Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Endoproteza (co to jest, na czym polega)- rodzaje endoprotez
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 08 Gru, 2014   

magdalenaa napisa/a:
przeniose swoja historie do nowego watku w temacie Tu sie przedstawiamy

magdalenaa, najlepiej napisać swoją historię w dziale z historiami :) w dole Forum :)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 08 Gru, 2014   

magdalenaa napisa/a:
Dziekuje bardzo za odzew. W domu nikt nie wie, o czym mowie
Ja miałam dokładnie tak samo. Mama mówiła że internet wyprał mi mózg. Dobrze że byłam wytrwała i uparta w swych dążeniach. Rodzaj endoprotezy a tym samym jej wybór to ważna rzecz. Wiadomo że i tak na stole operacyjnym może się okazać że to co wstępnie założył operator nie zda egzaminu. Zmiana rodzaju protezy już na samym stole operacyjnym to nie wybór a mądra konieczność. Jednak przed operacją możemy wybrać ortopedę który ma duży wachlarz możliwości dzięki umiejętnościom, a także dzięki temu na co szpital w którym będziemy operowani ma umowę podpisaną. Bardzo często jest tak, że lekarze tłumaczą, iż to najlepszy wybór dla pacjenta, ale nie doda że to "wybór" poprzez bariery braku kwalifikacji lub braku podpisanej umowy przez szpital na inne bardziej nowoczesne protezy.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 08 Gru, 2014   

Popieram słowa dziewczyn. Też bym wiala od takiego operatora. Nie żle za dużo wiesz jasne. Co nie którzy lekarze uważają się nadal za bogów. I mają tak rozdmuchane ego że czasem aż dziw bierze że nie latają pod sufitem.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 09 Gru, 2014   

Magdaleno w Twojej histori napisałem swoje przemyślenia co myślą ze chodz troche pomogą i niedziwie sie ze masz dość takiego lekarza . Ja w swoim szpitalu miałem całkiem inne podejscie co daje zaufanie do lekarza bedąc na oddziale pan po 50 miał endo bezcementowe bez zadnego problemu . Mi ze względu na wiek tez wszczepili bez cementową i to porcelanową lecz przez problem z miednica jak i zwichniecia po 14 dniach wymienili głowe kości udowej .Oponownym zabiegu poinformował mnie ordynator przyszedł na sale i wytłumaczył wszystko dokładnie jak dziecku a zaistniałom komplikacje wytłumaczył tym ze edno mieli przygotowane do wieku a nie stanu kości które umnie były połamane. Pozdrawiam zycze wytrwałości i niepoddawaj sie
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 09 Gru, 2014   

Moja sąsiadka piętro wyżej mieszka ma 71 lat skończone ma endo też bezcementowe wiem bo widziałem czytałem jej papiery także niema zasady można mieć i cementowe w wieku 30 lat ,każdy przypadek jest inny a sąsiadka miała zabieg na początku lipca i jest bardzo zadowolona oczywiście kule tez już jakiś czas temu odstawiła
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 09 Gru, 2014   

bebe14, ale Magdalena jest 20 lat młodsza i lepiej by unikać cementówki. Kobiety w podeszłym wieku często maja wstawiane cementówki bo mają osteoporozę i pewnie to była przyczyna zamontowania tej endo.
Podejrzewam że Magdalena może czekać jeszcze jedna wymiana endo, a cement niszczy kość. Unikajcie, o ile to możliwe cementówki. Szczególnie młodsze osoby ale nie tylko
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 09 Gru, 2014   

No to pisze że sąsiadka 71 lat ma bezcementówke sam byłem zdziwiony że tak ma masz racje też mi się wydaje jak tobie ale różnie to bywa
 
     
29palms 
Bioderkus!!!



