Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Leczenie p/bólowe - nasze doświadczenia
kate310 
żyję z nadzieją



Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 22 Lip 2011
Posty: 285
Skd: Polska Południowa
Wysany: Wto 17 Kwi, 2012   

Stanisław Rudzk napisa/a:
Cz może mi Ktoś doradzić o jakie środki ma prośić lekarza żeby chociaż w nocy mieć trochę ulgi? :cry: Pozdrawiam!


Kinga jak zawsze ma rację, ja swoje bóle nocne pokonałam pracą z rehabilitantem, wytrwała praca nad sobą pomoże ulżyć - środki p/bólowe nie załatwiają sprawy a tylko tłumią ból, który potem wybija się z podówjną mocą.
ja np. nauczyłam się w trakcie chodu tak mobilizować mięsnie pośladkowe, że jeżeli już chodzę (raczej na króciutkich dystansach) to te mięśnie hamują ból. generalnie praca z reha, ćwiczenia, basen, rower i tak w nieskończoność. To naprawdę przynosi efekty :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 17 Kwi, 2012   

Zgadzam się z dziewczynami :) Fizjoterapia to najlepsza recepta, bo umiejętnie prowadzona przez terapeutę eliminuje choć w części przyczynę bólu więc sam ból przytłumia się, nawet ustaje. Do tego poprawia sprawność co się przydaje przed i po zabiegach jak też nie niszczy żołądka :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Wto 17 Kwi, 2012   

Ja boję się bólu, ostatnio wybiłem bark, bolało jak cholera...nie wiem jak to opisać, ale jak się skupiłem i zacząłem o tym myśleć to doznałem ulgi, głupio brzmi prawda? Odsunąłem ból do tego stopnia że zacząłem kręcić tą ręką żeby nastawić wywichnięty staw. Niestety nie obyło się bez szpitala...po trzech dniach od nastawienia siadłem za kierownicę, praca najważniejsza... :-D Można samemu się znieczulić siłą woli? Czy to tylko był wyrzut adrenaliny do organizmu?
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 17 Kwi, 2012   

Jupi napisa/a:
Można samemu się znieczulić siłą woli?

Podobno można i niektórzy ludzie to ćwiczą, choć dla większości osób trzeba to długo trenować. Adrenalina robi do tego swoje. Jeśli do tego masz wysoki próg bólu to dodatkowe ułatwienie :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 17 Kwi, 2012   

Jupi Twoje spostrzeżenia są bardzo celne :)
psychika ma duży wpływ na odczuwanie bólu
poczytaj tu: http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=420
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Sro 18 Kwi, 2012   

kinga napisa/a:
Jupi Twoje spostrzeżenia są bardzo celne :)
psychika ma duży wpływ na odczuwanie bólu
poczytaj tu: http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=420


Dzięki Kinia, poczytam.... :-D
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
mondey 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 47
Doczya: 11 Lut 2013
Posty: 114
Skd: K-Koźle
Wysany: Czw 21 Lut, 2013   

Zatem i ja napiszę o swoich doświadczeniach bólowych i przeciwbólowych ;-) Na początku całej mojej przygody- NLPZ w postaci głównie diclo-duo-pomagało tak na 3 dni, im dłużej brnęłam w chorobę, tym więcej leków, później Olfen-cudowne środki brałam raz dziennie, głownie nocą,by rano wstać z łóżka i jakoś funkcjonować w pracy i na codzień....były momenty,że brałam na noc i na dzień,ale i tak najskuteczniejsze były sterydy :-| do dziś nie mogę się ich pozbyć,ale to mi tylko pomaga na mój RZS :-|
Jednak od 9 stycznia, no jakieś 3 dni po operacji, czyli gdzieś około 12 stycznia- nie zażywam leków przeciwbólowych i to jest najcudowniejsze co chciałam napisać w tej całej opowieści :-D

Poza tym, oczywiście brałam glukozaminę i inne suplementy diety,ale niestety, to w pewnej fazie choroby, nie pomaga, zresztą trzeba to stosować długo,ale jak boli to człowiek( przynajmniej ja) szybko się zniechęca i szuka innych zastępczych środków, byleby nie bolało.


AgaW napisa/a:
Ważne jest uzupełnienie diety codziennej, gdy nie jemy dużo warzyw i owoców w preparaty zawierające kompozycję witamin i minerałów.


Oczywiście,że ważne jest uzupełnianie diety,ale takimi preparatami można też sobie zaszkodzić, dlatego zanim się zastosuje preparat z witaminami, trzeba zrobić badania, czego nam brakuje, bo "przewitaminizowanie" jest gorsze niż brak witamin ;-) To powiedziała mi moja Pani doktor,więc prócz magnezu i wapna, czasem potasu,którego mi zawsze brakuje z racji przyjmowania sterydów - to wiem, na postawie badań, nie przyjmuję innych witamin chyba,że w postaci warzyw lub owoców :-)
_________________
Life is like a box of chocolates - you never know, what you're gonna get...
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Czw 25 Kwi, 2013   

Czy brał ktoś takie leki jak movalis, diprophos i polfilin?
 
     
mondey 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 47
Doczya: 11 Lut 2013
Posty: 114
Skd: K-Koźle
Wysany: Czw 25 Kwi, 2013   

asia567, ja brałam movalis- jak każdy silny lek, pomagał,do czasu oczywiście :)
_________________
Life is like a box of chocolates - you never know, what you're gonna get...
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Czw 25 Kwi, 2013   

Dzisiaj mi przepisał ortopeda te leki,boo mam bardzo silne bóle, i tak się teraz zastanawiam..
 
