Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Endoproteza (co to jest, na czym polega)- rodzaje endoprotez
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Pon 01 Lut, 2016   endo

Maly22----dzięki mam nadzieję że się sprawdzi, a Tobie dlaczego wymieniali??? Nie sprawdziła się????
_________________
może jednak...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 01 Lut, 2016   

Wymienili głowę kości udowej z ceramiki na metal z powodu wielokrotnego zwichnięcia jak i też musieli zmienić kont panewki na bardziej poziomy jak i też na nowo zamontować panewkę gdyż śruby wypadły ze szczelin po złamaniu . Szczeliny były po złamaniu ponieważ tak jak w historii doznałem w wypadku wielloodłamowego złamania kości miednicy ale po mimo tego dziś jest ok chodze dobrze co potwierdzają nie tylko lekarze ale ludzie któzy znają mnie całe życie lub od wypadku .A to ze jest ok zawdzięczam swojemu upórowi ćwiczeniom i rehabilitacji gdzie fizjoterapeuci mówili pokazywali co i jak moge nawet teraz po 18 mieś od zabiegu....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Pon 01 Lut, 2016   :)

Maly22 ---cieszę się że pomimo trudności jest u Ciebie okey to działa motywująco. Ja też dużo ćwiczę mam nadzieję że będą rezultaty. A właściwie to już są bo sprawnie chodzę co prawda o kulach ale.... poza tym nareszcie nie boli :-D
_________________
może jednak...
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 02 Lut, 2016   

Katarzyna 54, to na co przy ceramice warto zwrócić uwagę to unikanie wstrząsów - skakanie lub bieganie na bardzo twardym podłożu (beton, asfalt), lub jakieś upadki na biodro mogą spowodować pęknięcie wkładu panewki lub głowy. Ceramika-ceramika to obecnie chyba najtrwalsze rozwiązanie, a jednocześnie znacznie mniejsze ryzyko zatruciem metalami niż przy metalowej protezie. Czasem ponoć skrzypią, ale u siebie nie zaobserwowałam jeszcze.
taki masz trzpień:
http://www.biomet.com/wps...2b-1c575dbee0d5
tu jest panewka:
http://www.biomet.pl/po-medical/po-hips/po-exceed
liczby to rozmiary - panewki i głowy.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 02 Lut, 2016   

biedronne napisa/a:
Katarzyna 54, to na co przy ceramice warto zwrócić uwagę to unikanie wstrząsów - skakanie lub bieganie na bardzo twardym podłożu (beton, asfalt), lub jakieś upadki na biodro mogą spowodować pęknięcie wkładu panewki lub głowy...


oczywiście zagrożenie jest, ale dokładnie jakie nikt nie sprawdzał.
ja od grudnia 2012 wróciłem do uprawiania sportu - siatkówki, którego podstawowym elementem jest skakanie. gram 2-3 razy w tygodniu, a w lecie częściej, jednak jak dotąd żadnych skutków negatywnych nie ma. nie mam nadwagi, choć też nie jestem suchotnikiem (ważę 86 kg).
na sali pad boczny to codzienność, więc na biodro upadam też.
co prawda ze względu na wiek skakanie nie jest tak wysokie jak za juniora, a upadki wolniejsze i bardziej dostojne, ale porównując do średnio ruszających się 30-latków i tak lepiej.
inna sprawa, że te podskoki, upadki są kontrolowane, bo większe konsekwencje może mieć postawienie nogi na schodach stopień niżej, kiedy spodziewasz się już płaskiego i wtedy całe ciało nie jest przygotowane i nastąpi to bez amortyzacji.

dlatego z unikaniami wstrząsów przy endo ceramicznym jest różnie.
 
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Wto 02 Lut, 2016   :)

Bedronne ----bardzo dziękuję za linki, właśnie tego szukałam --- :-D
_________________
może jednak...
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Wto 02 Lut, 2016   :)

Cyryl ---dzięki za porady przydadzą mi się bardzo :-D
_________________
może jednak...
 
     
crust 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 17 Sty 2015
Posty: 162
Skd: 05-500
Wysany: Wto 02 Lut, 2016   

Też mam ceramiki i nie powiem żebym był delikatny. To raczej kwestia mięcha które trzyma cały tyłek w kupie.. :-D . Operator twierdzi że to najpewniejsze rozwiązanie dla aktywnych, potrafią co prawda piszczeć ( moja lewa ma zaśpiewy jak się ostro wygnę) ale są trwałe.
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Wto 02 Lut, 2016   :)

Crust/Krzysiek----nad "mięchem" to muszę popracować bo od września prawie nie chodziłam ale cieszę się że endo jest dobra --- :-D
_________________
może jednak...
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 03 Lut, 2016   Re: :)

