Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: pasiflora
Sro 28 Wrz, 2011
Komórki Macierzyste
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 25 Pa, 2015   

solis1, no w końcu ktoś z pozytywnym wpisem w tym temacie :) Oby to były trwałe zmiany na lepsze. Pozdrawiam i życzę wielu lat ze swoim bioderkiem. Przyznam się, że również próbowałabym wszelkich zabiegów ratujących moje biodra, gdybym miała taką możliwość.
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Sro 28 Pa, 2015   

Też się cieszę, że miałam taką możliwość i była jeszcze szansa żeby coś zdziałać, tym bardziej że w jednym biodrze mam już endo. Przedwczoraj udało mi się po raz pierwszy od paru lat przełożyć nogę za nogę w leżeniu na plecach i w takiej pozycji dociągnąć ją prawie do samego kolana. Wcześniej biodro nie pozwalało:) :mrgreen: Ciekawe co będzie dalej, to dopiero miesiąc po zabiegu. :-D
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 28 Pa, 2015   

solis1, z tym zakładaniem nogi.... Ech, też tak kiedyś potrafiłam Aż Ci zazdroszczę i życzę kolejnych sukcesów.
 
     
kabo9 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczy: 08 Maj 2016
Posty: 18
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 16 Maj, 2016   

Może odświeżę trochę temat i podzielę się przy swoją przygodą z wymienioną tu wcześniej łódzką kliniką :-) . Można powiedzieć że byłem tam "dwa razy" - pierwszy i ostatni :-D .

O komórkach macierzystych poczytałem tu i ówdzie a zainteresował mnie na innym forum pewien sportowiec co miał problem z barkami i biodrami. Wspominał też coś o Lindleyu, który tez jest w tym wątku poruszany, w nim miały być jakiś badania akademickie prowadzone czy coś w ten deseń. Zabieg naprawiania bicepsa Pudziana też miał jakiś wpływ na moje zainteresowanie. Potem poczytałem na bioderku i stwierdziłem, ze się przejadę na konsultację. Po lekturze byłem przygotowany na cenę 8+5 + jakieś koszty czyli 15 tysięcy.
To był kwiecień 2014. Byłem już też zapisany na endo do otwocka.

Pierwsze wrażenie w klinice prof. Krochmalskiego to poczułem się jak u jakiegoś magika uzdrowiciela. Przyjęcia się opóźniły więc poznałem kilka osób które przychodziły, w tym Panie (matkę i córkę z Wrocławia), gdzie matka już praktycznie nie chodziła i liczyła wręcz na cudowną moc komórek profesora opowiadając o tych śmigających naprawionych tłumach.
Tu pierwsze zwątpienie bo w cuda to ja niezbyt wierzę.

Później wpadł profesor i poszło już szybko. Standardowo opowiedział o chmarach zadowolonych pacjentów z biodrami (dziwne że tak mało osób tu się ujawniło :mrgreen: ), zapytałem o efekty i czy po pełnej rehabilitacji będę mógł wrócić do ciężkich ćwiczeń złożonych. Liczyłem po cichu że od profesora, opiekuna reprezentacji olimpijskiej usłyszę to co chcę usłyszeć i wtedy pewnie by mnie kupił ;-) . Natomiast usłyszałem po pierwsze że żadnych ciężkich ćwiczeń obciążających biodro, po drugie nie nadaję się do artroskopii (z tym się zgadzał z prof. Czubakiem), po trzecie nie ma żadnych gwarancji że będzie ok, po czwarte endo zawsze mogę zrobić i po ostatnie mam iść zrobić u nich RTG bo mój świeży RTG i dwuletnie MRI są niewiarygodne, bo nie wiadomo kto robił i po co :shock: . Po RTG druga już krótsza wizyta w gabinecie, stwierdzenie że się zakwalifikowałem i resztę omówię z panią manager.
Generalnie już byłem coraz bardziej anty, a rozmowa z panią manager, która śmierdziała fajami z kilku metrów dopełniła formalności.
Na dzień dobry otrzymałem info co jest potrzebne do zabiegu, oraz jak wygląda operacja i rehabilitacja a przede wszystkim ile kosztuje.
W moim przypadku było 20-22 tysiące operacja, następnie 2 tysiące każdy tydzień rehabilitacji 2x dziennie i 1 tysiąc za tydzień rehabilitacji 1x dziennie. Zalecane były przynajmniej 2 tygodnie 2x dziennie i kolejne 4-6 tygodni 1x dziennie. Po tym jak pani wymieniała kolejne okrągłe tysiące przewidzieć można było że całkowity koszt może być bliżej 40 niż 30 tysięcy. Co nijak się miało do wyczytanych wcześniej 13.

