Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 04 Lip, 2011
Długie bioderko
Długi 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 41
Doczy: 18 Maj 2011
Posty: 12
Skd: S-ka
Wysany: Pi 20 Maj, 2011   Długie bioderko

Zaczęło się wszystko jak miałem 18 lat. Dziwne kłucia w tyłek... "przeszywający prąd" błyskawicznie idący od stopy do biodra. Lekarz powiedział, że to rwa kulszowa i przepisał maść. Moja "rwa" nie przechodziła, więc dostałem skierowanie na masaże rehabilitacyjne. I tak w celach rehabilitacyjnych dawałem masować swoje prywatne pośladki jakiejś obcej kobiecie. Było całkiem przyjemnie, ale nic nie pomogło...
W tak zwanym "międzyczasie" zaczęło mi się dwoić w oczach i nie mogłem złapać równowagi... W skrócie - na ulicy wyglądałem jak pijak, który zatacza się w swoim pijackim transie i na dodatek mruży oczy żeby coś zobaczyć... Oczywiście wylądowałem z tym w szpitalu i oczywiście nie zdiagnozowano mnie tylko leczono. Leczono sterydami, bo takimi lekami leczy się te objawy, które występowały u mnie.
Akurat tak jest, że sterydy na jedno pomagają a na inne szkodzą. Pomagały mi jeżeli chodziło o moje zachwiania równowagi, drętwiejącą lewą stronę ciała, opadającą stopę, problemy z mową, oczopląs, brak koordynacji, i inne przyjemności. Szkodziły mi natomiast na moją "rwę kulszową", która okazała się być zwyrodnieniem stawów. Jak przyjmowałem te leki sterydowe to bóle w stawach nasilały się więc chodziłem też do lekarza żeby coś z tym zrobić. W końcu lekarz postanowił zrobić zdjęcie stawów (po 2 latach działania... ). Zdjęcia pokazały, że moje oba stawy są w kiepskim stanie i lekarz wtedy powiedział mi, że jestem za młody na operację i że "muszę żyć z bólem tak długo jak dam rady"... Zawyrokował: pół roku i będzie wózek...
Byłem wściekły. Na całą tą sytuację. Nie mógł wcześniej zdjęć zrobić?? Jakie jest jego podejście?? etc...
Czemu ja?? Jakby stawów było mało to jeszcze jakieś problemy z głową mam...

Ale nie zamierzałem się poddawać. Kupiłem kule i chodziłem. Tak dużo jak się tylko dało. Przechodziłem na kulach jakieś 2 lata (może mniej). Wystrzegałem się leków przeciwbólowych (nie chciałem się ogłupiać i truć). Po tym czasie stanąłem już o własnych siłach. Oczywiście cholernie bolało. Każdy krok przypomina mi o tym, że żyje, ale jak mus to mus ;) Przyzwyczaiłem się do bólu i tyle. W międzyczasie znowu leżałem w szpitalu z moją głową - zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane (miałem wtedy 20 lat... może 19... nie pamiętam dokładnie... musiałbym w papiery swoje zerknąć... ) i z racji na wiek załapałem się do programu, w którym to dostałem leki (zastrzyki, co drugi dzień musiałem kłuć się po brzuchu).
Miałem spokój z SM.
Żyłem spokojnie. Z bólem, ale spokojnie. Chodziłem dużo. Mogłem jeździć rowerem, więc na rowerku też sporo czasu spędzałem.

Ostatnio jednak bóle stawów zaczęły mnie wybudzać ze snu... Więc zapisałem się w kolejkę do endo. Oba stawy mam do wymiany, ale zapisałem się tylko na jeden.


Teraz jestem oczekujący. Postanowiłem nazbierać świeżych informacji przed operacją i w ten sposób tutaj trafiłem ;)

Puki co to nie mam żadnych obaw. Podejrzewam, że jak będzie styczeń 2012 to wtedy zacznę bardziej przeżywać fakt, że mnie będą ciąć...


PS. Hehe, dręczę żonę tym, że będę prosił lekarza o moją kosteczkę - tak na pamiątkę ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez kinga Czw 21 Lip, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Brydzia 
Bioderkus!!!