Katarzyna 54 napisa/a:
Cyryl ---dzięki za porady przydadzą mi się bardzo :-D


to nie są rady, bo wszystko to robię na własną odpowiedzialność.
jednak właściwości endo są podawane na podstawie za pewne badań materiałowych, analiz komputerowych itp. dodatkowo pomnożone przez współczynnik bezpieczeństwa w trosce o pacjenta.
myślę, że jeszcze nikt nie poddawał endoprotez badaniom niszczącym w żywym organiźmie.
w drużynie, której gram jest jeszcze dwóch kolegów z endo, oczywiście grających bez żadnych skutków ubocznych. oczywiście są oni wiekowi, ale w porównaniu z rówieśnikami są super sprawni (wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski Oldboy-ów w siatkówce.
jest jeszcze jeden gość we Wrocławiu, posiadającym 2xendo w biodrach i jedną w prawym barku. on gra w piłkę nożną, hokeja na lodzie i również w siatkówkę.

jakby tak popytać na Mistrzostwach Polski zebrałoby się z 10 ludzi, a przecież ja znam tylko siatkarzy.
a może ktoś by wykorzystał taki materiał dotąd nie badany zamiast powielać takie same ankiety nic nowego nie wnoszące jakie trafiają na to forum?
 
 
     
kareo 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 18 Gru 2013
Posty: 31
Skd: podkarpackie
Wysany: Wto 23 Lut, 2016   

Witam
Cyryl jestem pod wrażeniem Twojej aktywności z endo. Ja boję się najbardziej, że po operacji nie będzie sportu ale widzę, że nie tylko na Twoim przypadku tak być nie musi.
Mam dopiero 40 lat a w piłkę nożną gram od dziecka, bez sportu nie dam rady.
Więc pewnie będe biegał.
POZDRAWIAM
 
 
     
Defne 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 05 Mar 2016
Posty: 2
Skd: Polska
Wysany: Sob 05 Mar, 2016   

Witam serdecznie!
Mam pytanie, ale nie wiem, czy dobrze trafiłam. Mój tata ma zwichnięcie/zwyrodnienie stawu biodrowego "od zawsze" i lekarz chce go skierować na operację, ale mój tata odwleka to jak tylko może :roll: I mógłby mi ktoś napisać w jaki sposób operacja (endoproteza?) wydłuży krótszą nogę?
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Sob 05 Mar, 2016   

Jeśli biodro jest zwichnięte- to staw jest wyżej niż powinien być- nie jest w obrębie panewki. Endo wyrównuje nogę, bo robi się ją w w bardziej fizjologicznym miejscu- nowy staw jest niżej niż było to w przypadku zwichniętego stawu. :)
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Defne 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 05 Mar 2016
Posty: 2
Skd: Polska
Wysany: Sob 05 Mar, 2016   

solis1 napisa/a:
Jeśli biodro jest zwichnięte- to staw jest wyżej niż powinien być- nie jest w obrębie panewki. Endo wyrównuje nogę, bo robi się ją w w bardziej fizjologicznym miejscu- nowy staw jest niżej niż było to w przypadku zwichniętego stawu. :)
Dziękuję za odpowiedź ;) A wiesz może czy tak jest w każdym przypadku, nawet gdy noga jest krótsza o jakieś 7 cm?
 
     
solis1 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Doczya: 25 Lut 2015
Posty: 36
Skd: Poznań
Wysany: Sob 05 Mar, 2016   

Nie słyszałam, żeby komuś po endo noga się nie wydłużyła. Generalnie to w jakim miejscu będzie endo- na jakiej będzie wysokości, decyduje w dużej mierze to co lekarze zastaną w środku podczas zabiegu. Czasem endo nie jest robiona idealnie w typowej panewce a troszkę wyżej (ze względu na to ze nie dało się inaczej)- ale to nie przeszkadza w funkcjonowaniu . Jeśli jest taka sytuacja, że noga jest krótsza o 7 cm, to warto zastanowić się czy nie warto byłoby się zoperować..to mocno przeciąża drugą nogę, która też może ulec zniszczeniu przez zbyt duże obciążenie.. warto chociaż wpisać się w kolejkę i tak się poczeka a zawsze będzie możliwość operacji jak zajdzie taka potrzeba- np. w przypadku dużego bólu. Warto też pracować z tkankami przy takiej dużej asymetrii, bo tkanki na pewno są przykurczone i one też mają wpływ na resztę ciała. :) I na pewno warto wybrać dobry szpital, nawet jeśli trzeba będzie dojechać- to ma duże znaczenie- gdzie się robi zabieg. :)
_________________
"Nie bądź jedną z biegających, wal­czących mrówek. Bądź bu­tem."
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.