Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 04 Lip, 2011
Nena - poszukiwania zdrowia.
Nena 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 50
Doczya: 07 Sty 2011
Posty: 107
Skd: warmińsko-mazurskie
Wysany: Sro 05 Mar, 2014   

AgaW, nati, Iza, dzięki kobitki, że wierzycie, że mi się uda :-)

7 tygodni po operacji, I kontrola w Otwocku
Każdy kto był na takiej kontroli wie, ile trzeba tam się naczekać, jaki panuje chaos i zamieszanie. Na wizytę czekałam od godziny 10.15 do 15.15. Byłam taka umęczona, że nawet nie miałam siły wypytywać lekarza o różne szczegóły a o które miałam plany zapytać. Na szczęście miałam wizytę u dr Czwojdzińskiego, który dużo tłumaczy pacjentowi z anielską cierpliwością. Najważniejsze, że śrubki trzymają się jak powinny i następuje zrost kości. Odwodzenie, przywodzenie, podnoszenie na razie kiepskie. Stopa zdrowej nogi słabiutka. Mam chodzić cały czas o obu kulach (ucieszyłam się, że już nie pokutuje stereotyp chodzenia z 1 kulą) i zacząć obciążać nogę od 30% do 50%. Duuużo pracy mnie czeka :!:
Kolejna wizyta za 6 tygodni - strach mnie ogarnia, że znowu mnie czeka to okropne zamieszanie towarzyszące wizycie. :-|
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 05 Mar, 2014   

Nena napisa/a:
Najważniejsze, że śrubki trzymają się jak powinny i następuje zrost kości.
To bardzo dobrze :) Odwodzenie, przywodzenie i podnoszenie z czasem się poprawią. Stopa też się wzmocni :) Fakt, dużo pracy przed Tobą, ale to w przyszłości będzie procentować :)
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Czw 06 Mar, 2014   

Cytat:
i zacząć obciążać nogę od 30% do 50%. Duuużo pracy mnie czeka
Kolejna wizyta za 6 tygodni - strach mnie ogarnia, że znowu mnie czeka to okropne zamieszanie towarzyszące wizycie.

Nena, bardzo dobrze, że masz świadomość o tym, że przed Tobą jeszcze dużo pracy - pomału systematycznie dojdziesz do sprawności a już ją widzisz :)
Za 6 tygodni będziesz silniejsza i utrudnienia związane z wizytą kontrolną może będziesz odbierać mniej uciążliwie.
Powodzenia i cierpliwości w dochodzeniu do sprawności :hug:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Nena 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 50
Doczya: 07 Sty 2011
Posty: 107
Skd: warmińsko-mazurskie
Wysany: Czw 06 Mar, 2014   

kinga napisa/a:
Odwodzenie, przywodzenie i podnoszenie z czasem się poprawią. Stopa też się wzmocni :) Fakt, dużo pracy przed Tobą, ale to w przyszłości będzie procentować :)


Najgorsze są ćwiczenia na podnoszenia nogi, nie mam siły jej dźwignąć a do tego trochę pobolewa. Z ćwiczeniami na przywodzenie i odwodzenie jest łatwiej, z dnia na dzień wykonuję coraz więcej powtórzeń.

Mijka napisa/a:

Nena, bardzo dobrze, że masz świadomość o tym, że przed Tobą jeszcze dużo pracy - pomału systematycznie dojdziesz do sprawności a już ją widzisz :)
Za 6 tygodni będziesz silniejsza i utrudnienia związane z wizytą kontrolną może będziesz odbierać mniej uciążliwie.


