Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[BMHR] - Historia Pasiflory
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 04 Mar, 2013   

danka napisa/a:
Pocieszające dla Ciebie Iwonka jest to,że jest pewien,że Cię w końcu dobrze "naprawił" i nie widzi sensu sprawdzania.

Ciekawe czy każdy lekarz tak robi - jak już naprawi to nie widzi sensu w wizytach kontrolnych i ''przerzuca'' takiego pacjenta do innego lekarza? Przecież my bioderkowcy i tak co jakiś czas musimy wpaść na kontrolę a skoro pacjent wybrał sobie konkretnego lekarza u którego chce się leczyć to i po operacji ma takie prawo - czy się mylę? Tym bardziej, że wiele z nas długo szukało tego ''swojego'' lekarza, któremu ufa, wiele z nas konsultowało się z kilkoma zanim wybrało tego konkretnego. Zdaję sobie sprawę, że doktor ma mnóstwo pacjentów i Ci ''przed'' mogą patrzeć na tą sprawę inaczej...
Nadal uważam, że powinno być też wyjaśnienie dla pacjentów dlaczego teraz tak są przyjmowani.
Sorki, że odbiegam od tematu ale trochę mnie to z...dziwiło :-x
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 04 Mar, 2013   

Napisałam to przede wszystkim dlatego żeby pacjentom MM-a nie opadła szczęka tak jak mnie :-x I racja Aga to mega nie w porządku, że ktoś decyduje za nas. Skoro nie daje rady to niech ograniczy pacjentów, a nie potem nawet czasu nie ma na ich zoperowanie i jakieś dziwne przesunięcia.
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Wto 05 Mar, 2013   

pasiflora napisa/a:
Skoro nie daje rady to niech ograniczy pacjentów, a nie potem nawet czasu nie ma na ich zoperowanie i jakieś dziwne przesunięcia.

oj tak i czekamy, czekamy.... a co będzie dalej nie wiadomo

Iwonko, pozdrawiam serdecznie
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Wto 05 Mar, 2013   

Moja chata z kraja.
Czy nie lepiej, żeby więcej operował i zajmował się wyłącznie trudnymi przypadkami?
Czy nie szkoda jego cennego czasu na obejrzenie i stwierdzenie, że wszystko jest oki?
Dziewczyny, proszę zastanówcie się.
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 18 Lis, 2013   

dorka, pewnie masz rację, a każdy chce być operowany przez najlepszego.
Nawet jakby nie było ok, to co by to dało że padnie z jego ust?
Skończyło by się to tylko na kolejnym oczekiwaniu na reoperację. Miejmy nadzieję że do tego prędko nie dojdzie.

Dawno nie robiłam wpisu :oops:
Ale cóż pisać? Je jest na razie dobrze (nie zapeszając).
Dodam od siebie że nie jest tak ważne jaka jest proteza wstawiona a jaki jest stan przed jej wstawieniem.
Jaśniej:
Noga lew czyli po kapoplastyce pomimo że operowana rok wcześniej ma o wiele mniejszy zakres ruchowy. Muszę z rehabilitantem więcej nad nią pracować. A prawa noga, w której mam endo przynasadową i która była (dla przypomnienia) trzy razy rozcinana bo BMHR się wywichnął, znacznie ma lepszy zakres ruchowy. Mogę na niej stanąć nie myśląc, tak jak to ma miejsce w drugiej nodze, aby stopę dać na zewnątrz, aby miednicę trochę wypchnąć do przodu i aby nie wychylać się tułowiem. Potrafię skarpetę na nią nałożyć, paznokcie obciąć etc. Po prostu jest prawie idealna.
Ostatnio zjebkę dostałam od rehabilitanta że zaniedbuję się z ćwiczeniami w domu i że powinnam z porotem do kul wrócić. :roll: Dodał, że Fizkom na pewno by kazał. Obiecałam poprawę, byle nie kule. Oczywiście jeżeli trzeba będzie to wezmę je w dłoń, choć mam "uczulenie" na nie po tylu latach łażenia z nimi.
Rehabilitację mam niestety dożywotnią. :-|
Plus taki, że teraz ją lubię, ale w dzieciństwie niecierpiałam. :-x
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Wto 19 Lis, 2013   

pasiflora napisa/a:
Dawno nie robiłam wpisu
Ale cóż pisać? Je jest na razie dobrze (nie zapeszając).

Fajnie, że się odezwałaś, czasami zastanawiałam się jak mają się Twoje bioderka :) .
A bioderka mają się dobrze :) gratuluję i życzę aby tak już pozostało :)

pasiflora napisa/a:
Rehabilitację mam niestety dożywotnią.