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 44
Doczya: 10 Mar 2010
Posty: 246
Skd: Polska
Wysany: Pi 20 Maj, 2011   

Witaj Długi, jesteś niesamowity a Twoja historia też jest interesująca. Najważniejsze jest to,że mimo wszystko się nie dajesz i potrafisz o swojej chorobie mówić i pisać.Podejście do sprawy też masz pozytywne więc napewno będzie Ci z tym łatwiej przez to wszystko przejść. Masz już termin operacji więc teraz pracuj nad sobą i dobrze wykorzystaj ten czas, aby odpowiednio przygotować się do zabiegu. Czas szybko leci i już niedługo będzie po wszystkim i będziesz wracał do zdrowia - czego Ci z całego serduszka życzę. Trzymam kciuki ;-)
 
     
pestka 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 51
Doczya: 11 Maj 2010
Posty: 28
Skd: Gliwice
Wysany: Pi 20 Maj, 2011   

Długi,
świetnie to opisałeś .Najważniejsze , że mimo problemów jakie nastręcza ci choroba wydajesz się być szczęśliwym człowiekiem. To najwazniejsze . My wszyscy tutaj nie mozemy się poddawać , musimy twardo iść do przodu i cieszyć się każdym dniem . I ty napewno należysz do takich ludzi , czego Ci szczerze gratuluję .
_________________
Niech pociechą dla nas będzie to, iż żaden ból nie trwa wiecznie. Kończy się cierpienie, pojawia radość i tak równoważą się nawzajem.
 
 
     
Długi 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 41
Doczy: 18 Maj 2011
Posty: 12
Skd: S-ka
Wysany: Pi 20 Maj, 2011   

HA! O siebie to ja się nie martwię. Najgorzej mają moi bliscy :( Ciągle muszą znosić moje nastroje... boleści... narzekania... marudzenia... moje (poniekąd wyuczone już) lenistwo...

Odwlekałem operację tak długo jak się dało między innymi z tego powodu... bo wszystko spadnie na rodzinę...
_________________

 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 20 Maj, 2011   

Długi napisa/a:
Szkodziły mi natomiast na moją "rwę kulszową", która okazała się być zwyrodnieniem stawów.
Najczęstszy błąd ortopedów. Ponoć 80% zdiagnozowanej rwy kulszowej, wcale nią nie jest :-x
Długi napisa/a:
Czemu ja??
A czemu ja? A czemu jeszcze 900 użytkowników forum? Z tym musimy się pogodzić i trzeba nauczyć się na nowo, inaczej żyć :mrgreen:
Długi, masz 29 lat i tu zastanawiam się czy aby na pewno endo chcesz mieć. Pewnie w tym małym powiatowym szpitalu nie wstawiają BMHRa, SILENTa, NANOSa ale moim zdaniem powinieneś "zwiedzić" trochę Polski i dowiedzieć się i innych ewentualnościach. Poczytaj u nas na forum o w/w protezach Być może Cię nie przekonam, ale pamiętaj każdy jest kowalem swojego losu. Mężczyźni już przez matkę naturę mają lepszy układ kostny i dłużej wytrzymują u nich protezy, ale jednak mając 29 lat musisz się liczyć z kolejną operacją rewizyjną, dlatego warto wybrać najlepszych specjalistów i najlepsze protezy, czego w miejskim szpitalu nie znajdziesz. Pozdrawiam Pasiflora
 
     
pestka 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 51
Doczya: 11 Maj 2010
Posty: 28
Skd: Gliwice
Wysany: Pi 20 Maj, 2011   

Długi,
Zgadzam się z Pasiflorą.
Ja osobiście jestem przykładem osoby która dzięki innym forumowiczom dowiedziala się o innych , bardziej nowoczesnych protezach i dzięki temu trafiłam do świetnego specjalisty , pod którego "nóź" już -miejmy nadzieję - niebawem się oddam.
 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 20 Maj, 2011   

Długi napisa/a:
W końcu lekarz postanowił zrobić zdjęcie stawów (po 2 latach działania... ). Zdjęcia pokazały, że moje oba stawy są w kiepskim stanie i lekarz wtedy powiedział mi, że jestem za młody na operację i że "muszę żyć z bólem tak długo jak dam rady"...

