Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
System Natychmiastowego Usprawniania w Otwocku
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pon 16 Maj, 2011   System Natychmiastowego Usprawniania w Otwocku

Poczytajcie, jakie nowości wprowadzone zostały w Otwocku :)


http://fundacjabioderko.p...&catid=36:newsy
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 16 Maj, 2011   

Jakoś sobie nie wyobrażam pionizacji w 6 godzinie po operacji, ale wierze w to, że widzą co robią :p
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 16 Maj, 2011   

Ja 6 godzin po operacji byłam "nieżywa". Przecież po znieczuleniu "w kręgosłup" conajmniej 12 godzin trzeba leżeć bez podnoszenia głowy. Ciekawe .....
_________________

 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 16 Maj, 2011   

Z racji właśnie znieczulenia i dla mnie dziwnej ( a tak często obserwowanej ) zbieżności między podnoszeniem głowy a zespołem pooperacyjnym - nie do końca jestem do tego przekonana właśnie z tych względów...
No ale nie mnie oceniać najnowasze metody, pewnie będą monitorować czy pacjenci uczestniczący w tym nie będą po kolei cierpieć na pooperacyjne bóle głowy.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Pon 16 Maj, 2011   

ja wyjechałam z sali operacyjnej ok 14 ;30 następnego dnia o godz. 9 rano mnie pionizowali....byłam okrutnie słaba,kazali to się zbierałam ;-) nie mam pojęcia jak byłoby 6 godz. po operacji ;-)
_________________
Edi
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 16 Maj, 2011   

Moim zdaniem to raczej nie realne po pierwsze jesteśmy słabi ja wstałam na drugą dobe po operacji i byłam w stanie ustać kilka minut i nic więcej natomiast koleżanka po tym samym zabiegu co ja czyli samym Ganzu bo ja miałam jeszce płytkę i obie miałyśmy operację w ten sam dzień nie była w stanie wstać i wstała dopiero na 3 dobe po zabiegu po drugie właśnie zespół po punkcyjny w Otwocku go nie miałam natomiast przy innym badaniu i właśnie wkłuciu w kręgosłup za 3 razem mi się nie upiekło wstałam za wcześnie i męczyłam się z zespołem po punkcyjnym tydzień.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
barbórka 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 62
Doczya: 31 Pa 2009
Posty: 77
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 17 Maj, 2011   

Jestem żywym przykładem tego nowego podejścia (pisałam o tym w swojej historii), chociaż pionizacja nastąpiła po 24 godzinach, a nie po 6... Rzeczywiście stanęłam na kilka chwil przy łóżku, ale o spacerze nie było mowy. Natomiast następnego dnia śmigałam już po sali. Rzeczywiście wyszłam w 3. dobie po operacji do domu (chociaż oczywiście gdybym chciała, mogłabym zostać, nie jest tak, że wyrzucają na siłę) i to była bardzo dobra decyzja. Rzeczywiście materiały dostałam pocztą na tydzień przed operacją, chociaż w moim przypadku niewielkie to miało znaczenie, bo to była moja druga endo, więc wiedziałam na ten temat więcej niż w tej broszurze napisano...
Tak więc ten nowy system nie jest taki zły, chociaż brzmi może utopijnie. W 6 godzin po operacji to chyba nikogo nie próbowano pionizować, nie wiem, skąd takie informacje, ja byłam uprzedzona, że pionizacja nastąpi w 1. dobie, a zabieg miałam o 8.00 rano.
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Wto 17 Maj, 2011   

