Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: pasiflora
Wto 31 Sty, 2012
Skok na bungee po osteotomii
Ewelinkaans 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Wiek: 35
Doczya: 18 Wrz 2011
Posty: 2
Skd: Nowa Sól
Wysany: Nie 18 Wrz, 2011   Skok na bungee po osteotomii

Witam. Mam bardzo duże wątpliwości i potrzebuję porady. Mianowicie mam 22 lata, gdy miałam 1,5 roku stwierdzono u mnie dysplazje stawu biodrowego, konieczna była operacja. Rodzice udali się ze mną do Poznania i tam dr. J.Czubak przeprowadził ową operacje. Operacja oczywiście udana :) Na dzień dzisiejszy nie mam żadnego problemu z biodrem, poza niewielkimi ograniczeniami ruchowymi. Moim marzeniem jest skok na bungee i teraz mam dylemat, czy mogę ??? Obecnie przebywam za granicą i nie mam jak dostać się do jakiegoś ortopedy a wybieramy się ze znajomymi żeby skoczyć... Czy ktoś jest mi w stanie udzielić odpowiedzi na moje wątpliwości ??? Była bym niezmiernie wdzięczna gdyż wolałabym nie ryzykować swojego zdrowia. Z góry dziękuję :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 18 Wrz, 2011   

Super, że swoją operację uważasz za udaną :ok:
Co do skoku to powinnaś pytać fizjoterapeutę, on wytłumaczy Ci dokładnie dlaczego takie skoki są niewskazane, na jakie przeciążenia narażają. Jeśli koniecznie musisz to zrobić to napewno powinnać wzmocnić niektóre z mięśni ( a jak to też fizjoterapeuta powiniem Ci powiedzieć ), może warto pomyśleć dlaczego chcesz to zrobić, czemu akurat w taki sposób, bo może po głębszym zastanowieniu dojdziesz do wniosku, że możesz zrealizować się w inny mniej obciążający nogi sposób :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 18 Wrz, 2011   

Ewelinkaans, ja w życiu bym nie ryzykowała, nawet przed wstawieniem protez, a też byłam po osteotomii.
Cytat:
Wyczytane w necie:
Na pewno warto zapoznać się z regulaminem skoków na bungee, w którym są m.in. informacje o przeciwwskazaniach (nie mogą skakać osoby nietrzeźwe, z chorobami krążenia i kręgosłupa, po ciężkich złamaniach nóg, miednicy oraz kobiety w ciąży).


Operacja Ganza to działanie na miednicy... Odpowiedz sobie sama :roll:
I tak Ty podpisujesz przed skokiem oświadczenie o stanie zdrowia. Jeżeli zataisz to konsekwencje bierzesz na siebie.
 
     
Ewelinkaans 
Mikrus Bioderkus



Status: Zdrowy szczęściarz
Wiek: 35
Doczya: 18 Wrz 2011
Posty: 2
Skd: Nowa Sól
Wysany: Nie 18 Wrz, 2011   

Dziękuję za odpowiedzi... Może niektórym sie wydawać że głupio pytam, ale rodzice tak mnie nauczyli żyć że w ogóle to często zapominam o tej operacji, mimo że mam bliznę na połowie nogi... Ale chyba nie powinnam ryzykować... Zostanie to moim niespełnionym marzeniem... Życzę wszystkim z podobnymi przypadkami aby równie pomyślnie przeszli operacje i inne zabiegi tak jak ja :) Ja za swoje zdrowie dziękuję moim kochanym rodzicom :* oni zadbali bym była zdrowa :) :*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 18 Wrz, 2011   

Ewelinkaans, bardzo rozsądne podejście do sprawy :mrgreen:
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 19 Wrz, 2011   

Niespełnione marzenie zmień na inne. Wymyśl coś równie trudnego, a bezpiecznego dla Twojego zdrowia :)
Dla Twoich rodziców najważniejsze będzie zachowanie Twojego stanu świetnego jak najdłużej, Twoja odpowiedzialnośc za zdrowie,ten skok wcale mógłby nie przynieść im radości.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 19 Wrz, 2011   

Ewelinkaans Rozumiem, że chciałabyś przeżyć taką przygodę ale chyba po prostu najrozsądniej będzie rozważyć wszystkie za i przeciw - czy dla kilku minut świetnej zabawy warto ryzykować? Oczywiście być może nic by się nie stało Twoim bioderkom ale ryzyko jest i dlatego warto się zastanowić czy chcesz je podjąć? Cieszę się, że czujesz się dobrze i zapominasz o swoich przejściach bioderkowych ale jednak przezornie warto dmuchać na zimne ;) Tak jak pisała Aga: na pewno znajdziesz jeszcze niejedno marzenie, które będziesz mogła spełnić i które da Ci satysfakcję :) Czego z całego serducha Ci życzę :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Katarzyna 



Status: Endo x 1
Wiek: 42
Doczya: 08 Wrz 2011
Posty: 45
Skd: Garwolin
Wysany: Pon 19 Wrz, 2011   

Ewelinkaans. Z tego co tu pisałaś, to chyba miałam w dzieciństwie podobną operację do Twojej(w Konstancinie), ale u mnie chyba było trochę poważniej, bo moje biodro było "zdrowe" do ok 15-tego roku życia. A jak już się odezwało :-/ , to nie miałam innej opcji, jak endoproteza. Może jakbym miała odpowiednio wcześniej skontrolowane biodro, to miałabym szansę na mniej inwazyjne leczenie.

Zmierzam do tego, że mimo iż Ci nic nie dolega, to dla swojego spokoju skontroluj swoje biodra. Mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku, ale będziesz miała spokojne sumienie.

Ja nawet, jakbym była zdrowa, to bym się bała skoczyć. :mrgreen:
 
     
krzysio 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczy: 22 Lip 2010
Posty: 111
Skd: tuż obok
Wysany: Pon 29 Pa, 2012   

Ewelinkaans, skok na spadochronie nie powinien zaszkodzić, idz na całość!!!pozdrawiam
_________________
Bohater jest w każdym z nas, wystarczy tylko trochę dobrej woli, by go z siebie uwolnić.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 29 Pa, 2012   

krzysio napisa/a:
skok na spadochronie nie powinien zaszkodzić, idz na całość!!!pozdrawiam

zabronili skoków spadochronowych
skok tj. lądowanie może bardzo zaszkodzić endoprotezie
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 01 Lis, 2012   

krzysio napisa/a:
Ewelinkaans, skok na spadochronie nie powinien zaszkodzić
Gwrantujesz na 100% ???
A co jak coś się stanie?
Jesteś pewny tego że chcesz za swoją wypowiedź odpowiedzialność ???
Masz odpowiednie wykształcenie i wiedzę na ten temat by wypowiadać się w ten sposób ???
Ja bym nie ryzykowała :roll:
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Nie 04 Lis, 2012   

Ewelinkaans napisa/a:
Moim marzeniem jest skok na bungee


A nie lepiej z pieca na łep? To bezpieczniejsze dla twoich bioder a i w głowie może poukładać, szczególnie te niebezpieczne marzenia.... :lol:
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.