Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 04 Lip, 2011
Bóle nocne po endoprotezie
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 29 Maj, 2012   

Lucyno, gratuluję Ci lepszego bezbólowego życia a na nowym etapie prywatnym ( jakim jest wydanie córki ) życzę powodzenia ! :ok: Dla Twojej córki - najlepsze życzenia radości, miłości i skukcesów na nowej drodze życia :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Wto 29 Maj, 2012   

Przekażę życzenia córce. Odnośnie tych moich obcasów, to nie nadużywam. Wychodzę w nich tylko na specjalne okazje. A tak w ogóle, to najlepiej mi się chodzi w butach z 3-5-cio cm obcasem. Nie lubię całkiem płaskich butów. Pozdrawiam
_________________
lusia
 
     
Natalka22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 29 Sie 2012
Posty: 37
Skd: mazury
Wysany: Sro 28 Lis, 2012   

przeczytałąm sobie historię lucyny i zmartwiłam się tym, co powiedział jej lekarz, że gorzej jeśli boli w pachwini, bo właśnie moją mamę boli. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego w tej pachwinie boli? Noce tez ma cięzkie, bo jesli ma cos podlożone między nogi tp jest ok, ale jak wyprostuje nogę to zaczyna ją boleć onga od pachwiny do dołu.
Mama przed operacją miala przykurcz, po operacji puścił, ale rehabilitant już coś mówi, że musi pracować bo znów ją łapie.
Mama ładnie ćwiczy, nie obija się, dużo chodzi. Jest w ruchu, trzyma dietę schudła 5 kg.
do tego noga jej puchnieod kolana w górę do miejśca operowanego. Jak pytam czy ją boli, to mówi "buzuje mi "
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Nie 28 Cze, 2015   

Witam Was gorąco.
Minęły 4 lata od operacji i podsumowując były to najlepsze lata w moim życiu. Bez bólu, w jako takiej sprawności. Niestety coś się chyba niedobrego dzieje z moim bioderkiem. Od tygodnia pojawiło się "skrzypienie" w biodrze przy chodzeniu i dziwne przeskakiwanie, chrupanie (trudno to określić), bez bólu. Te odgłosy można porównać do skrzypiącego buta i tak też pomyślałam, gdy pierwszy raz usłyszałam. Co ważne, jest to słyszalne przez inne osoby. Uczucie bardzo nieprzyjemne, mam wrażenie, że noga jest niestabilna, ale może dlatego, że boję się śmiało stanąć na nodze i chodzę ostrożnie, niepewnie, chcąc uniknąć tego nieprzyjemnego efektu. Przeszukałam cały internet i nic właściwie nie znalazłam. Jedyne co, to że jedną z wad endoprotezy ceramicznej może być właśnie skrzypienie. Jednak dziwne to jest, bo pojawiło się nagle. Mam wizytę u mojego ortopedy w środę, więc może coś pocieszającego usłyszę. Przyznam, że jestem przerażona, bo może coś się obluzowało, rozkręciło. Może się endo rozsypuje. Proszę napiszcie, jeżeli coś o takich przypadkach słyszeliście. A tak było cudownie :-( .
_________________
lusia
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 29 Cze, 2015   

Jedno co moge poradzić to prywatna wizyta u dr n piotra kłosińskiego pisze o tym bo widze ze jesteś z małopolski i juz jedna osoba była u tego lekarza bo jej napiszałem i chwaliła sobie a juz myślała ze będzie mieć zabieg...pozdrawiam i zdrówka zycze...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Czw 02 Lip, 2015   

maaly-22, dziękuję za zainteresowanie i radę, ale postanowiłam pójść do swojego operatora. Niestety, musi być rewizja. Będzie wymieniona wkładka i głowa ceramiczna na metalowe. Pocieszające jest, że najprawdopodobniej nie ma obluzowań, więc nie będzie ingerencji w kościach, tylko wymiana elementów. Mam pytanie do Was, cy miał ktoś takiego rodzaju zabieg. Wiem ,że wiele z Was przeszło operacje rewizyjne (czytałam chyba wszystkie historie), ale było to 4 lata temu i już nie pamiętam. Macie też dużą wiedzę o endoprotezach, napiszcie proszę czy trudno będzie dojść do siebie po takiego rodzaju zabiegu. Podczas zabiegu mam mieć też usunięte skostnienia okołostawowe i wydłużoną jeszcze nogę, bo po ostatniej operacji pozostał 2 cm skrót (przypomnę, że przed operacją miałam 7 cm krótszą nogę). Proszę napiszcie coś.
_________________
lusia
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 02 Lip, 2015   

Z tego co wiem i przezyłem a miałem rewizje dokładnie reoperacje i wymiane ceramicznej głowy na plastik(niepamietam nazwy twozywa) i racjej wszystko po zabiegu rewizyjnym Będzie tak jak po zabiegu endo. . A dokładnie napewno dowiesz się od lekarza prowadzącego lub operatora np jak długo o kulach itp. Znając zycie napewno wszkazana tezbędzie rehabilitacja za którą ja juz bym się oglądał i zaklepywał termin czy to na nfz czy prywatnie oczywiście jakmasz juzwyznaczony termin.Pozdrawiam i zycze zdrówka
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Pi 03 Lip, 2015   

Napisz proszę z jakiego powodu wymieniali Ci głowę endoprotezy i co Ci się działa, że musiała być rewizja. Ja termin mam już ustalony na 28 lipca 2015r. - bardzo szybko. Ale z dnia na dzień odczuwam większe chrupanie, skrzypienie, nadal bez bólu. Martwię się, żeby przez te 3 tygodnie endo się nie rozleciało. Ortopeda mówił, że nie ma niebezpieczeństwa przy chodzeniu, nie zalecił stosawania kul, czy ograniczenia chodzenia i muszę mu zaufać, choć chodzę bardzo ostrożnie, niepewnie i tylko na krótkie odległości. Przy dłuższym chodzeniu odgłosy są przerażające. Ogólnie do bani ze wszystkim.
_________________
lusia
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 03 Lip, 2015   

