Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 06 Kwi, 2010
Kondycja psychiczna
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 29 Wrz, 2014   

asiek, zajęcia? rehabilitacja (jest w ogóle jakaś?), nauka poprawnego chodu, czytanie książek, wejście to na Forum i szukanie informacji; spacery... Jaka wyobraźnia, tyle pomysłów. Obowiązki też może mieć - czemu nie? Daj Jej coś do zrobienia.

A jak Mamę dołuje to, że chodzi trzymając się sklepowego wózka, to niech zacznie myśleć pozytywnie i cieszyć się, że ma nogi i może chodzić.
 
     
asiek 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 27 Sie 2014
Posty: 8
Skd: Lublin
Wysany: Pon 29 Wrz, 2014   

ćwiczy chodzenie ale ponoć na rehabilitacje za wcześnie. czyta, co do forum za słabo zna się na komputerze - chociaż może faktycznie w wolnych chwilach zacznę ją uczyć obsługi kompa... też jej powtarzam, żeby się cieszyła, że na wózku nie jeździ...

ale jak jej daje coś do zajęcia (np poprosiłam i\o pomoc w cerowaniu, sprzątnięciu w szufladzie w kuchni itd) to się kończy tym, że bez kul chodzi... jeszcze mnie ochrzania, że ja Ją ochrzaniam za chodzenie bez kul bo jej przecież przeszkadzają w tym co robi... ;) normalne masakra... co ja robię nie tak???
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 29 Wrz, 2014   

asiek napisa/a:
ale ponoć na rehabilitacje za wcześnie

W takim razie zapraszam do forumowego KĄCIKA REHABILITACJI.
Otwórz Mamie strony, pokaż gdzie ma czytać, przerzucanie stron jest bardzo łatwe.
Niech koniecznie poczyta tematy: rehabilitacja przed i po endo; co mi dała rehabilitacja oraz chodzenie z dwiema kulami.

I koniecznie zerknij do działu z polecanymi rehabilitantami !!! Na rehabilitację nigdy nie jest za wcześnie :) im wcześniej właściwa i ukierunkowana rehabilitacja, tym lepiej :)
 
     
asiek 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 27 Sie 2014
Posty: 8
Skd: Lublin
Wysany: Pon 29 Wrz, 2014   

ok, masz rację! :) mi chyba też kop w tyłek potrzebny za to, że nie pomyślałam o tym... ;)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 29 Wrz, 2014   

No kop Ci się faktycznie należy :-) . Pomyślcie z mamą o dobrej rehabilitacji. Zobaczysz że obie z mamą będziecie zaskoczone efektami.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
asiek 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 27 Sie 2014
Posty: 8
Skd: Lublin
Wysany: Sro 01 Pa, 2014   

Pokazałam Forum Mamie, zaczytuje się od wczoraj . Ciekawe kiedy mnie odnajdzie ;) i opierniczy hehe ;) Z tą rehabilitacją też muszę poszukać... dzięki za podpowiedzi!!! :)
 
     
ania27 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 07 Lis 2012
Posty: 13
Skd: częstochowa
Wysany: Czw 21 Maj, 2015   

Witam, za dwa tyg czeka mnie operacja, i nie moge sobie poradzic ze stresem, ciagle o tym mysle nie moge spac zaczelam sie obzerac choc wiem ze nie moge ale nie radze sobie z tym. Mam obawy co bedzie w trakcie operacji co po niej, poprostu sie boje Macie jakies rady jak sobie pomoc? mam rodzine wszyscy niby sa przy mnie ale mam wrazenie ze mnie nie rozumieja Mowia musisz isc i tyle, ja wiem ze musze bo juz zyc sie nie da, ale boje sie czy to az takie jest dziwne?
 
