanę już chyba przy tym Tramalu,jakoś nie mam ochoty oglądać znów swojej pani dr rodzinnej,chyba,że T. nie będzie skuteczny :-/

Ale tak naprawdę to marze o dniu,w którym będę mogła całkiem obyć się bez leków :-D
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 29 Sty, 2014   

Jest jeszcze coś takiego jak Tramal w kapsułkach nazywa się to Poltram ja biorę ten lek w kapsułkach, nie z powodu bólu biodra , ale jak mnie coś mięśniowo boli a nie mam w danej chwili kontaktu z terapeutą. Ale odbiegłam od tematu. Poltram w kapsułkach mniej podrażnia zołądek niż tabletka Tramalu w czystej postaci w czystej nie mogłam brać bo haftowałam za każdym razem. Poltram w kapsułkach lek mniej podrażnia zołądek i działa dłużej przeciw bólowo. Jak np wezmę wieczorem to cały dzień funkcjonuje normalnie bez bólu
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Jennifer 
Yorki5
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2014
Posty: 29
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 03 Lut, 2014   

Po dwóch dniach zażywania tramalu mogę śmiało powiedzieć,że to nie dla mnie-koszmarnie się czułam :cry: wczoraj cały dzień spędziłam w łóżku,ledwie byłam w stanie dowlec się do toalety,miałam chyba z połowę skutków ubocznych opisanych w ulotce... :-?
Dziś mam wizytę u operatora,może wypisze mi coś w zamian :-|
 
     
HOMBRE 
Hombre
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczy: 03 Wrz 2011
Posty: 57
Skd: Gliwice
Wysany: Pon 05 Maj, 2014   

Ja brałem xeforapid + nimesil (takie saszetki do rozpuszczania ) efekt naprawdę dobry przestawało boleć nawet jak ból chwycił mnie w nocy z parę razy po zażyciu tego zestawu po około półgodziny zasypiałem a staw miałem bardzo zniszczony i dawał popalić czasem . Była tylko jedna rzecz , jak xefo przestawał działać to była masakra , raz mi się to przydarzyło w pracy a lekarz ostrzegał , żeby mieć przy sobie w razie czego . Lek działał nawet całą dobę , oprócz tego , że przestawało boleć miałem uczucie jakbym miał większą ruchomość w stawie i mniejszą sztywność biodra . Leki nie drogie brałem systematycznie przez długi czas , efektów ubocznych nie zauważyłem chociaż zawsze to jest trucizna ale jak boli wiadomo . Przepisał mi to lekarz ogólny , który miał ten sam problem i na sobie wypróbował , jak przepisywał nie wierzyłem , że pomoże bo mi raczej nic nie pomagało .
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 29 Maj, 2014   

Ja brałem zaldiar przez dwa lata a teraz noax uno na tramadolu i jest ponim oki a zaldiar cóz bywało ze brałem dwie lub trzy naraz ten pomaga jeden i mozna latać ale to wszystko doraznie TYLKO WTEDY JAK JEST MEGA BÓL
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Pi 30 Maj, 2014   

Brałam trochę Diclofenac 100. Trzymało mnie 4 dni. Przez ten czas nalatałam się oczywiście (skoro nie bolało).
Ale... jak... lek... przestał działać :arrow: to dopiero był bal :cry: . Zęby w ścianę.
Potem brałam tylko wtedy gdy naprawdę nie miałam wyjścia, a była impreza typu wesele. Wiedziałam, że będę zdychać.

Teraz staram się zmniejszać ból rehabilitacją. Co jakiś czas ibuprom max (400), jak mi już wychodzi nosem i uszami. Tak mniej więcej co 2-3 tygodnie 1tabletka wystarczy.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 26 Kwi, 2015   

Ciekawy artykuł o tym czego się zwykle nie mówi pacjentom polecając leki typy ibuprom... TUTAJ.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Wto 12 Maj, 2015   

Witajcie.
Sama nie jestem zwolenniczką brania leków na "wszystko", ale ostatnio niemal każdy krok to okropny ból, a żyć jakoś trzeba... Zażyłam kilka razy ketonal, ale nic nie pomaga. Wiem, że leki przeciwbólowe to droga do nikąd, ale ostatnio zaniedbałam ruch, a teraz trudno mi wrócić do formy. Bo komu chce się ćwiczyć wyjąc z bólu? A jakby trochę mniej bolało to może powoli dałoby się bioderko znowu rozćwiczyć?...
Czy możecie napisać dokładniej o co chodzi z tym wzmożonym bólem, gdy lek przestaje działać? Chyba ból nie jest większy niż przed zażyciem leku?...
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 12 Maj, 2015   

Cytat:
Chyba ból nie jest większy niż przed zażyciem leku?...
Owszem, bardzo często jest.
Ból jest sygnałem informującym nas o tym, że nasz organizm wymaga pomocy. Leki przeciwbólowe wygaszają ten sygnał w związku z czym jesteśmy jeszcze bardziej podatni na te czynniki, które ten ból generują.

Pomyśl sobie o bolącym zębie i zażyciu w związku z tym bólem leków p/bólowych. Jeśli je odstawisz po jakimś czasie to ból będzie .............


Fizkom
 
     
emes 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 11 Maj 2015
Posty: 52
Skd: stąd
Wysany: Wto 12 Maj, 2015   

fizkom więc co radzisz na początek? Żebym dała radę znowu się ogarnąć i stanąć "do walki" z życiem? ;)
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 14 Maj, 2015   

emes napisa/a:
Żebym dała radę znowu się ogarnąć i stanąć "do walki" z życiem?
Walka o zdrowie jest zawsze lepsza od czekania na coś tym bardziej, że jeszcze sama nie wiesz na co. Sugeruję dobrze przygotować się do niej. Wybrać dobrego terapeutę - to będzie Twój przewodnik i nauczyciel, ustalić z Nim możliwe kierunki działania - zrobicie to wspólnie oraz środki (narzędzia) do ich osiągnięcia - musisz w tym zdać się na Niego. A potem podjąć konsekwentną walkę o zdrowie. W takim przypadku już na "równych warunkach" .......


Powodzenia,
Fizkom
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.