Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 09 Mar, 2010
Turnusy rehabilitacyjne
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 16 Lip, 2010   

basia19 napisa/a:
Dostałam skierowanie do sanatorium które mam dostarczyc do oddziału NFZ.
Sprawdź dobrze, bo może masz skierowanie nie do sanatorium tylko do szpitala uzdrowiskowego - to niby to samo tylko ta róznica, że szpital otrzymuje się dużo szybciej i jest bezpłatny.
Ja po pobycie na Oddziale rehabilitacji dostałam skierowanie własnie do szpitala uzdrowiskowego, chociaz myślałam, że do sanatorium.
_________________

 
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Sob 09 Mar, 2013   

Nie wiem czy pytam w dobrym miejscu,ewentualnie proszę o przeniesienie-
Otóż mam pytanie dotyczące wszystkich po endo w Piekarach
Czy po wszczepieniu endo i pobycie w szpitalu w Piekarach,lekarz prowadzący,sam z urzędu daje skierowanie do,lub na oddział rehabilitacyjny,czy też trzeba o to poprosić??
oraz czy daje do takiego skierowania na oddział rehabilitacyjny,dodatkowo jakieś skierowanie na rehabilitacje-nie zależnie gdzie pacjent ją sobie załatwi-(tzn-termin) na NFZ
 
     
tinapl 



Status: Endo x 1
Doczya: 13 Sty 2012
Posty: 125
Skd: Jastrzębie-Zdrój
Wysany: Sob 09 Mar, 2013   

mariusz,
jestem dwa dni w domu po operacji w Piekarach. Przy wypisie trzeba powiedzieć że chcesz skierowanie na rehabilitację. Ja dostałam i wychodząc z oddziału od razu poszłam z tym skierowaniem na oddział rehabilitacyjny. Niestety tam mi powiedziano,że najwcześniej mogę się tam zgłosić w czerwcu.....proponowali mi Ustroń i Kochcice, ale ja chciałam Piekary. Tak więc musisz się upomnieć.
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Sob 09 Mar, 2013   

TINAPL
Bardzo dziękuje za odpowiedż,a czy oprócz skierowania na oddział,czy też inaczej turnus rehabilitacyjny ,dają jeszcze osobno skierowanie na rehabilitację,już tak zwaną dzienną,nie koniecznie tam gdzie oni polecają?
 
     
tinapl 



Status: Endo x 1
Doczya: 13 Sty 2012
Posty: 125
Skd: Jastrzębie-Zdrój
Wysany: Sob 09 Mar, 2013   

chyba nie, ja nic takiego nie mam
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 10 Mar, 2013   

mariusz Wychodząc ze szpitala - tak jak pisała tinapl - przy wypisie poproś o skierowanie na oddział reha w Piekarach ( oczywiście jeśli chcesz z tej formy skorzystać ), natomiast po turnusie na oddziale dostaniesz skierowanie na reha w swoim miejscu zamieszkania. Przy wypisie to Ty podejmujesz decyzję czy chcesz reha w swoim miejscu czy w Piekarach.

tinapl napisa/a:
Niestety tam mi powiedziano,że najwcześniej mogę się tam zgłosić w czerwcu.

Na swój termin przyjęcia też czekałam ok. czterech miesięcy, chyba takie mają terminy. W międzyczasie korzystałam z prywatnej reha.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Nie 10 Mar, 2013   

AgaT-ty byłaś na turnusie w Piekarach? czy też może gdzieś indziej?
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 10 Mar, 2013   

Tak, byłam. Operację miałam we wrześniu 2011, w styczniu 2012 byłam w Piekarach na oddziale rehabilitacyjnym, na przełomie listopada i grudnia 2012 byłam w sanatorium z Zus ale pomiędzy tymi pobytami korzystałam z prywatnej rehabilitacji.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Pon 11 Mar, 2013   