Wiem, że samo z siebie nic nie przyjdzie, aby być sprawną muszę sobie ciężko zapracować :mrgreen:
Mijka, co do następnej wizyty kontrolnej, to będę miała już odpowiednie nastawienie psychiczne ;-) , a do tego więcej sił, więc 5-cio godzinne czekanie to będzie pryszcz 8-)
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Czw 06 Mar, 2014   

"Nena napisała
Cytat:
wychodzę już od trzech tygodni na powietrze :lol: Jak tylko śnieg z lodem zniknęły z chodników, to od razu wyszłam na spacerek. Początkowo ledwie wytrzymywałam15 minut, teraz już 1,5 godziny....
Mam świadomość, że czeka mnie dużo pracy ale myśl o chodzeniu bez kul dodaje mi sił do ćwiczeń :mrgreen:

SUPER :-) bardzo sie cieszę Neno.
Tak masz rację czeka Cie trochę pracy ,ale tak jak sama widzisz jest coraz lepiej i tak bedzie :-)
Ja ostatnio chodzę z kijkami i coraz dłuższe odcinki pokonuje.
Pod koniec marca jadę na kontrolę do proferosa i myśle już o powrocie do pracy. :-)
Co do drugiej wizyty kontrolnej to naprawde juz idzie szybciej albo NAS już mniej boli,wiec dłużej wytrzymujemy.
Ale ja zrobiłam taki patent- przyjechałam dopiero ok. 12, tłumy się już przewaliły,więc tylko zdjęcie i wizyta u doktora.
Polecam i Tobie bez długiego czekania i naprawde spoko. :-D
Pozdrawiam Cię DZIELNA i SILNA Kobieto ;-)
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Pi 07 Mar, 2014   

Nena napisa/a:
AgaW, nati, Iza, dzięki kobitki, że wierzycie, że mi się uda :-) :-|


A co może się nie udać ?! Wszystko będzie dobrze. Musi !!!
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Pon 10 Mar, 2014   

Witaj Neno

Mam dla Ciebie i wszystkich bioderkowiczów super wiadomości.
Wczoraj byłam na basenie i nie uwierzysz udało mi się pływać żabką!! :-) :-)
Wiadomo że nie tak dobrze ;-) i takie długie odcinki jak przed operacją ale pomału i to pokonamy.
Wiec trzymam za Ciebie kciuki i zobaczysz ze niedługo to TY napiszesz do mnie tą wspaniałą wiadomość. :-)
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Pon 10 Mar, 2014   

ewka napisa/a:
Wczoraj byłam na basenie i nie uwierzysz udało mi się pływać żabką!! :-) :-)


Ewa jesteś wielka !!!
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Nena 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 50
Doczya: 07 Sty 2011
Posty: 107
Skd: warmińsko-mazurskie
Wysany: Pon 10 Mar, 2014   

ewka napisa/a:

Pod koniec marca jadę na kontrolę do proferosa i myśle już o powrocie do pracy. :-)

Do jakiego lekarza jeździsz na kontrole do przychodni?
U Ciebie już minęło 4 m-ce od operacji (dobrze liczę? ;-) ), więc powoli trzeba zacząć się przestrajać na pracę :-P

ewka napisa/a:

Ale ja zrobiłam taki patent- przyjechałam dopiero ok. 12, tłumy się już przewaliły,więc tylko zdjęcie i wizyta u doktora.
Polecam i Tobie bez długiego czekania i naprawde spoko. :-D

Planuję pojechać na przyszłą wizytę tak aby być na miejscu ok. godz. 13.00. I tak będę przyjęta na końcu, bo już nie było numerków i jestem dopisana do listy :roll:

ewka napisa/a:
Witaj Neno
Mam dla Ciebie i wszystkich bioderkowiczów super wiadomości.
Wczoraj byłam na basenie i nie uwierzysz udało mi się pływać żabką!! :-) :-)
Wiadomo że nie tak dobrze ;-) i takie długie odcinki jak przed operacją ale pomału i to pokonamy.
Wiec trzymam za Ciebie kciuki i zobaczysz ze niedługo to TY napiszesz do mnie tą wspaniałą wiadomość. :-)


Jejku jak ja marzę o basenie, saunie, jacuzzi... Prosiłam męża, żeby mnie zabrał ale nie chce się zgodzić :evil: Jeszcze trochę nabiorę sił w nodze i nie odpuszczę ;-)
Dzisiaj wróciłam z rehabilitacji taka wymęczona, że potrzebowałam drzemki do regeneracji sił :mrgreen: Czuję jak mnie wszystkie mięśnie bolą. Nie wiem jak po nocy podniosę się z łóżka. A jeszcze bardziej nie wiem, jak będzie z ćwiczeniami :-|
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Czw 13 Mar, 2014   

Nena napisała
Cytat:
Do jakiego lekarza jeździsz na kontrole do przychodni?

