Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Nasze terminy operacji
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 08 Lip, 2009   Nasze terminy operacji

Kochani,
W tym temacie możemy anonsować się w odwiedziny do poszczególnych kandydatów szpitalnych ;-) Piszcie kiedy gdzie i w jakim celu maszerujecie do szpitala. Wątek pomoże znaleźć wesołego kompana i miłe towarzystwo na pobyt w klinice. Razem raźniej!
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pi 21 Sie, 2009   

Na tej stronie można znaleźć orientacyjne terminy operacji.
http://kolejki.nfz.gov.pl...kaj.do?idNFZ=12
Trzeba wybrać interesujący nas oddział NFZ, ewentualnie miasto, następnie wybrać świadczenie, potem rodzaj świadczenia: procedury medyczne, kliknąć "szukaj" i wybrać to, co nas dotyczy, czyli ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO.
Tyle, że to są suche informacje, a na forum jest to, co odczuwa pacjent/ka :) i to jest nie do przecenienia.
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Wto 02 Lut, 2010   

Witam was serdecznie kochani :)
Przepraszam,że tak długo się nie odzywałam ale uważam że to najlepszy czas.
3 marca jadę do otwocka na osteotomię....Bardzo się boję bo jeszcze nawet nie wiem czy poddam sie tej operacji...Nie wiem czy pamiętacie ale miałam dylemat między osteotomią zalecaną przez Czubaka a kapą zalecana od innego lekarza (wyleciało mi z głowy nazwiska ale będziecie wiedziały od kogo)...
Jestem dość pulchna dziewczyną i nie lubię sportu(ważę 90 kg) nie chcę się poddawać osteotomii na marne (bo po co przechodzić przez dodatkowy ból i cięcia) jeśli choroba miałaby wrócić...:(
 
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Wto 02 Lut, 2010   

mam pytanie czy jest szansa po operacji bym pojechała do jakiegoś sanatorium gdzie rehabilitowałabym się??Czy szpital mógłby mnie skierować na taki wyjazd...czy to jest płatne??
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 02 Lut, 2010   

Kotel szykujesz się do operacji i twierdzisz, że nie chcesz jej robić na darmo...ale żeby wszystko było ok, to musisz odciążyć swoje biodra, bo one nie lubią dużej ilości kg

Wiele osób ma problem z utrzymaniem wagi, nie jesteś sama :) Ty nie lubisz sportu, a inni nie mogą (mają zakaz) go uprawiać. Zapraszam Ciebie do wątku Kącik odchudzania, w którym masowo zbijamy kg :wink:

O turnus rehabilitacyjny zapytaj lekarza. Ja nigdy nie korzystałam, ale znam osoby które w bardzo krótkim czasie po operacji jechały na takie coś. Koszt pokrywa NFZ. Musisz sobie też postawić pytanie, czy oni tam Tobie pomogą.
 
     
Beatrice 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 02 Lut 2010
Posty: 1
Skd: Swiat
Wysany: Wto 02 Lut, 2010   termin operacji

Witajcie,
Moja operacja odbedzie sie 17 lutego 2010 w Bostonie/USA
Znalazlam to furum szukajac informacji w internecie na temat, czy w Polsce rowniez robi sie Osteotomie biodra.
Trzymajcie za mnie kciuki

EDIT
Kotel, popieram Kinge.
Musisz stracic wage, nie tylko lekarze sa za ciebie odpowiedzialni, ale i przede wszystkim ty sama.
Znalazlam informacje, ze jezeli wazysz 68 kg to obciazenie biodra wynosi 204 kg.!!!!
Jezeli osteotomia biodra wypadnie dobze to unikniesz wymiany stawu biodrowego.
Powodzenia

dalsze posty o odchudzaniu przeniosłam do
Kącik odchudzania
Kinga :)
Ostatnio zmieniony przez kinga Czw 04 Lut, 2010, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Sro 03 Lut, 2010   

Mam jeszcze jedno pytanie mam przyjechać do szpitala 3 marca (data ustalona po prywatnej wizycie u dr Czubaka).Jak będzie wyglądał ten dzień w szpitalu...czy mam ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy wziąć?
Czy będą przeprowadzane jakieś badania??
 