AGA T-ile średnio czeka się na sanatorium z ZUS?czy można złożyć wniosek po operacji,ale jeszcze przed pobytem na oddziale rehabilitacyjnym?
Jakie trzeba przedstawić dokumenty w ZUS?aby się załapać na sanatorium?
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 11 Mar, 2013   

Po operacji miałam już wyznaczony termin na oddziale rehabilitacyjnym więc nie wiem jak to ma się do składania w tym czasie wniosku o wyjazd do sanatorium.
Napiszę może jak to u mnie było - otóż w styczniu 2012 byłam na oddziale reha, pod koniec lipca 2012 składam w Zus dokumenty o przedłużenie renty (miałam ją do końca września), w sierpniu miałam komisję na której lekarz orzecznik postanowił wysłać mnie do sanatorium na dalszą, konieczną rehabilitację (na wypisie z oddziału rehabilitacyjnego miałam napisane, że konieczna jest dalsza rehabilitacja), skierowanie dostałam na początku września z terminem wyjazdu 27 listopad, średnio czas oczekiwania na skierowanie to 6-8 tygodni z tym że nie wiadomo jak z terminami wyjazdu. Nie składałam wtedy żadnych dodatkowych dokumentów. Obecnie jestem po kolejnej komisji i tym razem orzecznik kazał pod koniec czerwca złożyć wniosek o wyjazd bo wtedy minie pół roku od poprzedniego sanatorium - kiedy wyjadę to się okaże, nie wiem jeszcze jakie dokumenty będę musiała złożyć. Dla lekarza orzecznika nie miało znaczenia, że korzystam z prywatnej rehabilitacji; powiedział, że po co mam wydawać kasę jak raz w roku należy mi się taki wyjazd. Jeśli będziesz mieć jakąś komisję w Zus to poproś orzecznika aby wysłał Cię do sanatorium - wtedy nic nie robisz tylko czekasz na wezwanie. Wydaje mi się, że możesz też sam iść do Zus i złożyć wniosek o wyjazd do sanatorium, potem pewnie komisja i decyzja czy się nadajesz na wyjazd.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Wto 12 Mar, 2013   

aga.t., a wiesz jak jest jeśli się pracuje? Czy mogę złozyć wniosek do ZUS-u o przyznanie sanatorium? Trzeba być na chorobowym (jaki okres czasu), żeby złożyć wniosek o sanatorium?
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 12 Mar, 2013   

Akurat ja jestem na rencie więc nie wiem na 100% jak to jest ale jak byłam w sanatorium to niektórzy dostawali L-4 więc to raczej były osoby pracujące.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Wto 12 Mar, 2013   

Z tego co ja się orientuje,(być może jestem w błędzie) to do sanatorium można jechać,będąc pracownikiem,wniosek o takowe wystawia lekarz,tylko musi być podstawa chorobowa do takiego wyjazdu.Ja sam trochę,zawaliłem że wcześniej się nie starałem,teraz owszem może mógłbym złożyć wniosek,i tak długo się czeka,ale niebawem operacja,póżniej oddział,a obecnie mój stan zdrowia jest masakryczny.Nie wiem czy lekarz rodzinny wystawi mi takie skierowanie,czy może lepiej uderzyć jeszcze o termin sanatorium do ZUS? też jestem rencistą.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 12 Mar, 2013   

mariusz napisa/a:
.Nie wiem czy lekarz rodzinny wystawi mi takie skierowanie,czy może lepiej uderzyć jeszcze o termin sanatorium do ZUS? też jestem rencistą.

Lekarz rodzinny może wystawić wniosek do sanatorium z NFZ. Jeśli jesteś na rencie postaraj się o sanatorium z Zus - jest bezpłatne i krótsze terminy oczekiwania.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Sro 13 Mar, 2013   

Tak czytam i się zastanawiam się. Skoro po operacji na oddział rehabilitacyjny w Piekarach trzeba czekać około pół roku, to może wcześniej skorzystać można ze sanatorium z ZUS? Tylko kiedy zacząć to załatwiać, żeby np. miesiąc po operacji można było skorzystać ze sanatorium.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.