Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zamknity przez: AgaW
Pon 29 Kwi, 2013
VI Warsztaty Rehabilitacji Funkcjonalnej w Warszawie 19.XI.
jola 
jola

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 08 Sty 2010
Posty: 96
Skd: mikołów
Wysany: Sro 02 Lis, 2011   

kate310 ,
jestem zainteresowana wyjazdem na warsztaty, jeśli masz jeszcze wolne miejsce w samochodzie to ja chętnie skorzystam :-)
_________________
17.07.2012 r.
09.06.2014 r.
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 02 Lis, 2011   

jola, brawo :)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 02 Lis, 2011   

Jowi napisa/a:

Zawsze można skorzystać z ulg jakie przysługują osobom niepełnosprawnym z orzeczonym stopniem niepełnosprawności (I i II) - odpowiednie zaświadczenie i w kieszeni zostanie nam więcej pieniążków :->

Ulgi na przejazdy celowe dotyczą tylko i wyłącznie osób do ukończenia 26 roku życia.
potem:
I grupa daje zniżkę w PKP/ PKS do tego opiekun za grosze
a II grupa... no niestety ale w przejazdach PKP/ PKS nic nie daje... :(

inną sprawą jest ulga rehabilitacyjna; to już rozliczny w PIT; należy się I i II grupie; potrzebne zaświadczenia o uczestnictwie w warsztatach reha :)

Cytat:
Ulga rehabilitacyjna: można odliczyć warsztaty terapii zajęciowej

Osoba niepełnosprawna, która ponosi koszty rehabilitacji społecznej, a także dojeżdża na taką terapię, może w zeznaniu PIT odliczyć te wydatki od dochodu.

Podatnicy, którzy są osobami niepełnosprawnymi lub mają na utrzymaniu osoby niepełnosprawne, mogą w rocznym PIT odliczyć od dochodu wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych. Pojawia się jednak pytanie, czy opłaty za rehabilitację społeczną i dojazdy na nią można uwzględnić w zeznaniu.

Zdaniem Dominiki Dragan-Beresteckiej, doradcy podatkowego w Kancelarii Ożóg i Wspólnicy, rehabilitacja społeczna ma na celu umożliwienie osobom niepełnosprawnym uczestniczenie w życiu społecznym. Zwykle odbywa się ona obok lub po przeprowadzonej już rehabilitacji medycznej.

– Wydatki w ramach ulgi rehabilitacyjnej nie zostały ograniczone jedynie do form rehabilitacji medycznej – podkreśla Dominika Dragan-Berestecka.

Dodaje, że zgodnie z wyrokiem NSA z 27 listopada 1996 r. (sygn. akt SA/Łd 2682/95), rehabilitacja osób niepełnosprawnych oznacza zespół działań, w szczególności organizacyjnych, leczniczych, psychologicznych, technicznych, szkoleniowych, edukacyjnych, społecznych, zmierzających do osiągnięcia, przy aktywnym uczestnictwie tych osób, możliwie najwyższego poziomu ich funkcjonowania, jakości życia i integracji społecznej.

– Wydatki osoby niepełnosprawnej, np. na używanie samochodu na dojazdy na zabiegi rehabilitacji społecznej, mogą zostać rozliczone w ramach ulgi rehabilitacyjnej – podpowiada ekspert z Kancelarii Ożóg i Wspólnicy.

Ważne!

Rehabilitacja społeczna odbywa się poprzez uczestnictwo osoby niepełnosprawnej w warsztatach terapii zajęciowej czy turnusach rehabilitacyjnych
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 04 Lis, 2011   

Drogie Bioderka,
Tuż po Warsztatach zaczynamy.... długo odkładaną imprezę urodzinową naszego Forum Bioderko :-D Znamy już lokalizację, która wydaje się idealna - bo po drugiej stronie ulicy :)
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zajęciach w Othosie zapraszam do zarezerwowania sobie czasu tuż po warsztatach w wesołej atmosferze urodzin :) Mam nadzieję, że na Urodziny przyjdą również ci Bioderkowicze, którzy np nie planuję warsztatów (np tematyka tych zajęć nie jest im bliska ;) ), ale chętnie zjedzą z nami tort i napiją się szampana z okazji 2 latek naszego Forum :-)
Spotykamy się zaraz po zakończeniu warsztatów w ORTHOS II w restauracji o nazwie: Nowa Knajpa http://www.nowaknajpa.com/ Adres to: Al. Wilanowska 361; Warszawa Telefon: 22 857-92-72.
Restauracja mieści się dosłownie na przeciwko Centrum Rehabilitacyjnego. Przydatne informacje dla tych którzy będą jechać na Urodziny nie poprzedzając ich warsztatami: to 5-10 minut pieszo od stacji Metra Wilanowska. Można dojechać autobusami:
165, 365, Z3 - Przystanek Smoluchowskiego 03, 04.
174, 210, N36 - Przystanek Smoluchowskiego 01, 02.
Szczegóły na temat Urodzin TUTAJ
Zapraszam ciepło :) Będzie tort i szampan i wesoła, jak zawsze wyjątkowa atmosfera spotkania :-D
 
