Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 16 Lip, 2012
Oddział rehabilitacyjny Piekary Śląskie
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Pi 09 Wrz, 2011   Oddział rehabilitacyjny Piekary Śląskie

Duska, kończy mi się pobyt na oddziale rehabilitacyjnym w Piekarach. Dostałam niezły wycisk od prowadzącego tutejszego rehabilitanta - przede wszystkim ćwiczenia na wzmocnienie mięśni tułowia, pośladków i tzw. mięśni dna miednicy a nawet ćwiczenia PNF :) . Codziennie godzinny trening, który ze mnie wyciskał - dosłownie - strugi potu. Dodatkowo 40 min ćwiczeń w basenie - również się nie oszczędzałam i ostro ćwiczyłam. No i nielubiane podwieszki, ale z obciążeniem - starałam się pracować mięśniami pośladków - uważam, że te ćwiczenia wpłynęły przynajmniej na wzmocnienie mięśni ud i pośladków. Dodatkowo codziennie jeździłam na stacjonarnym rowerze :) . Czuję, że jestem porządnie rozćwiczona a lekkie bóle w prawie wszystkich partiach mięśniowych, które mi stale towarzyszą świadczą o tym, że trening mam solidny. Ćwiczymy również chodzenie przed lustrem. Jest pewna poprawa, chociaż do ideału jeszcze długa droga. Mam cały czas zalecenie chodzenia o kulach - krokiem naprzemiennym, czyli asymetryczną praca kończyn górnych i dolnych, bo takim sposobem chodzę najpoprawniej. Uważam, że pobyt na tym oddziale jest bardzo pomocny i wiele daje. Jak wrócę do domu i do pracy, z pewnością nie będę w stanie tyle czasu poświęcić na ćwiczenia.
Cytat:
Oddział posiada 18 łóżek i zajmuje się rehabilitacją ogólnoustrojową oraz rehabilitacją neurologiczną. Jego nowoczesne wyposażenie i wcześnie rozpoczęta rehabilitacja pozwalają na znaczne skrócenie czasu powrotu pacjenta do sprawności ruchowej, szczególnie po zabiegach operacyjnych. Jednocześnie rehabilitacja poważnie zmniejsza objawy bólowe w przypadku przewlekłych, zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych, zarówno kręgosłupa, jak i stawów.

U pacjentów hospitalizowanych w oddziale stosuje się różne rodzaje leczenia, takie jak kinezyterapię, fizykoterapię, hydroterapię, balneologię, logopedię, psychoterapię, farmakoterapię, leczenie dietetyczne.

http://www.urazowka.piekary.pl/oddzial5.htm

Oddział V mieści się w budynku głównym Szpitala na parterze po prawej stronie.
Kontakt telefoniczny z pracownikami oddziału możliwy jest pod następującymi numerami telefonów:
Centrala Szpitala (032) 39 - 34 - 100
fax (032) 39 - 34 - 141
Gabinet ordynatora oddziału (032) 39 - 34 - 351
Dyżurka lekarska (032) 39 - 34 - 353
Dyżurka pielęgniarska (032) 39 - 34 - 355
Sekretariat medyczny (032) 39 - 34 - 354

Zakres rehabilitacji prowadzonej w oddziale obejmuje:
- wczesną rehabilitację pooperacyjną po endoprotezoplastyce stawów biodrowych, kolanowych, barkowych i łokciowych
- stany po artoskopii stawów kolanowych, skokowych, biodrowych i łokciowych
- wczesną rehabilitację pooperacyjną po urazach kregosłupa (niestabilności, stenozy pourazowe oraz zespoły uciskowe rdzenia i korzeni)
- wczesną rehabilitację pooperacyjną po urazach kończyn górnych i dolnych oraz stawów
- niedowłady po przebytym udarze mózgu
- paraplegię i tetraplegię pourazową i neurologiczną
- zespoły bólowe-wielostawowe na tle zaawansowanych zmian zwyrodnieniowo-zniekształcających (stawy biodrowe, kolanowe, barkowe i łokciowe)
- polineuropatie i miastenie
- zespoły bólowe kręgosłupa na tle zmian zwyrodnieniowych
- rehabilitację pooperacyjną na tle zmian nowotworowych kości
- stwardnienie rozsiane
- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
- reumatoidalne zapalenie stawów.