Psiflora, życie też :) więc dbaj o te podwójne dożywocie ;-)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 19 Lis, 2013   

Mijka, obiecuję dbać o podwójne dożywocie.

Ps. ubawiło mnie Twoje ostatnie zdanie.
 
     
Farrokh 
Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 36
Doczy: 30 Lip 2011
Posty: 46
Skd: Ruda Śląska
Wysany: Wto 19 Lis, 2013   

mprzepiora napisa/a:


Teraz wygląda na to, że doktor prowadzący to tylko operator w chwili zabiegu. Dla pacjentów przed ani po operacji już nie ma czasu.


Jeśli to w jakikolwiek sposób ukróci czas kwitnięcia w piątki w przychodni, to wspaniała inicjatywa. Nie należy przesadzać z tym "prowadzeniem" w wypadku ortopedii. To nie sprawy hormonalne, by lekarz musiał dobierać leki pod wyniki. Strasznie irytują mnie osoby którzy z ortopedy robią psychiatrę, psychologą czy księdza i pierdoczą głupoty podczas wizyty. Zauważyłem, że wbrew pozorom przodują w tym starsi panowie, zwłaszcza Ci z " ukrytej opcji niemieckiej".

Skoro nawiązała się dyskusja w kwestii wizyt kontrolnych w Piekarach, to pozwolę sobie w tym wątku zadać pytanie. Jestem przed i po operacji. Ostatnią kontrolę miałem w 2012, poprosiłem by kolejną wyznaczyć jak najpóźniej - marzec 2014. Problem polega na tym, że ani w marcu, ani w całym przyszłym roku, niezbyt pasuje mi owa wizyta. Możliwe jest przesunięcie, telefoniczne lub przez pośrednika o następny rok?
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 20 Lis, 2013   

Farrokh, owszem telefonicznie jest możliwe przesunięcie terminu. Jeżeli chcesz o rok to na pewno jest to możliwe. Zadzwoń w lutym i ustal to z paniami w rejestracji.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 25 Sty, 2014   

:heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:
Drodzy forumowicze!
Jeżeli kiedykolwiek, komukolwiek pomogłam radą, wpisem lub, gdy ktoś darzy mnie po prostu sympatią i wszyscy inni chętni...
Zwracam się do Was z ogromną prośbą.
Od tego roku można przekazać na moją rehabilitację 1% podatku.

JAK PRZEKAZAĆ 1%

Wypełniając zeznanie PIT, podatnik musi obliczyć podatek należny wobec Urzędu Skarbowego.

W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)
 Wpisać numer KRS: 0000270809
 Obliczyć kwotę 1%
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!)
 Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację - Kamińska, 2793.

Z góry dziękuję
:heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

Można również przekazać darowiznę.

JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ

Należy dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie:
 nazwa odbiorcy:
Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

 numery rachunków odbiorcy:
Rachunek złotowy PLN: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
Rachunek złotowy PLN: 86 1600 1286 0003 0031 8642 6151 - darowizny w ramach zbiórki publicznej
Rachunek walutowy EUR: IBAN: PL07 1600 1286 0003 0031 8642 6021
Rachunek walutowy USD: IBAN: PL77 1600 1286 0003 0031 8642 6022
Rachunki prowadzone przez: BNP Paribas Bank Polska SA

W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację - Kamińska, 2793 (ten dopisek jest bardzo ważny).
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 13 Lut, 2014   

Zapraszam do lektury mojego bloga. Świeżutki wpis pojawił się ledwo po północy
http://passiflora76.blogspot.com
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 13 Lut, 2014   

Świetnie sobie radzisz :) Jestem z Ciebie dumna, co do tego co masz do wypracowania-daj sobie czas pracując nad tym tyle ile tylko będzie trzeba. Przyjdzie czas efektów :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 13 Lut, 2014   

Iwonko jestem z ciebie dumna a co do tego że nie raz nie wyjdzie Aga W ma rację. Podobnie jak ty ćwiczę już szmat czasu a wczoraj usłyszałam od Ewy co ty mi dzisiaj najlepszego wyprawiasz!! To jest twoim zdaniem prawidłowe chodzenie?
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 13 Lut, 2014   

Dziewczyny, ale jak będziemy dbać o siebie, rehabilitować się, to na zbiór owoców na pewno nadejdzie czas. :)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 13 Lut, 2014   

Jasne że tak ;-) Po prostu jeszcze czasem się gubimy ;-)
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.