Cóż z mojej perspektywy to euforia opadała liniowo od pierwszych odpowiedzi profesora żeby tąpnąć definitywnie po podsumowaniu kosztów przez managerkę. Dla mnie ewidentnie naciągalnia pierwszej wody dla naiwnych szukających cudu i obawiających się endo. Inaczej tego nie da się określić.

Pewnie jakby faktycznie brali te max 15 tysięcy to może bym się zdecydował. A tak kosztowało mnie to tylko 150+170 rtg, (parkomatu nie liczę :mrgreen: ) a endo i tak muszę teraz zrobić jak pewnie większość ex pacjentów od komórek. Także z perspektywy tych dwóch lat i braku pozytywnych informacji o pacjentach mogę stwierdzić, że oszczędziłem kilkadziesiąt tysięcy i niedogodności związane z bólem pooperacyjnym i rehabilitacją.
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Wto 17 Maj, 2016   

kabo9 ja się orientowałam w sprawie komórek macierzystych w różnych miejscach- i z tego w o którym piszesz zrezygnowałam, przede wszystkim przez kase, ale też przez dziwną atmosferę tego miejsca, w innych ośrodkach niestety było podobnie. Znalazłam w końcu innego lekarza, który poprowadził wszystko od początku do końca. U mnie efekty są i nie żałuję że zrobiłam zabieg- nadaję się cała na endo, a to pozwoli mi odwlec zabieg w czasie. Po komórkach była żmudna rehabilitacja- rower non stop i masa ćwiczeń w odciążeniu, żeby komórki zaczęły pracować. Nie u wszystkich ten zabieg działa, niestety. Niestety też bardzo często przy takich zabiegach mamy do czynienia ze zdzieraniem kasy i stwierdzeniem że zabieg wszystko załatwi. Dlatego trzeba się naszukać odpowiedniego lekarza. :-D Zobaczymy jak będzie u mnie dalej.. na razie planuję kolejny zabieg :mrgreen: :-D
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
kabo9 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 48
Doczy: 08 Maj 2016
Posty: 18
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 18 Maj, 2016   

solis1 - świetnie, że akurat dobrze trafiłaś i jesteś zadowolona, natomiast cały czas jedna osoba na 5 lat wątku to trochę słaba statystyka dla tego zabiegu. Może podzielisz się informacjami gdzie robią dobrze i za ile? Może się przydać dla osób które rozważają taki zabieg.
 
     
Anika111 
endo
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 53
Doczya: 24 Maj 2016
Posty: 10
Skd: Toruń
Wysany: Wto 24 Maj, 2016   

WITAM SERDECZNIE.
Od kilku lat obserwuje forum bioderko,ponieważ mam problem z biodrem.Jestem już zapisana na operację endoprotezy.Szukam jednak innego sposobu aby zostać przy swoim biodrze.Miałam juz konsultację i zakwalifikowałam się do leczenia komórkami macierzystymi.Nie mam za dużo czasu,aby czekać a Pani wpis szczególnie mnie zainteresował.Jeśli mogłaby mi Pani podpowiedzieć do kogo powinnam się udać i do kogo zgłosić,bo pisze Pani, ze jest Pani zadowolona ze swojego lekarza to bardzo bardzo proszę o jakiś kontakt do tego lekarza.
JEŚLI TO NIE PROBLEM TO BARDZO PROSZĘ O JAKIŚ KONTAKT
Z POWAŻANIEM
ANIA
_________________
Fi
 
     
Anika111 
endo
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 53
Doczya: 24 Maj 2016
Posty: 10
Skd: Toruń
Wysany: Sro 25 Maj, 2016   