Z tego co wiem, z rozmowy z profesorem Czubakiem, pionizacja w idealnych warunkach odbywa się rzeczywiście po 6 do 8 godzin. Idealne warunki to odpowiedni wiek, siła, waga i samopoczucie pacjenta. Nikt nikogo nie stawia na siłę :) Ponadto, podaje się inne zabezpieczenie lekowe już w czasie operacji. Profesor twierdzi, że metoda ta daje fantastyczne efekty, a ja mu wierze :) Osobiście nie byłam pionizowana tak szybko, bo miałam rewizje, ale w 24 h po operacji zrobiłam parę kroków koło łóżka. Oczywiście, w asekuracji. Myślę, że gdybym miała wstać w 8 h po operacji to też bym wstała. Tylko mi profesor nie pozwolił, ze względu na stopień skomplikowania operacji :(
Poza tym, myślę, że pacjent, który jest psychicznie przygotowany na to, że bedzie pionizowany po 6 h, przyjmuje to jako procedurę szpitalną i się dostosowuje ;)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
barbórka 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 62
Doczya: 31 Pa 2009
Posty: 77
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 18 Maj, 2011   

Idealne warunki to też posiadanie rehabilitanta na drugą zmianę, a nie tylko do 14.00... a niestety w Otwocku to chyba nierealne. Przychodzi raz, w najlepszym przypadku drugi przed samym końcem pracy, więc nawet jak ktoś jest operowany o 8.00 rano, to chyba nie ma szans na pionizację tego samego dnia. Poza tym przecież leży się na sali pooperacyjnej, gdzie w ogóle nie ma rehabilitanta. Ten program jest "zapożyczony" chyba z Anglii, sądząc po tłumaczeniu broszury i samej firmie, więc może u nich tak się to odbywa. Ciekawe, czy ktoś w Otwocku rzeczywiście był pionizowany po 6-8 godzinach od zabiegu? Jeśli tak, to ciekawa jestem opinii.
A ja jutro mam kontrolę u profesora i mam nadzieję rozpocząć kolejny etap rehabilitacji.
 
     
agnieszka b 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 65
Doczya: 20 Kwi 2011
Posty: 3
Skd: siemiatycze
Wysany: Sro 08 Cze, 2011   

Uwazam ,ze wstawanie po 6 godz. jest przedwczesne
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 08 Cze, 2011   

agnieszka b, ale dlaczego tak uważasz? Argumenty chyba jakieś możesz napisać, bo chciałabym poznać różne opinie :mrgreen:
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 08 Cze, 2011   

Ja Iwonko 6 godzin po operacji jeszcze dobrze z narkozy się nie wybudziłam.
_________________

 
 
     
Krystyna S 
MAŁA S



Status: Kapo x 1
Wiek: 66
Doczya: 08 Cze 2011
Posty: 1
Skd: PILA
Wysany: Sro 08 Cze, 2011   

:lol: Jestem przykładem zastosowania systemu RAPID -szybki powrót do zdrowia. W końcu marca miałam kapoplastykę wykonaną przez prof. CZUBAKA. Po 7 godzinach na salę pooperacyjną przyszło dwóch młodych lekarzy, którzy pomogli mi wstać. Czułam się bardzo dobrze, nic mnie nie bolało. W dniu następnym po powrocie na oddział przyszedł do mnie rehabilitant przy pomocy którego wyszłam na korytarz. Wieczorem pod opieką męża poszłam do łazienki. W drugiej dobie po operacji profesor chciał mnie wypisać do domu. Musiałam jednak zostać jeszcze jedną dobę ze względu na niską morfologię, podano mi krew. W systemie tym otrzymuje się leki przeciwbólowe(pyralgina i paracetamol) przez pięć dni, niezależnie od bólu. Po tym okresie nie brałam żadnych leków przeciwbólowych, nic mnie nie bolało. Po sześciu tygodniach odłożyłam kule i czuję się dobrze. System RAPID trafił do Polski z Danii i jest stosowany w pięciu szpitalach.
_________________
MAŁA S
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 08 Cze, 2011   

Jestem w szoku i podziwiam. Ja nie wiem czy bym dała radę :->
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 08 Cze, 2011   

Krystyna S napisa/a:
W systemie tym otrzymuje się leki przeciwbólowe(pyralgina i paracetamol) przez pięć dni, niezależnie od bólu

z podawaniem nazw leków podawanych bym się wstrzymała, ponieważ nie każdy może przyjmować dany środek; więc to musi być dobierane indywidualnie
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.