     
kate310 
żyję z nadzieją



Status: Endo x 1
Wiek: 43
Doczya: 22 Lip 2011
Posty: 285
Skd: Polska Południowa
Wysany: Sob 05 Lis, 2011   

Katja napisa/a:

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zajęciach w Othosie zapraszam do zarezerwowania sobie czasu tuż po warsztatach D


Katju a do której godziny planowane są warsztaty?
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sob 05 Lis, 2011   

kate310 napisa/a:
Katja napisa/a:

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zajęciach w Othosie zapraszam do zarezerwowania sobie czasu tuż po warsztatach D


Katju a do której godziny planowane są warsztaty?


Czas trwania warsztatów zwykle bardziej zależy od pacjentów a nie prowadzących, bo zajęcia prowadzone są często w sposób "płynny" i uwzględniający pytania oraz potrzeby pacjentów. Z doświadczenia powiem, że powinniśmy zarezerwować sobie czas do godz. 15.
Zaczynamy o 11.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 07 Lis, 2011   

Kochani,
co do naszych warsztatów. Ich forma będzie miała charakter zdecydowanie praktyczny - ilość wykładów znikoma ;) Prosimy zabrać ze sobą wygodny strój sportowy i koniecznie obuwie zmienne (klapki, sandały) Warsztaty organizowane są dla grupy 15-17 pacjentów. A płeć i wiek - bez znaczenia :)

Osoby chcące wziąc udział w zajęciach proszone są o zapisywanie się w wątku.
 
     
margit9 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 58
Doczya: 13 Sie 2011
Posty: 4
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 07 Lis, 2011   

Czyli ankiety już nie będzie? W takim razie bardzo proszę wpisać mnie na listę uczestników. Czy mam gdzieś przesłać swoje dane?
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Wto 08 Lis, 2011   

margit9, ankieta bedzie troszkę później. Będzie umieszczona na forum, dostaniesz link również w mailu.
Tak czy inaczej, wpisuję Cię na listę.
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
jola 
jola

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 60
Doczya: 08 Sty 2010
Posty: 96
Skd: mikołów
Wysany: Wto 08 Lis, 2011   

kate 310,
dziękuję za wiadomości na pv, niestety nie mogłam Ci odpisać , pokazuje się taki komunikat "Nie możesz wysłać prywatnej wiadomości do tego użytkownika. Użytkownik wyłączył prywatne wiadomości"
Co robimy z warsztatami? jedziemy? daj znać!!!!
_________________
17.07.2012 r.
09.06.2014 r.
 
 
     
Tosia 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 21 Pa 2009
Posty: 7
Wysany: Wto 08 Lis, 2011   

Witajcie
Ja również jestem zainteresowana uczestniczeniem w warsztatach.
Koniecznie wpiszcie mnie na listę uczestników szampańskiego spotkania po :-D
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Wto 08 Lis, 2011   

Czyli mamy na liście:
margit
tosia
kate310 ?
jola ?
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Romy 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 57
Doczya: 01 Gru 2010
Posty: 26
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 08 Lis, 2011   

Ja też proszę o wpisanie mnie na listę warsztatów, przelew zrobiłam w zeszłym tygodniu

Romy
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Wto 08 Lis, 2011   

Romy, załatwione :) A na urodzinkach będziesz? jak tak, to się dopisz do listy w urodzinowym wątku :)

1.margit
2.tosia
3. kate310 ?
4. jola ?
5. Romy
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Romy 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 57
Doczya: 01 Gru 2010
Posty: 26
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 08 Lis, 2011   

dziękuje pięknie - urodzinowo chyba nie dam rady - świętuję swoje :)

romy
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.