W ramach swojej działalności wykonywane są następujące rodzaje zabiegów poprzez Dział Rehabilitacji:
Rehabilitacja ruchowa:
- ćwiczenia bierne, czynne, czynno - bierne i wspomagane,
- ćwiczenia ogólnousprawniające,
- ćwiczenia na przyrządach,
- pionizacja i nauka poruszania się,
- ćwiczenia w wodzie.

Fizykoterapia:
- hydroterapia (basen - ćwiczenia ruchowe w basenie, masaż podwodny, masaż wirowy),
- ciepłolecznictwo,
- światłolecznictwo,
- elektrostymulacja,
- masaże klasyczne,
- laseroterapia,
- magnetoterapia,
- krioterapia.
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Sob 10 Wrz, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
NUTKA 
nutka
Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 20 Sie 2011
Posty: 151
Skd: GDYNIA
Wysany: Sob 10 Wrz, 2011   

Zozo z tego co piszesz nie zła ta rehabilitacja w Piekarach,nawet basen miałaś,a indywidualnie z rehabilitantem pracowałaś codziennie czy tylko co drugi dzień,pytam bo jestem przed wizytą z ordynator reh.i chciałabym zadać konkretne pytania,przestrzegano mnie że nie wszędzie indywidualna przebiega tak samo!!! Bo jeśli to jest 15 min,to wolę moją prywatną ale godzinną.Ten szpital jest oddalony ode mnie 70 km więc nie mam mowy o dojazdach codziennych,musiała bym się położyć na oddziale.Doradż jakie pytania mam zadać. :-D
_________________
"Cierpliwość jest kluczem do szczęścia"
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Sob 10 Wrz, 2011   

NUTKA, ćwiczenia z rehabilitantem codziennie ok. 1 godz. - oczywiście, jak mają więcej pacjentów chodzących, to ćwiczą równocześnie z 2-3 ma osobami - nie ma problemu zadają ćwiczenia i kontrolują poprawność ich wykonywania. Znajdują też czas na ćwiczenia indywidualne z pacjentem, jeśli widzą taką potrzebę. Basen również ok. 1 godz., z rozebraniem się, same ćwiczenia w wodzie wychodziły ok. 40 min. Dodatkowo, jak Pani ordynator zleci podwieszki, magneto, lasero, krioterapia, lampy, masaż - możliwości jest dużo. Dla mnie osobiście najważniejsze są ćwiczenia z rehabilitantem, ćwiczenia w basenie, rowerek stacjonarny, nawet te podwieszki - cały taki komplet zabiegów codziennie. Oczywiście w domu też mam rowerek, na basen też mogę z 2 razy w tygodniu się udać, ale pracując nie mam szans na taki kompleksowy codzienny trening. Oczywiście w moim wypadku 3 tygodnie to stanowczo za krótko i będę musiała nadal ćwiczyć, ale z pewnością już nie dam rady tak intensywnie.
Ostatnio zmieniony przez zozo Sob 10 Wrz, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 10 Wrz, 2011   

NUTKA, od poniedziałku do piątku rehabilitant indywidualnie około godziny pracuje z pacjentem w Piekarach. Ja również polecam ten oddział. Może nie jest to co prywatna reha, ale na pewno jest na poziomie.
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Sob 10 Wrz, 2011   

Pasiflora, nie robią indywidualnych masaży, ale cała reszta nie odbiega od prywatnej a potrafią naprawdę zmobilizować do intensywnych ćwiczeń. Jest wprawdzie masażysta, ale jest to masaż klasyczny i głównie na kręgosłup.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 10 Wrz, 2011   

zozo napisa/a:
nie robią indywidualnych masaży
Ze mną leżała Aga której rehabilitant masował kolano codziennie 15 minut.
zozo napisa/a:
potrafią naprawdę zmobilizować do intensywnych ćwiczeń
To fakt. Ja czasem aż miałam ochotę schować się pod łóżko.
 
