Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: aga.t.
Pi 17 Mar, 2017
12 lat bólu bioderka
bratek 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 09 Mar 2016
Posty: 1
Skd: Polska
Wysany: Wto 15 Mar, 2016   

Rok bólu po operacji brzmi śmiesznie. Skoro lekarz tak twierdzi to chyba metoda jego operacji nie ma sensu, operacja jest po to żeby nie bolało.
Przy dobrej rehabilitacji w zależności od rodzaju zabiegu po 3 msc góra pół roku powinno być ok, jeśli operacja spełniła swój cel.
 
     
StalFans 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 30
Doczy: 20 Cze 2015
Posty: 51
Skd: Rzeszów
Wysany: Sro 16 Mar, 2016   

Rozumiem, że macie tutaj na myśli porządną rehabilitacje??
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 17 Mar, 2016   

Tak.Porzadna, funkcjonalna oparta na czlowieku jako calosci.Czyli na pewni nie to co oferuje nfz.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
bratek 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 09 Mar 2016
Posty: 1
Skd: Polska
Wysany: Czw 17 Mar, 2016   

Jak się dostanie na rehabilitację na nfz to już trochę zbyt długi czas może minąć po operacji. ;)
Jaki ma sens rehabilitacja kilka miesięcy po zabiegu?
Powinno się ją zacząć od razu a ćwiczenia wzmacniające powinny stać się nawykiem, nie tylko na czas rehabilitacji, ale przez całe życie. Na pewno pomoże to w dobrym funkcjonowaniu i poprawie jakości życia :) I pozwoli uniknąć innych kontuzji. Wzmocnione mięśnie chronią wszystko co się znajduje pod nimi ;)
Niestety lekarze są przekonani, że sama operacja wystarczy. O dobrej rehabilitacji często nie mają pojęcia, co mnie niesamowicie dziwi. Ale jak się słyszy od lekarza że po artro nie trzeba iść na żadną rehabilitację, tylko pojeździć na rowerku od czasu do czasu .. to boli :/
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Sob 09 Kwi, 2016   

a więc byłam na wizycie u prof. Czubaka. Nie wiem czemu, ale chyba pod wpływem wszystkiego co przeczytałam o profesorze na tym forum miałam wielkie oczekiwania. Brzuch mnie aż bolał ze zdenerwowania. A tu wchodze do gabinetu z moja mamą bo nie chciałam ze szczecina sama jechać a tutaj od progu słysze " Ja was skądś znam " !!! :shock: nerwy natychmiast odpuściły :) oczywiście, nie wiem skąd miałby nas profesor znać, ale przeszliśmy do rzeczy. Wszystko opowiedziałam w skrócie dużym, zbdał mnie, zrobił usg i oczywiście powiedział, że proteza. Powiem Wam tak - przed wyjazdem do Wawy byłam u lekarza w szczecinie, najlepszego od protez i powiedział, że zrobi mi operacje we wrześniu jak już nie będę mogła wytrzymac bólu a już nie mogę ;-) jadąc do Warszawy chciałam po prostu się dowiedzieć jaki według profesora jest stan mojego biodra i jaka proteze proponuje. Ale stało się inaczej. W pewnym momencie on mówi " to wpisuje cie w kolejke do Otwocka" ! ja na to, że jestem zapisana już w szczecinie itp. a profesor na to, żebym się wypisała i że on załatwi tak, że będzie dobrze i że operacja będzie za rok- marzec 2017!!! byłam w szoku, bo znam różne historie i wiem, że czeka się dłużej. Obiecał jednak, że tylko rok. W styczniu mam przyjechać na wizytę i wszystko dogadamy. Był przemiły, wszystko dokładnie mi wyjaśnił i obiecał, że będzie dobrze. Oczywiście kazał zajść w ciąże teraz, ale mu powiedziałam, że nie dam rady. Teraz pytanie do Was!!! czy jest to możliwe, żebym była operowana za rok?? On mi powiedział, że zadzwonią do mnie z Otwocka i powiedzą, że to będzie za 3 lata ale mam się nie przejmować! i rzeczywiście zadzwonili. Kobieta powiedziala mi, że on każdemu mówi, że za rok. A ja naprawdę dłużej nie wytrzymam! z drugiej strony muszę wypisac się ze szczecina i wszystko odwołać. Ale ja będąc u profesora czułam, że już teraz mogłabym się położyć na stół i nie będę się bać!!! nigdy nie czułam takiego zaufania do lekarza!!! Powiedzcie jak było u was? też obiecywał a potem czekanie 2-3 lata??? nie wiem już co robić, decyzję podjęłam, ale tak się boję...poradźcie proszę :-)
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Sob 09 Kwi, 2016   