     
WiktoriaBooo 
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 43
Doczya: 05 Maj 2010
Posty: 50
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 22 Maj, 2015   

ania27, przestań się obżerać, to po pierwsze...... bo potem będziesz na siebie dodatkowo wściekła....

znajdź sobie jakieś bardzo zajmujące zajęcie..... tak by zająć myśli.... coś robić.....
spotykaj się ze znajomymi.... oglądaj komedie, czy jakie tam filmy lubisz...... spakuj się..... przygotuj mieszkanie dla siebie po operacji.... (temat jest na Forum jak sobie ułatwić życie po.... )

i poczytaj też historie osób po operacji - sama zobaczysz, że to nic strasznego....
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 22 Maj, 2015   

Nie dziwne i pomyśl o radzie Wiktori a wrazie W sa tabletki ziołowe na stres , w najblizszym czasie go trochu będzie bo widze przezywasz to bardzo wzuć na luz będzie ok .
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
ania27 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 07 Lis 2012
Posty: 13
Skd: częstochowa
Wysany: Pi 22 Maj, 2015   

Dzięki zajmuje się czymś innym, tlumacze sobie ze zycie po bedzie o wiele lepsze bo bez bolu
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Pi 22 Maj, 2015   

ania27,
Wyjdź sobie na dłuższy spacerek połączony z weekendowymi zakupami. Przypomnisz sobie wtedy, po co jest operacja i o co w tym wszystkim chodzi. Ja też sobie nie wyobrażam, jak to żelastwo działa, ale trza się zabrać za siebie. :)
_________________
Beata8
 
     
aneta123 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 17 Kwi 2017
Posty: 7
Skd: Zachodniopomorskie
Wysany: Wto 18 Kwi, 2017   OBAWY PRZED ENDO

Witajcie bioderkowicze.
Mam nadzieję,że ktoś poradzi jak sobie poradzić też ze strachem przed operacją? Są dni kiedy biodro i kręgosłup dadzą"popalić"tak pożądnie to z miejsca bym się położyła do szpitala(wiadomo i tak trzeba czekać na swoją kolej) ale jak tak siedzę i myślę to aż mi słabo na samą myśl o operacji. Nigdy nie miałam robionego żadnego zabiegu. Szpital widziałam od środka 2 razy przy porodach ale ze szczęściem dla mnie po 3 dniach do domku.Mi się słabo robi przy pobieraniu krwi a co dopiero operacja.Poza tym ze względu chyba na to,że jeszcze sporo do operacji lekarz absolutnie nic nie mówi jak to ma wyglądać jakie znieczulenie można dać itd...A ja tymczasem coraz częściej myślę nad tym,że już nie pamiętam co to jest życie bez bólu.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 18 Kwi, 2017   

aneta123, Wszystkiego dowiesz się w szpitalu przed operacją. O pewnych rzeczach pacjent powinien być poinformowany, ale szczegółów technicznych operacji nie musi znać i z tym się akurat z lekarzami zgadzam. Na sali operacyjnej nie zobaczysz takich rzeczy a krew ewentualnie jak będzie konieczna transfuzja. Co do znieczulenia to o sposobie znieczulenia zadecyduje anestezjolog po uprzednim wywiadzie anestezjologicznym.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 18 Kwi, 2017   

Aneto, wiele osob oswaja strach wiedza, poczytaj dz.ogolny, nasze historie-ilosc informacji od osob "po" pomaga. Zajrzyj tez w dz. o rehabilitacji-badz swiadoma. Wszyscy czujemy lek przed nieznanym- wiedza na Forum pomaga lek oswoic i obrac plan dzialania.
Jesli boisz sie co bedzie po to nasze historie np. Kingi pokazuja wyraznie ze endo+odpowiednia rehabilitacja=sukces. Jesli potrzebujesz to pisz, wspolnie pomozemy Ci :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
aneta123 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 17 Kwi 2017
Posty: 7
Skd: Zachodniopomorskie
Wysany: Sro 19 Kwi, 2017   

Dzięki posiedzę poczytam choć naprawdę obawy mam tak wielkie, boję się też iż mimo operacji dalej może boleć. Ale patrząc na historie ludzi, którzy teraz "śmigają"daje to nadzieję,że będzie ok.Pozdrawiam. :-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.