     
NUTKA 
nutka
Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 20 Sie 2011
Posty: 151
Skd: GDYNIA
Wysany: Sob 10 Wrz, 2011   

Dzięki dziewczyny za odpowiedz,szkoda że mieszkam w Gdyni.Mam nadzieję że i u mnie będzie na poziomie.!!!
_________________
"Cierpliwość jest kluczem do szczęścia"
 
     
martini 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 45
Doczya: 04 Maj 2011
Posty: 44
Skd: Pomorskie
Wysany: Pon 16 Lip, 2012   

zozo, ja mam teemin zabiegu w Piekarach u MM na 23 listopada 2012 czy wiesz, wiecie może jak dostać się na turnus reha po zabiegu?
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Pon 16 Lip, 2012   

Martini, przy wypisie, tym wypisie po operacji, poproś lekarza prowadzącego, czyli MM o skierowanie a potem udaj się na oddział rehabilitacyjny i zapisz się na najbliższy możliwy termin. Najczęściej nie wcześniej niż miesiąc po, no chyba, że będziesz miał zakaz obciążania, to wtedy później. MM Ci powinien powiedzieć.
 
     
martini 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 45
Doczya: 04 Maj 2011
Posty: 44
Skd: Pomorskie
Wysany: Pon 16 Lip, 2012   

zozo, dzięki za podpowiedź :) ))
 
     
Pszemek 
Mikrus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 38
Doczy: 26 Gru 2012
Posty: 10
Skd: Oświęcim, Wrocław
Wysany: Czw 27 Gru, 2012   

Ja jestem właśnie w połowie trzytygodniowego turnusu rehabilitacyjnego w Piekarach. Trafiłem na trochę nieciekawy okres - święta i nowy rok. Także z 22 dni pobytu przećwiczę z rehabilitantem w sumie tylko 12. Ale mimo wszystko bardzo polecam ten oddział. Jeśli człowiek ma tylko chęci to każdego i po wszystkim postawią na nogi.
_________________
Damy radę!!!
 
     
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Pi 23 Sie, 2013   

Dołączam do grona zadowolonych z pobytu na oddziale rehabilitacyjnym w Piekarach. Solidne ćwiczenia
z rehabilitantem dały konkretny efekt. Nawet nie przypuszczałam,że po tak krótkim czasie z endo mogę wykonywać ich taką gamę.
Tak się tam zapaliłam do pracy, że teraz w domu też nie odpuszczam :ja:
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pi 23 Sie, 2013   

Brawo, Elu, nie odpuszczaj! Oczywiście biegasz już bez kul?
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Sob 24 Sie, 2013   

Ela, super. Czekałam z niecierpliwością na Twoją relację. Cieszę się też bardzo, że osiągnęłaś efekty, a jeszcze bardziej, że nadal pracujesz w domu.
Tak trzymaj :thumbup:
 
     
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Sob 24 Sie, 2013   

Monika już niedługo sama przekonasz się jak wygląda rehabilitacja na oddziale, szykuj się na niezly wycisk, ale myślę
że dla Ciebie to nie problem bo jesteś zapewne w dobrej formie. Ja ćwiczę nadal w domu chociaż przydałoby się parę przyrządów,
których w domu nie zainstaluję hi hi, a szkoda. Chyba od września poćwicze troche na siłowni.

drupinka napisa/a:
Brawo, Elu, nie odpuszczaj! Oczywiście biegasz już bez kul?

Może to za dużo powiedziane, że biegam ale chodzę na niewielkie odległości. Na dłuższe spacery zabieram kijki
tak jak przykładowo dzisiaj gdzie zaliczyłam lekkie wzniesienia i parę kilometrów. Staram się kontrolować mój chód,
ale nie zawsze się to udaje i czuję ,że jeszcze trzeba nad tym popracować. W chodzeniu czy bieganiu też nigdy wcześniej
nie czułam się mocna ,raczej wolę jazdę rowerem czy pływanie. Bioderko w wodzie sprawuje się teraz super !
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.