Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zamknity przez: AgaW
Pon 29 Kwi, 2013
VI Warsztaty Rehabilitacji Funkcjonalnej w Warszawie 19.XI.
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 16 Lis, 2011   

Drogie Bioderka,

Uwaga, uwaga, ostatnie 2 wolne miejsca na warsztaty!
Zaraz zamykamy listę.
 
     
kate310 
żyję z nadzieją



Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 22 Lip 2011
Posty: 285
Skd: Polska Południowa
Wysany: Czw 17 Lis, 2011   

drupinka napisa/a:
Niestety, nieaktualne... Kate310 - dziękuję za dobre chęci, może zobaczymy się w Krakowie na wiosnę?


drupinka i wszytsko jasne, ja tez nie mogę :( Dziewczyny na wiosnę nie odpuścimy, ja i tak wtedy jeszcze będę przed operacją. STRASZNIE MI ŻAL TEGO SPOTKANIA :( pozdrawiam,
 
     
Grzegorz 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 42
Doczy: 24 Mar 2011
Posty: 1
Skd: Kraków
Wysany: Pi 18 Lis, 2011   

Witam,

Wybieram się na warsztaty samochodem z Krakowa.
Jakby ktoś z okolic chciał się zabrać ze mną to zapraszam.
Dodam tylko, że mam ograniczony czas w sobotę i zaraz po zakończeniu warsztatów będę wracał, oczywiście nie zapominając o postojach w celu rozprostowania bioderek ;)

Pozdrawiam
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 18 Lis, 2011   

Właśnie dostałam wiadomość do przekazania, że lista uczestników na warsztaty jest już zamknięta.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Nie 20 Lis, 2011   

Kochani uczestnicy warsztatów - czemu tu tak cicho ??? :?: ??? :-( :-( :-(
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Nie 20 Lis, 2011   

Mijka, bo wszyscy sie skupili na omawianiu tortu urodzinowego :mrgreen:
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
jakubmarcinski 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 12 Sie 2009
Posty: 9
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 21 Lis, 2011   

Dzień Dobry Wszystkim

Jeszcze raz pozwolę sobie podziękować wszystkim obecnym na warszawskich warsztatach za cierpliwość i wyrozumiałość dla osób prowadzących :> Wielką przyjemnością było móc się z Państwem podzielić swoją wiedzą. Jeśli nie odpowiedzieliśmy na wszystkie Państwa pytania to może chociaż na większość....

Jeszcze raz dziękujemy za tak liczną obecność i do zobaczenia
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 22 Lis, 2011   

Jestem ciekawa wrażeń osób, które skorzystały z warsztatów, rozmawiałam na spotkaniu z kilkoma osobami, były zadowolone i podobało im się to co organizatorzy przygotowali, ale fajnie by było aby inni też się wypowiedzieli, napisali swoje odczucia i wrażenia :)
To byłby ważny sygnał na przyszłość co jeszcze ulepszyć, jak zorganizować jeszcze lepiej kolejne warsztaty aby spełnić oczekiwania uczestników :) Podzielcie się opinią :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Eva 

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 37
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 32
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 23 Lis, 2011   

Ja również chciałam bardzo podziękować za możliwość uczestniczenia w warsztatach. To co zyskałam to przede wszystkim inne spojrzenie na wartość rehabilitacji. Od 3-4 lat w zasadzie nie ćwiczyłam, bo sądziłam, że dopóki staw nie będzie sprawny ćwiczenie mija się z celem. Teraz wiem, że muszę włożyć dużo wysiłku jeszcze przed operacją.

Warsztaty uświadomiły mi również jak skomplikowany jest organizm człowieka i że nie należy skupiać się tylko na chorym stawie, ale zadbać o dobre funkcjonowanie całego organizmu.

Po raz pierwszy zobaczyłam jak bardzo fizjoterapeuci są zaangażowani w proces rehabilitacji pacjenta, jak dużą pracę wkładają oni sami. Odkąd sięgam pamięcią to praca rehabilitanta polegała na podwieszeniu mnie na podwieszkach i pozostawieniu samej sobie. Nie ważne było czy macham nogą, całą miednicą, czy krzywię kręgosłup. Na szczęście widzę, że podejście do pacjenta się zmienia.