     
HOMBRE 
Hombre
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczy: 03 Wrz 2011
Posty: 57
Skd: Gliwice
Wysany: Pi 26 Kwi, 2013   

Ja brałem xeforapid i nimesil i mnie to pomagało ( a miałem naprawdę zniszczony już staw biodrowy i silne bóle ) , z nimesilem było jednak tak , że jak przestawał działać to był niezły hardcore i u mnie doszło do tego , że miałem paczkę schowaną w domu , jedną miałem zawsze w torbie w pracy i jedną na stole w domu , ta co była schowana , była schowana po to żeby mi nie zabrakło bo raz tak mi się przydażyło i przez 3 dni nie miałem . Wiem , że może ktoś napisze , że to było chore ale taka prawda . Po operacji nie zażywam żadnych leków przeciw bólowych i mam nadzieję , że tak już pozostanie . Ja bez nimesilu wtedy nie potrafiłem chodzić . Przepisał mi to lekarz ogólny , który miał tak jak ja podobny problem i po przetestowaniu paru środków stosował te dwa , powiedział mi że ich nie wolno stosować razem ale on z powodu bólu stosował je razem zresztą tak jak ja . Te leki nie są drogie i lekarz powinien zaznaczyć na recepcie chorobę przewlekłą , bo tak nasza choroba jest . A jedynym lekarstwem w większości przypadków jest u nas endo i dopiero wtedy przestaje boleć .
 
     
babcia-bis 
Popularus Bioderkus





Status: Endo x 1
Wiek: 69
Doczya: 22 Sty 2014
Posty: 32
Skd: Łódż
Wysany: Sob 25 Sty, 2014   

Tyle naczytałam się tu o bólu z jakim się wszyscy zmagamy. Jestem na tym forum nowa, nie przedstawiałam jeszcze swojej historii, podałam kilka faktów w roznych miejscach z ostatniego roku, kiedy to juz wiedzialam, ze operacja mojej endoprotezy jest juz nieunikniona. Sama zabiegałam u ordynatora ortopedii o przyspieszenie terminu, bo juz nie daje rady -no i mam juz 20 lutego br.. Chciałam jednak wszystkim forumowiczom podać mozliwośc wprowadzenia w kuracje, czy to przed, czy po operacji wspaniałego, choc drogiego środka spożywczego o przenaczeniu medycznym. Podała mi nazwę moja reumatolog do ktorej ostatnio sie zglaszałam ( ona wykluczala na podstawie przedstawionych badan, ze nie mam RZS i innych z grupy kolagenoz) pomocny w likwidacji bóli stawowych i kostnych -LYPRINOL. Biorę go juz 3 tygodnie -2xrano 2x wieczorem, ma tak byc przez 4 tygodnie a pozniej juz 1x rano i 1 x wieczorem. To naprawdę dziala, bol biodra w ezeniu odczuwam jednak całe obręcze biodrowe, miednica i kregoslup ledzwiowy uspakajają sie i jest lepiej. To jest substancja z zielonych małż nowozelandzkich -dostepne w aptekach -sprawdzilam przed zakupem w internecie. Pierwszy miesiac kosztowal mnie 230zł ale juz nastepne bedą po 115zł. Proponuje pod rozwage. Srodków z grupy omega3 czy kwasu hialuronowego jest duzo na rynku ale ten jest dopiero od 2009r w Polsce. To nie rekalama to wskazówka, ze jest uznany przez lekarzy i sa sprawdzone rezultaty m.in. wśród osob z reumatoidalnymi zmianami w stawach i zwyrodnieniach. ;-)
_________________
życie jest piekne
 
     
Jennifer 
Yorki5
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2014
Posty: 29
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 28 Sty, 2014   

Hmm,nie ogarniam jeszcze wszystkiego,a interesuje mnie jedna rzecz-przed operacją trzeba odstawić niesteroidowe leki p-p,a co w zamian?
moja lekarka rodzinna,kiedy poszłam do niej po receptę,jak usłyszała,że operator poleca tramal,to zaczęła wydziwiać,że mogę mieć po nim jakieś stany psychotyczne :shock:
receptę ostatecznie wypisała,ale z krzywą miną i lęk we mnie wzbudzając :roll:

Drogie Bioderka po operacji-jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie,co brałyście przed zabiegiem?
Ja bez leków cały tydzień nie dam rady :-(

Jeśli temat był już gdzieś poruszany-przepraszam najmocniej :oops:
Pozdrawiam wszystkich cieplutko,bo zima trzyma :-D
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 28 Sty, 2014   

Brałam Tramal i mi lekarz jakoś nie widziwiał i nie wmawiał że mozna mieć stany psychotyczne.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Dobra_Wrozka 
Karolina Knec
Bioderkus!!!



Status: Psycholog
Doczya: 30 Mar 2010
Posty: 168
Skd: Hamburg-Szczecin
Wysany: Wto 28 Sty, 2014   

Uspokajajace dzialanie ma dodatkowo Tramal, co przy bolu pomaga. Halucynacji czy zaburzen myslenia nie wywoluje. Nie ma sie czego bac:-)
_________________
Dobra_Wrozka
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.