Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
wiszące biodro
swiecki45 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczy: 28 Lip 2015
Posty: 9
Skd: podkarpacie
Wysany: Sob 13 Sie, 2016   

Witam.Wczoraj mój 88 letni ojciec upadł tak niefortunnie że złamał sobie "biodro",nie pamiętam dokładnie jak brzmi diagnoza.Po przewiezieniu do szpitala zakwalifikowano go wstępnie do operacji.Niestety dzisiaj lekarz poinformował mnie że ze względu na stan zdrowia anestezjolog odrzucił możliwość operacji.Lekarz stwierdził że za kilka dni jak wypiszą ojca do domu,będzie brał silne leki przeciw bólowe i zastrzyki przeciwzakrzepowe ,i szybko mimo bólu należy zganiać go z łóżka na chód z balkonikiem. Potem możliwe będzie chodzenie o lasce.Trochę wydało mi się to zbyt optymistyczne bo na razie boli go niesamowicie,nawet dotknąć stopy nie można.Nie wiem jak to wytłumaczyć ojcu,wieczorem był jakiś dziwny chyba mu dali jakąś rodzaj "głupiego jasia" Lekarz był tylko na dyżurze a dopiero we wtorek specjalista ma mi to jeszcze raz wytłumaczyć.Czyli będzie to dożywotnie wiszące biodro z możliwością w miarę poprawnego poruszania?
_________________
swiecki45
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 13 Sie, 2016   

swiecki45 napisa/a:
że złamał sobie "biodro",nie pamiętam dokładnie jak brzmi diagnoza.

Złamanie złamaniu nie jest równe.

swiecki45 napisa/a:
Czyli będzie to dożywotnie wiszące biodro z możliwością w miarę poprawnego poruszania?

Wiszące biodro to raczej co innego. Tzw. wiszące biodro to pozostawienie kończyny bez stawu biodrowego.
Twój Tato staw ma.

Poczekaj na to, co powie specjalista.
 
     
swiecki45 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 64
Doczy: 28 Lip 2015
Posty: 9
Skd: podkarpacie
Wysany: Sob 13 Sie, 2016   

Drugi lekarz potwierdził słowa pierwszego,kość obok krętarza czy coś w tym stylu.Chyba chodzi o szyjkę kości udowej jak mniemam po pobieżnym przeglądnięciu tematu.Wiadomo powiedzą wszystko żeby się w miarę bezboleśnie pozbyć problemu.Wg oficjalnej medycyny tzw."ostatnie złamanie" jest przyczyną 20% zgonów,w wersji nieoficjalnej 30-35% lekko licząc....Wszystkiego dowiem się oficjalnie we wtorek jak przyjdzie z urlopu ordynator.Na sali ojca facet czeka już od wtorku na operację po wypadku czyli najwcześniej po tygodniu mu zoperują....Pozdrawiam.
_________________
swiecki45
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 17 Sie, 2016   

swiecki45, dlaczego Twój tata nie może mieć operacji?Jeżeli jakieś problemy zdrowotne to może warto "podreperować" go i doprowadzić do operacji? Jakoś nie wyobrażam sobie żyć ze złamanie :roll:
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sro 17 Sie, 2016   

Dla mnie to też jest niezrozumiałe :evil: .
_________________
Beata8
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.