Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 09 Mar, 2010
Turnusy rehabilitacyjne
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 01 Mar, 2010   

Nie bardzo mozna zrezygnować jak ZUS kieruje. Mogą zabrać zasiłek chorobowy.
_________________

 
 
     
MartaR 
....
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Pa 2009
Posty: 35
Wysany: Pon 01 Mar, 2010   

ale zanim oni mnie skierują do tego sanatorium to ja juz zapewne zdążę do pracy wrócić to co mi wtedy zabiorą? chyba juz nic .... a jak już do tej pracy wrócę to troche może być ciężko znowu zniknąć na 3 tygodnie ... ;-/
a odnośnie wyboru miejsca - dzisiaj ten lekarz orzekający mi powiedzial ze to ZUS wybiera miejsce pobytu wg wlasnego uznania ;-/
_________________
Osteo. Ganza lewego biodra 11.12.2009 r.
 
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 01 Mar, 2010   

Marto - nie wiem do kiedy jesteś na zwolnieniu, bo skierowanie do Sanatorium z Zusu dostaje się bardzo szybko.
_________________

 
 
     
MartaR 
....
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Pa 2009
Posty: 35
Wysany: Wto 02 Mar, 2010   

Na zwolnieniu jestem od początku grudnia. Co to znaczy "bardzo szybko" ?
A czy jak juz dostane to skierowanie z datą i miejscem wyjazdu i np bede juz wtedy w pracy to czy mozna odmówić i w ogole nie wyjechac do sanatorium ? Ewentualnie skrócic sobie samodzielnie pobyt do max 2 tygodni ;-)
_________________
Osteo. Ganza lewego biodra 11.12.2009 r.
 
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 02 Mar, 2010   

MartaR napisa/a:
Co to znaczy "bardzo szybko"
Ja dostałam w ciągu 3 tygodni. Skrócić absolutnie nie można. Jak wrócisz do pracy, to już Ci chyba nie zaproponują wyjazdu.
_________________

 
 
     
sakaran 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 27 Lut 2010
Posty: 60
Skd: Augustów
Wysany: Nie 07 Mar, 2010   

Dla mnie absurdem jest kierowanie kogokolwiek przez zus do sanatorium bez możliwości odmowy itp.Akurat z tą instytucją nie mam dobrych doświadczeń i opinii,uważam że jest to "uszczęśliwianie ludzi na siłę" .
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 07 Mar, 2010   

sakaran napisa/a:
uważam że jest to "uszczęśliwianie ludzi na siłę"
Może i nasz rację, ale takie praktyki ma ZUS w przypadku schorzeń narządu ruchu i schorzeń kardiologicznych. Róznie w życiu bywa i raczej nie radzę próbować wojować z ZUSem w tym zakresie. Te pobyty sanatoryjne mają na celu przyspieszenie powrotu do zdrowia.
_________________

 
 
     
sakaran 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 27 Lut 2010
Posty: 60
Skd: Augustów
Wysany: Nie 07 Mar, 2010   

Dokładnie wiem jakie praktyki stosuje ta instytucja,przeważnie są one obowiązkowe i uwież mi Grażyna1950 nie zawsze mają na celu dobro pacjenta-niestety.
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Pon 08 Mar, 2010   

sakaran napisa/a:
Dla mnie absurdem jest kierowanie kogokolwiek przez zus do sanatorium bez możliwości odmowy itp.


Założenie jest dobre.....PREWENCJA RENTOWA.
Teoretycznie ma to na celu przyśpieszyć, lub umożliwić w ogóle powrót pacjenta na rynek pracy. I to jak najszybciej.
I szczerze.....w ZUS też siedzą tylko ludzie.....wątpię, że wysłaliby do sanatorium kogoś, kto powiedziałby, że rehabilituje się we własnym zakresie, że jest to rehabilitacja profesjonalna i boi się, że sanatorium mogłoby jej efekty tylko zepsuć...Nie wyślą też na siłę osoby, która deklaruje chęć powrotu do pracy w terminie, w którym przypadałoby sanatorium.
A że nie można sobie samemu ustalać terminu.....cóż; do sanatorium w ramach prewencji rentowej wysyła się pacjentów, którzy przebywają na świadczeniach ZUS i teoretycznie powinni nie mieć w tym czasie innych zajęć, bo przecież chorują. I odbywa się to zupełnie bezpłatnie. Pomyślcie, ile by dały za to osoby, które na pobyt w sanatorium muszą czekać wiele miesięcy, a dodatkowo muszą pokryć znaczną część kosztów.