Do porodani w Otwocku chodzę do dok. Sionka świetny lekarz, ale wcześnieja jadę na wizytę do profesora Czubaka. :-)
Tak dobrze liczysz to już albo dopiero 4 miesiące od operacji.
Ty też niedługo zobaczysz bedziesz chodziła na basen , dzisiaj też byłam już dłużej i większe odcinki pokonałam w pływaniu.
Wprawdzie później w domku musiałam trochę odpocząć,ale widzę że jest OKI.
Mój mąż też ze mną nie chce chodzić :evil: ,więc chodzę sama :-| W okienku mówię, że jestem po operacji biodra i na basenie ratownicy mnie pilnują.
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
Nena 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 50
Doczya: 07 Sty 2011
Posty: 107
Skd: warmińsko-mazurskie
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

3 m-ce po operacji, II kontrola w Otwocku

- najważniejsze - zrost kości postąpił na tyle, że mogę obciążać operowaną nogę w 100 % :thumbup: :-D :-D :-D ,
- cały czas chodzę o dwóch kulach,
- zgięcie, odwiedzenie, przywiedzenie i rotacje stawu biodrowego postępują powoli do przodu ale nadal odbiegają od zakresów, które są w nieoperowanym biodrze,
- ból kolana w operowanej nodze nadal utrzymuje się – wieczorami mam je spuchnięte, po nocy opuchlizna schodzi,
- bóle kręgosłupa dają mi się wieczorami we znaki a i noce nie należą do najspokojniejszych,
- z ubieraniem się nie mam problemów – skarpetkę zakładam nachylając się do stopy, bo podnoszenie nogi jest jeszcze bolesne,

Mam nadzieję, że teraz, jak już mogę obciążać nogę w 100 %, to rehabilitacja a tym samym moja sprawność pójdzie znacznie do przodu - cały czas pracuję z terapeutą i sama systematycznie w domu. Po świętach zaczynam dodatkowo chodzić na basen.

Tym razem oczekiwanie na wizytę było znacznie krótsze i wszystko przebiegało sprawniej :-)
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Czw 17 Kwi, 2014   

Nena napisa/a:
Mam nadzieję, że teraz, jak już mogę obciążać nogę w 100 %, to rehabilitacja a tym samym moja sprawność pójdzie znacznie do przodu - cały czas pracuję z terapeutą i sama systematycznie w domu

Nena, cieszę się, bo Twoja sprawność już poszła do przodu :) a przy dalszej rehabilitacji i całkowitym obciążaniu nogi będzie już tylko lepiej i te towarzyszące bóle powinny pomału zanikać. :hug:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
ewka 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 55
Doczya: 16 Gru 2013
Posty: 55
Skd: Nowy Sacz
Wysany: Pi 25 Kwi, 2014   

Nena SUPER :-)
z każdym dniem będzie już tylko lepiej u mnie bóle kręgosłupa znacznie się uspokoiły gdy zaczęłam chodzić na basen.
napisz jak tam po pierwszej wizycie na basenie. ;-)
_________________
wiara czyni cuda....
 
 
     
Nena 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 50
Doczya: 07 Sty 2011
Posty: 107
Skd: warmińsko-mazurskie
Wysany: Wto 17 Cze, 2014   

Dzisiaj idę po raz pierwszy po operacji do pracy (minęło 5 miesięcy) tak na cały dzień, tzn. 8 godzin :roll: Trzymajcie kciuki aby moje bioderko wytrzymało, bo ja trochę się martwię jak to będzie :-|
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 17 Cze, 2014   

Nena trzymam kciuki! Mam nadzieję, że dasz radę - Ty i Twoje bioderko. Jak masz taką możliwość to zmieniaj pozycje czyli nie siedź czy nie stój przez 8 godzin. Dobrze by było abyś mogła w czasie przerwy chwilkę poćwiczyć - jeśli masz jakieś odpowiednie ćwiczenia od fizjoterapeuty. Daj znać jak poszło :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.