Status: Zdrowy szczęściarz
Doczya: 22 Lut 2012
Posty: 177
Skd: Poznan
Wysany: Pon 15 Gru, 2014   

bebe14 napisa/a:
No to pisze że sąsiadka 71 lat ma bezcementówke sam byłem zdziwiony że tak ma


Moja mama kiedy była operowana miała 73 lata i również ma endoprotezę bezcementową.
 
     
raddirons 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 13 Lip 2009
Posty: 34
Skd: lubelskie
Wysany: Czw 12 Lut, 2015   

niebezpieczne duze glowy metalowe
notatka bezpieczenstwa
notatka z maja 2013
Od dawna w trosce o zdrowie pacjentow nikt tego nie stosuje, z wyjątkami......
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 12 Lut, 2015   

''Pacjenci płci żeńskiej; pacjenci, którym wszczepiono komponent o mniejszej średnicy (≤ 46 mm)''
''ryzyko konieczności przeprowadzenia rewizji jest wyższe w przypadku pacjentów, u których
rozpoznano martwicę wywołaną brakiem unaczynienia lub dysplazję.''

Komponent czyli co? Mam panewkę o średnicy 50mm, głowę modularna 44.
Miałam martwicę głowy udowej.
Czy to oznacza, że mam wskazania do rewizji? Trochę się gubię...
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Pon 01 Lut, 2016   rodzaj endo

Witam
Mam endoprotezę bezcementową panewka Exceed 46, trzpień Taperloc Microplasty rozmiar 9, wkład ceramiczny Exceed 46, głowa ceramiczna rozmiar 28/-3,5 ---czy ktoś może mi coś więcej wyjaśnić? ??? Co to za endo i jak z nią postępować? ??
Myślałam źe wkład powinien być metalowy????
_________________
może jednak...
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 01 Lut, 2016   

Katarzyna 54 napisa/a:
Co to za endo

Dokładnie taka, jak w opisie. Jeśli chcesz dokładniej wiedzieć, to poszukaj zdjęć, czy informacji w sieci - ja wpisałam i wyskoczyło sporo informacji. Nie trzeba ich wszystkich wklejać na Forum.
Katarzyna 54 napisa/a:
jak z nią postępować

No z samą endoprotezą, to raczej nie dasz rady postępować :wink:
Z pewnością masz zalecenia poszpitalne. Do tego dobra rehabilitacja, odpowiednia aktywność fizyczna, dbanie o odpowiednią wagę ciała, zrównoważoną dietę.
Na Forum znajdziesz dużo tematów. Korzystaj ze wskazówek.
Katarzyna 54 napisa/a:
Myślałam źe wkład powinien być metalowy????

A dlaczego powinien być metalowy?
Masz ceramiczną głowę i ceramiczną wkładkę panewki. Super :) Świetne połączenie. Nie będzie dochodziło do potencjalnego tarcia i uwalania się jonów metali.
 
     
Katarzyna 54 
Może jednak....
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 63
Doczya: 23 Lis 2015
Posty: 49
Skd: Częstochowa
Wysany: Pon 01 Lut, 2016   endo

Dzięki Kinga za podpowiedź :-D
_________________
może jednak...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 01 Lut, 2016   

Ceramiczna podobno najlepsza najmniej tarcia i podobno naj dłuzej wytrzymuje i takie endo dostają najczęściej młodzi więc Katazyno gratuluje takiej endo . Ja miałem taką ale nie stety wkład panewki został ceramiczny a głowe kości udowej po wymianie na większą dostałem metalową . Moja endo jest firmy inplantcast typ Ajs i z tego co piszą na stronie jest z metalu cromo.
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Pon 01 Lut, 2016   

Jak już jesteśmy w temacie to może ktoś z Was ma jakieś bliższe informacje o mojej endo? Podaję nazwę: całkowita bezcementowa Pinnacle, panewka ze stabilizacją 2 śrubami , trzpień Corail - tak dokładnie mam na wypisie.Pozdrawiam:)
_________________
Renia
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.