Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Nasze terminy operacji
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Czw 24 Sty, 2019   

Ja byłam w takiej sytuacji.
Też miałam operację w dzieciństwie, która się nie udała. Staw był zniekształcony i lekko utykałam jeszcze przed stwierdzeniem zwyrodnienia stawu biodrowego.
Operację wstawienia endoprotezy miałam w Otwocku.
Operacja się udała, to było trzy lata temu. Wróciłam do pracy w szkole i chodzę bez utykania. Nie widać, że mam dwie endoprotezy. Miałam poważną rehabilitację, ale to dlatego, że czekałam bardzo długo z operacją.
Tam są wspaniali lekarze, więc wszystko pójdzie dobrze.
Trzymaj się.
_________________
Beata8
 
     
bartek806 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 35
Doczy: 24 Sty 2017
Posty: 10
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 25 Sty, 2019   

Dziękuję za odpowiedź, napawa optymizmem ;) )
A długo po operacji generalnie dochodziłaś do siebie?
Fajnie, że Tobie się udało dłużej pochodzić z własnym biodrem, mi jak zrobią w wieku 30 lat to pewnie kilka rewizji będzie czekać w przyszłości :P ;/
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pi 25 Sty, 2019   

Miałam dwie operacje. Przed pierwszą miałam zablokowany staw, przykurcze, prawie nie chodziłam i po operacji około 8 miesięcy. Ale nikt tak nie miał, bo nikt nie czekał tak długo.
Natomiast po drugiej to po 2-3 miesiącach mogłam chodzić bez kul, a nawet wcześniej.
Natomiast większość osób w Twoim wieku i dużo starszych bez kul zaczyna chodzić po 6-8 tygodniach, po wizycie kontrolnej. Czyli wszystko zależy od sytuacji sprzed operacji. Widziałam panią na korytarzu, która 2-3 dni po operacji chodziła bez kul w asyście rodziny. Tyle, że była wysportowana, w bardzo dobrej kondycji.
Najważniejsze, że w Otwocku są świetni lekarze, którzy wiedzą, jak należy zoperować staw już operowany w dzieciństwie.
Nie wiem, jak z rewizjami, ale podobno te nowe stawy są na 50 lat (nikt jeszcze nie sprawdził). Po operacji żyje się normalnie i zapomina się o tym, że jest endoproteza. Tylko dzwoni na bramkach na lotnisku :) .
_________________
Beata8
 
     
dominikatop 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 28 Gru 2015
Posty: 79
Skd: Wójcin, Bydgoszcz
Wysany: Pon 28 Sty, 2019   

bartek806 napisa/a:
Dziękuję za odpowiedź, napawa optymizmem ;) )
A długo po operacji generalnie dochodziłaś do siebie?
Fajnie, że Tobie się udało dłużej pochodzić z własnym biodrem, mi jak zrobią w wieku 30 lat to pewnie kilka rewizji będzie czekać w przyszłości :P ;/

Tym się nie przejmuj :D dla tego innego komfortu życia warto :) jestem zdania , ze nawet jakbym miala miec operacje rewizyjna co 5 lat , teraz bym szla bez wachania. owszem trzeba liczyc sie z bolem , rehabilitacją ale ... WARTO bez dwóch zdań ::)
 
     
Luccy 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 42
Doczya: 05 Lut 2019
Posty: 3
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 06 Lut, 2019   

Kochani,
W lipcu 2018 roku zostałam zapisana na operacje na marzec 2019, ale jak dotąd nie otrzymałam żadnych bliższych informacji z tego co wiem kontaktują się mniej więcej na tydzień przed planowaną operacją. Kłopot w tym, że z przyczyn osobistych chciałabym o ile to możliwe przełożyć ten termin i w związku z tym pytanie do Was czy ktoś kiedyś robił coś takiego? Jeśli tak to jestem ciekawa o ile przesuwają wtedy termin? czy może wraca się na początek listy i czeka kolejny rok lub dwa. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez Luccy Sro 27 Mar, 2019, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
bartek806 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Wiek: 35
Doczy: 24 Sty 2017
Posty: 10
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 14 Lut, 2019   

Cześć,
Czy ktoś z forumowiczów przebywa obecnie w Otwocku ? Ja już leżę przyjęty na oddział i czekam na operację
Pozdrawiam :)
 
     
Kaptur 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczy: 01 Lis 2018
Posty: 21
Skd: Białystok
Wysany: Nie 10 Mar, 2019   

Cześć, moje pierwsze endo zostanie wstawione w Maju 2019 w Otwocku, przygotowania do operacji są zaawansowane. Rehabilitacja przebiega pomyślnie ale czy psychicznie i mentalnie jestem gotowy to sam nie wiem :-P Sami wiece jak to jest w sumie jeszcze niedawno człowiek był okazem zdrowia, potem małe problemy jakies bóle , jedna zła diagnoza , niepotrzebna operacja jedna potem druga w ciągu 7 lat życie w ciągłym bólu i co? i endo .....(może będzie dobrze...)


