Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: pasiflora
Sro 28 Wrz, 2011
Komórki Macierzyste
rob_1964 
rob_1964
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 59
Doczy: 18 Wrz 2011
Posty: 5
Skd: Łódz
Wysany: Pi 23 Wrz, 2011   Komórki macierzyste

Witam wszystkich !
Mam na imię Robert. Mam 47 lat.
Od połowy 2010 zaczęło boleć mnie prawe biodro, a właściwie odczówałem bóle pachwinowo-lędzwiowe z silnym bólem kolana. Nie pomaga żadna rehabilitacja. Nie pomagają na dobrą sprawę żadne lekarstwa.

RM wykazał mnogie zmiany martwiczne tkanki kostnej podchrzęstnej głowy kości udowej położone od strony powierzchni górnej głowy z towarzyszącymi lustrzanymi zmianami podchrzęstnymi stropu panewki stawowej. Ognisko ubytkowe chrząstki stawowej głowy kości udowej w okolicy powierzchni przednio-górnej głowy ze zwężeniem przedziału przednio-górnego szpary stawowej. Zmiany wytwórcze krawędzi górnej panewki stawowej.

Wiem , że taki stan kwalifikuje się do endoprotetyki.
Około 3 miesięcy temu usłyszałem o komórkach macierzystych, które są alternatywą dla endoprotez stawu biodrowego.
Szukam kontaktu z taką przychodnią / lekarzem . Jakie są koszta takiego zabiegu ? Rehabilitacja ? Itp


Rob
 
 
     
kate310 
żyję z nadzieją



Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 22 Lip 2011
Posty: 285
Skd: Polska Południowa
Wysany: Pi 23 Wrz, 2011   

cześć rob, też o tym słyszałam, tutaj wklejam co udało mi się znaleźć :

"Pan Piotr choruje na toczeń. W wyniku podawania silnych leków jego naczynia krwionośne w główce kości udowej zaczęły obumierać, niedokrwiona kość także. Choremu groził zabieg wszczepienia sztucznego stawu biodrowego, aby tego uniknąć lekarze zastosowali pionierski zabieg. Polega on na przeszczepianiu komórek macierzystych, które zawierają komórki matki naczyń w miejsce, które tych naczyń potrzebuje najbardziej - wyjaśnia prof. Andrzej Lange z Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych.

Lekarze z Centrum Transplantacji Komórkowych pobrali szpik kostny pana Piotra. Następnie poddali szpik preparacji, tak by uzyskać maksymalnie dużo tych komórek, które odpowiadają za odbudowę naczyń krwionośnych.

Lekarze ze Szpitala Wojskowego we Wrocławiu nawiercili w kości otwory i wprowadzili szpik w okolice umierającej główki kości udowej. Teraz lekarze czekają aż miejsce zabiegu się wygoi.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze chorzy cierpiący z powodu zwyrodnienia stawów zamiast drogich i inwazyjnych endoprotez będą mogli sami siebie leczyć własnym szpikiem."

jeżeli by się udało byłoby cudownie dla Bioderkowiczów
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Pi 23 Wrz, 2011   

Ale to chyba dot tylko niektórych przypadków, nie wszystkich
bo zwyrodnienie to wycieranie sie chrząstki i scieranie dwóch kości
komórki macierzyste by tu chyba nie pomogły....
tak rozumiem
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
 
     
kate310 
żyję z nadzieją



Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 22 Lip 2011
Posty: 285
Skd: Polska Południowa
Wysany: Pi 23 Wrz, 2011   

Mam zamiar się zorientować w tym temacie :) ja jestem z gatunku "próbować wszystkiego". znalazłam namiary na tych lekarzy, może uda się coś dowiedzieć bliższego, ale też sobie myślałam, że to będzie dobre nie dla wszystkich Bioderek
 
     
rob_1964 
rob_1964
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 59
Doczy: 18 Wrz 2011
Posty: 5
Skd: Łódz
Wysany: Nie 25 Wrz, 2011   

Dzięki !
Może wspólnymi siłami dowiemy się więcej.
Ostatnio dowiedziałem się, że w Łodzi ul. Kopernika 38 jest prywatna klinika w której coś takiego się robi.
Konsultacja, zakwalifikowanie do zabiegu, 8 tys zaabieg (pobranie komórek,wychodowanie, wszczepienie), 5 tys rehabilitacja.
Na NFZ tego zabiegu nie robią. Nie można połączyć płatnego zabiegu i refundowanej rehabilitacji.
 
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Pon 26 Wrz, 2011   

Rob-chodziłam tam na reha...byłam u ortopedy, ale nie slyszałam o tym...
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
 
     
rob_1964 
rob_1964
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 59
Doczy: 18 Wrz 2011
Posty: 5
Skd: Łódz
Wysany: Wto 27 Wrz, 2011   Komórki Macierzyste

Witam wszystkich :-) !
Mam nadzieję , że to jest właściwe miejsce na nowy temat o komórkach macierzystych. Zarzuciłem ten temat w innym miejscu tego Forum. Z góry przepraszam Adminów.
Interesuję się tym tematem, ponieważ jest alternatywą dla endoprotezy biodra.
Ja stoję przed podjęciem takiej decyzji życiowej.
Usłyszałem newsa w TV o komórkach. Później dowiedziałem się o kosztach. 8 tyś za zabieg (pobranie, wyhodowanie i wszczepienie) oraz 5 tyś rehabilitacja.
Może tylko tak mi się wydaje, że drogie bo nie znam realiów. Dopiero zacząłem poważnie chorować.
MONIKAIMPRESJA i Kate310 dzięki, że podjęłyście ten temat.
Pozdrawiam wszystkich ;-)
 