Jakże przykro słyszeć taki ''wyrok''...niestety jest tu nas troszkę osób, które też słyszały takie lub podobne opinie od lekarza...
Długi napisa/a:
Ale nie zamierzałem się poddawać. Kupiłem kule i chodziłem

To jest postawa godna naśladowania ;)
Długi napisa/a:
Hehe, dręczę żonę tym, że będę prosił lekarza o moją kosteczkę - tak na pamiątkę ;)

Wiesz, że ja też się zastanawiałam nad taką ''pamiątką'' :D
pasiflora napisa/a:
moim zdaniem powinieneś "zwiedzić" trochę Polski i dowiedzieć się i innych ewentualnościach. Poczytaj u nas na forum o w/w protezach

Popieram Pasiflorę - kto szuka nie błądzi ;) Zachęcam również do poczytania historii naszych Forumowych panów - na pewno znajdziesz tam wiele ciekawych rzeczy, które - mam nadzieję - pozwolą Ci oswoić się z myślą o operacji jak również zastanowić się nad decyzją o wyborze protezy.
Pozdrawiam i zapraszam do czynnego udziału na Forum :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Długi 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 41
Doczy: 18 Maj 2011
Posty: 12
Skd: S-ka
Wysany: Sob 21 Maj, 2011   

pasiflora napisa/a:
Długi napisał/a:
Czemu ja??

To było pytanie retoryczne ;) "Czemu ja? - A czemu nie?" ;) Normalne jest, że odpowiedzi na to pytanie nie znajdzie się nigdzie...

pasiflora napisa/a:
moim zdaniem powinieneś "zwiedzić" trochę Polski i dowiedzieć się i innych ewentualnościach.

Niestety mam ograniczony budżet i nie mam na tyle zaskórniaków aby jeździć i szukać najlepszych rozwiązań... Zostaje mi stacjonarne rozpoznanie ;) Temu:

aga.t. napisa/a:
Popieram Pasiflorę - kto szuka nie błądzi Zachęcam również do poczytania historii naszych Forumowych panów - na pewno znajdziesz tam wiele ciekawych rzeczy, które - mam nadzieję - pozwolą Ci oswoić się z myślą o operacji jak również zastanowić się nad decyzją o wyborze protezy.
Pozdrawiam i zapraszam do czynnego udziału na Forum



Mi zaproponowano endo Metha albo ABG II. Lekarz powiedział, że będzie raczej Metha
_________________

 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 21 Maj, 2011   

Długi napisa/a:
Mi zaproponowano endo Metha albo ABG II. Lekarz powiedział, że będzie raczej Metha

krótki trzpień, długi trzpień?
Długi napisa/a:
nie mam na tyle zaskórniaków aby jeździć i szukać najlepszych rozwiązań... Zostaje mi stacjonarne rozpoznanie

nikt nie pisze o zagranicznych podróżach 1 klasą :wink:
 
     
pestka 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 51
Doczya: 11 Maj 2010
Posty: 28
Skd: Gliwice
Wysany: Sob 21 Maj, 2011   

Metha to endoproteza krotkotrzpieniowa
_________________
Niech pociechą dla nas będzie to, iż żaden ból nie trwa wiecznie. Kończy się cierpienie, pojawia radość i tak równoważą się nawzajem.
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 21 Maj, 2011   

To są endo przynasadowe z krótkim trzpieniem, które cieszą się dobrą opinią na całym świecie.
Metha Aesculap link tu:
http://www.aesculapimplan...aspx?pageid=226
i tu:
http://www.hipsforyou.com/methashortstemthr.php

a ABG II Stryker tu:
http://www.abg2hip.com/in...erview.htm?wa=2
i tutaj na tej stronie po prawej jest ABG II Family (Overview, Communalities, Materials and Technologies itd)
Jest wszystko napisane po angielsku, nawet jak produkują i testują.
 
     
Długi 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 41
Doczy: 18 Maj 2011
Posty: 12
Skd: S-ka
Wysany: Nie 22 Maj, 2011   

pasiflora dziękuję za linki :) Właśnie zbierałem informacje o Metha.