Jagi84, To prawda, Profesor dotrzymuje słowa. Będziesz miała operację, tak, jak powiedział Profesor.
Warto poczekać ten rok, bo to najlepszy specjalista od trudnych przypadków.
Trzymaj się i nie musisz się bać - będzie dobrze. Przechodziłam przez to samo - różni lekarze, różne terminy i w końcu operował mnie Profesor Czubak. To najlepszy wybór.
Pozdrowionka
_________________
Beata8
 
     
StalFans 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 30
Doczy: 20 Cze 2015
Posty: 51
Skd: Rzeszów
Wysany: Sob 09 Kwi, 2016   

A więc mowa o rehabilitacji, jest jak najbardziej słusza po artroskopii, jęzeli lekarz USUNIE konflikt udowo-panewkowy. Mój ból jest spowodowany tym, że u mnie konflikt nie zostal usuniety ;] . To tak do wczesniejszych postow
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Nie 10 Kwi, 2016   

dorotabeata dziękuję za pomoc :) po takiej wypowiedzi już mi łatwiej. Wracając do artroskopii, oczywiście, że rehabilitacja jest konieczna od razu po zabiegu!!! Mam wrażenie, że po każdej operacji na biodrach rehabilitacja jest konieczna. Co do profesora Czubaka i mojej artroskopii to niestety sam mi powiedział, że to nie było potrzebne.... że za późno zdiagnozowano stan biodra na artro i tylko się namęczyłam i stąd te powikłania, których przy dobrym zdiagnozowaniu choroby i dobrym lekarzu być nie powinno. Powiedział mi, że dr Piontek to jego uczeń i że jest bardzo dobrym lekarzem ale w moim przypadku niestety "ktoś" gdzies zawinił... nie wiem nawet czy powinnam tutaj to pisać, ale chyba tak. Nacierpiałam się, ale teraz skreślam dni w kalendarzu do stycznia i kolejnego spotkania z profesorem :)
 
     
StalFans 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 30
Doczy: 20 Cze 2015
Posty: 51
Skd: Rzeszów
Wysany: Nie 10 Kwi, 2016   

Oczywiscie że rehabilitacja jest potrzebna po UDANEJ operacji. W moim przypadku jest znikoma bo operacja wbrew temu co powiedział lekarz, sie nie udała. Piontek robi artroskopie? Z Otwocka jest?
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Nie 10 Kwi, 2016   

dr Piontek robi artroskopie ale jest z Poznania. Profesor Czubak kiedyś pracował w Poznaniu. Ogólnie dr Piontek się zna bardzod obrze na artro ale u mnie po prostu było za późno. Więc jeśli chodzi o jakiś konflikt czy obrabek to pewnie warto do niego się udać. Może w twoim przypadku jeszcze da się to naprawić. Powodzenia!!!
 
     
askim81 

Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 42
Doczya: 03 Maj 2010
Posty: 34
Skd: Polska
Wysany: Sro 13 Kwi, 2016   

A cz ktoś może powiedzieć coś na temat doktora Łukasza Luboińskiego, oczywiście w kontekście artroskopii biodra? Od kilku dobrych ortopedów słyszałam to nazwisko.
 
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 14 Kwi, 2016   

Nic niestety nie słyszałam, powodzenia w dalszych poszukiwaniach :-)
 
     
askim81 

Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 42
Doczya: 03 Maj 2010
Posty: 34
Skd: Polska
Wysany: Pi 15 Kwi, 2016   

Dziękuję bardzo. U mnie sprawa jest dosyć skomplikowana, bo oprócz FAI jest jeszcze hypopplazja kłykci kości udowej i niestabilna rzepka po dwukrotnym bocznym uwolnieniu. Rewelacyjny doktor Arkadiusz Janusz i Artur Krawczyk z Wrocławia postawili diagnozę, ale ponoć przypadek jest bardzo trudny i wskazali właśnie na doktora Luboińskiego. Będę meldowała o dalszym przebiegu :)
 
 
     
Paulina91 
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 31
Doczya: 21 Lis 2015
Posty: 87
Skd: wwa
Wysany: Pi 15 Kwi, 2016   

Byłam u niego kilka razy (u Dra Luboińskiego) i jest to bardzo kompetentny lekarz i na pewno godny polecenia i zaufania. Tylko on robi artoskopie, a endo z tego co wiem nie.
 
     
askim81 

Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 42
Doczya: 03 Maj 2010
Posty: 34
Skd: Polska
Wysany: Pi 15 Kwi, 2016   

Paulina91, dziękuję bardzo. Mam nadzieję, że u mnie skończy się na artroskopii :)
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.