Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Moja historia - Tamashii
tamashii 
tamashii
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczy: 09 Pa 2017
Posty: 9
Skd: Ruda Śląska
Wysany: Pi 13 Pa, 2017   Moja historia - Tamashii

Witam moja historia jest dość świeża bo dopiero miesiąc temu się dowiedziałem, że mam problem z moim prawym bioderkiem. Już miałem wcześniej problem z kręgosłupem a konkretnie z odcinkiem L-S. Ostatni wielki problem był około 2009 roku przeszedłem wtedy rehabilitację jeszcze załapałem się na kriokomorę co mi super pomogło. No i od tego czasu się pilnuję by tam jakiegoś nawrotu nie było, ale koło czerwca tego roku jakieś lekkie bóle się pojawiały ale wiem z czego< przynajmniej się wtedy tak wydawało> to procedura, że napiszę standard. Pracowałem całe wakacje ale się ból tak nasilił, że przy ubieraniu butów nie potrafiłem wstać < wstawanie było strasznie bolesne>. W przychodni pani doktor po przebadaniu zleciła RTG biodra prawego i skierowała do ortopedy. Terminy z NFZ wszyscy wiedzą jakie są więc zapisałem się prywatnie do pana doktora Karola Głogowskiego <może ktoś w forumowiczów ma jakąś opinie>. No i pan doktor po RTG stwierdził, że się kwalifikuję na ENDO< zwyrodnienie stawu biodrowego jest na tyle duże, że można tylko spowolnić degradację>ale najlepiej się ustawić w kolejce" kolejkę ustalono zgodnie z listą : Oddz II endoproteza biodra metodą bezcementową" no i w Piekarach Śląskich < doświadczenie powiedzmy rodzinne siostrze całkiem fajnie i bardzo dobrze rękę poskładali> gdzie jak jeszcze na Goduli była ortopedia chcieli już inwazyjnie składać. Jeszcze konsultuję z innym lekarzem panem doktorem Igorem Karczewskim<podobno dobry ortopeda z Żor> - zobaczę co powie... Po miesiącu znalazłem Wasze forum więc staram się obczytać wszystko co piszecie. Po diagnozie jest był to wyrok < pierwsze odczucie> zaraz się włączyło moje czarnowidztwo <zostać młodszym bratem terminatora hmmm> Będę pisał na bierząco <jak tylko się da>....
_________________
"Godny podziwu
Ten kto nie pomyśli: Życie mija
Widząc błyskawice"
Basho (1644-1695)
 
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Pi 13 Pa, 2017   Re: Moja historia - Tamashii

tamashii napisa/a:
No i pan doktor po RTG stwierdził, że się kwalifikuję na ENDO< zwyrodnienie stawu biodrowego jest na tyle duże, że można tylko spowolnić degradację>ale najlepiej się ustawić w kolejce" kolejkę ustalono zgodnie z listą .

[quote ="tamashii"]
Po diagnozie jest był to wyrok < pierwsze odczucie> zaraz się włączyło moje czarnowidztwo <zostać młodszym bratem terminatora hmmm> Będę pisał na bierząco <jak tylko się da>....[/quote]

To dość znamienne że tylko na podstawie rtg zakwalifikował Cię lekarz na ENDO. Wg mnie powinieneś w pierwszej kolejności zostać zbadany czynnościowo wraz z oceną RTG by wiedzieć czy: 1. Jest szansa na ocalenie stawu poprzez wyłączne leczenie zachowawcze2.czy jest szansa na odroczenie zabiegu i przygotowanie organizmu do ewentualnej plastyki stawu przez ukierunkowaną pracę funkcjonalną i na tkankach miękkich. 3. co można zrobić manualnie i funkcjonalnie,by ułatwić pracę operatorowi ifizjo po zabiegu gdy zabieg plastyki jest już nieunikniony. Mniemam że te pytania nawet nie padły...
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
tamashii 
tamashii
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczy: 09 Pa 2017
Posty: 9
Skd: Ruda Śląska
Wysany: Wto 17 Pa, 2017   

Danielos nie padły bo strzeliło mnie ten problem jak grom z jasnego nieba i jeszcze nie miałem pojęcia co z czym. Ale przy następnej wizycie u ortopedy juz go wypytam bardziej...
_________________
"Godny podziwu
Ten kto nie pomyśli: Życie mija
Widząc błyskawice"
Basho (1644-1695)
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 05 Lis, 2017   

ja endo mam od 3 lat i zyje bez bólu a co do zor poczytaj historie Fiolet bo jak dobrze pamiętam tam miała zabieg
pozdro i zdrowia życze....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.