Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Leczenie zębów po protezoplastyce stawów biodrowych
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 05 Lip, 2011   

moniguee, dla Twojego bezpieczeństwa poproś o osłonę antybiotykową. Mam znajomą dr stomatologii, która ma BMHR-a i ona pierwsza mi wspomniała, że dobrze zapobiegać w ten sposób.
 
     
moniguee 
moniguee
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 36
Doczya: 26 Lut 2011
Posty: 34
Skd: z niedaleka
Wysany: Wto 05 Lip, 2011   

pasiflora napisa/a:
moniguee, dla Twojego bezpieczeństwa poproś o osłonę antybiotykową. Mam znajomą dr stomatologii, która ma BMHR-a i ona pierwsza mi wspomniała, że dobrze zapobiegać w ten sposób.




to zaden dla mnie problem;) jesli dentysta nie da mi recepty to polece po nia do rodzinnego i tyle ale dobrze ze jednak leczenie kanalowe nie jest problemem uff
oby tylko moj ząbek dał sie naprawic;)
_________________
z nadzieją na lepsze jutro...
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 17 Lis, 2011   

Odświeżam temacik ;)
Mam problem - właśnie dziś ułamał mi się kawałek zęba ( trochę dziwne, bo przed operacją miałam go zaplombowanego i było ok ), więc muszę iść do dentysty aby spróbować go nadlać czy jakoś tak...i czy w takim przypadku również muszę się upomnieć o osłonę antybiotykową?? Dla przypomnienia ;) jestem dwa miesiące po operacji.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 18 Lis, 2011   

Aga wg mnie antybiotyk jest zbędny, nawet jakbyś miała zwykły ubytek; wzięłabym przy usuwaniu zęba, czy leczeniu kanałowym.
Trzeba pamiętać, że antybiotyki, choć popularne i często używane, nie są obojętne dla naszego organizmu.
:)
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pi 18 Lis, 2011   

aga.t., ja uważam podobnie jak Kinga. Osłabisz się tylko, a przy tego typu naprawach nic Ci nie grozi. Co innego chirurgia szczękowa, implanty lub kanałowe leczenie.
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Nie 20 Lis, 2011   

aga.t. myślę że osłona antybiotykowa jest potrzebna przy bardziej " krwawych" zabiegach, gdy istnieje ryzyko przedostania się bakterii do krwi- np.leczenie kanałowe, usuwanie zębów lub przypadkowe znaczne uszkodzenie dziąsła przy usuwaniu kamienia. Pozdrawiam
 
     
Marysia 
04.08.2014 Endo
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 29
Doczya: 17 Sie 2014
Posty: 23
Skd: xxx
Wysany: Nie 17 Sie, 2014   [PYTANIE] Leczenie zębów po endoprotezie

Witam mam pytanie a propo dotyczące leczenia zębów po zabiegu .
Nazywam się Marysia i mam 20 lat ,jestem właśnie po endoprotezie stawu biodrowego prawego,11 sierpnia wyszłam ze szpitala.A sam zabieg miałam 4 sierpnia.Mam pytanie dotyczące leczenia zębów czy teraz można jeździć do dentysty i leczyć zęby ? Wiąze się to z jakimiś powikłaniami?,bo chyb chory ząb to też może byc powodem powikłań ? ,gdy jem bardzo boli byl leczony przed operacją ,ale teraz bóle powróciły .Spytam się jeszcze lekarza bo 20 jadę na zdjęcie szwów. Co mi radzicie ?
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Nie 17 Sie, 2014   

Cytat:
czy teraz można jeździć do dentysty i leczyć zęby ?
czy można? Raczej trzeba. Oczywiście. Bolące zęby to stany zapalne, a to niebezpieczne nie tylko dla protezy ale dla całego organizmu.
U jednych stomatologów się siedzi a u innych leży.
Czy masz problemy z siedzeniem 20 - 30 minut? Mniej więcej tyle trwa wizyta.
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 17 Sie, 2014   

Marysia napisa/a:
Co mi radzicie ?

Przeczytać ten temat od początku, a potem umówić się na wizytę i leczyć zęby.
 
     
Kate 
Po prostu jestem :)
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczya: 12 Lip 2011
Posty: 22
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 16 Sty, 2015   

po przeczytaniu całego tematu zaczęłam się martwić :( dziś byłam u dentystki, bo nagle okazało się, ze jest kanał do wyleczenia. Powiedziałam jej co i jak i czy możemy po prostu pod znieczuleniem zrobić zęba, a ona powiedziała, że nie ma takiej potrzeby, gdyż ona dziś wyczyści kanały i zaplikuje lekarstwo i skończymy jak wyjdę ze szpitala. Z pantomograu nie wynika by był tam stan zapalny, za to robi się stan zapalny w innym zębie, ale jej zdaniem nie ma się czym przejmować. I co ja teraz mam zrobić? Jechać i niech lekarz sam decyduje?
_________________
powoli do przodu
 
     
Pszemek 
Mikrus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 38
Doczy: 26 Gru 2012
Posty: 10
Skd: Oświęcim, Wrocław
Wysany: Pi 16 Sty, 2015   

Szkoda, że dopiero teraz zauważyłem ten temat. A w zasadzie to może i lepiej. Ja jestem dwa lata z małym hakiem po zabiegu i od tego czasu byłem u dentysty ładnych kilka razy. Miałem niemal wszystkie zabiegi wymienione w tym temacie: leczenie kanałowe, wypełnienie, próchnica, usuwanie zęba oraz usuwanie kamienia. Nie miałem żadnych skutków ubocznych a szczerze to mi nawet przez myśl nie przeszło, żeby powiedzieć dentystce o mojej kapo.
_________________
Damy radę!!!
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 17 Sty, 2015   

Kate, Takie zabezpieczenie wystarczy miałam włanie tak zabezpieczanego zęba do operacji. Leczenie zęba zakończyłm już po Osteotomii. Co do tego drugiego żęba spytała bym się jednak lekarza.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sob 17 Sty, 2015   

Cytat:
za to robi się stan zapalny w innym zębie, ale jej zdaniem nie ma się czym przejmować.
stan zapalny nie może mieć miejsca.
Na mojej sali w szpitalu panią, która miała jakąś drobną wysypkę, naprawdę drobną (5x5cm) odesłano do domu. A przyjechała na planową endoprotezę.

Tak, że nie ryzykuj. Po co ci kłopoty, problemy. To nie dentystka będzie miała operację tylko Ty. Zadbaj więc o siebie.
Pozdrawiam
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 18 Sty, 2015   

esca napisa/a:
Tak, że nie ryzykuj. Po co ci kłopoty, problemy. To nie dentystka będzie miała operację tylko Ty. Zadbaj więc o siebie.

Zgadzam się. Skoro stan zapalny robi się w innym zębie to zajmij się nim jeszcze przed zabiegiem-jak nie ten dentysta to znajdziesz innego który to ogranie "na już". Powodzenia!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Kate 
Po prostu jestem :)
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczya: 12 Lip 2011
Posty: 22
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 18 Sty, 2015   

tak zrobię, jutro się skontaktuje z dentystą, do którego namiary dostałam i będę działać! Trzymajcie kciuki by wszystko się udało!
_________________
powoli do przodu
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.