Solis1 podziel się swoimi doświadczeniami.
_________________
Fi
 
     
alauthera 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 49
Doczya: 10 Cze 2016
Posty: 21
Skd: Lodz
Wysany: Pon 01 Sie, 2016   

Witam

Ja tez chcialam uciec od Endo i u Pana Krochmalskiego w Lodzi zdecydowalam sie Na Komorki macierzyste. Po 3miesiecznej rehabilitacji chodzilam bez kul.
Niestety bardzo krotko Bo przez kolejne 4 miesiace chodzenia kompletnie zniszczylam biodro (kosc o kosc) 14 miesiecy Po komorkach Endo.
 
     
Anika111 
endo
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 53
Doczya: 24 Maj 2016
Posty: 10
Skd: Toruń
Wysany: Wto 23 Sie, 2016   

Witam serdecznie.Wysłałam wiadomość do Solis1.Czy dotarła do Pani wiadomość ode mnie.Ania
_________________
Fi
 
     
wikorol 
wikorol
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 66
Doczy: 19 Gru 2016
Posty: 5
Skd: kujawy
Wysany: Pon 19 Gru, 2016   

W styczniu 2014r miałem zastosowane komórki do obydwu stawów biodrowych w klinice u doktora K. Do tej pory jakoś funkcjonuje. Pod warunkiem że stosuje wszystkie zalecenia podane przez doktora. Jednak czasami prawe biodro się odzywa aby przestało boleć zaczynam intensywniej ćwiczyć według zaleceń i po kilku ćwiczeniach na jakiś czas przechodzi. Aby bule się nie powtarzały musze prowadzić oszczędny tryb życia. Urządziłem sobie stanowisko do ćwiczeń i staram aby regularnie wykonywać wszystkie zalecane ćwiczenia. Pobyty w senatorjach nie wystarczają. Zabieg w medical clinik kosztował mnie 22 tyś. to jest bardzo dużo, i nie jestem pewien czy na długo pomoże bo staw odzywa się coraz częściej. Gdyby nie intensywne ćwiczenia to komórki nic by nie pomogły. Jestem ciekaw czy taki zabieg można za jakiś czas powtórzyć. Przeglądając internet zabieg taki można zrobić za mniejsze pieniądze.
 
     
Anika111 
endo
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 53
Doczya: 24 Maj 2016
Posty: 10
Skd: Toruń
Wysany: Sob 04 Lut, 2017   

We wrześniu 2016 r, miałam podane komórki macierzyste do biodra u Pana doktora L.U mnie poprawa jest na 90%,ale to dopiero 4 msc po zabiegu operacyjnym.Poprawa jak na razie bardzo duża.Nie czuję w ogóle bólu biodra.Mogę spokojnie spać.Ruchomość tej nogi znacznie się poprawiła i nie kuleję.Cały czas rehabilituję się sama w domu.Jestem bardzo zadowolona z rezultatów jak na razie.Gdybym miała jeszcze raz podjąć decyzję odnośnie komórek macierzystych do biodra to moja odpowiedz brzmiałaby TAK.Też jestem ciekawa jak to będzie w późniejszym okresie i czy taki zabieg można za jakiś czas powtórzyć.Mój lekarz powiedział,że tak.
Pozdrawiam
_________________
Fi
 
     
Jacek 1969 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 54
Doczy: 05 Mar 2017
Posty: 4
Skd: Węgorzewo
Wysany: Wto 07 Mar, 2017   

Witam serdecznie.Wysłałam wiadomość do Anika111. Czy dotarła do Pani wiadomość ode mnie?
Jacek
_________________
Jacek
 
     
Anika111 
endo
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 53
Doczya: 24 Maj 2016
Posty: 10
Skd: Toruń
Wysany: Wto 07 Mar, 2017   

Nie dotarła.Wysłałam prywatnego e-maila.Pozdrawiam
_________________
Fi
 
     
Icek 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczy: 17 Lut 2016
Posty: 113
Skd: Boguszow
Wysany: Wto 07 Mar, 2017   

Komórki miałaś podane w szpitalu na Nfz czy prywatnie i gdzie jak można zapytać? ;-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.