Co można byłoby ulepszyć w warsztatach? Na pewno więcej ćwiczeń, może przygotowanie jakiegoś zestawu ćwiczeń nawet na karteczkach, który moglibyśmy wykonywać w domu. I troszkę dużo osób jak na takie niewielkie pomieszczenia. Ale rozumiem, że chodziło też o to aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z warsztatów.

Jeszcze raz dziękuję :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 23 Lis, 2011   

Eva napisa/a:
Na pewno więcej ćwiczeń, może przygotowanie jakiegoś zestawu ćwiczeń nawet na karteczkach

Z karteczkami to trochę problem, bo zalecenia różnią się dla różnych osób, ale warto rozważyć aby była możliwość zrobienie notatek, rysunków ćwiczeń dla siebie :) Ja tak zwykle robię u terapeuty i potem w domu zaglądam do tych nowych ćwiczeń, których nie pamiętam dokładnie :)
Eva napisa/a:
Ale rozumiem, że chodziło też o to aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z warsztatów.

Właśnie taka była intencja :)
Super Evo, że tyle się nauczyłaś, teraz już wiesz co Ci jest potrzebne, jak powinna wyglądać reh. przedoperacyjna a to już bardzo dużo :ok:
A jak mogą podsumować warsztaty inne osoby?
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
michelle 



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 18 Cze 2011
Posty: 36
Skd: Polska
Wysany: Sro 23 Lis, 2011   

Warsztaty były ciekawe. Dla mnie potwierdziło się kilka rzeczy, ale przede wszystkim teraz wiem na 100%, że podejście mojego rehabilitanta jest słuszne.
Jedyna sugestia, nie wiem na ile będzie możliwa do realizowania, żeby rozdzielić osoby biorących udział w warsztatach na przynajmniej 2 grupy: 1) osoby z dysplazją lub chorujące od dzieciństwa; 2) osoby, który mają problemy z biodrami po wypadku lub zwyrodnienie związane z wiekiem. Z doświadczenia wiem, że każda grupa ma trochę inne problemy, trochę inne oczekiwania. Zauważyłam również, że jest coraz więcej osób, których są już po jednej wymianie stawu, a czeka ich wymiana w drugim biodrze. Ale tak można stworzyć kolejne i kolejne grupy, chociaż i tak jest niemożliwe, żeby wszystkich zadowolić. Więc może 2 grupy na początku wystarczy?
_________________
Michelle
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 23 Lis, 2011   

To ciekawa i ważna uwaga, którą na ile to będzie możliwe organizatorzy kolejnych warsztatów napewno wezmą pod uwagę :)
Super, że zyskałaś pewność kierunku rehabilitacji, to dodatkowo motywuje do działania :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Romy 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 57
Doczya: 01 Gru 2010
Posty: 26
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 01 Gru, 2011   

Było bardzo ciekawe - mało czasu a tyle wiedzy do przekazania, zapamiętania i praktykowania. Dużo nowych tematów obrazowo, dowcipnie i z humorem przedstawionych przez Panów Jakuba i Piotra. Atmosfera przesympatyczna.

Pomimo, że każdy przypadek był inny to udało się omówić pewne podstawowe zasady, reguły, sposoby kompensacji czy postępowania przed i po operacji - na co zwracać uwagę przy staniu, siedzeniu, na co po operacji, kule, wkładki, mięśnie dna miednicy, wyobrażenie bólu a raczej jego braku. Niby wszystko wiemy, staż bioderkowy duży, lata doświadczeń w rehabilitacji a odkrywaliśmy Amerykę przy pomocy terapeutów Orthosa.

Myślę, że trudno by było zgromadzić zupełnie jednorodną grupę jeżeli chodzi o stan i dolegliwości, mało też czasu na ćwiczenia - ale plan wykonany a ja już się piszę na następne warsztaty. Naprawdę są bardzo potrzebne.

Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowania i realizację - mam tylko prośbę o nieczęstowanie ciastkami następnym razem - mam ćwiczyć "gorset mięśniowy" a nie siłę woli
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.