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sro 03 Lut, 2010   

kotel napisa/a:
Mam jeszcze jedno pytanie mam przyjechać do szpitala 3 marca (data ustalona po prywatnej wizycie u dr Czubaka).Jak będzie wyglądał ten dzień w szpitalu...czy mam ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy wziąć?
Czy będą przeprowadzane jakieś badania??

Dziwna ta data, wcześniej przyjmowali do szpitala zawsze w czwartki i wyglądało to tak, że rano robili Tobie badania EKG, krew, komplet RTG potem czekało się na konsylium i dopiero koło godziny wiedziało się, czy zostaje się na oddziale, bo operacja zaplanowana np na następny dzień albo we wtorek albo czy jadzie do domku. Tak czy owak rzeczy ze sobą weź jeżeli masz za daleko do domu to mogą
ciebie przechować w Otwocku do czasu zabiegu czyli potencjalnie trzeba mieć na co najmniej 2 tygodnie ubrań, bo zazwyczaj czeka się tydzień na zabieg.
Weź ze sobą dokumentację lekarską o resztę się nie martw, na konsylium będziesz mogła jeszcze raz porozmawiać, która metoda jest najlepsza dla Ciebie i powiedzieć o swoich obawach ;-)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sro 03 Lut, 2010   

Tak jak powyżej. Masz prawo zagwarantowane dzięki ustawie Rzecznika Praw Pacjenta z 2008 roku, że podczas badań itp itd. masz prawo do obecności osoby Tobie bliskiej. Śmiało korzystaj ze swoich praw :-)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
misterioines 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 10 Wrz 2009
Posty: 3
Skd: Dąbrowa Górnicza
Wysany: Sro 03 Mar, 2010   

Witam wszystkich :) Wczoraj wrocilam do domu po miesiacu nieobecnosci. Operacje endo mialam 3 lutego a od 9 lutego do 2 marca bylam na oddziale rehabilitacji. Wrocilam do domu o jednej kuli i teraz powoli wracam do calkowitej sprawnosci :)
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 03 Mar, 2010   

Witaj :) możesz więcej napisać o operacji w wątku Endoproteza :)

a tutaj bardzo ważny temat do poczytania i wykorzystania w życiu :)
Jak długo chodzi się o kulach i kiedy odkłada jedną?
Pozdrawiam serdecznie :)
 
     
agataj 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 45
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 8
Skd: Ząbki
Wysany: Sob 27 Mar, 2010   

Witam wszystkich serdecznie.Rzadko kiedy udzielam się na forum,za to często czytam,a właściwie pochłaniam wszystko co tu napisano.
Właśnie mam mały problemik i pomyślałam,że może pomożecie mi go rozwiązać.Do tej pory kontaktowałam się tylko z dr.Czubakiem na wizytach,potem zadzwoniła do mnie sekretarka z terminem operacji.W tej chwili sytuacja wygląda tak ,że muszę przełożyć datę operacji,ale nie wiem z kim mam się skontaktować.Myślę,że chyba z sekretarką,ale nie posiadam żadnego nr.telefonu.
Może ktoś mógłby mi pomóc.Z góry dziękuję za jakieś namiary.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 27 Mar, 2010   

Agataj w dziale o lekarzach znajdziesz namiary na otwocki szpital, a tam wszelkie ważne telefony :)
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Nie 28 Mar, 2010   

Cytat:
Z góry dziękuję za jakieś namiary.


Proszę bardzo - 22 779 75 87. To jest telefon do pani, która podaje terminy zabiegów.
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
nati_891 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 34
Doczya: 09 Kwi 2010
Posty: 116
Skd: Barlinek
Wysany: Sro 02 Cze, 2010   

A ja na operację w Otwocku muszę czekać rok :) będę miała najpierw remontowane lewe bioderko metodą Ganza a co do prawego to sie okaże po szczegółowych badaniach w szpitalu :) tak mnie poimformował profesor Czubak na wizycie 29 maja. Mam czekać na telefon jego asystentki, która mi poda przybliżony termin. także czekam....
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć"
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.