Ja, w ramach prewencji rentowej, byłam w sanatorium dwa razy. Pierwszym razem pojechałam tam, gdzie mnie wysłali (porażka). Drugim razem, gdy dowiedziałam się, że prawdopodobnie pojadę w to samo miejsce, poprosiłam kobiety w biurze ZUS, by mnie tam nie wysyłały. Po jakimś czasie zadzwoniła do mnie pani z zus i podała miejsca do wyboru :-) . I odbyło sie to bez żadnych "gratyfikacji" z mojej strony. Więc nie jest tak źle...
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 08 Mar, 2010   

Libra napisa/a:
Po jakimś czasie zadzwoniła do mnie pani z zus i podała miejsca do wyboru
Ja byłam też dwa razy. W biurze od razu napisałam podanie gdzie chcę jechać. Raz Ciechocinek, drugi raz Sopot. Sopot to byłaby totalna porażka, gdyby nie bardzo mądra pani mgr od rehabilitacji - ortopeda zlecił zabiegi, które mogły zaszkodzić, cóż tacy są czasami lekarze ;)
_________________

 
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Pon 08 Mar, 2010   

Grazyna1950 napisa/a:
ortopeda zlecił zabiegi, które mogły zaszkodzić, cóż tacy są czasami lekarze


No dokładnie...tu, niestety, trzeba pilnować. Dobrze, że osoby, które wykonują zabiegi- myślą :-)
Ja też dostałam w sanatorium na to moje endo m.in.diadynamik i okłady borowinowe. Ani jedno, ani drugie nie jest raczej zalecane chyba, a przynajmniej tak się dowiedziałam od rehabilitantek. Ponieważ ten lekarz przepisał mi w tym sanatorium chyba wszystko, co miał do wyboru ;-) , na te dwa zabiegi po prostu nie chodziłam i nic sobie nie robiłam z wymaganych pieczątek, potwierdzających odbycie zabiegu. Tak sobie wtedy pomyślałam, że nawet, jeżeli są różne "szkoły jazdy" w temacie, to wolę sie o tym przekonać nie na własnej skórze ;-) .
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pon 08 Mar, 2010   

Libra napisa/a:
Ja też dostałam w sanatorium na to moje endo m.in.diadynamik i okłady borowinowe. Ani jedno, ani drugie nie jest raczej zalecane chyba, a przynajmniej tak się dowiedziałam od rehabilitantek.


Hm, to dziwne mam zlecenie od ortopedy na NFZ na laser i krioterapię, dowiedziałam się dziś, że krioterapia nie jest refundowana i rehabilitantka podpowiedziała mi żeby poprosić lekarza o przepisanie na inny rodzaj zabiegu np. borowinę. Nie byłam jeszcze u lekarza. ale teraz wiem, że to nie wskazane :?: :?: :?:
:) Dzięki Libra
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 08 Mar, 2010   

Mijka napisa/a:
krioterapia nie jest refundowana
Ciekawe od kiedy ??? ?????? Ja wiele razy miałam krio miejscowe i komorę na NFZ.
_________________

 
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pon 08 Mar, 2010   

W zeszłym roku była, w tym roku ponoć nie ;-)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Libra 

Bioderkus!!!



Status: Endo x 1
Wiek: 50
Doczya: 13 Pa 2009
Posty: 210
Wysany: Pon 08 Mar, 2010   

Mijka napisa/a:
Dzięki Libra


Mijka.....ja tego nie wiem, czy wskazane, czy nie tak na 100%. Nie zgłebiałam tematu. Wiem jedynie, że okłady borowinowe z całą pewnością nie są wskazane PRZED endo, gdy kości są zwyrodniałe. Może Fizkom się w temacie wypowie dokładniej, w każdym razie nie sugeruj sie tym, co napisałam ja....jestem totalnym laikiem :-)

PS. Kinga, przepraszam za OT ;-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.