Powiem Wam że co ma być to będzie... Mój wujaszek jest lekarzem (pediatrą, w tym szpitalu co będę operowany) i ciągle był zdania, że trzeba poszukiwać tego rozwiązania "naj" - najlepsze, najnowsze, wszystko naj... Do czasu gdy jego żona musiała przejść skomplikowaną operację (operacja żołądka) i właśnie szukali tego rozwiązania "naj". Pojechali do najlepszego lekarza w Polsce, który specjalizuje się w takich operacjach... i co? I spieprzył... Teraz moja ciotka czuje się o wiele gorzej jak było... Wujaszek jest lekarzem, więc sam może powiedzieć co jest nie tak i jego opinia na temat przeprowadzonej operacji jest jak najbardziej rzetelna. Mimo, że wujaszek jako lekarz specjalizuje się w innej dziedzinie... (on jest typem człowieka, który... hmm... nazwijmy to - lubi posiadać wiedzę na różne tematy). Już zmienił swoje zdanie. Już nie jest za tym, żeby szukać rozwiązania "naj", bo co ma być to i tak będzie... Owszem, trzeba poznać możliwości, ale niech niemożliwość wykorzystania najlepszego dostępnego rozwiązania nie spędza nam snu z powiek, bo przecież: co ma być to będzie ;)

Ciesze się, że w końcu po tylu latach życia z bólem zapisałem się na operację. Ten mój ciągły ból i narzekanie, marudzenie, zrzędzenie... ehh... moja żona ma anielską cierpliwość...
_________________

 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 22 Maj, 2011   

Długi napisa/a:
Już nie jest za tym, żeby szukać rozwiązania "naj", bo co ma być to i tak będzie...

taaa jasne.. to idź i daj sobie wstawić najgorszą endo, z długaśnym trzpieniem, z najgorszych materiałów; w szpitalu, gdzie wykonuje się mało zabiegów i nie ma dobrych praktyków
nadal jesteś za tym: "co ma być, to będzie?"
i za 5 lat rewizja.... też co ma być to będzie?

albo cementową....

poczytaj więcej historii użytkowników i zobaczysz jak różne bywają diagnozy oraz wybierane metody leczenia
 
     
Długi 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 41
Doczy: 18 Maj 2011
Posty: 12
Skd: S-ka
Wysany: Pon 23 Maj, 2011   

Hehe kinga, wiem o czym mówisz. No faktycznie masz rację, aż tak "co ma być to będzie" to nie chcę ;) Dowiadywałem się oczywiście który lekarz w moich okolicach ma dobre opinie jeżeli chodzi o te operacje i jestem w dobrych rękach. Może i temu tak piszę... co ma być to będzie...

Historie użytkowników czytam.

Może moje "co ma być to będzie" jest swoistym pogodzeniem się z zaistniałym stanem rzeczy? Ten mój lekarz prowadzący to straszny polityk i formalista i jako człowiek to jest okropny... ale jako lekarz ma dobrą opinię i spore doświadczenie.

Czekam na operację i oczywiście zbieram informacje (żeby nie było ;p ). To, że na mnie "krzyczysz" kinga to świadczy o tym, że przejmujesz się moim losem co mnie mile połechtało :mrgreen:
_________________

 
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 23 Maj, 2011   

Długi może mniej istotne jest, gdzie będziesz operowany, bo zaufanie do lekarza to podstawa. Ważne jest abyś z kilkoma przedyskutował co dla Ciebie jest najlepsze. Przy chorobach bioder ENDO to ostateczność !!! !!!
Ważne jest też, aby sprowadzili Ci endo najlepsze dla Ciebie, a nie wstawili to co mają.
Doprawdy nie opieraj się tylko na opinii "małomiasteczkowego" ortopedy.
Gdybym przed swoimi operacjami miała dzisiejszą wiedzę, to może........ nie było by potrzeby wstawienia mi endo? Mnie zostało teraz tylko gdybanie - co by było gdyby..... Ty jesteś jeszcze przed wyborem i dlatego szukaj najlepszych rozwiązań.
Nikt z nas nie jest krezusem, większość utrzymuje się z różnego rodzaju rent, a jednak szukają najlepszych rozwiązań.
Nie zaniedbaj niczego, żebys potem nie żałował. Czasu nie cofniesz.
_________________

 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.