POzdrawiam
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 12 Mar, 2019   

Kaptur napisa/a:
będzie dobrze

a nawet bardzo dobrze :D
 
     
Fiore 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 45
Doczya: 09 Mar 2019
Posty: 3
Skd: Konin
Wysany: Wto 30 Kwi, 2019   

Witaj Kaptur, skąd wiesz, że operację będziesz miał w maju? ja już jestem zapisana tam 1,5 roku, czekam i nadal nie mam żadnej informacji ze szpitala o terminie operacji.
_________________
Fiore
 
     
Kaptur 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczy: 01 Lis 2018
Posty: 21
Skd: Białystok
Wysany: Wto 30 Kwi, 2019   

Cześć, dzwoniono do mnie ze szpitala i kazali się szykować na Maj powiadomić pracodawcę i rodzinę, ale dokładny termin poznam po konsultacji u anestezjologa, czekam na telefon
 
     
Fiore 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 45
Doczya: 09 Mar 2019
Posty: 3
Skd: Konin
Wysany: Wto 30 Kwi, 2019   

Dziś dzwoniłam do szpitala, okazuje że mam się przygotowywać, skompletować wszystkie zaświadczenia lekarskie. Jak już będę wszystko miała to mam zadzwonić i wyznaczą termin. i też nie jestem na to psychicznie przygotowana, strach mnie obleciał :shock: , ale nie ma już odwrotu może znowu będę normalnie chodzić bez bólu w końcu.
_________________
Fiore
 
     
Kaptur 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczy: 01 Lis 2018
Posty: 21
Skd: Białystok
Wysany: Pon 06 Maj, 2019   

Cześć, tak więc mam już konkretny termin 13. 05.2019 mam położyć się do szpitala w Otwocku na wstawienie endo.
 
     
Torcia 
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo.
Doczya: 02 Maj 2019
Posty: 9
Skd: Wejherowo
Wysany: Pon 06 Maj, 2019   

Cześć wszystkim ,poszukuję osoby które mają mieć osteotomia w Otwocku. Byłam na wizycie u prof Czubaka w październiku 2018.Profesor powiedział że naprawi mi biodro na przełomie marca i kwietnia. Wysłała skierowanie do szpitala i do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi. Czy może ktoś miał podobną sytuację?
_________________
Asia
 
     
Dawid04111 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 26
Doczy: 14 Maj 2018
Posty: 110
Skd: Plaska Ziemia
Wysany: Pon 06 Maj, 2019   

Torcia,
Tak, mieli dzwonic do mnie na jesien. Nie dzwonili wiec pojechalem do profesora jeszcze raz w grudniu i miesiac pozniej juz na oddzial dostalem zaproszenie.
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 13 Maj, 2019   

Cześć Kochani, tu Wasz Admin, który zagląda tu zdecydowanie za rzadko ;-)
Wszyscy chwalicie się sowimi terminami operacji, więc uznałam, że i ja się "pochwalę". Jak to mówią przyszła kryska na Matyska ;-) Po 2 osteotomiach wg Ganza nadszedł czas na endoprotezę jednego z moich stawów - tego z którym nigdy nie mogłam się dogadać...
A więc kochani- jutro od rana trzymajcie kciuki, bo idę pod nóż prof. Jarosława Czubaka. Oby zrobił dobrą robotę, bo mam wielkie plany by dalej jeździć na nartach, nurkować i kto wie..może wrócić do sportu jako zawodniczka. A że czterdziecha stuknęła mi zaledwie kilka dni temu...to plany są ambitne ;-) Ale kto ja nie my? :D
Ściskam bardzo ciepło z Oddziału IB w Otwocku. Do zobaczyska! Na pewno się zamelduję po.
Wasza Katja
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.