 
     
rob_1964 
rob_1964
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 59
Doczy: 18 Wrz 2011
Posty: 5
Skd: Łódz
Wysany: Czw 29 Wrz, 2011   

MONIKAIMPRESJA,
Hej Monika ! Jesteś z Łodzi ?
Ja nigdy nie byłem w tej klinice Magnus, ale rozmawiałem telefonicznie z Elżbieta Gluba

501 182 899

e-mail: e.gluba@mmcenter.pl
Ta pani udziela wszelkich info i umawia z lekarzem.
To od niej dowiedziałem się , że Krochmalski robi komórki.... Powiedziała też o kosztach..... Nie wiem czy robili już jakieś biodra. Rob
 
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Sro 12 Pa, 2011   

rob_1964, ja się już pogodziłam, ze proteza... i już :)
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Sro 12 Pa, 2011   

rob_1964 napisa/a:
5 tys rehabilitacja.


Na czym ta rehabilitacja polega? Szczerze mówiąc kompletnie nie wiem, jak to przebiega przy podaniu komórek macierzystych w chorobach bioder, ale wiem, jak odbywa sie to w przypadkach chorób neurologicznych (mózgu). Przez pierwsze dni rehabilitacja właściwie nie jest wcale zalecana; jest miejsce po wkłuciu (przy podaniu komórek) i pierwsze dni są "wolne", by organizm doszedł do siebie i się zregenerował. W kolejnych dniach rehabilitacja niczym się nie różni od tej zwyczajowej na co dzień. Teraz trochę zgłupiałam.....czy miejsce wkłucia ma znaczenie aż takie? Czy kręgosłup jest miejscem bardziej bezpiecznym (a co za tym idzie wymagającym mniejszej i tańszej rehabilitacji), niż staw biodrowy?? Czy to może fanaberia ośrodka?
Ma ktos może jakieś wiadomości na ten temat?
 
     
Boubi 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Doczya: 12 Gru 2010
Posty: 91
Skd: Raciborz-Lozanna
Wysany: Sro 12 Pa, 2011   

Podaje link na strone MMCenter w Lodzi:

http://www.magnusclinic.p...rki-macierzyste

Naturalnie w sprawie kosztow oraz szczegolow leczenia nalezy informowac sie indywidualnie.
 
     
rob_1964 
rob_1964
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 59
Doczy: 18 Wrz 2011
Posty: 5
Skd: Łódz
Wysany: Nie 27 Lis, 2011   

Witam wszystkich,
Dowiedział się ktoś, coś więcej na temat komórek ....
Jakoś cicho się zrobiło
 
 
     
Boubi 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Kapo
Doczya: 12 Gru 2010
Posty: 91
Skd: Raciborz-Lozanna
Wysany: Nie 27 Lis, 2011   

Usilowalam sie dodzwonic do MMCenter w Lodzi. Telefon osoby odpowiedzialnej z dzial kom. macierzystych - nie odpowiada. Zostawilam wiadomosc z prosba o oddzwonienie - niestety pozostal bez odpowiedzi. :-x Nie wiem czy to dobry znak na poczatek.... :-/

Z innego zrodla dowiedzialam sie, ze metoda komorek macierzystych w przypadkach prob regeneracji uszkodzonego rdzenia kregowego (rozne formy paralizu), niestety w ogole sie nie sprawdza :-(
Doswiadczenia na szczurach sie udaja - na ludziach - nie.

Co do leczenia roznych form degeneracji stawow w klinice komorek macierzystych w USA - Denver Colorado (pisalam o tym w innym watku) za pomoca specyfiku o nazwie Regenex, to rezultaty nie sa w 100% potwierdzone liczba pozytywnych wyleczen. Kuracje zaleza od konkretnych przypadkow - jedne bardziej nadaja sie do tej metody leczenia - inne mniej. Koszta sa astronomiczne i nigdy z gory nie mozna ich definitywnie ustalic. :-x

Prawdopodobnie leczenie metoda wszczepiania komorek macierzystych ma fantastyczna przyszlosc i perspektywy, ale na obecnym etapie nie jest to jeszcze panaceum na cale nasze "zlo". :-(
 
     
pakapa 
pakapa
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza + Artroskopia
Wiek: 49
Doczy: 08 Lut 2012
Posty: 8
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 15 Mar, 2012   

Witam. Czy jest ktoś , kto miał doczynienia z leczeniem komórkami macierzystymi. Od zeszłego roku brak nowych inforrmacji .
_________________
pakapa
 
 
     
marek54 
kulavus bioderkus
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 70
Doczy: 18 Mar 2012
Posty: 3
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 19 Mar, 2012   

Witam.
Jestem nowym uczestnikiem forum, choć z informacji na nim zawartych korzystam juz od kilku miesięcy.
Diagnoza mojego stawu biodrowego: jałowa martwica głowy kości udowej.
Po wielu konsultacjach ortopedycznych oraz poszukiwaniach w internecie, zdecydowałem się na metodę leczenia za pomocą komórek macierzystych w klinice w Łodzi. Jestem umówiony na konsultację i ew. kwalifikację do zabiegu na 23.03. Jest to metoda bezoperacyjna (wszczep przezskórny), co oznacza ograniczenie długości rehabilitacji oraz komplikacji związanych z typowym zabiegiem chirurgicznym. Takie otrzymałem informacje telefonicznie oraz ze strony internetowej kliniki. Niestety procedury te nie są finansowane przez fundusz. Koszty (wg. informacji telefonicznej): do 15.000 pln-zabiegi, pobyt w szpitalu + rehabilitacja. Po wizycie podam więcej informacji.
Pozdrawiam wszystkich bioderkowiczów.

Marek
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.