Rewizja i zmiana głowy kości udowej na większą była spowodowana zwichnięciami pierwsze byłoodrazu po zabiegu a kolejne wychodziły na zdjęcia rtg . Zwichnięcia były spowodowane tym ze endo była za luzna a dlatego aby było endo musiał być przeszczep kości miednicy o wszystkim piszałem w historii swojej...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Sob 04 Lip, 2015   

dzięki, zaraz sobie odświeżę Twoją historię.
_________________
lusia
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 05 Lip, 2015   

lucynaraq, nie zazdroszczę sytuacji. Ja mam w prawym (już prawie 3 lata) ceramiczna i czasami też słyszę takie skrzypienie, stukanie. Nieprzyjemne jest to, ale po za tym wszystko ok. Chyba powinnam pojechać do kontroli. Ponad dwa lata nie byłam....

U Ciebie to pojawiło się tak całkiem nagle, czy może upadłaś, uderzyłaś się.... zrobiłaś jakiś "dziwny" ruch nogą?

Dobrze, że masz szybki termin rewizji.
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Pon 06 Lip, 2015   

Skrzypienie pojawiło się nagle, nie mam żadnych innych dolegliwości. Chodzę normalnie chociaż niepewnie, bo po prostu się boję. W rozpoznaniu na skierowaniu mam napisane "Mechaniczne uszkodzenie endoprotezy". Może założona endoproteza była wadliwa, a jeśli tak, to kto może to potwierdzić. Zresztą co to zmieni. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli mam tylko wykonane 2 szczepionki WZW B, poziom przeciwciał - 7, to czy wystarczy się doszczepić jeszcze jedną dawką? Jeżeli nie to ustalony termin weźmie w łeb.
_________________
lusia
 
     
fiolet 
Bioderkus!!!



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 50
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 191
Skd: okolice Rybnika
Wysany: Pon 06 Lip, 2015   

lucynaraq napisa/a:
Zresztą co to zmieni. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli mam tylko wykonane 2 szczepionki WZW B, poziom przeciwciał - 7, to czy wystarczy się doszczepić jeszcze jedną dawką? Jeżeli nie to ustalony termin weźmie w łeb.

Musisz popytać lekarza. Praktyki są bardzo różne. Jedni twierdzą, iż >10 nie trzeba szczepić , inni, że >15. Tak czy tak mieścisz się, więc nie powinno być problemów.
Kurczę mi we wrześniu minie 2 lata jak mam pełną ceramikę, i czasami też coś słychać (ale jest to raczej odgłos "przeskakiwania") ale rzadko.
Trzymam kciuki - powodzenia.
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Pon 06 Lip, 2015   

Kinga, mój operator tłumaczył, że w ok. 4 procentach ceramicznych endo, i najczęściej u afroamerykanów zdarza się skrzypienie, ale to nie pojawia się nagle, po kilku latach, ale zaraz po zabiegu. Znalazłam w necie takie opracowanie lekarzy z Otwocka "Kwart. Ortop. 2012, 1, str. 141, ISSN 2083- 8697 Prace Kazuistyczne" w którym opisują przypadek chorego z 2 endo i po przeczytaniu wiem, że "skrzypienie" może być pierwszym objawem naprawdę czegoś niedobrego. W przypadku tego pacjenta zakończyło się wiszącym biodrem, przerażające. edynymi objawami 6 miesięcy. Zamieszczę fragment końcowy tej pracy:
"Najpowszechniejszą jednak komplikacją w przypadku ścierania drobin polietylenu, lub metalu jest osteoliza, która dotyczy zwłaszcza okołopanewkowych stref tkanki kostnej. W opisywanych dotychczas w literaturze przypadkach defekt polietylenu ma postać masywnego starcia, a gdy głowa uzyska kontakt z metalową panewką dochodzi do niewielkiej metalozy [21]. U prezentowanego chorego natomiast doszło do odwrócenia proporcji w uszkodzeniu protezy, bowiem osłabiona wkładka uległa pęknięciu na dwie części, umożliwiając szeroki dostęp głowy do metalowego dna. Niestety dopiero dolegliwości bólowe w pachwinie zaniepokoiły chorego, co miało miejsce około 6 miesięcy po pierwszych symptomach bólowych wynikających z tarcia i „skrzypienia“ biodra. Okres ten wystarczył do całkowitego wędrowania ceramicznej głowy przez panewkę. Powstała w rezultacie rozległa metaloza i masywna dewastacja stropu kostnego oraz bliższego końca kości udowej, pozbawiająca chorego szans na jednaczasową replantację protezy rewizyjnej. Podsumowanie
Prezentowany przykład powinien stanowić przesłanie dla chirurgów, że nie tylko najnowszej generacji implanty, doświadczenie i technika operacyjna stanowią klucz do powodzenia, lecz przede wszystkim edukacja chorego i regularne kontrole ambulatoryjne."
_________________
lusia
 
     
lucynaraq 
lusia
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 01 Mar 2011
Posty: 76
Skd: Małopolska
Wysany: Pon 06 Lip, 2015   

Fiolet, dziwne odgłosy miałam od początku i mówiłam o nich lekarzowi, bo bardzo mnie to drażniło. Z czasem się do tego przyzwyczaiłam, choć myślę teraz, że nie było to normalne. Jednak to skrzypienie i "chrupanie", jakie mam teraz jest dobrze słyszalne, przeraźliwe :roll: .
_________________
lusia
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.